Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια και καλη χρονια μολις εβαλα μια μνημη sd 10class 64gb αλλα δε με αφηνει να μεταφερω καμια εφαρμογη σε αυτη ?? γιατι μηπως πρεπει να κανω κατι που δεν γνωριζω? :blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια και καλη χρονια μολις εβαλα μια μνημη sd 10class 64gb αλλα δε με αφηνει να μεταφερω καμια εφαρμογη σε αυτη ?? γιατι μηπως πρεπει να κανω κατι που δεν γνωριζω? :blink::blink:

Καλησπέρα φίλε μου, δεν φταίει η sd.

Δεν γίνεται να μεταφέρεις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, έτσι λειτουργεί το τηλέφωνο.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 6 μήνες περίπου.

Εδώ και ένα μήνα περίπου (χωρίς να καταλάβω το γιατί) για κάποιο λόγο δεν μπορώ να στείλω/λάβω μηνύματα απο Google Hangouts ενώ είμαι συνδεδεμένος με data. Από wi-fi όλα κανονικά. Δεν έχω βρε κάποια ρύθμιση στο hangouts

 

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα σε κάποια άλλη εφαρμογή με data

 

Κάποια ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω πολλα απο smartphones αλλα γίνεται να κάνουμε αναβάθμιση στο λογισμικό χωρίς να είναι επίσημα απο την εταιρεία; Και αν ναι πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν γνωρίζω πολλα απο smartphones αλλα γίνεται να κάνουμε αναβάθμιση στο λογισμικό χωρίς να είναι επίσημα απο την εταιρεία; Και αν ναι πως γίνεται;

 

Από τη στιγμή που όπως λες δεν γνωρίζεις και πολλά... καλύτερα να ακολουθήσεις την πεπατημένη μιας και τα επίσημα firmware της εταιρίας είναι μια χαρά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την Β150 από όταν το πήρα, να πάω στην Β160 ή να περιμένω το android 7?

 

Εγώ φίλε μου τις έχω περάσει όλες (μέσω ΟΤΑ) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Λογικά δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις, άσε που υπάρχουν και βελτιώσεις που πολλές φορές δε τις βλέπουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια και καλη χρονια μολις εβαλα μια μνημη sd 10class 64gb αλλα δε με αφηνει να μεταφερω καμια εφαρμογη σε αυτη ?? γιατι μηπως πρεπει να κανω κατι που δεν γνωριζω? :blink::blink:

 

Δυστυχώς δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές μόνο τα data τους.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Πρόσφατα αγόρασα το εν λόγω κινητό για δώρο, αλλά δυστυχώς δεν κράτησε πολύ και το τζάμι ράγισε. Το touch λειτουργεί κανονικά, όπως επίσης κι η lcd από πίσω. Έχει αλλάξει κάποιος digitizer, ώστε να μπορέσει να με συμβουλέψει σε κάποια πραγματάκια για την επισκευή του;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου τις έχω περάσει όλες (μέσω ΟΤΑ) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Λογικά δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις, άσε που υπάρχουν και βελτιώσεις που πολλές φορές δε τις βλέπουμε.

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!

Περισσότερο ρώτησα γιατί την είδα σχετικά μεγάλη (400+mb), αν έχει κανένα θέμα με κατανάλωση μπαταρίας, κολλήματα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαιρετώ την παρέα. Πρόσφατα αγόρασα το εν λόγω κινητό για δώρο, αλλά δυστυχώς δεν κράτησε πολύ και το τζάμι ράγισε. Το touch λειτουργεί κανονικά, όπως επίσης κι η lcd από πίσω. Έχει αλλάξει κάποιος digitizer, ώστε να μπορέσει να με συμβουλέψει σε κάποια πραγματάκια για την επισκευή του;

 

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο internet θα βρεις διάφορους οδηγούς για screen replacement αλλά και ανταλλακτικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έχω κάνει αναζήτηση κι είδα κάποια video με την επισκευή. Ο προβληματισμός μου έχει να κάνει κυρίως με κάποια ανταλλακτικά που βρίσκω στο ebay για αυτό. Όπως και να 'χει δε θα θελα να χαλάσω το θέμα. Αν κάποιο μέλος έχει διάθεση να λύσει τους προβληματισμούς μου μέσω πμ θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ και πάλι. :)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές ?? Έχει κλειδώσει κατι η Huawei?

Με link2sd όχι από play store, οποίος καταλαβε τι θέλω να πω, μεταφέρονται μια χαρά...

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές ?? Έχει κλειδώσει κατι η Huawei?

Με link2sd όχι από play store, οποίος καταλαβε τι θέλω να πω, μεταφέρονται μια χαρά...

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

δλδ μπορεις να μου εξηγησεις πως γινεται ??η εδω η σε μυνημα ..ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το κινητό. Πολύ όμορφο θα έλεγα, σε άσπρο.

Είμαστε στη διαδικασία που το στήνουμε. Ωραία αίσθηση στο χέρι και κυλάει καλά στο μενού.

Μένει να δούμε την αντοχή της μπαταρίας.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές ?? Έχει κλειδώσει κατι η Huawei?

Με link2sd όχι από play store, οποίος καταλαβε τι θέλω να πω, μεταφέρονται μια χαρά...

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χωρίς να το έχεις κάνει root;

Είσαι σίγουρος;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές ?? Έχει κλειδώσει κατι η Huawei?

Με link2sd όχι από play store, οποίος καταλαβε τι θέλω να πω, μεταφέρονται μια χαρά...

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν Πρέπει να είναι root? ΠΡΕΠΕΙ!!!!!

Edited by AntNexus
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το κινητό. Πολύ όμορφο θα έλεγα, σε άσπρο.

Είμαστε στη διαδικασία που το στήνουμε. Ωραία αίσθηση στο χέρι και κυλάει καλά στο μενού.

Μένει να δούμε την αντοχή της μπαταρίας.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

Καλορίζικο! Προσωπικά τη μπαταρία του τη βρίσκω εξαιρετική. Και χρησιμοποιώ και 2 κάρτες, που καίει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ok με root συμφωνώ, αλλά έτσι όπως γράφτηκε πριν νόμιζα ότι δεν γίνεται καθόλου... ;-)

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νεος στην παρεα του p9 lite. Ευχαριστημένος παντος

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PANAGIOTIS
Link to comment
Share on other sites

Καλή αγορά, δεν θα το μετανιώσει.

 

Όντως η προσφορά στα 219€ τελείωσε και ξαναγυρισε η τιμή στα 269€. Μόνο τα mediamarkt σου δίνουν 20€ έκπτωση στο καλάθι μονό για σήμερα.

Υπάρχει στο you στα 219 πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να πάρω το P9 lite για δώρο κι έχω μπερδευτεί λίγο με τις εκδόσεις σε σχέση με την τιμή τους.

 

Καταρχήν φαντάζομαι η καλύτερη είναι η dual SIM 3GB; Έχει κάποιο μειονέκτημα (πχ. απουσία nfc σαν το P9); Αν όχι γιατί είναι φτηνότερη απ' τη non-dual SIM με 3GB στο skroutz; Όχι ότι με χαλάει αλλά αναρωτιέμαι. Οπότε αν θέλουμε την πιο οικονομική πάμε στα 2GB dual SIM, αν θέλουμε την καλύτερη στα 3GB dual SIM. Αναρωτιέμαι γιατί ν' αγοράσεις σήμερα την 3GB single SIM αφού η αντίστοιχη dual είναι φθηνότερη.

 

Μετά βλέπω στα κλασικά καταστήματα (Public κτλ.) το μοντέλο αλλά νομίζω είναι με τα 2GB.

 

Εν τέλει, από πού συμφέρει να το πάρουμε (χωρίς συμβόλαιο); Θα μου πείτε όπου είναι φτηνότερα ok, αλλά μήπως από skroutz είναι branded; Μπορώ να το βρω κάπου unbranded στα σίγουρα; Με εγγύηση φαντάζομαι δεν έχω θέμα εφόσον είναι ευρωπαϊκό (αν πάρω από skroutz εννοώ);

 

Επίσης καμιά θήκη της προκοπής έχετε να προτείνετε; Θα έπαιρνα Spiegen αλλά το θέλουν σε χρυσό, τόσο το κινητό όσο και τη θήκη, οπότε δυσκολεύει λίγο η επιλογή.

 

Για προστασία οθόνης απ' όσο διάβασα αν δεν έχει ήδη επάνω καλύτερα κάποιο φιλμ σε σχέση με tempered glass για καλύτερη εφαρμογή.

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να πάρω το P9 lite για δώρο κι έχω μπερδευτεί λίγο με τις εκδόσεις σε σχέση με την τιμή τους.

 

Καταρχήν φαντάζομαι η καλύτερη είναι η dual SIM 3GB; Έχει κάποιο μειονέκτημα (πχ. απουσία nfc σαν το P9); Αν όχι γιατί είναι φτηνότερη απ' τη non-dual SIM με 3GB στο skroutz; Όχι ότι με χαλάει αλλά αναρωτιέμαι. Οπότε αν θέλουμε την πιο οικονομική πάμε στα 2GB dual SIM, αν θέλουμε την καλύτερη στα 3GB dual SIM. Αναρωτιέμαι γιατί ν' αγοράσεις σήμερα την 3GB single SIM αφού η αντίστοιχη dual είναι φθηνότερη.

 

Μετά βλέπω στα κλασικά καταστήματα (Public κτλ.) το μοντέλο αλλά νομίζω είναι με τα 2GB.

 

Εν τέλει, από πού συμφέρει να το πάρουμε (χωρίς συμβόλαιο); Θα μου πείτε όπου είναι φτηνότερα ok, αλλά μήπως από skroutz είναι branded; Μπορώ να το βρω κάπου unbranded στα σίγουρα; Με εγγύηση φαντάζομαι δεν έχω θέμα εφόσον είναι ευρωπαϊκό (αν πάρω από skroutz εννοώ);

 

Επίσης καμιά θήκη της προκοπής έχετε να προτείνετε; Θα έπαιρνα Spiegen αλλά το θέλουν σε χρυσό, τόσο το κινητό όσο και τη θήκη, οπότε δυσκολεύει λίγο η επιλογή.

 

Για προστασία οθόνης απ' όσο διάβασα αν δεν έχει ήδη επάνω καλύτερα κάποιο φιλμ σε σχέση με tempered glass για καλύτερη εφαρμογή.

 

εγω το πηρα απο κωτσοβολο unbranded dual sim 2gb ram και δεν εχω αντιμετωπισει μεχρι τωρα προβλημα με τη ραμ,συνηθως εχω 600-700 mb ελευθερα.και οσο για θηκη,πηρα αυτη:http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Huawei-Thiki-Back-Cover-gia-P9-Lite-Diafani-51991521.htm

διακριτικη,λεπτη και γνησια της huawei

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks, unbranded δίκαρτο με 3GB από πού μπορώ να βρω; Κάπου διάβασα πριν στο thread ότι τα δίκαρτα είναι 99% unbranded, ισχύει; Οπότε όπου το βρω φτηνότερο το παίρνω. Αρκεί να μην έχω θέμα με εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Ok thanks, unbranded δίκαρτο με 3GB από πού μπορώ να βρω; Κάπου διάβασα πριν στο thread ότι τα δίκαρτα είναι 99% unbranded, ισχύει; Οπότε όπου το βρω φτηνότερο το παίρνω. Αρκεί να μην έχω θέμα με εγγύηση.

Καλησπέρα, δεν ξέρω για 3gb ram να σου προτείνω.

Θα σου πω όμως ότι και η έκδοση με τα 2gb δεν έχει θέματα με κολλήμματα κλπ. Το κινητό πάει πύραυλος, θα σου το διαβεβαιώσουν όλοι όσοι το έχουν.

Από εκεί και πέρα βέβαια είναι επιλογή σου, αν θέλεις οπωσδήποτε 3 gb ram.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με την προσφορά του 2016 ίσως το σκεφτόμουνα αλλά απ' τη στιγμή που πάει στα 269 ευρώ στα μεγάλα καταστήματα γιατί να μην πάρω με 3GB από skroutz στα ίδια χρήματα;
Link to comment
Share on other sites

Με την προσφορά του 2016 ίσως το σκεφτόμουνα αλλά απ' τη στιγμή που πάει στα 269 ευρώ στα μεγάλα καταστήματα γιατί να μην πάρω με 3GB από skroutz στα ίδια χρήματα;

 

γιατι δεν εχει εισαχθει επισημα και το σερβις ολων των εταιριων στην ελλαδα σε τετοιες περιπτωσεις η δεν σε καλυπτει καθολου η σου δημιουργει προβληματα,π.χ. σε lg και htc αν τους πας παραεισαγωγη κινητο σε καθυστερουν και στα ανταλλακτικα και στην επισκευη σε χρονο παραδοσης.

αν εχει καποιος εμπειρια σε αναλογη περιπτωση με huawei ας σου πει τι παιζει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...