Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο παθαίνω και εγώ και έχω δοκιμάσει και την V10 και την Pure V4 και οι δύο μου κάνουν το ίδιο

 

Βέβαια παρατήρησα πως όταν είναι καθαρές δεν έχουν καθόλου lag παρά μόνο όταν φορτωθούν εφαρμογές

 

Τελικά και καθαρές μου κάνανε lag μετά από αρκετές προσπάθειες και αρκετά installations

 

Έβαλα την V11 και ενώ ξεκίνησε καλά στον τέλος έκανε πάλι lags αλλά λιγότερα από πρίν

 

Τώρα έχω αλλάξει την ρύθμιση της cpu και από interactive την έκανα ondemand και βλέπω ότι τα lags χάθηκαν

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Cris στην V11 ολα οκ, παρατήρησα μονο να μη δουλεύει τόσο σωστα η αυτόματη φωτεινοτητα! Αρκετα σκοτεινά σε σημεια με λιγο φως και πιο αργή απόκριση στις αλλαγές φωτεινότητας! Το παρατηρησε κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την rr για δοκιμή και είδα ότι δεν ανέβει το φως από τα capacitive πλήκτρα... Έτσι είναι η rom ή πάτησα εγώ τίποτα?

Εχει φωτιζόμενα πλήκτρα το κινητό? :lol: Ντάξει ξέρω ότι έχει αλλά αν δεν το έλεγες, δεν το είχα προσέξει ότι δεν ανάβουν. Αλλωστε τα χρησιμοποιώ σπάνια, αφού χειρίζομαι το κινητό με lmt launcher απο τότε που έχω android επι εποχής hd2.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και καθαρές μου κάνανε lag μετά από αρκετές προσπάθειες και αρκετά installations

 

Έβαλα την V11 και ενώ ξεκίνησε καλά στον τέλος έκανε πάλι lags αλλά λιγότερα από πρίν

 

Τώρα έχω αλλάξει την ρύθμιση της cpu και από interactive την έκανα ondemand και βλέπω ότι τα lags χάθηκαν

 

Και εγω ακομα δεν εχω βρει τι προκαλεί τα Lag. Ομως μερες τωρα δεν εχω γιατι εχω κάνει καθαρή εγκατάσταση V10abc V11 και δεν εχω κανει restore data απο Titanium. Νομιζω οτι οταν κανει restore data σε καποιοες εφαρμογες, κατι αλλαζει και ξεκιναει τα lag...

οπότε το εχω αφησει με τον μαμα lancer και πολυ λιγες εφαρμογες.. ΟΛΕΣ κλειστες να μην τρεχει καμια στο background και χτες εκλεισα 3 μερες με 1 φορτιση...!

Link to comment
Share on other sites

Cris στην V11 ολα οκ, παρατήρησα μονο να μη δουλεύει τόσο σωστα η αυτόματη φωτεινοτητα! Αρκετα σκοτεινά σε σημεια με λιγο φως και πιο αργή απόκριση στις αλλαγές φωτεινότητας! Το παρατηρησε κανεις αλλος?

 

Και εγώ μόλις την έβαλα και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις την έβαλα και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

Ετσι είναι η απόκριση στην 28s αλλα εκτός αυτού, έχω μειώσει και την φωτεινότητα (κλίμακες) γιατί χρήστες το ζήτησαν αλλά θα την βάλω πίσω όπως ήταν στις προηγούμενες και θα δούμε.;)

Lag εγώ δεν έχω ούτε από τα sites του εξωτερικού μου έχουν πει κάτι... Μήπως είναι η γλώσσα που φταίει και έχουν κάτι αλλάξει? Δοκιμάστε με Αγγλικά όταν το κάνει να μου πείτε.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εχει και ειναι και μουφα η ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδία στη remix 8.1 αν συνδέσω Bluetooth handsfree δουλεύει κανονικά και μετά από 3.5 περίπου λεπτά ομιλίας κόβεται και δεν με ακούει ο άλλος. Συμβαίνει και σε σας αυτό?

 

Συμβαίνει σε όλες τις oreo. Ποιο μοντέλο έχεις

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

New Ressurection Remix Oreo 8.1

Fresh Build 11.02.2018

Download link 11.02.2018

https://drive.google.com/open?id=1VLPbLNmNdsSIHp8-Vrbps4RIMTQoGzF3

 

Δεν λειτουργεί το link. Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το link. Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο;

 

Όχι γίνεται update και θα ανέβει σε νέο link.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια......περναω την 28s V11 με καθαρη εγκατασταση αλλα μου freezαρει μερικες εφαρμογες google απο μονο του....τις ξεπαγωνω αλλα μετα απο καποιο update εφαρμογης ή καποια επανεκκινηση τις ξαναfreezαρει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα λίγο άσχετος με το θέμα των leeco και καινούργιος στο forum...παραγγείλα από εξωτερικό (Κίνα) το le eco le max 2 το παρέλαβα και μετά από 2 μέρες χρήση φυσιολογικη σταμάτησε να δουλεύει το μικρόφωνο εντελώς δεν με ακούν στις κλήσεις δεν κάνει κάτι ούτε στο recorder γίνεται να χαλάσει μέσα σε 2 μέρες? Μήπως πάτησα κάτι και απενεργοποίησα το μικρόφωνο...?

Και κάτι ακόμα αν είναι χαλασμένο που μπορώ να βρω ανταλλακτικο ή κάποιον να το φτιάξω χωρίς όμως να σπάσουμε καμιά οθόνη ή τπτ προβλήματα....γιατί μίλησα με μαγαζί που φτιάχνει διάφορα κινέζικα κινητά και μου είπαν ότι είναι 50-50 να σπάσει η οθόνη στην αλλαγή και θα τρέχουμε και για οθόνες μετά....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή το άλλαξα και εγώ όταν χάλασε επειδή το φυσήξα με πιστόλι αέρα το ανταλλακτικό κάνει 8 ευρώ από Κίνα και μπορεί να αλλαχτεί εύκολα σ ένα τεχνικό που έχει γνώσεις και τα σωστά εργαλεία. Είναι flex cable που έχει πάνω μικρόφωνο και κάτι άλλα. Δες το λινκ να το πάρεις Charger Port Ribbon Replacement Parts For Letv leEco Le Max2 Max 2 X820 USB Charging Flex Cable With Mic

http://s.aliexpress.com/raABFnAv?fromSns=Copy to Clipboard

(from AliExpress Android)

mi8
Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι η απόκριση στην 28s αλλα εκτός αυτού, έχω μειώσει και την φωτεινότητα (κλίμακες) γιατί χρήστες το ζήτησαν αλλά θα την βάλω πίσω όπως ήταν στις προηγούμενες και θα δούμε.;)

Lag εγώ δεν έχω ούτε από τα sites του εξωτερικού μου έχουν πει κάτι... Μήπως είναι η γλώσσα που φταίει και έχουν κάτι αλλάξει? Δοκιμάστε με Αγγλικά όταν το κάνει να μου πείτε.

 

αγγλικα το εχω. Ομως να σου πω κατι αλλο που σκεφτηκα μηπως σου δωσω ιδεα. Στην v10a δεν ειχα lag.. μετα την Β ξεκινησε

και ρωταω...μηπως απο την Β και μετα αλλαξε κατι στο region?? γιατι αν θυμασε σε ρωτησα γιατι δεν βλεπω το record ενω στην Α, το record ηταν σε όλα ισως τα region γιατι παλι το ειχα αγγλικα και νομιζω Other region ενω στην Β και μετα επρεπε να το βαλω ή Ελληνική γλωσσα και region ή αγγλικα και Mainland china. κοιταξε το μηπως σου λέει κατι ολο αυτο..!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια......περναω την 28s V11 με καθαρη εγκατασταση αλλα μου freezαρει μερικες εφαρμογες google απο μονο του....τις ξεπαγωνω αλλα μετα απο καποιο update εφαρμογης ή καποια επανεκκινηση τις ξαναfreezαρει

 

Έχεις κατάλοιπα στο internal storage. Κάνε και αυτό wipe.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

αγγλικα το εχω. Ομως να σου πω κατι αλλο που σκεφτηκα μηπως σου δωσω ιδεα. Στην v10a δεν ειχα lag.. μετα την Β ξεκινησε

και ρωταω...μηπως απο την Β και μετα αλλαξε κατι στο region?? γιατι αν θυμασε σε ρωτησα γιατι δεν βλεπω το record ενω στην Α, το record ηταν σε όλα ισως τα region γιατι παλι το ειχα αγγλικα και νομιζω Other region ενω στην Β και μετα επρεπε να το βαλω ή Ελληνική γλωσσα και region ή αγγλικα και Mainland china. κοιταξε το μηπως σου λέει κατι ολο αυτο..!

 

Όχι εκεί δεν έχει γίνει καμία αλλαγή. Τα regions ήταν όπως και στην αρχή.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΝέαAICP 8.1 15.02.2018 Version

https://drive.google.com/file/d/1u4ky5tpJ82uJSqsJ8dnwkPUsyl4s6cID/view

Update vendor blobs from OP3 - thanks @mos

Update omx configs etc from OP3 - thanks @mos

Reverted some kernel changes to hopefully fix deep sleep problem

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum...νεο μελος και εγω εδω,και κατοχος μολις πριν καιρο ενος Le eco le max 2 (χ820/6-64).Ειμαι σε φαση ακομη που γνωριζω το κινητο και τις δυνατοτητες του,αν και ευχαριστημενος σε τρομερα μεγαλο βαθμο,τις τελευταίες μερες μου εχει παρουσιασει ενα "θεμα".Λοιπον, τα τρια κουμπια που βρισκοναται στο κατω μερος της οθονης αρχισαν ξαφνικα να φωτιζουν και ενω ειναι κλειδωμενη η οθονη και σβηστή χωρις να υπαρχει καποια ειδοποιηση,και ενω ειναι αναμενη η οθονη και σε χρηση το κινητο συνεχεια σχεδον και ασυγχρόνιστα.Δεν ξερω αν εγω εκανα κατι η επαθε κατι το κινητο,εγω απο το λιγο που το κοιταξα δεν βρηκα κατι.Μου κανει καπως,κατι,για ζητημα που εχει να κανει με τους αισθητηρες του κινητου.Θα εκτιμουσα πολυ αν καποιος φιλος γνωριζει κατι και μπορει να βοηθησει..Ευχαριστω εκ των προτέρων!:D:D
Link to comment
Share on other sites

καταλαθος φλασαρα μεσω twrp το Themes_Letv_Clear_V11.zip και εχασα ολα τα θεματα.Υπαρχει τροπος να μπορεσω να τα ξαναανακτησω?
Link to comment
Share on other sites

καταλαθος φλασαρα μεσω twrp το Themes_Letv_Clear_V11.zip και εχασα ολα τα θεματα.Υπαρχει τροπος να μπορεσω να τα ξαναανακτησω?

 

Κάνε μια flash dirty την Ρομ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...