Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά το αγόρασα χθες από wind... είναι δίκαρτο και δουλεύουν και οι 2 κάρτες τέλεια...το θέμα είναι ότι δεν έχει έξτρα υποδοχή για sd...που σημαίνει ότι αν θες εξτρα sd πρέπει να βγάλεις τη 2η sim (και οι 2 sim είναι nano). Επίσης κυκλοφορεί πατέντα στο youtube
για να έχεις ταυτόχρονα και τις 2 sim και έξτρα sd αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να το επιχειρήσω...αν κάποιος το έχει κάνει να μας το πει παρακαλώ)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχουν κανει διάφοροι σε αλλες συσκευες σίγουρα και λειτουργεί σωστά.

Αν πιάνει το χέρι σου, τολμησε το

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μ ενδιαφερει πολυ το κινητο, κι εχω μια ερωτηση αν ξερει καποιος... Το προβλημα που ειχε παρουσιαστει στο p8 lite που λυγιζε εχουν παρατηρηθει και σε αυτο το μοντελο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια!

Μ ενδιαφερει πολυ το κινητο, κι εχω μια ερωτηση αν ξερει καποιος... Το προβλημα που ειχε παρουσιαστει στο p8 lite που λυγιζε εχουν παρατηρηθει και σε αυτο το μοντελο?

 

Όχι δεν έχουν αναφερθεί παρόμοια προβλήματα εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι γιατι πραγματι ειναι πολυ καλο τηλέφωνο, απο το λιγο που το εχω δουλεψει απο φιλο.. Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το αγόρασα χθες από wind... είναι δίκαρτο και δουλεύουν και οι 2 κάρτες τέλεια...το θέμα είναι ότι δεν έχει έξτρα υποδοχή για sd...που σημαίνει ότι αν θες εξτρα sd πρέπει να βγάλεις τη 2η sim (και οι 2 sim είναι nano). Επίσης κυκλοφορεί πατέντα στο youtube
για να έχεις ταυτόχρονα και τις 2 sim και έξτρα sd αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να το επιχειρήσω...αν κάποιος το έχει κάνει να μας το πει παρακαλώ)

ναι δουλεύει (2 sim wind, voda και 64αρα κάρτα) , απλά πρέπει να είσαι τυχερός η κάρτα σου να έχει μικρό chip γιατί η πρώτη που χάλασα είχε μεγάλο και δεν έμπαινε με τίποτα και το κακό ήταν ότι το έκανα Σάββατο και περίμενα μέχρι την τρίτη το απόγευμα για να πάρω άλλη , και θέλει και προσοχή όταν τα βάζεις μέσα μην κάνεις καμία ζημιά στα λαμάκια

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή είμαι με την Β160 έκδοση, με το που το άνοιξε έκανε OTA update και έβαλε αυτήν. Από πού κατεβάζω νεότερη έκδοση; Χρειάζεται να τη βάλω ή μπα...;

 

Ωραίο το κινητό πάντως. Περιμένω τη θήκη και το glass από ebay να μου έρθουν. Για να μη χάσω την SD από το προηγούμενο πάντως, έπρεπε να μετατρέψω στο Γερμανό την παλιά SIM σε nano. Anyway.

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή είμαι με την Β160 έκδοση, με το που το άνοιξε έκανε OTA update και έβαλε αυτήν. Από πού κατεβάζω νεότερη έκδοση; Χρειάζεται να τη βάλω ή μπα...;

 

Ωραίο το κινητό πάντως. Περιμένω τη θήκη και το glass από ebay να μου έρθουν. Για να μη χάσω την SD από το προηγούμενο πάντως, έπρεπε να μετατρέψω στο Γερμανό την παλιά SIM σε nano. Anyway.

 

Μια χαρά είναι η 160 άστο καλύτερα έτσι

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. είμαι κάτοχος του εν λόγω τηλεφώνου και χθες αγόρασα ένα στικάκι και συγκεκριμένα το SANDISK ULTRA DUAL USB DRIVE 3.0. Το στικάκι δουλεύει κανονικά στο λάπτοπ αλλά όταν το συνδέω στο κινητό δεν ανταποκρίνεται καν. δεν το αναγνωρίζει ούτε με κάποιο πρόγραμμα εξερεύνησης αρχείων κλπ. έχω δοκιμάσει και σε άλλες συσκευές αλλά κανένα αποτέλεσμα. να σημειώσω εδώ ότι στο προηγούμενο κινητό μου το Ρ8 ενώ είχα πάλι ένα παρόμοιο dual στικάκι εκεί αναγνωριζόταν κανονικά και γινόταν η μεταφορά αρχείων κλπ. φταίει το κινητό λοιπόν (και μαζί και άλλα 2-3 κινητά που δοκίμασα) ή το στικάκι? μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση να αναγνωρίζει εξωτερικούς χώρους αποθήκευσης κλπ? έχω ψάξει τα πάντα στο μενού και δε βρίσκω τίποτα. Επίσης στο διαδίκτυο που κοίταξα για κάποια λύση αναφέρεται κάτι για OTG κλπ που δεν ξέρω πως ερμηνεύεται. Και στις πληροφορίες στη συσκευασία του usb γράφει " With a micro-USB connector on one end, and a USB 3.0 connector on the other, this sleek, handy flash drive lets you move content easily between all the devices in your world—from your OTG-enabled Android smartphone or tablet to your laptop, your PC or Mac computer. The USB connector is USB 3.0 enabled and backward-compatible with USB 2.0 ports. '' . Μου έχει φάει την ψυχή το OTG. Κανείς καμία βοήθεια πως να το κάνω να δουλέψει επιτέλους γιατί μου είναι αρκετά χρήσιμη λειτουργία-βοήθεια η σύνδεση με το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το τηλέφωνο δεν έχει otg τζάμπα παιδεύεσαι

 

Στάλθηκε από το XTRV Miui Greek redmi note 3G via tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το τηλέφωνο δεν έχει otg τζάμπα παιδεύεσαι

 

Στάλθηκε από το XTRV Miui Greek redmi note 3G via tapatalk

 

Δεν υποστηρίζει otg η συσκευή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. είμαι κάτοχος του εν λόγω τηλεφώνου και χθες αγόρασα ένα στικάκι και συγκεκριμένα το SANDISK ULTRA DUAL USB DRIVE 3.0. ...............

υποστηρίζει otg μόνο αν είσαι root

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda που είχα κοιτάξει κάποιος προσπαθούσε να το κάνει να παίξει το otg με μερική επιτυχία. Με κάποια sticks έπαιζε με κάποια όχι. Έχει αλλάξει κάτι σε αυτό;

 

Sent from my SM-P600 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικα εψαξα λιγο παραπανω και ειδα οτι οντως εκτος ρουτ δεν υποστηριζει αυτο το πραγμα. κριμα και ηταν πολυ βολικο. ευχαριστω για τις απαντησεις :D:D:happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το facebook app στο κινητό. Συγκεκριμένα δεν μου εμφανίζει στο timeline το πλαίσιο που κάνεις post ή ανεβάζεις φωτογραφία είτε στο profile μου είτε σε όλα τα profile φίλων. Από pc όλα καλά. Δοκιμάσα και διέγραψα το app και την cache. Με επανεγκατάσταση δούλεψε για ένα λεπτό και μετά πάλι τα ίδια. Δυστυχώς δεν έχω άλλο κινητό για δοκιμή αλλά εφόσον παίζει σε pc δύσκολο να φταίει το account. Καμμιά ιδέα; Έχω κάνει και update στην εφαρμογή και το προβλημα το είχα και με την προηγούμενη έκδοση αλλά περίμενα μπας και στρώσει με τη νέα.
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησε εντελώς την εφαρμογή του Facebook, είναι από τις πιο βαριές και κακογραμμένες εφαρμογές.

 

Μπορείς να συνδεθείς στο fb με τον browser σου. Κάνε ένα bookmark και βγάλτο συντόμευση στην αρχική. Ειδοποιήσεις θα λαμβάνεις κανονικά εφόσον ο browser έχει συμπεριληφθεί στις προστατευμένες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda που είχα κοιτάξει κάποιος προσπαθούσε να το κάνει να παίξει το otg με μερική επιτυχία. Με κάποια sticks έπαιζε με κάποια όχι. Έχει αλλάξει κάτι σε αυτό;

 

Sent from my SM-P600 using Tapatalk

Ότι έχω δοκιμάσει από τα skicks μου δουλεύει

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Για facebook (δεν έχω ) αλλά έχω δοκιμάσει το metal (έτσι λέγεται) στης γυναίκας αλλά και στου αδελφού και πάει πολύ καλύτερα από το ίδιο της fb

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το facebook app στο κινητό. Συγκεκριμένα δεν μου εμφανίζει στο timeline το πλαίσιο που κάνεις post ή ανεβάζεις φωτογραφία είτε στο profile μου είτε σε όλα τα profile φίλων. Από pc όλα καλά. Δοκιμάσα και διέγραψα το app και την cache. Με επανεγκατάσταση δούλεψε για ένα λεπτό και μετά πάλι τα ίδια. Δυστυχώς δεν έχω άλλο κινητό για δοκιμή αλλά εφόσον παίζει σε pc δύσκολο να φταίει το account. Καμμιά ιδέα; Έχω κάνει και update στην εφαρμογή και το προβλημα το είχα και με την προηγούμενη έκδοση αλλά περίμενα μπας και στρώσει με τη νέα.

 

Όχι φίλε μου εγώ το χρησιμοποιώ κανονικά και δε μου έχει παρουσιαστεί αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει παρουσιάσει σε κανέναν άλλο πρόβλημα η συνδεσιμότητα όταν πηγαίνει από Wi-Fi σε Data? Αρκετές φορές, ενώ μου δείχνει το σύμβολο του 4G ή Η+ δίπλα στην κυψέλη, δεν λειτουργεί το ίντερνετ - είναι σαν να μην έχει καθόλου σύνδεση. Πρέπει να ανοιγοκλείσω το flight mode για να επανέλθει! Ή να κάνω restart τη συσκευή.

Από τη Huawei μου είπαν πως μάλλον είναι software issue και όχι hardware, γιατί ισχυρίζονται πως αν ήταν hardware δεν θα το έκανε μόνο στην αλλαγή από Wi-Fi - αλλά ούτε με αναβάθμιση στο firmware διορθώθηκε..

Επίσης το δοκίμασα και σε safe mode - μήπως και το προκαλεί κάποιο app - αλλά το έκανε κι εκεί.

 

Αν έχει δει ή ακούσει κανείς κάτι ή αν έχει καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει...καλοδεχούμενη! :)

 

Τελικά παρατήρησα πως το πρόβλημα παρουσιάζεται στο πρόγραμμα μπαταρίας "Smart". Όταν το έχω στο "performance" δεν υπάρχει κανένα θέμα. Σαν κάποια συστημική εφαρμογή να κάνει διαχείριση μπαταρίας ενώ δεν θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς από που μπορώ να ρυθμισω το φως του λεντ ειδοποιήσεων?(αν γίνετε)

Δηλαδή Μόλις Σήμερα παρατήρησα ότι ανάβει μοβ για ειδοποίηση Από viber και με έχει φάει η δικιά μου να της βάλω στο messenger μωβ αντι για πράσινο που έχει

Και σχετικά με το metal αντι του fb. Το δοκίμασα κι εγώ τώρα αλλά δε μπορώ να βρω με τίποτα πως ενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις. Έρχεται μήνυμα ή σχόλιο πχ και δεν έχω καμία ειδοποηση πρέπει να το ανοίξω να κάνω refresh για να τις δω

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Link to comment
Share on other sites

το tempered glass το τοποθετούμε αφού βγάλουμε την εργοστασιακή μεμβράνη ή απλά την αφήνουμε και μπαίνει το γυαλί από πάνω;
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

το tempered glass το τοποθετούμε αφού βγάλουμε την εργοστασιακή μεμβράνη ή απλά την αφήνουμε και μπαίνει το γυαλί από πάνω;

Βγαίνει εργοστασιακή μεμβράνη και μετά μπαίνει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...