Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε @xenkato1 εχω υποψιν το review σου το οποιο ηταν αρκετα αναλυτικο απλα ηθελα να δω τι εντυπωση εχουν αποκομισει κ αλλοι χρηστες καθως οι απαιτησεις από ατομο σε ατομο διαφερουν..:)

οποτε μπορεις βαλε πιο πολλες φωτος να βλέπουμε να γουστάρουμε, οι 8 που εχεις ανεβασει δεν φτανουν ουτε για ζητω :lol::lol:

οσο περναει ο καιρος κ το δουλευεις ολο κ πιο πολύ πως το βλέπεις?

 

 

Δεν το εχω πλεον το τηλεφωνο φιλε μου, το πουλησα για να μαζεψω λεφτα για το ΜΙΜΙΧ:rolleyes::rolleyes:

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς το παρόν το mi note 2 φαίνεται με καλύτερο multitasking από το Oneplus 3T.

 

 

Και καλύτερη οθόνη όπως φαίνεται στο βίντεο το Mi Note 2.

Εντυπωσιακό πως κρατάει τις εφαρμογές ανοικτές στο παρασκήνιο και ειδικα τα παιχνίδια χωρίς να τα ξαναφορτωνει σε αντίθεση με το OP3 !

Link to comment
Share on other sites

λιγο καλυτερο το mi note 2,o αισθητηρας που εχει sony imx318(rs) σιγουρα ειναι πανισχυρος αυτην την στιγμη αλλα και παλι πισω ειναι απο samsung,lg!γενικα με την αποτυχια του note 7 πηγε να κλεψει τις εντυπωσεις με το mi note 2.ειδικα το silver φερνει πολυ στο note 7 /s6 edge plus!η μπαταρια του πολυ μεγαλη αλλα τους χρονους mate 8 δεν θα τους εχει..απο την αλλη το oneplus3t ειναι γρηγορο,εκαναν και ενα overclocking στους επεξεργαστες και των δυο με λιγο παραπανω στο mi note 2 (2x 2.0 ghz kryo) και στο oneplus3t (2x 1.6 ghz kryo) η gpu ειναι και οι δυο χρονισμενες στα (653ghz) οθονη το oneplus3t ειναι καλυτερη λογω amoled και περισσοτερα ppi!ενα αλλο που δεν καταλαβα γιατι το oneplus3t ειναι μονο (cat6)και το mi note 2 (cat12)!επισης καλυτερο ηχειο εχει το mi note 2 (Qualcomm Aqstic dac 192khz/24bit )που εχει και το m10!συν οτι υποστηριζει πολλαπλο lte (bands) και την bands 800(B18)μονο στην global edition εκδοσηη standard οχι!sorry για το (vs)
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

λιγο καλυτερο το mi note 2,o αισθητηρας που εχει sony imx318(rs) σιγουρα ειναι πανισχυρος αυτην την στιγμη αλλα και παλι πισω ειναι απο samsung,lg!γενικα με την αποτυχια του note 7 πηγε να κλεψει τις εντυπωσεις με το mi note 2.ειδικα το silver φερνει πολυ στο note 7 /s6 edge plus!η μπαταρια του πολυ μεγαλη αλλα τους χρονους mate 8 δεν θα τους εχει..απο την αλλη το oneplus3t ειναι γρηγορο,εκαναν και ενα overclocking στους επεξεργαστες και των δυο με λιγο παραπανω στο mi note 2 (2x 2.0 ghz kryo) και στο oneplus3t (2x 1.6 ghz kryo) η gpu ειναι και οι δυο χρονισμενες στα (653ghz) οθονη το oneplus3t ειναι καλυτερη λογω amoled και περισσοτερα ppi!ενα αλλο που δεν καταλαβα γιατι το oneplus3t ειναι μονο (cat6)και το mi note 2 (cat12)!επισης καλυτερο ηχειο εχει το mi note 2 (Qualcomm Aqstic dac 192khz/24bit )που εχει και το m10!συν οτι υποστηριζει πολλαπλο lte (bands) και την bands 800(B18)μονο στην global edition εκδοσηη standard οχι!sorry για το (vs)

 

Οκ μπορει να είναι off topic αλλα από την άλλη διαφωτιστικο!Εγω προσωπικα είμαι αναμεσα στα 2 (όχι για αμεση αγορα αλλα μαλλον προς καλοκαιρι) κ πιστευω κ αρκετοι αλλοι.Οποτε η συγκριση αυτή εχει την αξια της..;)

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Να κάνω μία ερώτηση . παρήγγειλα από vickmall

το συγκεκριμένο κινητό 6/128 . Η παραγγελία έγινε 29-11-2016

το προϊόν ήταν διαθέσιμο . έγινε κανονικά η αγορά . μετά από δύο

μέρες το site το έβγαλε Out of stock . εγώ μπαίνω στο κωδικό μου

στο site και στις παραγγελίες γράφει Processing . έτσι πρέπει να είναι ?

ή θα φάμε καμιά φόλα και θα περιμένουμε δύο μήνες ? όταν το παρήγγειλα

ήταν διαθέσιμο άρα πρέπει να μου αποσταλεί έτσι δεν είναι ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Να κάνω μία ερώτηση . παρήγγειλα από vickmall

το συγκεκριμένο κινητό 6/128 . Η παραγγελία έγινε 29-11-2016

το προϊόν ήταν διαθέσιμο . έγινε κανονικά η αγορά . μετά από δύο

μέρες το site το έβγαλε Out of stock . εγώ μπαίνω στο κωδικό μου

στο site και στις παραγγελίες γράφει Processing . έτσι πρέπει να είναι ?

ή θα φάμε καμιά φόλα και θα περιμένουμε δύο μήνες ? όταν το παρήγγειλα

ήταν διαθέσιμο άρα πρέπει να μου αποσταλεί έτσι δεν είναι ?

 

Καλυτερα μιλησε μαζι τους...Γιατι εγω χτες που μιλουσα μου ειπαν οτι ειναι out of stock και πως δεν ξερει ποτε θα ξαναφερουν..και επειδη ειχα ζητησει να μου στειλουν email notification οταν θα ξανα εχουν In stock,δεν μου ηρθε ποτε email.Tracking number δεν σου εδωσαν δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μου έδωσαν . μίλησα μαζί τους συγκεκριμένα με την

selina και δεν κατάλαβα και πολλά . μου είπε αν θέλω να κάνω

επιστροφή χρημάτων γιατί λέει τα πράγματα με την Ελλάδα άλλαξαν

και υπάρχει η πιθανότητα να πληρώσεις τελωνείο 200 ευρώ .

όταν το παρήγγειλα ήταν διαθέσιμο και

μπορούσες να κάνεις κλικ πάνω στο Paypal και να συνεχίσεις

με την πληρωμή . τώρα που δεν είναι διαθέσιμο δεν μπορείς να κάνεις

τίποτα πχ κράτηση για όταν έρθει μελλοντικά . δεν ξέρω με τρομοκράτησε

λίγο κυρίως όσο αφορά το τελωνείο και το πότε θα έρθει . ξεκάθαρη

απάντηση δεν μου έδωσαν . ισχύει κάτι τέτοιο για το τελωνείο ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω σε φορουμ και μου ειπε και αυτη ναι ισχυει κατι τετοιο..Και αν σου ειπε και αυτη να το ακυρωσεις τοτε να το κανεις..Εχει τωρα 20 μερες περιπου που ανοιγουν δεματα στην τυχη..μπορει δλδ να ανοιξουν το δικο σου μπορει και οχι..Εγω θα παρω το Mi MiX απο το vickmall και θα το παρω με EU express(20 ευρω μεταφορικα και λιγο πιο γρηγορα ερχεται το δεμα) οπως μου προτινε και αυτη που ειναι 100% σιγουρο οτι δεν θα εχεις θεματα με τελωνεια..Γιατι το Mi note 2 δεν εχει μικρη τιμη για να πεις οκ σιγα το πραγμα..αν τυχον και ανοιχτει το δεμα σου και σε βαλουν να πληρωνεις τελωνεια...την εκατσες...!
Link to comment
Share on other sites

το κανε 1ο φορα με το mi5 4/128 !περιμενα τοσο καιρο τελικα πηρα το mi note pro !

To ξανακανει παλι με το note 2 που εχει βγει 1,5 μηνα τωρα και ολα το εχουν σε presale και τιμες στο θεο !

περιμενα ...περιμενα ....περιμενα .... φτανει ! παω για αλλα !!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.gizchina.com/2016/12/14/xiaomi-mi-note-2-review/

Εδώ δε τον βλέπω και πολύ ικανοποιημένο σε σχέση με Oneplus 3, οπότε υποθέτω με το Oneplus 3T θα είναι μεγαλύτερη η διαφορά. Οσοι τυχόν είχατε και τα δύο έχετε αντιληφθεί κάτι αντίστοιχο?

Ετσι όπως το βλέπω μάλλον είναι VFM για κάτω από 400€ ώστε να υπάρχει σημαντική διαφορά με ΟΡ3Τ, οπότε και με το τρόπο που βγαίνει στην αγορά από Φεβρουάριο και μετά. Γνώμες?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από την Παρασκευή κάτοχος του κινητού σε μαύρη έκδοση με τα 6gb ram μπορώ να πω πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμή.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την Παρασκευή κάτοχος του κινητού σε μαύρη έκδοση με τα 6gb ram μπορώ να πω πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμή.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aν δεν σου κάνει κόπος όποτε μπορείς ανέβασε 3-4 φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρονια πολλα ισα ισα βρηκα λιγο χρονο να ανεβασω 2 φωτο μια χωρις φλας και μια χωρις με χαληλο φως
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρονια πολλα ισα ισα βρηκα λιγο χρονο να ανεβασω 2 φωτο μια χωρις φλας και μια χωρις με χαληλο φως

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου και καλές γιορτές να χεις.

Αν αργότερα έχεις περισσότερο χρόνο βγάλε 2-3 ακόμα και αν γίνεται να τα ανεβάσεις σε κανένα site τύπου flickr για να τις δούμε στο κανονικό τους μέγεθος

Link to comment
Share on other sites

ενταξει καλη καμερα εχει. οχι ομως σαν του s7. αν και προτίμησα το mi note 2 επειδη ειμαι xiaomi fun και μου αρεσε πολυ εμφανισιακα
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέριζω το φόρουμ. Ενδιαφερομαι να πάρω την έκδοση με τα 6gb και διάβασα όλες τις σελίδες για να έχω μία σχετική άποψη. Έχει κανείς άλλος να προσθέσει τίποτα σε σχέση με τα παιδιά που μίλησαν παραπάνω?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρέλαβα χτες..6.128.. ! Το τηλέφωνο είναι πυραυλοκινητο. Ρουκέτα. Ίσως ότι πιο γρήγορο έχω πιάσει. Και είχα πολλά. Παρά μα πάρα...Ειναι πολύ ποιοτικό. Πολύ καλή κατασκευή. Δεν είναι η οθόνη τόσο κυρτή όσο s7edge... Είναι όμως όσο χρειάζεται. Δαχτυλίδι αποτύπωμα. Στο τσακ μπαμ. Σφαίρα.... Η οθοναρα του τα σπάει.τρομερη μπαταρία. Η κάμερα καλή αλλά την περίμενα καλύτερη. Πιστεύω θα στρώσει όμως με κάποια αναβάθμιση ρομ. ..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε αλάνια δεν το πήρε κανείς άλλος???????

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε αλάνια δεν το πήρε κανείς άλλος???????

 

Κατσε να πεσει η τιμη γιατι ειναι πολυ ψηλα ακομα :)

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε αλάνια δεν το πήρε κανείς άλλος???????

 

Ποιοτικό τα σπάει, αλλά με την official stable δεν παίζει σωστά η συσκευή, θέλει ROM από miui.gr.

Η οθόνη για OLED αποδίδει άψογα, καλύτερα από το S7 Edge, ωστόσο δεν έχει πολύ καλό λευκό και γκρι, ιδιοτροπία των OLED πάνελ, αλλά περίμενα να έχει πιο βελτιωμένο αποτέλεσμα. Η κάμερα συμφωνώ, έχει περιθώρια για περαιτέρω εκμετάλλευση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που το γραφω εδω αλλα μηπως το διαθετει κανεις προς πωληση παιδια το εν λογω κινητο?ενδιαφερομαι για αγορα.ευχαριστω Edited by alekaras1988
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...