Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα

 

αν και σίγουρος πως έχει απαντηθεί έχω μια ερώτηση... Έβαλα εχθές δεύτερη sim για data και παρατήρησα πως είτε δέχομαι, είτε με παίρνω τηλέφωνο διακόπτεται η ροή internet. Είναι φυσιολογικό; Παρατήρησα πως εμφανίζει μια κλεψύδρα πάνω από το σήμα της δεύτερης κάρτας, σα να μπαίνει σε αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα πάρει το κινητό από το Γερμανό. Τον Ιούλιο με την θερμοκρασία στους 44οC φούσκωσε η μπαταρία και το κινητό έσβηνε στο μπαμ... Το πήγα στο σέρβις και μου άλλαξαν όλη την πλακέτα... Το καινούριο δεν έχει το λογότυπο της Cosmote όπως το παλιό.. (καλύτερα)..

Ξέρω ότι είναι χαζή ερώτηση αλλά για σιγουριά, αν κάνω το update στην νουγκατ παίζει να εμφανιστεί πάλι;

το κάνω κανονικά το update αξίζει;

Μετά το update κάνω format (κόλλησα και δεν θύμαμαι τον άλλο όρο);

Edited by Zaxos7
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει το κινητό από το Γερμανό. Τον Ιούλιο με την θερμοκρασία στους 44οC φούσκωσε η μπαταρία και το κινητό έσβηνε στο μπαμ... Το πήγα στο σέρβις και μου άλλαξαν όλη την πλακέτα... Το καινούριο δεν έχει το λογότυπο της Cosmote όπως το παλιό.. (καλύτερα)..

Ξέρω ότι είναι χαζή ερώτηση αλλά για σιγουριά, αν κάνω το update στην νουγκατ παίζει να εμφανιστεί πάλι;

το κάνω κανονικά το update αξίζει;

Μετά το update κάνω format (κόλλησα και δεν θύμαμαι τον άλλο όρο);

 

Μετα την αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, προσπαθώ να κάνω backup στο twrp (3.0.2-0) αλλά μου βγαίνει ERROR:255. Γνωρίζει κάνεις τι συμβαίνει; Πρέπει να κάνω επανεγκατάσταση το twrp?

 

Επίσης υπάρχει καμία λύση για (ρουταρισμένο κινητό προφανώς VNS-L31) OTG support σε EMUI 4.1.1; Έψαξα στο συγκεκριμένο θέμα, και έλεγε για ένα προγραμματάκι (revolution otg) αλλά δεν λειτούργησε... Δοκίμασα και κάτι αλχημείες που βρήκα στο google, αλλά τζίφος...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, προσπαθώ να κάνω backup στο twrp (3.0.2-0) αλλά μου βγαίνει ERROR:255. Γνωρίζει κάνεις τι συμβαίνει; Πρέπει να κάνω επανεγκατάσταση το twrp?

 

Επίσης υπάρχει καμία λύση για (ρουταρισμένο κινητό προφανώς VNS-L31) OTG support σε EMUI 4.1.1; Έψαξα στο συγκεκριμένο θέμα, και έλεγε για ένα προγραμματάκι (revolution otg) αλλά δεν λειτούργησε... Δοκίμασα και κάτι αλχημείες που βρήκα στο google, αλλά τζίφος...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

OTG δεν υποστηρίζεται από το κινητό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το πρόβλημα με το lag της κάμερας στην nougat ας δοκιμάσουν την παρακάτω διαδικασία. Εγώ το έκανα και είδα σημαντική μείωση στο χρόνο που ανοίγει η κάμερα.

Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Ρυθμίσεις -> Ειδική πρόσβαση -> Παραβλεψη βελτιστοποιήσεων. Εκεί που λέει Επιτρέπεται επιλέγετε Όλες οι εφαρμογές και στη συνέχεια βρίσκετε την Κάμερα και την Συλλογή και ενεργοποιειτε το Επιτρέπεται.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το πρόβλημα με το lag της κάμερας στην nougat ας δοκιμάσουν την παρακάτω διαδικασία. Εγώ το έκανα και είδα σημαντική μείωση στο χρόνο που ανοίγει η κάμερα.

Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Ρυθμίσεις -> Ειδική πρόσβαση -> Παραβλεψη βελτιστοποιήσεων. Εκεί που λέει Επιτρέπεται επιλέγετε Όλες οι εφαρμογές και στη συνέχεια βρίσκετε την Κάμερα και την Συλλογή και ενεργοποιειτε το Επιτρέπεται.

Ισχύει... εγώ είδα αλλαγή αλλά βέβαια μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ξαφνικα δεν ερχονται οι ειδοποιησεις στο βαϊμπερ ολα ειναι τσεκαρισμενα αυτο εγινε μετα απο αναβαθμιση της εφαρμογης αλλα δε το πηρα γρηγορα χαμπαρι παιζει τίποτα άλλο; Οταν ανοιγω την οθόνη ερχονται.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

SOS αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Πούλησα το P9 Lite (2GB μονόκαρτο) που είχα σε κάποιον. Φυσικά έκανα factory reset και έσβησα τα πάντα πριν το δώσω. Ο άνθρωπος με το που το πήρε και πέρασε gmail πατάει το εικονίδιο του play store για να μπεί και τον πετάει έξω στην αρχική οθόνη. Μέχρι την τελευταία ώρα που το είχα δούλευε κανονικότατα και γενικά το τηλέφωνο ένα χρόνο που το είχα δε μου έβγαλε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα! Μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Το έχει αντιμετωπίσει ξανά???
Link to comment
Share on other sites

SOS αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Πούλησα το P9 Lite (2GB μονόκαρτο) που είχα σε κάποιον. Φυσικά έκανα factory reset και έσβησα τα πάντα πριν το δώσω. Ο άνθρωπος με το που το πήρε και πέρασε gmail πατάει το εικονίδιο του play store για να μπεί και τον πετάει έξω στην αρχική οθόνη. Μέχρι την τελευταία ώρα που το είχα δούλευε κανονικότατα και γενικά το τηλέφωνο ένα χρόνο που το είχα δε μου έβγαλε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα! Μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Το έχει αντιμετωπίσει ξανά???
Να κάνει εκκαθάριση δεδομένων για την εφαρμογή του play store από τις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

SOS αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Πούλησα το P9 Lite (2GB μονόκαρτο) που είχα σε κάποιον. Φυσικά έκανα factory reset και έσβησα τα πάντα πριν το δώσω. Ο άνθρωπος με το που το πήρε και πέρασε gmail πατάει το εικονίδιο του play store για να μπεί και τον πετάει έξω στην αρχική οθόνη. Μέχρι την τελευταία ώρα που το είχα δούλευε κανονικότατα και γενικά το τηλέφωνο ένα χρόνο που το είχα δε μου έβγαλε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα! Μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Το έχει αντιμετωπίσει ξανά???

Επρεπε πρωτα να κανεις διαγραφή τον λογαριασμό σου στο google και μετα επαναφορά.Μου ειχε τύχει και εμενα οταν το πούλησα και ξαναπερασα απο την αρχη την rom(B160) και εστρωσε.Αλλα εχω την εντύπωση ότι αμα περασεις τα google services παλι θα λυθει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχει αναφερθει παλι το θεμα αλλα ειναι ευκολο να μου πει καποιος πως μπορω να ξαναπερασω τι nougat γιατι αντιμετωπιζω κατι θεματακια με το κινητο.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος πλέον και εγώ του κινητου!

 

1. Πρώτη βασική ερώτηση γιατι οι 250+ σελίδες θέλουν πολυ χρόνο. Εχω πρόβλημα με τον ήχο κλήσης.

Βάζω απο τις "ρυθμίσεις -> ήχος -> ήχος κλήσης τηλεφώνου sim 1" κάποιον ήχο του τηλεφώνου, κάποιες φορές χτυπάει αλλά τις περισσοτερες φορές βγάζει το σκέτο ντρινγκ!

Δοκίμασα μεςω του zedge να βάλω άλλο ήχο, τα ίδια!

Το ίδιο προβ εχω και στις δυο sim.

Το εχει άλλος αυτο το πρόβλημα; Και πως φτιάχνει;

 

2. Επίσης άλλαξα theme μεσα απο τις εφαρμογές που είχε. Στην οθόνη κλειδώματος δε βγάζει τις ειδοποιήσεις αν και ειναι ενεργοποιημένες απο τις ρυθμίσεις! Κάποια βοήθεια;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλη μου πηρε το p9 lite απο vodafone.. αυτο η vodafone το δινει μονοκαρτο.. μπορουμε να το κανουμε δικαρτο.??? και πως..?? παλιοτερα ειχα κανει το ιδιο στο p8lite...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

SOS αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Πούλησα το P9 Lite (2GB μονόκαρτο) που είχα σε κάποιον. Φυσικά έκανα factory reset και έσβησα τα πάντα πριν το δώσω. Ο άνθρωπος με το που το πήρε και πέρασε gmail πατάει το εικονίδιο του play store για να μπεί και τον πετάει έξω στην αρχική οθόνη. Μέχρι την τελευταία ώρα που το είχα δούλευε κανονικότατα και γενικά το τηλέφωνο ένα χρόνο που το είχα δε μου έβγαλε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα! Μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Το έχει αντιμετωπίσει ξανά???

 

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ εδώ μέσα και για αυτό μπήκα. Φίλη πήρε μετά από παρότρυνση δίκη μου το μοντέλο με τα 3 ram. Όταν πάω να δω στην ενημέρωση λογισμικού εάν υπάρχει αναβάθμιση γράφει ότι δεν υπάρχει ενώ έχει δοθεί από καιρό η 7 και το emui 5. Γιατί πιστεύω ότι αυτός είναι ο λόγος που δεν αποκρίνεται ούτε το play store ούτε το gmail ούτε χειροκίνητα αν προσπαθήσω να βάλω το gmail. Το κινητό είναι αγορασμένο από skroutz και πιστεύω πως δεν έχει περαστεί άλλη rom από την εργοστασιακή. Του έκανα επαναφορά αλλά και πάλι τίποτα ... στοιχειωμένο είναι;;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

φιλη μου πηρε το p9 lite απο vodafone.. αυτο η vodafone το δινει μονοκαρτο.. μπορουμε να το κανουμε δικαρτο.??? και πως..?? παλιοτερα ειχα κανει το ιδιο στο p8lite...

 

Έχει κανείς διάθεση να βοηθήσει???? Να το κάνω??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ εδώ μέσα και για αυτό μπήκα. Φίλη πήρε μετά από παρότρυνση δίκη μου το μοντέλο με τα 3 ram. Όταν πάω να δω στην ενημέρωση λογισμικού εάν υπάρχει αναβάθμιση γράφει ότι δεν υπάρχει ενώ έχει δοθεί από καιρό η 7 και το emui 5. Γιατί πιστεύω ότι αυτός είναι ο λόγος που δεν αποκρίνεται ούτε το play store ούτε το gmail ούτε χειροκίνητα αν προσπαθήσω να βάλω το gmail. Το κινητό είναι αγορασμένο από skroutz και πιστεύω πως δεν έχει περαστεί άλλη rom από την εργοστασιακή. Του έκανα επαναφορά αλλά και πάλι τίποτα ... στοιχειωμένο είναι;;

μια "χαζη" ερωτηση..καρτα sim εχεις βαλει ετσι;γιατι χωρις sim δεν θα σου δωσει αναβαθμιση(εγινε στο honor 6x της γυναικας μου)

Link to comment
Share on other sites

μια "χαζη" ερωτηση..καρτα sim εχεις βαλει ετσι;γιατι χωρις sim δεν θα σου δωσει αναβαθμιση(εγινε στο honor 6x της γυναικας μου)

 

Εννοείται. Είναι μιας φίλης. Εγώ έχω mate 9 και δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα. Έψαξα και βρήκα ότι πρέπει να πας στο play store μέσα από τις ρυθμίσεις και μετά στις εφαρμογές και να δώσεις άδεια και δικαιώματα για να μπορέσεις να το κάνεις να δουλέψει. Δεν το έχω πιάσει στα χέρια της φίλης μου για να το δω ακόμη. Αύριο θα το έχω.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος πλέον και εγώ του κινητου!

 

1. Πρώτη βασική ερώτηση γιατι οι 250+ σελίδες θέλουν πολυ χρόνο. Εχω πρόβλημα με τον ήχο κλήσης.

Βάζω απο τις "ρυθμίσεις -> ήχος -> ήχος κλήσης τηλεφώνου sim 1" κάποιον ήχο του τηλεφώνου, κάποιες φορές χτυπάει αλλά τις περισσοτερες φορές βγάζει το σκέτο ντρινγκ!

Δοκίμασα μεςω του zedge να βάλω άλλο ήχο, τα ίδια!

Το ίδιο προβ εχω και στις δυο sim.

Το εχει άλλος αυτο το πρόβλημα; Και πως φτιάχνει;

 

2. Επίσης άλλαξα theme μεσα απο τις εφαρμογές που είχε. Στην οθόνη κλειδώματος δε βγάζει τις ειδοποιήσεις αν και ειναι ενεργοποιημένες απο τις ρυθμίσεις! Κάποια βοήθεια;

 

Ευχαριστω

Κάποια βοήθεια; Τόσο για τον ήχο όσο και για τις ειδοποιήσεις;

Εκτός αν δεν τα έγραψα σωστα και θέλετε να τα διατυπώσω αλλιώς. :p

Αααα ξέχασα να πω πως ειναι το "p9 lite 2017"

Edited by selemele
Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια; Τόσο για τον ήχο όσο και για τις ειδοποιήσεις;

Εκτός αν δεν τα έγραψα σωστα και θέλετε να τα διατυπώσω αλλιώς. :p

Αααα ξέχασα να πω πως ειναι το "p9 lite 2017"

Αυτο με τον ηχο πρωτη φορα το ακουω...το εχω εναν χρονο το κινητο και δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα, απο την πρωτη στιγμη!

Οσο για τις ειδοποιησεις δεν εχω καταλαβει τι θελεις ακριβως...οπως στα iphone πχ που βλεπεις στην οθονη κλειδωματος τις ειδοποιησεις εν συντομια?

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα το κάνω δικαρτο ρε παίδες???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα το κάνω δικαρτο ρε παίδες???

Αν δεν κανω λαθος ειναι πολυ επιφοβο να το κολλησεις το κινητο μια κ καλη προσπαθωντας να το κανεις δικαρτο...οδηγος υπαρχει αλλα μεγαλο ρισκο

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια; Τόσο για τον ήχο όσο και για τις ειδοποιήσεις;

Εκτός αν δεν τα έγραψα σωστα και θέλετε να τα διατυπώσω αλλιώς. :p

Αααα ξέχασα να πω πως ειναι το "p9 lite 2017"

 

 

Για τον ήχο κι εγώ πρώτη φορά το ακούω. Για το άλλο που λες , ευθύνεται το κάθε θέμα. Κάποια θέματα που κανείς λήψη από την εφαρμογή "θέματα" δεν έχουν επιλογή να φαίνονται οι ειδοποιήσεις κτλ στην οθόνη κλειδώματος. Αν βάλεις όμως κάποιο από τα θέματα που ήδη έχει το κινητό θα δεις ότι φαίνονται τα πάντα στην οθόνη κλειδώματος. Το έχω παρατηρήσει και στο δικό μου (mate 9)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα το κάνω δικαρτο ρε παίδες???
δεν θα το κάνεις. αν ήξερες δεν θα ρωτούσες. επειδή δεν ξέρεις είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα κάνεις ζημιά και θα μετανιώσεις τα πειράματα. οπότε άσ'το.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το κάνεις. αν ήξερες δεν θα ρωτούσες. επειδή δεν ξέρεις είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα κάνεις ζημιά και θα μετανιώσεις τα πειράματα. οπότε άσ'το.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Δώσε τον οδηγό εσυ και το ρίσκο δικό μου....κάναμε αλλά κ αλλά. Σε αυτό θα κολλήσουμε...??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...