Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Update V11a on air...

- CHANGELOG FOR UPDATE 28sV11a

 

Τι κάνω λάθος; Και χειροκίνητα από ενημερώσεις αλλά και από ειδοποίηση που έλαβα, ζήτησα εγκατάσταση, έκανε επανεκκίνηση και με πήγε στο twrp. Από κει τι κάνω; Εγώ πάτησα reboot to system και δεν έγινε η αναβάθμιση.

Edit: εντάξει, το βρήκα ότι έπρεπε να κάνω install το zip που κατέβηκε. Ευχαριστώ.

Edited by ionaps
LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...επαναφέρω το θέμα,μήπως κάποιος ξέρει κάτι...νεο μελος και εγω εδω,και κατοχος μολις πριν καιρο ενος Le eco le max 2 (χ820/6-64).Ειμαι σε φαση ακομη που γνωριζω το κινητο και τις δυνατοτητες του,αν και ευχαριστημενος σε τρομερα μεγαλο βαθμο,τις τελευταίες μερες μου εχει παρουσιασει ενα "θεμα".Λοιπον, τα τρια κουμπια που βρισκοναται στο κατω μερος της οθονης αρχισαν ξαφνικα να φωτιζουν και ενω ειναι κλειδωμενη η οθονη και σβηστή χωρις να υπαρχει καποια ειδοποιηση,και ενω ειναι αναμενη η οθονη και σε χρηση το κινητο συνεχεια σχεδον και ασυγχρόνιστα.Δεν ξερω αν εγω εκανα κατι η επαθε κατι το κινητο,εγω απο το λιγο που το κοιταξα δεν βρηκα κατι.Μου κανει καπως,κατι,για ζητημα που εχει να κανει με τους αισθητηρες του κινητου.Θα εκτιμουσα πολυ αν καποιος φιλος γνωριζει κατι και μπορει να βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...επαναφέρω το θέμα,μήπως κάποιος ξέρει κάτι...νεο μελος και εγω εδω,και κατοχος μολις πριν καιρο ενος Le eco le max 2 (χ820/6-64).Ειμαι σε φαση ακομη που γνωριζω το κινητο και τις δυνατοτητες του,αν και ευχαριστημενος σε τρομερα μεγαλο βαθμο,τις τελευταίες μερες μου εχει παρουσιασει ενα "θεμα".Λοιπον, τα τρια κουμπια που βρισκοναται στο κατω μερος της οθονης αρχισαν ξαφνικα να φωτιζουν και ενω ειναι κλειδωμενη η οθονη και σβηστή χωρις να υπαρχει καποια ειδοποιηση,και ενω ειναι αναμενη η οθονη και σε χρηση το κινητο συνεχεια σχεδον και ασυγχρόνιστα.Δεν ξερω αν εγω εκανα κατι η επαθε κατι το κινητο,εγω απο το λιγο που το κοιταξα δεν βρηκα κατι.Μου κανει καπως,κατι,για ζητημα που εχει να κανει με τους αισθητηρες του κινητου.Θα εκτιμουσα πολυ αν καποιος φιλος γνωριζει κατι και μπορει να βοηθησει.

 

Μπες στη πρωτη σελιδα..ακολουθησε τους οδηγους για drivers,twrp,root και μετα εγκατεστησε οποια ρομ θελεις απο αυτες που υπαρχουν εκει.θα στρωσει με νεα ρομ.

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα...καινουριος κατοχος le max2!!!Αποτι διαβαζω η πιο σταθερη ρομ ειναι η Nougat 7.1.2 G+RR+Gapps remixed

https://mega.nz/#!pdcnEDpC!yJAbHgx93c3vcpee0f7Q0tQ-cr61U2TOx199LQ4XbQM ...Update να μην της κανω?Γτ διαβαζω οτι με το Update δεν ειναι σταθερη.Αυτο να το περασω?

RR NOUGAT 8.8.3. 23052017 Official ModedPack Extras & Fingerprint Fast Settings https://mega.nz/#!oZljER4C!3FNEOQTeug86DKov3WuGS9bMCDRbspPhOD9ODrOPeNc

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και με full wipe (cashes, data, system, internal) δεν έφτιαξε το δακτυλικό....

 

Μένει τώρα μόνο το qfil? Το έχει κάνει κανείς με επιτυχία; Ή έχει μεγάλο ρίσκο η διαδικασία και υπάρχει κίνδυνος αντί να αναστηθεί το δακτυλικό να αποθάνει και το κινητό;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρέλαβα πρόσφατα ένα Le Max 2 που θέλω να το κάνω δώρο σε κάποιον. Το έφερα χωρίς τελωνείο από Banggood με την EUI version 5.8.019S stable. Δουλεύει τέλεια και βλέπει και 4G. Ωστόσο δεν βρίσκω πουθενά επιλογή για ενημέρωση του συστήματος. Πως ενημερώνω το τηλέφωνο;

Κάθε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον με βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και με full wipe (cashes, data, system, internal) δεν έφτιαξε το δακτυλικό....

 

Μένει τώρα μόνο το qfil? Το έχει κάνει κανείς με επιτυχία; Ή έχει μεγάλο ρίσκο η διαδικασία και υπάρχει κίνδυνος αντί να αναστηθεί το δακτυλικό να αποθάνει και το κινητό;

 

Ποια ρομ περασες?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα...καινουριος κατοχος le max2!!!Αποτι διαβαζω η πιο σταθερη ρομ ειναι η Nougat 7.1.2 G+RR+Gapps remixed

https://mega.nz/#!pdcnEDpC!yJAbHgx93c3vcpee0f7Q0tQ-cr61U2TOx199LQ4XbQM ...Update να μην της κανω?Γτ διαβαζω οτι με το Update δεν ειναι σταθερη.Αυτο να το περασω?

RR NOUGAT 8.8.3. 23052017 Official ModedPack Extras & Fingerprint Fast Settings https://mega.nz/#!oZljER4C!3FNEOQTeug86DKov3WuGS9bMCDRbspPhOD9ODrOPeNc

Ευχαριστω

Αν και δεν την έχω βάλει δεν νομίζω η συγκεκριμένη να είναι η πιο σταθερή ρομ τουλάχιστον από τα όσα έχω διαβάσει. Ίσως η 28s να είναι πολύ πιο σταθερή. Προσωπική άποψη και ας με διαψεύσει όποιος την έχει την την RR.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ περασες?

Δοκίμασα με τις RR Nougat. Πρώτα έβαλα την τελευταία και μετά την προηγούμενη, την μαγειρεμένη από τον Cris, με την οπόια είμαι τώρα.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν την έχω βάλει δεν νομίζω η συγκεκριμένη να είναι η πιο σταθερή ρομ τουλάχιστον από τα όσα έχω διαβάσει. Ίσως η 28s να είναι πολύ πιο σταθερή. Προσωπική άποψη και ας με διαψεύσει όποιος την έχει την την RR.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω για την απαντηση...με ενδιαφερει να εχω viper4a καλη διαχειριση μπαταριας και video κληση σε messenger viber.ποια απο ολες 28s εννοεις?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με τις RR Nougat. Πρώτα έβαλα την τελευταία και μετά την προηγούμενη, την μαγειρεμένη από τον Cris, με την οπόια είμαι τώρα.

 

αν δοκιμασες και με την ofishial και δεν εφτιαξε μαλλον εισαι απο τους ...τυχερους (οπως ειπε ο Χριστος)

οποτε και qfil να πας παλι μπορει να μην δουλεψει.

Και οταν λες δεν δουλευει, τι ακριβως κανει?

Περνας τις ρυθμισεις και μετα δεν ανοιγει? Το Smart Lock το εμφανιζει?

αν θες γραψε με ποιον τροπο ακριβως το περνας, μηπως κατι κανεις λαθος ...λεω, μηπως..!??

Διαφορετικα ..τι να σου πω.. εσυ θα αποφασισεις

Η qfil η βαζεις καποιο αλλο κλειδωμα.. Εχει ειπωθει οτι μετα απο καποιο διαστημα επανερχεται

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και με full wipe (cashes, data, system, internal) δεν έφτιαξε το δακτυλικό....

 

Μένει τώρα μόνο το qfil? Το έχει κάνει κανείς με επιτυχία; Ή έχει μεγάλο ρίσκο η διαδικασία και υπάρχει κίνδυνος αντί να αναστηθεί το δακτυλικό να αποθάνει και το κινητό;

 

Βάλε μια την 28σ V11 με όλα τα wipes κάνε καπάκι το V11a αφού μπεις σύστημα που έβαλα αρχείαfp από LePro3 και τσεκαρε.. Μην βάλεις FP μετά το 1ο start της V11 βάλε μετά το Update.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο δικό μου που λειτουργεί ακόμη το fp 4/32 έκδοση, θα έλεγα ότι είναι απογοητευτική η λειτουργία του. Με την έννοια ότι δουλεύει καλά μόνο τα πρώτα 4-5" που μπαίνει το κινητό στην αναμονή, ακαριαία. Μετά απο εκεί για να πιάσει θέλει να κρατώ το δάχτυλο 3-4" και να ασκώ μεγαλύτερη πίεση από ότι στην αρχή. Δοκίμασα αλλαγή modem, fix fp κτλ αλλά πάλι τα ίδια. Οπότε το παράτησα και θεωρώ ότι το κινητό δεν έχει fp αφού αν είναι να κρατώ τόση ώρα το δάχτυλο, πατώ το power on.

Το x626 που είχα πριν και που υποτίθεται ότι με τον ΜΤΚ δεν έχουν τόσο καλό developing και που είναι πιο φθηνό απο το x820 δεν είχε τέτοια θέματα. Οκ είχε άλλα, αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν πρόσεξαν στην leeco το πιο ακριβό τους κινητό σε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Και οταν λες δεν δουλευει, τι ακριβως κανει?

Περνας τις ρυθμισεις και μετα δεν ανοιγει? Το Smart Lock το εμφανιζει?

αν θες γραψε με ποιον τροπο ακριβως το περνας, μηπως κατι κανεις λαθος ...λεω, μηπως..!?? ...

Εννοώ δεν αναταποκρίνεται καθόλου. Νεκρό, ανύπαρκτο...

Τι εννοείς με ποιο τρόπο το περνάω; Είτε στην αρχή που στήνουμε το κινητό, είτε εκ των υστέρων Ρυθμίσεις/Ασφάλεια/Δακτυλικά αποτυπώματα....Βάζω δάκτυλο και δεν ανταποκρίνεται:lol:

Το smart lock το εμφανίζει.

Θα δοκιμάσω και αυτό που βέγραψε ο Αρχηγός:up:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση...με ενδιαφερει να εχω viper4a καλη διαχειριση μπαταριας και video κληση σε messenger viber.ποια απο ολες 28s εννοεις?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Βάλε μια την 28σ V11 με όλα τα wipes κάνε καπάκι το V11a αφού μπεις σύστημα που έβαλα αρχείαfp από LePro3 και τσεκαρε..

 

Βάλε την 28s που δίνει ο Cris. Προσεχώς μάλλον θα την δοκιμάσω και εγώ γιατί η διαχείριση μνήμης ram στην oreo μου φαίνεται πολύ χάλια.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια την 28σ V11 με όλα τα wipes κάνε καπάκι το V11a αφού μπεις σύστημα που έβαλα αρχείαfp από LePro3 και τσεκαρε.. Μην βάλεις FP μετά το 1ο start της V11 βάλε μετά το Update.

Χρήστο το update θα γίνει με ΟΤΑ ή υπάρχει κάπου λινκ να το κατεβάσω και να το κάνω χειροκίνητα;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 28s που δίνει ο Cris. Προσεχώς μάλλον θα την δοκιμάσω και εγώ γιατί η διαχείριση μνήμης ram στην oreo μου φαίνεται πολύ χάλια.

 

Μην σε απασχολεί η Ράμ όσο λιγότερο τόσο καλύτερη απόκριση. Άλλωστε δεν είναι τυχαίο που σε όλα τα β τεστ βγήκε καλύτερη σε σχέση με το Samsung s8..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Ασφάλεια/Δακτυλικά αποτυπώματα....Βάζω δάκτυλο και δεν ανταποκρίνεται:lol:

 

(Αν ειναι ετσι και γω θα την ...αλλαζα:lol::lol::lol::lol)

ok. ..Και λιγη πλακα...

Τι ενοω:Στη νουγκατ που εχεις τωρα μετα που πατας δακτυλικα αποτυποματα βγαζει ενα παραθυρο

Ξεκλειδ. με δακτ. αποτυπομα/ Εκει πρεπει να πατησεις ΕΠΟΜΕΝΟ 2. ζηταει μετα κωδικο 3. ανοιγει παραθυρο Βρειτε τον αισθητηρα

Πατας παλι ΕΠΟΜΕΝΟ γιατι αν βαλεις το δαχτυλο σου λεει οτι η εφαρμογη στααματησε

Μετα λοιπον το επομενο ανοιγη παραθυρο που λεει Ας Ξεκινησουμε.. και εκει βαζεις δαχτυλο και μετα ανταποκρινετε! :lol:

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο το update θα γίνει με ΟΤΑ ή υπάρχει κάπου λινκ να το κατεβάσω και να το κάνω χειροκίνητα;

 

Κάνα 2 3 σελίδες πίσω αν θέλεις να το κάνεις χειροποίητα...:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Ασφάλεια/Δακτυλικά αποτυπώματα....Βάζω δάκτυλο και δεν ανταποκρίνεται:lol:

 

(Αν ειναι ετσι και γω θα την ...αλλαζα:lol::lol::lol::lol)

ok. ..Και λιγη πλακα...

Τι ενοω:Στη νουγκατ που εχεις τωρα μετα που πατας δακτυλικα αποτυποματα βγαζει ενα παραθυρο

Ξεκλειδ. με δακτ. αποτυπομα/ Εκει πρεπει να πατησεις ΕΠΟΜΕΝΟ 2. ζηταει μετα κωδικο 3. ανοιγει παραθυρο Βρειτε τον αισθητηρα

Πατας παλι ΕΠΟΜΕΝΟ γιατι αν βαλεις το δαχτυλο σου λεει οτι η εφαρμογη στααματησε

Μετα λοιπον το επομενο ανοιγη παραθυρο που λεει Ας Ξεκινησουμε.. και εκει βαζεις δαχτυλο και μετα ανταποκρινετε! :lol:

Ναι βρε, έτσι το κάνω. Δεν μου βγάζει μήνυμα ¨Η Εφαρμογή σταμάτησε".

Πηγαίνω μέχρι το τευλευταίο στάδιο "Ας ξεκινήσουμε"|...βάζω δάκτυλο...αλλά ΔΕΝ θέλει...

Τώρα περιμένω να μπουτάρει στην 28S V11, που μου είπε ο Cris...

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και το update v11a αλλά ο "Λάζαρος" κοιμάται τον ύπνο του Δικαίου:lol:

Δεν ανασταίνεται με τίποτα!!!:(

 

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και διαίτερα βέβαια τον ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟ CrisBal

 

Αν δεν υπήρχε ο Cris και το νήμα αυτό (με ενημέρωσε γι αυτό ο καλός φίλος @Antretng) δεν θα αγόραζα ποτέ το συγκεκριμένο κινητό με δεδομένο ότι δεν υπάρχει Επίσημη Υποστήριξη:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για τον αρχηγο

Εκεινο το apk για το on_of της γρηγορης φορτισης μηπως ανεβει καποια στιγμη...

(λογω που τουχωμαι αλλαξει λιγο τα ...φωτα):)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Ελα, δωσε στον Λαζαρο και την AEX. Το δικο μου αναστηθηκε. Δεν ηταν απολυτα πεθαμενο, αλλα δυστροπουσε με οποιαδηποτε αλλη.

 

Sent from my Z2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια....περναω την 28s v10 αλλα και την 28s v11 με full wipe σε ολα αλλα συνεχεια εχω ιδιο προβλημα....με το που κανω εγκατασταση η απεγκατασταση μια εφαρμογη μου φρηζαρει απο μονο του τα gapps
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...