Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θεματάκια με το 28sV11...

1--σινεχια μου εμφανίζη ota update 28sV11 και μετά την εγκατάσταση 28sV11

2--οπότε κάνω reboot μου σβήνουν διάφορες apps

3--τα themes δεν δουλευουν όταν πατάς το οικονίδη για themes

4-- system update μέσω system settings δεν δουλευη

 

δεν ξέρω αν αυτά είναι αποκλιστικά για το δικό μου x89

thanks...

1. Έκανες το Update V10c σε V11 και τα κάνει αυτά?

2. Δεν υπάρχει περίπτωση... άσχετο με το Update.

3. Ποια θέματα? Έχεις κατεβάσει θέματα ? Έχεις βάλει υπηρεσίεςLeExo με το ζιπ?

4. Αυτό αν συμβαίνει σημαίνει ότι έχω βάλει λάθος ΟΤΑ στο ζιπ για αυτό και εμφανίζεται πάλι το V11αυτο εξηγεί γιατί βλέπεις V11 συνέχεια. Θα το δω το πρωί και θα ανεβάσω Φιξ αν έχω κάνει αυτή την πατατιά...:lol:

Λογικό από τη μια. Στήνω EUI6 V11 Kai Flyme μαζί...:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην 28s-V10 stable του chris, καθαρή εγκατάσταση, το όνομα του καλούντα βγαίνει στα κινέζικα. Τι έχω ξεχάσει να ρυθμίσω;
Link to comment
Share on other sites

OTA updated v11 but it still showing in updater it won't go away, themes not working Do I need to flash full v11 ROM.

 

Themes are only Inside full rom V11 . Rom must be clean installed to show all themes. It can't be done for V10c to V11. That's why I'm not writing about themes at OTA Changelog. To have them all you must Make Clean Installation V11

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην 28s-V10 stable του chris, καθαρή εγκατάσταση, το όνομα του καλούντα βγαίνει στα κινέζικα. Τι έχω ξεχάσει να ρυθμίσω;

 

Δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις κάτι. Αν δεν έχεις κινεζική γλώσσα Ελληνικά δείχνει. Ότι βλέπει από τις επαφές σου δλδ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Themes are only Inside full rom V11 . Rom must be clean installed to show all themes. It can't be done for V10c to V11. That's why I'm not writing about themes at OTA Changelog. To have them all you must Make Clean Installation V11

 

Got it. Thanks for endless support.

Link to comment
Share on other sites

1. ναι έκανα το Update V10c σε V11

3- δεν έχω βάλει υπηρεσίες LeEco με το ζιπ

μήπως έπρεπε να κάνω wipe πριν την εκκατάσταση???

ok ευχαριστώ CrisBal :)

Link to comment
Share on other sites

1. ναι έκανα το Update V10c σε V11

3- δεν έχω βάλει υπηρεσίες LeEco με το ζιπ

μήπως έπρεπε να κάνω wipe πριν την εκκατάσταση???

ok ευχαριστώ CrisBal :)

 

1. Έκανες το Update V10c σε V11 και τα κάνει αυτά?

2. Δεν υπάρχει περίπτωση... άσχετο με το Update.

3. Ποια θέματα? Έχεις κατεβάσει θέματα ? Έχεις βάλει υπηρεσίεςLeExo με το ζιπ?

4. Αυτό αν συμβαίνει σημαίνει ότι έχω βάλει λάθος ΟΤΑ στο ζιπ για αυτό και εμφανίζεται πάλι το V11αυτο εξηγεί γιατί βλέπεις V11 συνέχεια. Θα το δω το πρωί και θα ανεβάσω Φιξ αν έχω κάνει αυτή την πατατιά...:lol:

Λογικό από τη μια. Στήνω EUI6 V11 Kai Flyme μαζί...:lol:

 

1. ναι έκανα το Update V10c σε V11

3- δεν έχω βάλει υπηρεσίες LeEco με το ζιπ

μήπως έπρεπε να κάνω wipe πριν την εκκατάσταση???

ok ευχαριστώ CrisBal :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα νομιζω οτι η pixel exp ειναι η καλυτερη απο τις υπολοιπες oreo.

 

Γεια.Ημουν έτοιμος να δοκιμάσω την New Ressurection Remix Oreo 8.1.Λενε τα παιδια οτι είναι οκ.Στην pixel experience video calling messenger viber δουλευει?Σε stand by πόσο χάνει η μπατσρια την ώρα; Τι bugs βρήκες;Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Cris σου ειναι εύκολο να φτιαξεις ενα ζιπακι με τ θεματα μονο? Στη V10c ειμαι την εστησα πάλι και δε ψηνομαι για clean install και παλι απτην αρχη την V11! Αψογη ειναι και η V10c... Μονο κανα θεματακι λειπει!! :P
Link to comment
Share on other sites

Cris σου ειναι εύκολο να φτιαξεις ενα ζιπακι με τ θεματα μονο? Στη V10c ειμαι την εστησα πάλι και δε ψηνομαι για clean install και παλι απτην αρχη την V11! Αψογη ειναι και η V10c... Μονο κανα θεματακι λειπει!! :P

 

Όχι δεν γίνεται. Μπαίνουν αλλά θα πρέπει να κάνεις επαναφορά στα εργοστασιακά για να τα δείς. Όποτε καλύτερα να βάλεις τα leecoκαι να κατεβάσεις ή με launcher extra τι να τα κάνεις? Βάλε από αυτούς που έχουν χιλιάδες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. ναι έκανα το Update V10c σε V11

3- δεν έχω βάλει υπηρεσίες LeEco με το ζιπ

μήπως έπρεπε να κάνω wipe πριν την εκκατάσταση???

ok ευχαριστώ CrisBal :)

 

Τίποτα δεν θέλει. Περίμενε αύριο το πρωί θα ανεβάσω έξτρα Φιξ και όλα θα είναι όπως πρέπει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται. Μπαίνουν αλλά θα πρέπει να κάνεις επαναφορά στα εργοστασιακά για να τα δείς. Όποτε καλύτερα να βάλεις τα leecoκαι να κατεβάσεις ή με launcher extra τι να τα κάνεις? Βάλε από αυτούς που έχουν χιλιάδες.

 

Ενα ακομα προβληματακι βρηκα με την αυτόματη φωτεινοτητα! Παιζει φιξακι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα νομιζω οτι η pixel exp ειναι η καλυτερη απο τις υπολοιπες oreo.

Τις έχεις δοκιμάσει όλες;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχοντας δοκιμάσει αρκετές καταλήγω στο συμπέρασμα ότι πανω-κατω όλες ίδιες είναι. Διαφέρουν πχ ως προς την παραμετροποίηση που προσφέρουν αλλά γενικά όλες έχουν τα ίδια bugs. πχ Δε δουλεύει ο φακός στην τελευταία aicp,δε δουλεύει και στην aosip,στην pixel και πάει λέγοντας.

Και κοιτώντας κάποιος τα credits όλων των ρομ, καταλήγει στο συμπέρασμα ότι δυστυχώς πραγματικοί developers που πάνε το κινητό (και το κάθε κινητό android) μερικά βήματα μπροστά είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού. Οι υπόλοιποι είναι "port" developers.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο δοκίμασες και την RR;

Εγώ αυτήν έχω τώρα. Στην αρχική της έκδοση η απόδοση της φωτογραφικής, για κάποιο λόγο, ήταν απελπισία. Δοκίμασα πολλές κάμερες με απελπιστικά αποτελέσματα. Όμως με το update που έδωσε σήμερα το πρωί ο Cris φαίνεται ότι διορθώθηκε το πρόβλημα:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κατεβάσει για δοκιμή. Με την aosip δεν έμεινα πάντως ικανοποιημένος καθώς σε άσχετες στιγμές μου πετούσε fc σε διάφορες εφαρμογές. Με την aicp 1/2 απο την άλλη, είχα τεράστια κατανάλωση μπαταρίας στην αναμονή και δεν ήμουν ο μόνος όπως έβλεπα στο θέμα της στο xda. Και τελικά ότι και αν βάλω, ξαναγυρνάω στην πανάλαφρη slim 7 για καθημερινή χρήση. Ελπίζω η RR oreo να αποδειχθεί αξιόπιστη
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από πολλά πειράματα με τις oreo σχετικά με την μουσική τα αποτελέσματα είναι τα εξής. Το dolby Atmos δεν δούλεψε σε καμία έκδοση (κράσαρε η εφαρμογή). Το viper4a δούλεψε με το mod https://drive.google.com/file/d/0B-2l1xmYBAzsaDR3NldfbGljd0E/edit του chrisbal(thanks), φλασάρωντας από TWRP οπότε περνάει τον driver στο σύστημα. Απλά κατά το φλασάρισμα κάνει 3 λεπτά περίπου να τελειώσει οπότε χρειάζεται λίγη υπομονή. Το δοκίμασα σε Oreo AOSiP και RR στην οποία είμαι τώρα και δούλεψε. Το μόνο bug είναι ότι στο Convolver το dolby και μερικά άλλα δεν δουλεύουν αλλά υπάρχουν τόσα πολλά που κάτι θα βρείτε (έβαλα το DTS HD.ir). Εννοείται ότι είμαι root. Εν το μεταξύ το viper4a είναι όντως απίστευτο. Πιστεύω καλύτερο και από το dolby atmos. Η παραμετροποίηση του δεν υπάρχει. Edited by bullseyemambo
Link to comment
Share on other sites

28s-V10c UPDATE to V11 on air.

Κάντε το όλοι χειροκίνητα αν έχετε θέμα με το OTA και δεν το βλέπει.

- Includes new Screen Adjuster inside Display settings.Adjust brightness and color RGB filters

- Download all EXTRAS zip to delete Themes or have all Inerfaces available

https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=bYrPruoJ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

20180206 Με αυτήν την rom exp δουλεύουν όλα .Φακός αργή κίνηση αν κάνετε το update δεν λειτουργεί ο φακός και η αργή.Αυτα τα bugs Έχω βρει.Απο μπαταρία με Φούλ χρήση βγάζει μισή μέρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H plasma τραγική θα έλεγα.Lag σαν να έχω κινητό με 1g ram.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλη νύχτα σε stand το πρωί στο 96/100 η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

28s-V10c UPDATE to V11 on air.

Κάντε το όλοι χειροκίνητα αν έχετε θέμα με το OTA και δεν το βλέπει.

- Includes new Screen Adjuster inside Display settings.Adjust brightness and color RGB filters

- Download all EXTRAS zip to delete Themes or have all Inerfaces available

https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=bYrPruoJ

 

Μου ηρθε με ΟΤΑ κανονικα! Ειναι αυτο με το φιξ π έλεγες για σήμερα η να το περασω χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σκεφτομαι να αγορασω το κινητο, προτεινετε να παρω την εκδοση με τα 4 ή με τα 6 gb ram? Επισης ξερετε κανενα καλο tempered glass?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σκεφτομαι να αγορασω το κινητο, προτεινετε να παρω την εκδοση με τα 4 ή με τα 6 gb ram? Επισης ξερετε κανενα καλο tempered glass?

 

Πάρε με τα 6gb και θα είσαι μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σκεφτομαι να αγορασω το κινητο, προτεινετε να παρω την εκδοση με τα 4 ή με τα 6 gb ram? Επισης ξερετε κανενα καλο tempered glass?

 

6gb ram πάρε καλύτερα, αξίζει. Για glass, το συγκεκριμένο http://www.ebay.co.uk/itm/LeEco-Le-Max-2-LeTv-Max-2-Tempered-Glass-Screen-Protector-CRYSTAL-CLEAR/381813236944 έχει προστατέψει το καημένο το κινητάκι μου από πολλή κακοποίηση. Επίσης ψάξε και κανένα προστατευτικό τζαμάκι για την κάμερα επειδή προεξέχει λίγο και μπορεί να γρατζουνιστεί όταν το ακουμπάς κάπου ή καμία θήκη αρκετά χοντρή να την καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

20180206 Με αυτήν την rom exp δουλεύουν όλα .Φακός αργή κίνηση αν κάνετε το update δεν λειτουργεί ο φακός και η αργή.Αυτα τα bugs Έχω βρει.Απο μπαταρία με Φούλ χρήση βγάζει μισή μέρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H plasma τραγική θα έλεγα.Lag σαν να έχω κινητό με 1g ram.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλη νύχτα σε stand το πρωί στο 96/100 η μπαταρία.

 

Φιλε μιση μερα μπαταρια πρεπει να παιζεις τα πιο βαρια παιχνιδια και γενικα βαρια χρηση . Εγω που ειμαι με την μαμα ρομ βγαζω 1.5 η 2 μερες με αρκετη χρηση σε σερφαρισμα, youtube, καποια παιχνιδια και οτι αλλο πειραμα κανω. Τι να πω αμα ειναι ετσι καλυτερα να κατσω εδω που ειναι για κανενα μηνα μεχρι να δω τιποτα καλυτερο.

 

Γεια σας σκεφτομαι να αγορασω το κινητο, προτεινετε να παρω την εκδοση με τα 4 ή με τα 6 gb ram? Επισης ξερετε κανενα καλο tempered glass?

Αν δεν εχεις θεμα με τα λεφτα χτυπα το 6αρι αξιζει. Εγω εχω τζαμακι bakeey απο το banggood 4.5 ευρο τα 3 και γενικα καλο φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...