Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα..το κινητό ειναι πολύ καλο για τα λεφτα του ομως εχω καποια θεματα.. για παράδειγμα οταν με παιρνει κάποιος τηλ στο βαιμπερ δεν χτυπαει...και γενικά εχει ενα θεμα με τς ειδοποιήσεις

 

Αν τα ρυθμίσεις όπως πρέπει και δώσεις στο viber (και στις λοιπές εφαρμογές που χρειάζεσαι) τη δυνατότητα να τρέχει συνεχώς στο παρασκήνιο, δεν θα έχεις θέμα με τις ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω πολυ.και μια ερωτηση ακομα για να ειμαι σιγουρος πως θα κανω την αναβαθμιση.εκανα εξαγωγη το zip και μου εβγαλε τον φακελο uptade αυτον βαζουμε μεσα στον φακελο bload η το uptade app που βρισκετε μεσα στον φακελο uptade.το ρωταω γιατι σε ενα honor 5x ειχα βαλει το uptade app και το τηλεφωνο δεν ανοιγε καθολου ειχε κολησει στο λογοτυπο της huawei

 

 

Εμένα ήρθε ota η 161 σήμερα το πρωί.. δεν την έχω βάλει γιατί πρέπει να του περασω το recovery...

Οπότε τσεκάρετε τις αναβαθμίσεις και στο log λέει ότι δεν χάνεις και τις ρυθμίσεις.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε ota η 161 σήμερα το πρωί.. δεν την έχω βάλει γιατί πρέπει να του περασω το recovery...

Οπότε τσεκάρετε τις αναβαθμίσεις και στο log λέει ότι δεν χάνεις και τις ρυθμίσεις.

 

ναι και σε εμενα ηρθε σημερα το πρωι η 160.την κατεβαζω τωρα.σε ευχαριστω

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

ήρθε και σε μένα την περνάμε ή όχι έχει προβλήματα η 160 ?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτή ή ενημέρωση ?να την κάνω ?τελικά το πήρα το κινητό πολύ καλό δικαρτο με 2gbram είναι, νόμιζα πως είναι 3 αλλά έκανα λάθος .

Έχω παρατηρήσει κάτι δεν ξέρω αν είναι ή ιδέα μου .

Νομίζω η αφή στα παιχνίδια δεν πιάνει με την πρώτη αλλα και εκτός παιχνιδιού , ισχύει αυτό ή όντως είναι ή ιδέα μου?

Με την ποιότητα του έχω μείνει αφωνη πολύ όμορφο το πήρα σε μαύρο.

Ή μπαταρία του όντως είναι καλή .

Για παιχνίδι δεν συνιστάται.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά με την αφή δεν έχω πρόβλημα καλύτερη ακόμα και απ το p9 standard που είχα που όντως είχε θέμαματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα πρόβλημα περνά την άφοβα.

 

οκ θα την περάσω με την πρώτη ευκαιρία

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ¨πρόβλημα¨με τα παιχνίδια το έχω παρατηρήσει μόνο σε όσα είναι online , χρειάζονται ιντερνετ γενικά. κατά τα άλλα η αφή του είναι άψογη όπως και το κινητό γενικότερα. Δεν ενδείκνυται για παιχνίδια μόνο λόγω του χώρου αποθήκευσης γτ εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ σαν 2καρτο άρα έχω περιορισμένο χώρο .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα ! θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής : σε Vodafone branded p9 lite L21 πέρασα την έκδοση B120 χειροκίνητα πριν περίπου ενάμιση μήνα . Τώρα από εδώ και πέρα όλα τα updates θα τα περνάω χειροκίνητα ή θα μου έρχεται κανονικά και μένα ειδοποίηση για update ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα ! θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής : σε Vodafone branded p9 lite L21 πέρασα την έκδοση B120 χειροκίνητα πριν περίπου ενάμιση μήνα . Τώρα από εδώ και πέρα όλα τα updates θα τα περνάω χειροκίνητα ή θα μου έρχεται κανονικά και μένα ειδοποίηση για update ?

 

Όταν βγει το update θα σου έρθει αυτόματα, απλά αργούν τα updates στα branded.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρέα και ζητώ τις γνώσεις σας, θέλω να πάρω το τηλέφωνο αλλά με προβληματίζει το γεγονος οτι ανεφεραν καποιοι οτι δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές στην sd. Ισχυει κάτι τέτοια ή όχι;

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως δε μεταφέρονται εφαρμογές στην SD αλλά μεταφέρονται (αν έχεις κάνει τη σχετική ρύθμιση να είναι η κάρτα sd σαν προτεινόμενος αποθηκευτικός χώρος) τα data των εφαρμογών. Αυτό είναι πολύ χρήσιμο κυρίως σε μεγάλα παιχνίδια που μπορεί το παιχνίδι να είναι 300 ΜΒ και τα data του που κατεβαίνουν μετά το installation να είναι 1GB. Εγώ πάντως που παίζω παιχνίδια και τραβάω φωτογραφίες δεν έχω πρόβλημα. Αν θέλεις πάρε μια μεγάλη κάρτα sd (αν τραβάς φωτογραφίες και βίντεο).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι είναι αυτή ή ενημέρωση ?να την κάνω ?τελικά το πήρα το κινητό πολύ καλό δικαρτο με 2gbram είναι, νόμιζα πως είναι 3 αλλά έκανα λάθος .

Έχω παρατηρήσει κάτι δεν ξέρω αν είναι ή ιδέα μου .

Νομίζω η αφή στα παιχνίδια δεν πιάνει με την πρώτη αλλα και εκτός παιχνιδιού , ισχύει αυτό ή όντως είναι ή ιδέα μου?

Με την ποιότητα του έχω μείνει αφωνη πολύ όμορφο το πήρα σε μαύρο.

Ή μπαταρία του όντως είναι καλή .

Για παιχνίδι δεν συνιστάται.

 

Εγώ πάντως μια χαρά παιχνίδια παίζω (Gear.Club, Modern combat κλπ) , δε μου κολλάει, να σημειώσω ότι έχω βάλει 1 sim και 1 sd.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτή ή ενημέρωση ?να την κάνω ?τελικά το πήρα το κινητό πολύ καλό δικαρτο με 2gbram είναι, νόμιζα πως είναι 3 αλλά έκανα λάθος .

Έχω παρατηρήσει κάτι δεν ξέρω αν είναι ή ιδέα μου .

Νομίζω η αφή στα παιχνίδια δεν πιάνει με την πρώτη αλλα και εκτός παιχνιδιού , ισχύει αυτό ή όντως είναι ή ιδέα μου?

Με την ποιότητα του έχω μείνει αφωνη πολύ όμορφο το πήρα σε μαύρο.

Ή μπαταρία του όντως είναι καλή .

Για παιχνίδι δεν συνιστάται.

 

Η αφή δεν πιάνει για 1'' μετά από scrolling. Κατά τα λοιπά όταν ακουμπάς εκεί που πρέπει δεν έχω εντοπίσει άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είμαι κάτοχος του P9 Lite από τις 11-11 . Το πήρα μέσω Vodafone χωρίς να πληρώσω εξαργυρώνοντας πόντους από την Alpha Bonus.

 

Ο βασικός λόγος που το πήρα είναι για δεύτερο κινητό . έχω μέσα μια F2G και το χρησιμοποιώ κυρίως για να μοιράζω δεδομένα στο κινητό μου όπου έχω σύνδεση .

 

Σήμερα παρατήρησα το εξής ... όποτε έχω SIM κάρτα μέσα στο κινητό (είτε την F2G είτε την COsmote την σύνδεση) η κάμερα δυσλειτουργεί . ΤΙ εννοώ δυσλειτουργεί :

1) Όταν τραβάω βίντεο , η εγγραφή σταματάει μόνη της random. Μπορεί να σταματήσει στα 3 sec , μπορεί στα 45sec μπορεί και στα 10 λεπτά . Έχω κάνει πάνω από 40 δοκιμές και σταματάει πάντα.

2) Όταν τραβάω φωτογραφία , δολώνει για 1 με 1,5 sec η κάμερα πριν μπορέσω να τραβήξω την επόμενη

3) Όταν πάω να τραβήξω φωτογραφία η κάμερα κάνει κάποιες φορές συνέχεια προσπάθεια για focus - λες και δεν μπορεί να εστιάσει.

Επαναλαμβάνω ΧΩΡΙΣ SIM κάρτα λειτουργούν όλα ρολόι .

 

Ποια η γνώμη σας ? Να το επιστρέψω πίσω ή παίζει να είναι πρόβλημα του Vodafone λογισμικού με SIM κάρτες άλλου παρόχου ?

 

ΥΓ . Εννοείται έχω κάνει αρκετές φορές reset / hard reset κτλ κτλ ώστε να εντοπίσω και να βεβαιωθώ για το τι το προκαλεί .

 

Ευχαριστώ

 

Πέρασα την 166 όπως μου πρότεινε φίλος και λύθηκαν όλα τα θέματα του κινητού . Είναι σαν να έχω άλλο κινητό πραγματικά καθώς εκτός των θεμάτων της κάμερας είδα μεγάλη βελτίωση και σε θέμα ταχύτητας και λαγκαρίσματος καθώς και σε θέμα μπαταρίας .

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 166....

160 ή 161 μάλλον θέλεις να πεις ;

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ήταν σαν να ήρθε το 166 χαχαχα. ναι την 161 .

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα η 160 σήμερα. Το κινητό μου είναι unbranded, αγορασμένο από τα public το καλοκαίρι.

Για να είμαι ειλικρινής δεν είδα καμία διαφορά στην λειτουργία του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου ήρθε ΟΤΑ η 160, την οποία και πέρασα αμέσως. Εντυπώσεις αργότερα, αφού το δουλέψω, μια πρώτη παρατήρηση είναι ότι η μπαταρία διαρκεί ακόμη περισσότερο, μια και όλο το βράδυ δεν έπεσε καθόλου και τώρα το πρωί συνεχίζει να παραδίδει μαθήματα οικονομίας και σωστής διαχείρισης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα τα Φώτα σας!!!!! :):):)

 

Ειμαι Κάτοχος απο προχθές του P9 Lite απο Γερμανο την γνωστή προσφορά και μου είπαν οτι το τηλεφωνο είναι Μονοκαρτο!!! Υπαρχει καμία περιπτωση αντί sd καρτας στην 2η αποθηκευτικο χώρο να βαλω 2η Sim άλλης εταιρειας?? Αν κάποιος ξέρει μου απαντάει!!!

 

 

Πάντως απο Honor 6 που ειμουν και πήγα στην XIAOMI , ξαναγύρισα στην HUAWEI μετά απο 6 μήνες και έχω να δηλώσω ότι δεν προκειται να ξαναφύγω απο την εταιρεία αυτή!!!

Δηλαδή δεν σε πειράζει που μια εταιρεία δεν έχει καταφέρει να κάνει να δουλεύουν οι ειδοποιήσεις από μερικές εφαρμογές,η οι ατελείωτες αναβαθμίσεις που και δεν προσφέρουν πολλά και πολλές φορές οι beta δεν καταλήγουν σε stable? πήγα να γίνω και εγώ φανατικός της εταιρείας αυτής αλλά είδα κάποια πράγματα και πλέον δεν.... όταν ένα ταπεινό ζοπο από το κουτί λειτουργεί άψογα και η Huawei θέλει τρεις αναβαθμίσεις για να κάνει τα κινητά της να δουλέψουν σωστά ευχαριστώ δεν θα πάρω...

 

σόρρυ για το off topic

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε κι εμενα η 160 και ανανέωσα. Ολα μια χαρά.

Μάλιστα σε συνδυασμό με μια ανανέωση που ήρθε στο Viber, διορθώθηκε και το πρόβλημα με το led notification που δεν λειτουργούσε στο viber!

Επίσης νομίζω πως το touch responsiveness μετά από scrolling είναι ελαφρώς καλύτερο. Υπάρχει ακόμα περιθώριο βελτίωσης εδώ.

Στη μπαταρία δεν εχω δει κάποια σημαντική διαφορά, παραμένει καλή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή δεν σε πειράζει που μια εταιρεία δεν έχει καταφέρει να κάνει να δουλεύουν οι ειδοποιήσεις από μερικές εφαρμογές,η οι ατελείωτες αναβαθμίσεις που και δεν προσφέρουν πολλά και πολλές φορές οι beta δεν καταλήγουν σε stable? πήγα να γίνω και εγώ φανατικός της εταιρείας αυτής αλλά είδα κάποια πράγματα και πλέον δεν.... όταν ένα ταπεινό ζοπο από το κουτί λειτουργεί άψογα και η Huawei θέλει τρεις αναβαθμίσεις για να κάνει τα κινητά της να δουλέψουν σωστά ευχαριστώ δεν θα πάρω...

 

σόρρυ για το off topic

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Viber (led notification) απ' ότι φαίνεται λύθηκε. Πλέον μου λειτουργεί κανονικά!

Άλλο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις δεν έχω συναντήσει.

Ερχόμενος από Samsung, είμαι υπερ-ευχαριστημένος. Τουλάχιστον τους πρώτους 3 μήνες που το χρησιμοποιώ...

Αν η εμπειρία χρήσης παραμείνει το ιδιο καλή και τους επόμενους μήνες, έχω βρει τι μάρκα θα είναι και το επόμενο κινητό μου!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν σε πειράζει που μια εταιρεία δεν έχει καταφέρει να κάνει να δουλεύουν οι ειδοποιήσεις από μερικές εφαρμογές,η οι ατελείωτες αναβαθμίσεις που και δεν προσφέρουν πολλά και πολλές φορές οι beta δεν καταλήγουν σε stable? πήγα να γίνω και εγώ φανατικός της εταιρείας αυτής αλλά είδα κάποια πράγματα και πλέον δεν.... όταν ένα ταπεινό ζοπο από το κουτί λειτουργεί άψογα και η Huawei θέλει τρεις αναβαθμίσεις για να κάνει τα κινητά της να δουλέψουν σωστά ευχαριστώ δεν θα πάρω...

 

σόρρυ για το off topic

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν συμφωνώ μαζί σου. Δηλαδή όποιος βγάζει updates σημαίνει ότι δεν είναι καλό το κινητό? Στα update Που βάζει κάποια είναι bug fixes, κάποια είναι νέες λειτουργίες και σίγουρα βάζει και τα security updates. Μόνο και μόνο τα security update της Google που βάζει φτάνουν (για εμένα).

 

Τώρα σχετικά με το ZOPO επειδή δεν έχεις εσύ πρόβλημα δε σημαίνει ότι το κινητό είναι super (και το ανάποδο). Δηλαδή αν πάρεις Mercedes και σου βγάζει προβλήματα τι σημαίνει, ότι δεν είναι καλή μάρκα? Απλά τυχαίνει σε κάποιους. Για εμένα το αν ένα κινητό είναι καλό ή όχι φαίνεται από το σε πόσες συσκευές βγάζει προβλήματα σε σχέση με αυτές που πουλάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

1. Σκέφτομαι να πάρω την συσκευή, για συγγενικό μου πρόσωπο κυρίως για την κάμερα που έχω διαβάσει πως είναι αρκετά καλή, ισχύει; (βγάζει πολλές φώτο και βίντεο το άτομο που το πηγαίνω)

2. Έχω βρει αυτή την προσφορά: http://www.etotalk.com/p/huawei-g9-lite-black_p13946.html - Το G9 Lite έιναι ίδιο με το P9 Lite ξέρει κάποιος; Ή να ψάξω κάτι από Ελλάδα λέτε;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Την Ζελατίνη μην την βγάλεις το τζάμι δεν είναι Gorilla Glass.

Δεν έχει σημασία αν είναι με συμβόλαιο ή όχι για να είναι branded.

Για tempered glass καλό είναι της Nillkin 9H+PRO 2.5D 0.2 mm. Στο Σκρουτζ κάνει 29€!! απο το ebay θα το βρεις 7€ αλλά θα περιμένεις κάνα μήνα!

 

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

Καλα προφανως τη ζελατινη δεν τη βγαζω να το αφησω γυμνο το τζαμι, αλλα αν παρω tempered glass θα πρεπει να βγει πρωτα η ζελατινη ετσι; ρωταω για μην κανω καμμια πατατα....

 

Οσο για το αν ειναι branded, απο που θα το δω αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

1. Σκέφτομαι να πάρω την συσκευή, για συγγενικό μου πρόσωπο κυρίως για την κάμερα που έχω διαβάσει πως είναι αρκετά καλή, ισχύει; (βγάζει πολλές φώτο και βίντεο το άτομο που το πηγαίνω)

2. Έχω βρει αυτή την προσφορά: http://www.etotalk.com/p/huawei-g9-lite-black_p13946.html - Το G9 Lite έιναι ίδιο με το P9 Lite ξέρει κάποιος; Ή να ψάξω κάτι από Ελλάδα λέτε;

 

Το συγκεκριμένο δεν υποστηρίζει τις ελληνικές μπάντες 4G επομένως 4G δεν θα πιάνεις.

Κατά τα άλλα δεν βλέπω άλλο θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

Καλα προφανως τη ζελατινη δεν τη βγαζω να το αφησω γυμνο το τζαμι, αλλα αν παρω tempered glass θα πρεπει να βγει πρωτα η ζελατινη ετσι; ρωταω για μην κανω καμμια πατατα....

 

Οσο για το αν ειναι branded, απο που θα το δω αυτο;

 

Αν βάλεις tempered glass, πρέπει να βγάλεις την εργοστασιακή ζελατίνη.

Προσωπικά άφησα την εργοστασιακή -παρόλο που αυτή προστατεύει από γρατζουνιές και όχι τόσο από πτώση όπως η γυάλινη-.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μια αναβαθμιση 475 μεγαμπαϊτ πριν λιγο την εκανα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...