Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση για τον αρχηγο

Εκεινο το apk για το on_of της γρηγορης φορτισης μηπως ανεβει καποια στιγμη...

(λογω που τουχωμαι αλλαξει λιγο τα ...φωτα):)

Επίσης μια παράκληση επειδή παιδευωμαι 1βδομαδα. Στις ρυθμίσεις που έβλεπα την εικόνα καθέτως και ηταν μια χαρά

κάτι πείραμα και τώρα τις βλέπω οριζοντια

 

Πως το ξαναγυριζω? please help8cc6a313e405d2e1b61656901d7c0c4e.jpga7c65e57e38198bb0c7d1d37c0761539.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Ελα, δωσε στον Λαζαρο και την AEX

 

Που θα την βρω την ΑΕΧ;:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Cris καλημέρα με το τελευταιο update σε v11a οταν ενεργοποιω το <<αθορυβο>> ενεργοποιειται ταυτοχρονα και το <<μην ενοχλείτε>> κατι που δεν γινοταν μεχρι τωρ .Ειναι κάποιο bug??
mi8
Link to comment
Share on other sites

Cris καλημέρα με το τελευταιο update σε v11a οταν ενεργοποιω το <<αθορυβο>> ενεργοποιειται ταυτοχρονα και το <<μην ενοχλείτε>> κατι που δεν γινοταν μεχρι τωρ .Ειναι κάποιο bug??

 

Μπορεί λόγω αλλαγών στα settings. .Δεν απενεργοποιείτε αν το βγάλεις χειροκίνητα?

Θα κάνω αλλαγές πάλι και θα δούμε... Update αύριο για διορθώσεις...

Την έβαλα επάνω και δοκίμασα.. Έμενα δεν το κάνει...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New OmniPS 20180218

* Kernel suspend mode tuning

* Idle mode handling reworked

* Aggresive Idle switch to revert back to Google algo.

* ReaderMode: Experimental for debugging. Could be laggy. But could realy extend SOT in e-reading scenarios.

* HALL Sensor. Partialy working. Not too responsive for wakeup from sleep.

* Updated Omni and Google sources.

* Many other changes that I've forgot.

https://drive.google.com/open?id=1TLnbavvpS9hpOsl4VBSX7YgIYy32VjFB

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί λόγω αλλαγών στα settings. .Δεν απενεργοποιείτε αν το βγάλεις χειροκίνητα?

Θα κάνω αλλαγές πάλι και θα δούμε... Update αύριο για διορθώσεις...

Την έβαλα επάνω και δοκίμασα.. Έμενα δεν το κάνει...

 

ούτε σε μένα που έχω την v11a

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Που θα την βρω την ΑΕΧ;:lol:

 

ΕΔΩ εισαι. Ελπιζω να ξυπνησει ο Λαζαρος. κανε καθαρη εγκατασταση ετσι?

Πες μας και τι εγινε οταν τελειωσεις.

Link to comment
Share on other sites

New OmniPS 20180218

* Kernel suspend mode tuning

* Idle mode handling reworked

* Aggresive Idle switch to revert back to Google algo.

* ReaderMode: Experimental for debugging. Could be laggy. But could realy extend SOT in e-reading scenarios.

* HALL Sensor. Partialy working. Not too responsive for wakeup from sleep.

* Updated Omni and Google sources.

* Many other changes that I've forgot.

https://drive.google.com/open?id=1TLnbavvpS9hpOsl4VBSX7YgIYy32VjFB

Tην κατέβασα και πάει για δοκιμή. Με την RR oreo έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος πάντως

Link to comment
Share on other sites

Tην κατέβασα και πάει για δοκιμή. Με την RR oreo έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος πάντως

 

Το Viper4a κρασαρει στην Ressurection Remix Oreo 8.1 η δουλευει?Οτι αγορασα το κινητο και ειμαι μεταξυ Ressurection Remix Oreo 8.1 και Νέα-CN-28s-V11-Stable. Μπορεις να προτεινεις?Γτ ειμαι φρεσκος σε Flasharismata και ψιλοφοβαμαι να περναω συνεχεια ρομ..ευχαριστω!!!!

Edited by loukis1982
Link to comment
Share on other sites

Αν θες σταθερότητα βάλε του Χρήστου. Εγώ προσωπικά είμαι της φάσης που μου αρέσει να πειράζω, οπότε είμαι με τις oreo.

Επίσης μια παράκληση επειδή παιδευωμαι 1βδομαδα. Στις ρυθμίσεις που έβλεπα την εικόνα καθέτως και ηταν μια χαρά

κάτι πείραμα και τώρα τις βλέπω οριζοντια

 

Πως το ξαναγυριζω? please help8cc6a313e405d2e1b61656901d7c0c4e.jpga7c65e57e38198bb0c7d1d37c0761539.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε αν δεν το βρήκες ακόμη πως αλλάζει, τώρα είμαι με την omnips και βλέπω ότι υπάρχει μια επιλογή στις Ρυθμίσεις-->omnigears-->more-->use columns layout που κάνει το μενού όπως το δείχνεις

Link to comment
Share on other sites

Cris καλησπερα! Ενα προβλημα που πλεον η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα! Το είχα αναφέρει και παλιοτερα αλλα δν εγινε κατι! Λοιπον με το μικροφωνο... Με ακούνε βαθεια σαν να μιλαω απο 10 μετρα απτο μικροφωνο! Αυτο γινεται μονο στις κλησεις τηλεφώνου! Στις περισσοτερες σχεδόν σε ολες ενω στην αρχη με ακούν κανονικά μετα απο λιγα δευτερόλεπτα γινεται αυτό τ πραγμα! Σε κλήσεις που δοκιμασα με viber whatsup messenger skype το μικροφωνο ειναι καμπανα!Οπως και αν κρατάω το τηλέφωνο! Στις κλήσεις απτο κινητο με ακουν όπως είπα βαθεια... Αν πλησιασω τ στόμα στ μικροφωνο εντελως ακουγομαι κανονικά! Τι μπορει να φταιει έχει κανείς καμια ιδέα? Δοκιμασα σε 4 ρομ τα ιδια συνέχεια! Φανηκε να έστρωσε στην V10c που πέρασα πριν καμια 20ρια μερες αλλα στο update se V11a παλι τα ιδια! Ευχαριστώ και οποια γνωμη ευπροσδεκτη!
Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ (@CrisBal) Ποιες κάμερες έχεις ενσωματώσει στην 28S V11;

Δοκίμασα σήμερα και φαίνονται πολύ δυνατές. Δείτε μερικά δείγματα...με βαρειά συννεφιά και ψιλόβροχο:

39484965455_35e537a7d5_c.jpgIMG_20180220_113030 by ssoklis, on Flickr

39485011165_508c07953f_c.jpgIMG_20180220_113248 by ssoklis, on Flickr

38571183700_9233268792_c.jpgIMG_20180220_113528 by ssoklis, on Flickr

40336630812_087f1e8d1d_c.jpgIMG_20180220_113542 by ssoklis, on Flickr

40336656962_afe5dd14de_c.jpgIMG_20180220_114836_00 by ssoklis, on Flickr

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Cris καλησπερα! Ενα προβλημα που πλεον η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα! Το είχα αναφέρει και παλιοτερα αλλα δν εγινε κατι! Λοιπον με το μικροφωνο... Με ακούνε βαθεια σαν να μιλαω απο 10 μετρα απτο μικροφωνο! Αυτο γινεται μονο στις κλησεις τηλεφώνου! Στις περισσοτερες σχεδόν σε ολες ενω στην αρχη με ακούν κανονικά μετα απο λιγα δευτερόλεπτα γινεται αυτό τ πραγμα! Σε κλήσεις που δοκιμασα με viber whatsup messenger skype το μικροφωνο ειναι καμπανα!Οπως και αν κρατάω το τηλέφωνο! Στις κλήσεις απτο κινητο με ακουν όπως είπα βαθεια... Αν πλησιασω τ στόμα στ μικροφωνο εντελως ακουγομαι κανονικά! Τι μπορει να φταιει έχει κανείς καμια ιδέα? Δοκιμασα σε 4 ρομ τα ιδια συνέχεια! Φανηκε να έστρωσε στην V10c που πέρασα πριν καμια 20ρια μερες αλλα στο update se V11a παλι τα ιδια! Ευχαριστώ και οποια γνωμη ευπροσδεκτη!

 

Εγώ στην θέση σου θα τσέκαρα εάν το δεύτερο μικρόφωνο (αυτό που είναι πάνω από την κάμερα) είναι βουλωμένο από κάτι ή αν φοράς κάποια θήκη που το καλύπτει ή άν κατά την κλήση βάζεις το δάχτυλό σου επάνω του.

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ (@CrisBal) Ποιες κάμερες έχεις ενσωματώσει στην 28S V11;

Δοκίμασα σήμερα και φαίνονται πολύ δυνατές. Δείτε μερικά δείγματα...με βαρειά συννεφιά και ψιλόβροχο:

Οταν εχει συννεφια ειναι οι τελειοτερες συνθηκες να βγαλεις φωτο.. Καμια βραδινη στειλε! ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου σήμερα.

Θα το κρατήσω λίγες μέρες με την μαιμουδοofficial και μετά βουρ ...70046be3e0936dffc07a34af701f399a.jpg696e049f4c52c25f384c37f80224eb90.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Chrissssss sos sos sos

Το story εχει ως εξης:

Εβαλα την slim με καθαρή με ολα τα wipe εκτος internal......

δεν μ' αρεσε και εβαλα πάλι την 28s V10 πάλι με όλα τα wipes εκτος ιντερναλ....... αλλα..... δεν έιχα ειδοποιήσεις από viber..... βασικά είχα αλλα μόνο αν ανοιγα το viber...... ή ερχόντουσαν με καθυστέρηση π.χ 12 ώρες

Βάζω την 28s V11...... δεν εσιαξε.... κανω αναβαθμιση στην V11a το ίδιο πρόβλημα.... τι να καμω????

Edited by geomar100
Link to comment
Share on other sites

Αν θες σταθερότητα βάλε του Χρήστου. Εγώ προσωπικά είμαι της φάσης που μου αρέσει να πειράζω, οπότε είμαι με τις oreo.

 

Φίλε αν δεν το βρήκες ακόμη πως αλλάζει, τώρα είμαι με την omnips και βλέπω ότι υπάρχει μια επιλογή στις Ρυθμίσεις-->omnigears-->more-->use columns layout που κάνει το μενού όπως το δείχνεις

 

Προσπαθησα αλλα ...ΔΕΝ.. αυτο που λες omnips ειναι καποιος ..λανσερ? ρομ? εμενα στην RR εχει ενα omniswitch που απ οτι

καταλαβα ειναι καποιος λανσερ Τοβαλα, προσπαθησα,αλλαγες ,επανεκινησεις τπτ. Κριμα γιατι την ειχα σεταρει πολλες ρυθμισεις

που ηθελα και πανω που ετοιμαζωμουνα για μπακαπ μου τοκανε Περασα και αγγλικα μηπως βρω τη ρυθμιση που λες αλλα τα μισα βγαινουν αγγλικα τα αλλα μισα κινεζικα και απο πανω σε ολα ..περισπωμενες :lol:

Οποτε με βλεπω παω για restore παλι (ηθελα ομως να δω τι ειναι για να μην το ξαναπαθω!):)

Σ ευχαριστω παντως

Νασαι καλα

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Chrissssss sos sos sos

Το story εχει ως εξης:

Εβαλα την slim με καθαρή με ολα τα wipe εκτος internal......

δεν μ' αρεσε και εβαλα πάλι την 28s V10 πάλι με όλα τα wipes εκτος ιντερναλ....... αλλα..... δεν έιχα ειδοποιήσεις από viber..... βασικά είχα αλλα μόνο αν ανοιγα το viber...... ή ερχόντουσαν με καθυστέρηση π.χ 12 ώρες

Βάζω την 28s V11...... δεν εσιαξε.... κανω αναβαθμιση στην V11a το ίδιο πρόβλημα.... τι να καμω????

 

Κάνε και internal και παίξε και με firmware. Έχει 6 διαφορετικά camera hardware το τηλέφωνο..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα αλλα ...ΔΕΝ.. αυτο που λες omnips ειναι καποιος ..λανσερ? ρομ? εμενα στην RR εχει ενα omniswitch που απ οτι

καταλαβα ειναι καποιος λανσερ Τοβαλα, προσπαθησα,αλλαγες ,επανεκινησεις τπτ. Κριμα γιατι την ειχα σεταρει πολλες ρυθμισεις

που ηθελα και πανω που ετοιμαζωμουνα για μπακαπ μου τοκανε Περασα και αγγλικα μηπως βρω τη ρυθμιση που λες αλλα τα μισα βγαινουν αγγλικα τα αλλα μισα κινεζικα και απο πανω σε ολα ..περισπωμενες :lol:

Οποτε με βλεπω παω για restore παλι (ηθελα ομως να δω τι ειναι για να μην το ξαναπαθω!):)

Σ ευχαριστω παντως

Νασαι καλα

Βασιλης

Omnips ειναι η ρομ που ποσταρε ο χρηστος σημερα μια σελιδα πισω. Την δοκιμαζω και θα γραψω εντυπωσεις σε λιγες ημερες

Λογικα και στην RR στα δικα της extra settings θα υπαρχει αναλογη ρυθμιση.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και internal και παίξε και με firmware. Έχει 6 διαφορετικά camera hardware το τηλέφωνο..

 

Εχει σχεση η καμερα με τις ειδοποιήσεις στο viber?

Και τι να κανω δλδ με το firmware?

Edited by geomar100
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το αρχείο "Install after flash" που εμφανίζεται μέσα στο φάκελο OTAupdates μετά το κατέβασμα της 11a;
Link to comment
Share on other sites

Omnips ειναι η ρομ που ποσταρε ο χρηστος σημερα μια σελιδα πισω. Την δοκιμαζω και θα γραψω εντυπωσεις σε λιγες ημερες

Λογικα και στην RR στα δικα της extra settings θα υπαρχει αναλογη ρυθμιση.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οπως τα λες. Εκανα μια τελευταια προσπαθεια και τελικα το βρηκα

Βεβαια στην RR η ρυθμιση ειναι τελειως διαφορετικη..

Νασαι καλα παντως και σ ευχαριστω

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τον φωτισμο των πληκτρων που δεν αναβαν στην RR oreo. Το ιδιο γινεται και στην omni αλλα στις ρυθμισεις στα κουμπια εχει ρυθμιση για να αναβουν. Μαλλον αναλογη ρυθμιση θα υπαρχει και στις πολυ πιο πλουσιες ρυθμισεις της RR και δεν την ειχα βρει.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θες σταθερότητα βάλε του Χρήστου. Εγώ προσωπικά είμαι της φάσης που μου αρέσει να πειράζω, οπότε είμαι με τις oreo.

 

Φίλε αν δεν το βρήκες ακόμη πως αλλάζει, τώρα είμαι με την omnips και βλέπω ότι υπάρχει μια επιλογή στις Ρυθμίσεις-->omnigears-->more-->use columns layout που κάνει το μενού όπως το δείχνεις

 

Θα κατεβασω του Chris Την 28s..εχει δυο επιλογες .. Stock Modded και Debloaded ..να περασω και μετα μια απο της δυο η ειναι ενσωματωμενες στο τελευταιο update ή στα extras της ρομ?Ty

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβασω του Chris Την 28s..εχει δυο επιλογες .. Stock Modded και Debloaded ..να περασω και μετα μια απο της δυο η ειναι ενσωματωμενες στο τελευταιο update ή στα extras της ρομ?Ty

 

28s V11.. αυτή να κατεβάσεις ή αν θες σχεδόν στοκ Google Pure EUI 4

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...