Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει λες το 6/128 ή δεν θα έχει διαφορά στην πράξη σε σχέση με το 4/64; 50 ευρώ έχουν διαφορά βέβαια..

Σε 2-3 μέρες μου έρχεται η 4/64 έκδοση, βγήκε 172 ευρώ κ δεν μπήκε ευτυχώς τελωνείο.

 

Τούμπανο θα είσαι μην μιλάς καθόλου. Από bangood? Με το κουπόνι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η google ρομ ειναι aosp?

 

Σχεδόν. Είναι η επίσημη τελευταία με εξ ολοκλήρου νέο σύστημα βασισμένο στο Google Nexus rom. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το Χ829 6/128 έβαλα TWRP αλλά δεν μπορούσα να κάνω το PC να το δεί σαν MTP για μεταφορά αρχείων (backup κ.λ.π.) παρά μόνο PTP (WIN 10 X64). Μετά από ώρες ταλαιπωρίας βρήκα αυτό
και σώθηκα. Το δίνω για όποιον το χρειαστεί.
Link to comment
Share on other sites

1-2 σελιδες πισω αναλυτικα εχω ανεβασει τιμες και πού συμφέρει ειτε απο Ευρώπη είτε απο Κινα.

 

Από κει και περα αν και φαίνεται να μου το εστειλαν απο. Banggood χθες με NL (ηρθε ενημερωτικο email) δεν μου απαντησαν ακόμα στο email για το τι έγινε τελικά και πώς "κατάφεραν" να το κανουν τελικα με NL.

 

Οι απαντήσεις του/της υπαλληλλου απο το email. Μιλαμε για banggood παντα. Αλεπάλληλα email με εμενα να επιμενω και ιδου οι απαντήσεις τους:

....

(δεν λειτουργεί το spoiler tag για κάποιο λόγο...)

 

εμένα μου έστειλαν τα δύο τελευταία με SWISS POST, το οποίο δεν ζήτησες, και είναι το standard τους για κινητά τον τελευταίο καιρό , και το χ820 με NL Post, αν θυμάμαι καλά (σίγουρα ευρωπαϊκό σε κάθε περίπτωση)

 

Γι αυτό σου λέω, δεν χρειάζεται να τους ονοματίσετε εσείς το ταχυδρομείο ή να τους δώσετε οδηγίες αποστολής, ξέρουν τί κάνουν...

 

Κατά τ' άλλα πάντα υπάρχει η περίπτωση να πέσεις σε "στραβωμένο" υπάλληλο...το έχω πάθει κί εγώ...ο ένας υπερεξυπηρετικός, ο άλλος πέρα βρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο θα είσαι μην μιλάς καθόλου. Από bangood? Με το κουπόνι?

 

Ναι banggood x8229 το κουπονάκι. Του χρόνου θα πάρουμε κανένα le 3 pro στα 170 :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω ακόμα στο κουτί όπως το πήρα... :wacko: Ίσα που το άνοιξα να δω ότι είναι όλα οκ του πέρασα tempered glass δοκίμασα Fingerprint (σκοτώνει) το φορτισα και το έσβησα. :lol: Από προχθές στο κουτί στην ντουλάπα.. Έχω 5 τα ρημαδια και δεν τα προλαβαίνω.. Το πουλαω και πάω για το Lepro3 να φτιάξω κι εκεί καμία ρομ εδώ έχω το 4/32. Αν θέλει κανείς μου λέει

Ποιό είναι αυτό που πουλάς και ποσο? Αν θες στείλε pm.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το Χ829 6/128 έβαλα TWRP αλλά δεν μπορούσα να κάνω το PC να το δεί σαν MTP για μεταφορά αρχείων (backup κ.λ.π.) παρά μόνο PTP (WIN 10 X64). Μετά από ώρες ταλαιπωρίας βρήκα αυτό
και σώθηκα. Το δίνω για όποιον το χρειαστεί.

 

Γιατί αυτό ρωτάμε ή διαβάζουμε για να αποφύγουμε την ταλαιπωρία. Δεν πειράζει αφού το έλυσες. Καλορίζικο.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δυστυχώς όμως μέσα απο το TWRP πάλι φαίνεται στο PC σαν άγνωστη MTP συσκευή και δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δυστυχώς όμως μέσα απο το TWRP πάλι φαίνεται στο PC σαν άγνωστη MTP συσκευή και δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Απενεργοποιείς τα signature verification πρώτα με πατημένο το shift κάνεις restart πας στις πρόσθετες επιλογές που ανοίγει και πατάς το 7. Κανείς επανεκκίνηση και πας στο Device manager. Κουμπωνεις το κινητό αφού είσαι σε TWRP θα σου βγάλει τρίγωνο θα πατήσεις επάνω του (αφού εννοείται έχεις κατεβάσει τους drivers) δες στο ποστ για Bootloader και θα πεις manual selection χειροκίνητα δλδ. Θα πας εκεί που θα σου ανοίξει το παράθυρο και θα πατήσεις στο από δίσκο και μετά θα επιλέξεις στο Android που εμφανίζει αριστερά και δεξιά θα επιλέξεις ΜΌΝΟ εκεί που λέει σκέτο MTP Device θα κάνεις instal και θα είσαι κομπλέ! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου έστειλαν τα δύο τελευταία με SWISS POST, το οποίο δεν ζήτησες, και είναι το standard τους για κινητά τον τελευταίο καιρό , και το χ820 με NL Post, αν θυμάμαι καλά (σίγουρα ευρωπαϊκό σε κάθε περίπτωση)

 

Γι αυτό σου λέω, δεν χρειάζεται να τους ονοματίσετε εσείς το ταχυδρομείο ή να τους δώσετε οδηγίες αποστολής, ξέρουν τί κάνουν...

 

Κατά τ' άλλα πάντα υπάρχει η περίπτωση να πέσεις σε "στραβωμένο" υπάλληλο...το έχω πάθει κί εγώ...ο ένας υπερεξυπηρετικός, ο άλλος πέρα βρέχει.

 

Ναι μάλλον κάτι τέτοιο παίζει. Τεσπα αφου το στείλανε τελικα παλι καλα να λες. Ακόμα δεν μου εχει απαντήσει ο υπαλληλος οποτε ή εκτέθηκε ή κανει τον κινεζο :D

Εν πασει περιπτωσει αντε να δουμε με την παραλαβη.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι αυτό που πουλάς και ποσο? Αν θες στείλε pm.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πουλήθηκε παιδιά από εχθές. Στο κουτί με original tempered glass & Θήκη & original headset 6/128 γκρι με GOOGLE ROM Full backup & OTA τελευταία ρομ στα 260! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιείς τα signature verification πρώτα με πατημένο το shift κάνεις restart πας στις πρόσθετες επιλογές που ανοίγει και πατάς το 7. Κανείς επανεκκίνηση και πας στο Device manager. Κουμπωνεις το κινητό αφού είσαι σε TWRP θα σου βγάλει τρίγωνο θα πατήσεις επάνω του (αφού εννοείται έχεις κατεβάσει τους drivers) δες στο ποστ για Bootloader και θα πεις manual selection χειροκίνητα δλδ. Θα πας εκεί που θα σου ανοίξει το παράθυρο και θα πατήσεις στο από δίσκο και μετά θα επιλέξεις στο Android που εμφανίζει αριστερά και δεξιά θα επιλέξεις ΜΌΝΟ εκεί που λέει σκέτο MTP Device θα κάνεις instal και θα είσαι κομπλέ! ;)

 

 

Νενικήκαμεν!! Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Νενικήκαμεν!! Ευχαριστώ πολύ.

 

Ετσι δεν λεει ο λαός μας? Ρωτώντας πας στην πόλη.... Αλλιώς στη θάλασσα... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει το x829 η 6/128 έκδοση απο ευρώπη βγαίνει 265 ευρώ απο efox. Παίζει πολύ καιρό αυτή η προσφορά.

 

Όποιος το πάρει από κίνα βγαίνει φθηνότερο με την πιθανότητα τελωνείου φυσικά.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει το x829 η 6/128 έκδοση απο ευρώπη βγαίνει 265 ευρώ απο efox. Παίζει πολύ καιρό αυτή η προσφορά.

 

Όποιος το πάρει από κίνα βγαίνει φθηνότερο με την πιθανότητα τελωνείου φυσικά.

 

Bill πήρες track id? Πότε ερχεται?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με τα mb.εχω rom tele 23s ειχα 500 mb cosmote και εφυγαν καπνος!!!πρεπει να κανω καμια ρυθμιση;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και τα δικά μου 6/128 από την ευρωπαϊκή αποθήκη του ε-φοξ... συνολικά 9 ημέρες από παραγγελία μέχρι παραλαβή... όχι άσχημα, αλλά μακριά από τις 3-5 ημέρες που έλεγαν...

 

αναρωτιέμαι αν τα ακουστικά είναι τα ίδια που τόσο καιρό επωλούντο ξεχωριστά (με λιανική 29.99 δολάρια) ή κάποια φθηνότερη έκδοση για να συνοδεύουν τα 829 ... επειδή με ενδιαφέρει πολύ ο ήχος, αν υπάρχουν καλύτερα, θα ήθελα να τα πάρω ... επίσης, θυμάμαι ότι το Χ800 είχε dac της sabre (δηλ. ότι καλύτερο) και αναρωτιέμαι εάν το 820/829 έχει το ίδιο ή ανάλογης ποιότητος ...

 

αύριο που θα το στήσω, θα κάνω συγκριτική ακρόαση και θα αναφέρω εντυπώσεις ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με τα mb.εχω rom tele 23s ειχα 500 mb cosmote και εφυγαν καπνος!!!πρεπει να κανω καμια ρυθμιση;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμία σχέση τα mb με τη ρομ και τη χρήση από αυτήν . Σκέψου τι είχες ανοιχτό σε συγχρονισμό και αν επαιζες Internet games. H επίσημη συγχρονίζει κάθε 5 λεπτά αυτή όποτε της πεις εσύ για τις Google εφαρμογές και μόνο . Τσέκαρε... ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Bill πήρες track id? Πότε ερχεται?

Ρε εγώ το πήρα απο banggood το 4/64, είναι ΚΔ Αττικής κολλημένο απο 20/3 ελπίζω παρασκευή να το έχω αλλιως δευτέρα.

 

αναρωτιέμαι αν τα ακουστικά είναι τα ίδια που τόσο καιρό επωλούντο ξεχωριστά (με λιανική 29.99 δολάρια) ή κάποια φθηνότερη έκδοση για να συνοδεύουν τα 829 ...

 

Τα ακουστικά είναι ακριβώς τα ίδια. :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και τα δικά μου 6/128 από την ευρωπαϊκή αποθήκη του ε-φοξ... συνολικά 9 ημέρες από παραγγελία μέχρι παραλαβή... όχι άσχημα, αλλά μακριά από τις 3-5 ημέρες που έλεγαν...

 

αναρωτιέμαι αν τα ακουστικά είναι τα ίδια που τόσο καιρό επωλούντο ξεχωριστά (με λιανική 29.99 δολάρια) ή κάποια φθηνότερη έκδοση για να συνοδεύουν τα 829 ... επειδή με ενδιαφέρει πολύ ο ήχος, αν υπάρχουν καλύτερα, θα ήθελα να τα πάρω ... επίσης, θυμάμαι ότι το Χ800 είχε dac της sabre (δηλ. ότι καλύτερο) και αναρωτιέμαι εάν το 820/829 έχει το ίδιο ή ανάλογης ποιότητος ...

 

αύριο που θα το στήσω, θα κάνω συγκριτική ακρόαση και θα αναφέρω εντυπώσεις ...

τελικα ερχεται με dhl κουριερ μεχρι το σπιτι η περναει απο ελτα ? εμενα δειχνει τα εξης

Status From Wed, 22.03.17 06:34 a.m./p.m.

The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html )

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Σκέφτομαι να αγοράσω κ εγώ το X829,

Θέλω να χρησιμοποιήσω στο εξωτερικό με 2η simcard (μάλλον μόνο data)

Διάβασα κάπου ότι η 2η sim του X829 δεν υποστηρίζει data.

Οπότε, μπορεί να μου απαντήσει κάποιος ειδήμων κάτοχος αν βάλω την ελληνική στη θέση της 2ης sim κ την (ξένη) data sim στην 1η θα έχω κανονικά κ δεδομένα κ κλήσεις από Ελλάδα ταυτόχρονα;

 

Επίσης θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν Hotspot για να συνδέω ένα τάμπλετ κ σε τι ταχύτητες πάνω κάτω;

 

Κ με το 4G της Wind τι παίζει;

Πολλά ρωτάω για πρώτο μήνυμα, ε;

Link to comment
Share on other sites

 

Αφού δεν ρώτησες τα έκανες σαλάτα! Απλή απενεργοποιήση - επαναενργοποιηση πομπού ήθελε.... :lol:

Περνά αυτό από TWRP >> https://mega.nz/#!0NNWEKJb!_6aAA0lqsN6YCXI3WXB0EXOYsd6-qHhievsBk8StSj0 χωρίς Wipe πριν και μετά.

 

οχι. τελικα το module του EUI Moder εφταιγε.

με το που το ξαναεβαλα μπλοκαρε τα παντα.

το ξετσεκαρα απ το Xposed και ολα εστρωσαν.

 

παλι ομως ρε Κρις καποια πραγματα δεν μπορω να τα αφαιρεσω.

εβγαλα ενα messenger που ειχε πχ, αλλά το εικονιδιο του στην αρχικη δεν φευγει με τιποτα.

απλά, οταν το πατας σου λεει οτι η εφαρμογη εχει σταματησει.

ειπα να μεινω στον μανισιο λαντσερ γιατι ειναι ωραιο το drop down menu με τις συντομευσεις, αλλα μαλλον θα παω στον go.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει κατεβάσει κάποιος το mario run για τη συσκευής μας, όταν πατάω στο εικονίδιο του google play, μου λέει η εφαρμογή δεν βρέθηκε, στο mate 9 το έχω κατεβάσει κανονικά, φταίει το ότι δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή μας από την google ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει κατεβάσει κάποιος το mario run για τη συσκευής μας, όταν πατάω στο εικονίδιο του google play, μου λέει η εφαρμογή δεν βρέθηκε, στο mate 9 το έχω κατεβάσει κανονικά, φταίει το ότι δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή μας από την google ;

 

Κατεβασε το απο aptoide.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...