Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι τρεις εκδοχές του Le Max 2: X820 στην China, X821 στην India, X829 στην América.

Στο Le X822 και μετά την 18s είχα antutu = 141.827 (χωρίς ροοτ & ανοιχτο boot).

Οι IN or US Roms are encrypted! Προσοχή!

Καλημέρα!

 

Για δείτε τι σας βρήκα εδώ??? http://opensource.le.com/

 

Δωσε τα τιμημενα και το αγορασα προχθες το τηλ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας είμαι και εγώ κάτοχος ενός lemax 2 6/128 gold εδώ και τρεις ημέρες. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι ήρθε με την multirom για να έχει ελληνικα με αποτέλεσμα να λειτουργήσει το δακτηλικο αποτύπωμα 3 φορές και να μην ξαναλειτουργησει οποίες ρομ και να βάλω εκτός από official που δεν έχω δοκιμάσει. Αλο ένα πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν πεζει το novago το βλέπει ρουτ ενώ το έχω κάνει ανρουτ
Link to comment
Share on other sites

http://gr.gizchina.com/2016/10/14/helio-x27-mystery-soc-by-leeco/ ,,, καινούρια συσκευή leeco me helio x27;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά γειά σας είμαι και εγώ κάτοχος ενός lemax 2 6/128 gold εδώ και τρεις ημέρες. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι ήρθε με την multirom για να έχει ελληνικα με αποτέλεσμα να λειτουργήσει το δακτηλικο αποτύπωμα 3 φορές και να μην ξαναλειτουργησει οποίες ρομ και να βάλω εκτός από official που δεν έχω δοκιμάσει. Αλο ένα πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν πεζει το novago το βλέπει ρουτ ενώ το έχω κάνει ανρουτ

 

Το αποτύπωμα είναι προβληματικο, σε όσες custom rom είχα, τώρα εχω official rom, το αποτύπωμα είναι πιο εντάξει, αλλά πάλι δεν είναι ακαριαίο. Σε διάφορους φίλους, εδώ στο σάιτ, τους δουλεύει κανονικά, σε μένα όχι. Συμπέρασμα: μην περιμένεις να δουλεύει σε custom rom! , και εγώ ροοτ το έχω, το novago δεν ξέρω τι είναι. αυτά.

Link to comment
Share on other sites

κάποιο μαγαζί που να εχει instock το ασημί ξέρει κάποιος;

 

Μπορεις να το ψαξεις με το kimovil.Μια γρηγορη ματια που εριξα το ειδα σε aliexpress.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω πρόβλημα με τα notifications.Συγκεκριμένα δεν χτυπάει καμία ειδοποίηση.καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω πρόβλημα με τα notifications.Συγκεκριμένα δεν χτυπάει καμία ειδοποίηση.καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Πηγαινε και επετρεψε startup σε εφαρμογες που θες notifications, και απενεργοποιησε τις απο τον καθαρισμο στο κλειδωμα οθονης.. αν δεν τα εχεις κανει ηδη

 

(Settings/permissions/autolaunch)

Και phone manager/power saving managment/app protection/

Ξεχασα και settings/notification managment

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα το δικό μου από aliexpress σε 13 μέρες Θεσσαλονικη σε 11 ήταν Αθηνα έχουν δικό τους σύστημα σαν το paypal λέγεται alipay

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

καποια παιδια εδω ειχαν προτείνει τον asus launcher αλλα δεν ειδα καπου να εχει ταχειες κλησεις οπως πολλοι αλλοι??

 

καποια άλλη πρόταση??

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω πρόβλημα με τα notifications.Συγκεκριμένα δεν χτυπάει καμία ειδοποίηση.καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα περνώντας τελικά την V4 που βγήκε χθες στο XDA και βασίζεται στην 18s

 

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-v1-x820-bshuy2003-t3439800

 

Η καλύτερη που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα !

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα περνώντας τελικά την V4 που βγήκε χθες στο XDA και βασίζεται στην 18s

 

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-v1-x820-bshuy2003-t3439800

 

Η καλύτερη που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα !

 

δεν μπορω να τη κατεβασω κατι για encypted μου λεει καμια ιδεα??

mi8
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να τη κατεβασω κατι για encypted μου λεει καμια ιδεα??

 

Δοκίμασε να την κατεβάσεις μέσω του browser σου και όχι από την εφαρμογή mega με copy-paste.

 

Θα πρέπει να έχεις κάνει πρώτα login στο mega.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα στο τελευταιο ποστ τα λινκ

την εβαλε κανενας??φαινεται υποσχομενη...

 

Μακράν η καλύτερη που έχω δοκιμάσει , νομίζω θα συνεχίσω μαζί της.

Link to comment
Share on other sites

Μακράν η καλύτερη που έχω δοκιμάσει , νομίζω θα συνεχίσω μαζί της.

 

εχω την cuoco βασισμενη στη 17s και team spain recovery φλασαρω με βαση τις οδηγιες του xda κανονικα απο πανω η πρεπει να κανω και τιποτα αλλο??

 

επισης δεν εχει κανενα wipe στις οδηγιες περναει απο πανω??και μενουν ολες οι εφαρμογες που εχεις??δεν ειναι περιεργο που δεν εχει wipe?η reset??

mi8
Link to comment
Share on other sites

εχω την cuoco βασισμενη στη 17s και team spain recovery φλασαρω με βαση τις οδηγιες του xda κανονικα απο πανω η πρεπει να κανω και τιποτα αλλο??

 

Θέλει και φλασάρισμα το system εκτός από cache κτλ.

 

Κοινώς στήνεις το κινητό από την αρχή.

 

Πρέπει να ακολουθήσεις οδηγίες εγκατάστασης της V1 και όχι της V4 καθώς

 

την φλασάρεις για πρώτη φορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω την cuoco βασισμενη στη 17s και team spain recovery φλασαρω με βαση τις οδηγιες του xda κανονικα απο πανω η πρεπει να κανω και τιποτα αλλο??

 

επισης δεν εχει κανενα wipe στις οδηγιες περναει απο πανω??και μενουν ολες οι εφαρμογες που εχεις??δεν ειναι περιεργο που δεν εχει wipe?η reset??

 

+ Go into recovery

 

+ Wipe full (και το system, προσοχή : ΟΧΙ το internal storage)

 

+ Flash Rom

 

+ Reboot system

 

+ Put mobile into recovery mod again

 

+ No wipe. Flash Add

 

+ Reboot system again.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει και φλασάρισμα το system εκτός από cache κτλ.

 

Κοινώς στήνεις το κινητό από την αρχή.

 

Πρέπει να ακολουθήσεις οδηγίες εγκατάστασης της V1 και όχι της V4 καθώς

 

την φλασάρεις για πρώτη φορά.

 

να εισαι καλά αυτο πρέπει να κανουμε εμεις που την περνάμε για πρώτη φορά

 

- How flash

 

+ Go into recovery

 

+ Wipe full

 

+ Flash Rom

 

+ Reboot system

 

+ Put mobile into recovery mod again

 

+ No wipe. Flash Add

 

+ Reboot system again.

 

CONGRATULATION!

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλι.έκανα ότι μου είπες αλλά τα ίδια.δεν χτυπάει τίποτα.καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να τη κατεβασω κατι για encypted μου λεει καμια ιδεα??

 

ΠΗΓΑΙΝΕ στη σελιδα 13

#122

αυτα τα λινκ δουλευουν κανονικα

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Εχω το χ822 με την multilanguage 15s προσπαθησα να αλλαξω ρομ και με την βοηθεια μελους του εδω φορουμ αλλα δεν τα καταφερα, ουτε με adb sideload, ουτε με update.zip (δεν διαβαζει την μνημη του κινητου) νομιζω οτι δεν εχω αλλη επιλογη απο το να το ρουταρω για να παω σε αλλη ρομ.

Πως μπορω να το κανω αυτο? αν ξερει καποιος ας γραψει καποια βηματα καπως αναλυτικα για να ξεφυγω απο την ρομ που εχω.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...