Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια συγνωμη για το bump αλλα μηπως μπορει καποιος με x829 να με βοηθησει σχεικα με το εαν σας δινει την δινατοτητα να επιλεγετε ποια καρτα θελετε για data,γιατι εμενα επιλεγει μονο οτι ειναι στην sim1 και ειναι γκρι δεν με αφηνει να επιλεξω.Ευχαριστω!!!!

 

Το έχω το Χ829 αλλά ακόμα είναι στο κουτί του μόνο το ανοιξα να δω ότι δουλεύουν όλα και είναι οκ.. :lol::p Όταν προλάβω θα του βάλω 2 κάρτες να σου πω.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φαίνεται υπερβολικά εργαλείο για να το προσπεράσεις, οπότε και εγώ προστίθεμαι στο γκρουπάκι για χ829.

 

Banggood σίγουρα στέλνει με ΝL αν τους πεις? Γιατί παρήγγειλα χθές, άφησα σημείωση για NL post και σήμερα μου λένε σε email:

 

''Thanks for your order .

The delivery of air parcel register of this product is free shipping,and it has not NL post.

Would you carry on or cancel the order?''

 

Τί φάση?

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που κανετε!

Εβαλα και εγω την Google και για αλλη μια φορα χρειαζομαι βοηθεια για την εφαρμογη Winbank η οποια δεν λειτουργει δε root συσκευη.

Ξερω οτι απαντηθηκε και παλιοτερα με την εφαρμογη Magisk αλλα ακρη δεν εβγαλα.

Μπορει κανενα παιδι που το καταφερε να κανει εναν οδηγο;

Ευχαριστω.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα έχουμε το πρώτο ΟΤΑ update στην Google ROM?

 

(Ευτυχώς κατάφερα και άλλαξα ταπετσαρία κλειδώματος χάριν

στις απαντήσεις σας CrisBal και obscured! Σας ευχαριστώ.)

Link to comment
Share on other sites

Banggood σίγουρα στέλνει με ΝL αν τους πεις? Γιατί παρήγγειλα χθές, άφησα σημείωση για NL post και σήμερα μου λένε σε email:

 

Εγώ το παρήγγειλα απο banggood και το έστειλαν (χωρίς να αφήσω σημείωση) απο hong kong Ολλανδία και απο Ολλανδία με NL Post Ελλάδα. Έχει φτάσει Ελλάδα άυριο μεθαύριο θα το παραλαβω.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα απο banggood και το έστειλαν (χωρίς να αφήσω σημείωση) απο hong kong Ολλανδία και απο Ολλανδία με NL Post Ελλάδα. Έχει φτάσει Ελλάδα άυριο μεθαύριο θα το παραλαβω.

 

χμμ το ψάχνω. Άνοιξα online chat μπας και βρω άκρη.

Καλορίζικο κιόλας!

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

το θυγατρικο Leeco cool 1 με διπλη καμερα διαβαζω οτι εχει ισως την καλυτερη καμερα η μια απο τις καλυτερες καμερες στα κινεζικα τοσο την μερα αλλα περισσοτερο την νυκτα.

Ειχε καποιος και τα δυο να μας κανει συγκριση?

Γνωριζει καποιος κατι?

η αληθεια ειδα καποιες φωτογραφιες του και οντος ειναι εξαιρετικες αλλα δεν εχει αμεση αντιπαραθεση με το mαx 2

Edited by volvos60
Link to comment
Share on other sites

Ρε Cris με τρώνε οι αντίχειρες να περάσω την νέα Miui αλλά η Google είναι πολύ γ.... τη. Η μπαταρία της Miui τι λέει;

 

Στάλθηκε από το Le+X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα τυχαία λίγο καιρό πριν εδώ , ψάχνοντας για νέα συσκευή και πρέπει να μπω ένα μπράβο στα παιδιά για την υποστήριξη. Πολύ σημαντικό κριτήριο για νέα αγορά.

Ήμουν έτοιμος να το προτιμήσω αντί του xiaomi redmi pro που είχα επιλέξει και τελευταία στιγμή πρόσεξα ότι δεν διαθέτει ραδιόφωνο fm ….

Για τα δικά μου στάνταρ είναι απαραίτητο , δυστυχώς για μένα :(

Υπάρχει κάποια έκδοση του κινητού που να διαθέτει ράδιο ή με μεγάλη μου λύπη θα πάω για το redmi?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για την εγκατασταση της νες Google Rom, ακολουθω αυτα τα βηματα? -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6979316#post6979316

Πρωτη φορα θα το κανω.

Σημερα ηρθε το κιν με 5.8.016S

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φαίνεται υπερβολικά εργαλείο για να το προσπεράσεις, οπότε και εγώ προστίθεμαι στο γκρουπάκι για χ829.

 

Banggood σίγουρα στέλνει με ΝL αν τους πεις? Γιατί παρήγγειλα χθές, άφησα σημείωση για NL post και σήμερα μου λένε σε email:

 

''Thanks for your order .

The delivery of air parcel register of this product is free shipping,and it has not NL post.

Would you carry on or cancel the order?''

 

Τί φάση?

Προσπάθησα να παραγγείλω κάποια κινητά και από Banggood και από Gearbest την η εβδομάδα. Αμφότερα τα μαγαζιά μου είπαν ότι δε στέλνουν με NL Post για κάποιο λόγο. Οπότε χθες μετά από μια σειρά από mails ακύρωσα τις παραγγελίες. Το Banggood μάλιστα είπε ότι δε μπορεί ούτε να βάλει μικρότερο ποσό στο πακέτο. Δεν ξέρω γιατί άλλαξαν τα ταχυδρομεία. Τώρα στέλνουν με Singapore νομίζω. Μην το κάνεις.

Μπήκα τυχαία λίγο καιρό πριν εδώ , ψάχνοντας για νέα συσκευή και πρέπει να μπω ένα μπράβο στα παιδιά για την υποστήριξη. Πολύ σημαντικό κριτήριο για νέα αγορά.

Ήμουν έτοιμος να το προτιμήσω αντί του xiaomi redmi pro που είχα επιλέξει και τελευταία στιγμή πρόσεξα ότι δεν διαθέτει ραδιόφωνο fm ….

Για τα δικά μου στάνταρ είναι απαραίτητο , δυστυχώς για μένα :(

Υπάρχει κάποια έκδοση του κινητού που να διαθέτει ράδιο ή με μεγάλη μου λύπη θα πάω για το redmi?

Σας ευχαριστώ

Με μεγάλη σου λύπη θα πας για το redmi. Αν και δεν υπάρχει σύγκριση των δύο συσκευών γενικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την εγκατασταση της νες Google Rom, ακολουθω αυτα τα βηματα? -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6979316#post6979316

Πρωτη φορα θα το κανω.

Σημερα ηρθε το κιν με 5.8.016S

 

Πάρε τα με τη σειρά.

Έλεγχος bootloader, εγκατάσταση custom recovery και μετά τις οδηγίες για την εκάστοτε ROM. Για τη Google νομίζω δεν έχει μπει ακόμα στην πρώτη σελίδα. Θα τη βρεις δύο σελίδες πίσω αν δεν κάνω λάθος.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Από πότε το redmi pro δεν έχει ραδιόφωνο;;; Το δικό μου λες είναι μαϊμού;;

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πιάσει το max 2 αλλά το redmi pro είναι άπαιχτο. Απλά θέλει λίγο σκάλισμα με την ρομ.

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες, τί σας έχει πιάσει μερικούς, λες και ξέρετε καλύτερα από τα καταστήματα...3 τηλέφωνα από Banggood τα έχω παραλάβει μέ Swiss Post...για μικρά δέματα ΔΕΝ στέλνουν με NL Post, το χρησιμοποιούν περισσότερο για τις ταμπλέτες.

 

Δεν τους ρωτάτε κι εσείς πώς θα τα στείλουν, απαιτείτε NL Post (ειρήστω εν παρόδω πολλά με NL Post είχαν περάσει τελωνείο πέρυσι τη περίοδο Νοεμβρίου-Ιανουαρίου) κι ακυρώνετε χωρίς ούτε κι εσείς να ξέρετε το λόγο...

 

...αυτοί που στέλνουν εκατοντάδες δέματα καθημερινά, προφανώς χριεάζονται λεπτομερείς οδηγίες από τον πελάτη, ποιό ταχυδρομείο θα επιλέξου, πώς θα το δηλώσουν....χωρίς αυτές χάθηκαν...

 

...το μόνο που θα πρέπει να σας ενδιαφέρει - βάσει στατιστικών - είναι να εισαχθεί πρώτα σε κάποια άλλη χώρα της Ευρώπης (να μην έρθει κατευθείαν από Ασία), δεν χρειάζεται να είναι η Ολλανδία ή η Ουγγαρία ή μια άλλη συγκεκριμένη χώρα.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τα με τη σειρά.

Έλεγχος bootloader, εγκατάσταση custom recovery και μετά τις οδηγίες για την εκάστοτε ROM. Για τη Google νομίζω δεν έχει μπει ακόμα στην πρώτη σελίδα. Θα τη βρεις δύο σελίδες πίσω αν δεν κάνω λάθος.

 

Σε x829 γινεται κανονικα η διαδικασια απο οτι εχω διαβασει, σωστα?

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Από πότε το redmi pro δεν έχει ραδιόφωνο;;; Το δικό μου λες είναι μαϊμού;;

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

 

Όντως μια χαρά ραδιόφωνο είδα ότι έχει! :lol::lol:

Δεν ξέρω που είδε το αντίθετο ο φίλος :blink:

 

Είδα οτι δεν εχει ραδιόφωνο το le max 2 παιδια , γι αυτο θα παω στο redm pro , διαβάστε ποιο προσεκτικά :p

Δυστυχώς..

Για το λογο αυτό μπήκα να ρωτήσω εδω, για να σιγουρευτώ οτι δεν ..

κριμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Με μπριζωσε ο Κρις και θα παω και εγω για αλλαγη μετα την υπέροχη 20Grs για χάρη της Google! Μια ερωτηση μονο Cris..Τα ζιπακια για το σημα κτλ που ανεβαζατε κατα καιρους εχουν περαστει ολα μεσα σε αυτη? Την περναω δλδ και δεν βαζω προς το παρων τπτ αλλο απο ζιπ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε Cris με τρώνε οι αντίχειρες να περάσω την νέα Miui αλλά η Google είναι πολύ γ.... τη. Η μπαταρία της Miui τι λέει;

 

Στάλθηκε από το Le+X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μείνε όπως είσαι τα καλύτερα έρχονται με άλλο κερνελ με dt2wp dt2s άλλο SystemUI και πολλά πολλά άλλα... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την εγκατασταση της νες Google Rom, ακολουθω αυτα τα βηματα? -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6979316#post6979316

Πρωτη φορα θα το κανω.

Σημερα ηρθε το κιν με 5.8.016S

 

Ναι αυτά και ότι λέει μέσα στην ρομ + έλεγχο Bootloader & πέρασμα TWRP

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάρε τα με τη σειρά.

Έλεγχος bootloader, εγκατάσταση custom recovery και μετά τις οδηγίες για την εκάστοτε ROM. Για τη Google νομίζω δεν έχει μπει ακόμα στην πρώτη σελίδα. Θα τη βρεις δύο σελίδες πίσω αν δεν κάνω λάθος.

 

Πολύ σωστή η σειρά μαζί με φουλ backup πριν από οτιδήποτε Flash.

Όσο για τις ρομ ΔΥΣΤΥΧΏΣ από εδώ και πέρα ΔΕΝ θα μπαίνει τίποτα στην αρχική σελίδα λόγω νέων αλλαγών στην διαχείριση του myphone.gr. :(

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είδα οτι δεν εχει ραδιόφωνο το le max 2 παιδια , γι αυτο θα παω στο redm pro , διαβάστε ποιο προσεκτικά :p

Δυστυχώς..

Για το λογο αυτό μπήκα να ρωτήσω εδω, για να σιγουρευτώ οτι δεν ..

κριμα

Εγώ πάλι αδερφέ όσα τηλέφωνα πέρασαν από τα χέρια μου και είχαν ραδιόφωνο ποτέ δεν το άνοιξα... ;) ;)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πιάσει το max 2 αλλά το redmi pro είναι άπαιχτο. Απλά θέλει λίγο σκάλισμα με την ρομ.

 

Στάλθηκε από το xiaomi redmi pro μου

 

Εγω που τα έχω και τα δύο θα σου πω ότι είναι κλασεις ανώτερο το max2 σε hardware & camera το μόνο που υστερούσε ήταν οι μαμά ρομ αλλά αυτό το έχουμε λύσει καιρό τώρα και με AOSP, Google, EUI custom, MIU κλπ.. :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

και μονο που φοράει snapdragon 820 σε σχέσει με mediatek είναι καλύτερο. ο μόνος λόγος που δεν το πήρα είναι η SD για δικούς μου λόγους θεωρώ δεδομένο σε ένα τηλέφωνο να έχει SD. δυστυχώς η leeco έχει τσακωθεί με την sd

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

και μονο που φοράει snapdragon 820 σε σχέσει με mediatek είναι καλύτερο. ο μόνος λόγος που δεν το πήρα είναι η SD για δικούς μου λόγους θεωρώ δεδομένο σε ένα τηλέφωνο να έχει SD. δυστυχώς η leeco έχει τσακωθεί με την sd

 

Με 6GB RAM & 128GB rom και Google cloud backup δεν νομίζω ότι χρειάζεται.. :lol::D Βέβαια στο 4/32 ναι είναι θέμα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδες! Με μπριζωσε ο Κρις και θα παω και εγω για αλλαγη μετα την υπέροχη 20Grs για χάρη της Google! Μια ερωτηση μονο Cris..Τα ζιπακια για το σημα κτλ που ανεβαζατε κατα καιρους εχουν περαστει ολα μεσα σε αυτη? Την περναω δλδ και δεν βαζω προς το παρων τπτ αλλο απο ζιπ?

 

Δεν χρειάζεται ζιπάκι εφόσον δεν έχεις θέμα με το σήμα. Κάθε επίσημη ρομ έχει νέα Firmware update για τον Bootloader hardware & modem. Αν είσαι οκ δεν θέλει τίποτα. Μόνο να θυμάσαι ότι ίσως να πρέπει να περάσεις το NOVA prime & tesla unread για περισσότερες επιλογές. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτά και ότι λέει μέσα στην ρομ + έλεγχο Bootloader & πέρασμα TWRP

 

1) Ολα καλα, την εβαλα και εγω. Εχω ενα θεματακι που πρεπει να εχει αναφερθει αλλα δεν θυμαμαι απαντηση. Οταν μπαινω Winbank τρωω disconect και μου λεει "Rooted device detected". Μπορεις να βοηθησεις?

 

2)Chris, το οτι εχω 4,1/6Gb διαθεσιμα χωρις ανοιχτες διεργασιες ειναι λογικο???

Edited by EnDmOsT

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

1) Ολα καλα, την εβαλα και εγω. Εχω ενα θεματακι που πρεπει να εχει αναφερθει αλλα δεν θυμαμαι απαντηση.

1. Οταν μπαινω Winbank τρωω disconect και μου λεει "Rooted device detected". Μπορεις να βοηθησεις?

 

2)Chris, το οτι εχω 4,1/6Gb διαθεσιμα χωρις ανοιχτες διεργασιες ειναι λογικο???

 

1. Είναι Root γι αυτό βάλε το xposed systemless και έχει Module που το κρύβει από οποίες εφαρμογές θέλεις εσύ. Κοίτα εδώ >> https://forum.xda-developers.com/apps/supersu/suhide-t3450396

2. Είναι λογικό όταν ξεκινάει να τρέχει το τηλέφωνο να τραβάει τους πόρους που θέλει και μετά πέφτει. Μην αγχώνεσαι έχεις πολύ υπόλοιπο ακόμα. Ποιο κινητό? Χ829 6/128?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...