Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκλείδωσε πρώτα το bootloader και μετά φλασαρεις με ότι θέλεις πάνω. Εγώ είχα stock.

 

Πάρτε και ένα δείγμα

 

https://i.imgsafe.org/18292ee01f.jpg

---------------------

Ξεκλειδωσα κανονικα ,το flash γινεται κανονικα μεσω της εφαρμογης updater και της στοκ recover ετσι?

Εχω την china developer 10.11.2016.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξεκλείδωσε πρώτα το bootloader και μετά φλασαρεις με ότι θέλεις πάνω. Εγώ είχα stock.

 

Πάρτε και ένα δείγμα

 

https://i.imgsafe.org/18292ee01f.jpg

 

Γιωργο καλορίζικο.

Δώσε μας και μια βραδυνη και low light, γιατί από ότι είδα στο διαδίκτυο αναφέρουν ότι πρόκειται για μια από τα ίδια από τους κινεζους, δηλαδή κάμερα βουτηγμενη στη μετριότητα, επιπέδου Galaxy note 4.

Δεν είναι έτσι; δώσε μας τα φώτα σου...

Αν δεν είναι της πλακας, ίσως το δοκιμασω, παρα τα άλλα μεγάλα μειον του για συσκευή αυτής της κατηγορίας (οθόνη ανάλυσης 2014, έλλειψη μπάντας Β20 για την έκδοση που κυκλοφορεί κλπ)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά το 4g (και καταντάμε κάποιοι κουραστικοι..) το πρόβλημα δεν αφορά μόνο στην Wind, αφορά σε όλους τους παρόχους καθώς όλοι τους και Ελλάδα αλλά και στις περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες έχουν αγοράσει το φάσμα της συχνότητας 20 και άρα χρησιμοποιούν και θα χρησιμοποιούν ακόμη περισσότερο την συγκεκριμένη μπάντα, καθώς έχει μεγάλη διεισδυτικότητα και καλύπτει μεγάλες αποστάσεις, κάτι που την καθιστά ιδιαίτερα χρήσιμη στην επαρχία.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere...

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Έχει gorilla glass protection? Γιατί δεν έχω σκοπό να του βάλω tempered glass.

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει gorilla glass protection? Γιατί δεν έχω σκοπό να του βάλω tempered glass.

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και να ήθελες δε μπαίνει

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχω το τηλέφωνο, το πήρα από άλλο μέλος εδώ μέσα,το τηλέφωνο είναι το καλύτερο της xiaomi ακόμα ποιο καλό και από το mi mix που έχω,τρομερή εντύπωση ο ήχος, πραγματικά μπορεί να μην είναι τονποιο δυνατό αλλά είναι το ποιο ποιοτικό από οτινεχω ακούσει, ή κάμερα για xiaomiειναι πολλά επίπεδα επάνω, φτάνει άνετα note5 και ξεπερνάει lg g4,στο χέρι έρχεται μία χαρά,από σήμα πιάνει αρκετά καλά, ή εναλλαγή στα δίκτυα γίνεται αστραπιαία, το λέω αυτό για όσους έχουν xiaomi και αργεί ,4,5 δευτερόλεπτα συνήθως, ή μπροστινή κάμερα την μέρα και οπουβεχει καλός φώς σκοτώνει χωρίς φως,σε σκοτώνει,τώρα γράφω ένα βίντεο, και θα το ανεβασω στο youtube το βράδυ, μιας και είδα ότι δεν το έχει κανείς κανένας youtubers ακόμα, οποίος θέλει να ρωτήσει κάτι ακόμα εδώ είμαι, α και κάτι βασικό η μπαταρία είναι η καλύτερη,από όλων των ναυαρχιδων που είναι στην αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολυ για την καμερα ηθελα να ρωτησω οντως τοσο καλη ειναι που ξεπερναει το lg g4?Το λεω γιατι στα review δε λενε οτι ειναι εντυπωσιασμενοι μετην καμερα του και να αναφερω πως η καμερα lg g4 βγαζει καλυτερες φωτο απο lg g5 ειδικα το βραδυ λογω αλγοριθμου.Αν οντως βγαζει τοσο καλες photo μιλαμε για κινηταρα γιατι στο θεμα καμερας υστερουν τα xiaomi

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολυ για την καμερα ηθελα να ρωτησω οντως τοσο καλη ειναι που ξεπερναει το lg g4?Το λεω γιατι στα review δε λενε οτι ειναι εντυπωσιασμενοι μετην καμερα του και να αναφερω πως η καμερα lg g4 βγαζει καλυτερες φωτο απο lg g5 ειδικα το βραδυ λογω αλγοριθμου.Αν οντως βγαζει τοσο καλες photo μιλαμε για κινηταρα γιατι στο θεμα καμερας υστερουν τα xiaomi

Ναι και εγω την ιδια απορία εχω μιας και το G4 βγαζει καλυτερες φωτογραφιες ακομα και απο το LG V20 που εχω τωρα και εννοείτε απο NOTE 5,S6,S6+,Huawei mete 8-9....

Οποτε θα μιλαμε για μια απο τις 8-10 καλυτερες καμερες στην αγορα αυτη την στιγμη?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε αυτή την στιγμή ότι το κινητό βγάζει γενικό βαθμό 9 η xiaomi έχει κάνει δουλειά στην κάμερα, εμένα με εντυπωσίασε θετικά, πχ τό ακριβοτερου mi mix δεν είναι τόσο καλή. Εγώ θα κάνω και ένα βιντεακι,πάντως του έχω κατεβάσει δεν ξέρω πόσες εφαρμογές 100 120 και πάλι δεν νιώθει. Ελπίζω αυτός που θα το πάρει μετά από εμένα να το χαρεί, και να μην έχει το μικρόβιο της αλλαγής. Και το λέω πάλι ήχος κρύσταλλο παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε αυτή την στιγμή ότι το κινητό βγάζει γενικό βαθμό 9 η xiaomi έχει κάνει δουλειά στην κάμερα, εμένα με εντυπωσίασε θετικά, πχ τό ακριβοτερου mi mix δεν είναι τόσο καλή. Εγώ θα κάνω και ένα βιντεακι,πάντως του έχω κατεβάσει δεν ξέρω πόσες εφαρμογές 100 120 και πάλι δεν νιώθει. Ελπίζω αυτός που θα το πάρει μετά από εμένα να το χαρεί, και να μην έχει το μικρόβιο της αλλαγής. Και το λέω πάλι ήχος κρύσταλλο παιδιά.

 

Ακουω πολλα θετικα σχολια και αυτο ειναι καλο..!Ημουν αναμεσα σε αυτο και το Oneplus3T τα οποια ειναι σχεδον τα ιδια σε χαρακτηριστικα! Απλα το oneplus3T βγαινει 440 ευρω ενω στο xiaomi mi note 2 το αντιστοιχο μοντελο με τα 6Gb ram βγαινει στα 600 ευρω!!! Αξιζει να περιμενω κανα μηνα ακομα μπας και πεσει η τιμη του η να παρω το Oneplus3T λες?

Link to comment
Share on other sites

Ακουω πολλα θετικα σχολια και αυτο ειναι καλο..!Ημουν αναμεσα σε αυτο και το Oneplus3T τα οποια ειναι σχεδον τα ιδια σε χαρακτηριστικα! Απλα το oneplus3T βγαινει 440 ευρω ενω στο xiaomi mi note 2 το αντιστοιχο μοντελο με τα 6Gb ram βγαινει στα 600 ευρω!!! Αξιζει να περιμενω κανα μηνα ακομα μπας και πεσει η τιμη του η να παρω το Oneplus3T λες?

Αν δεν σου χρειάζονται τα 128gb όχι.εγώ είναι η πρώτη φορά που ενθουσιαζομαι με τηλέφωνο, και ας το δώσω τόσο γρήγορα, είναι μονόδρομος στα μεγάλα κινητά 5.7εκτος κάμερας είναι καλύτερο σε όλα απο το note 7.Το τηλέφωνο αυτό φίλε,δεν είναι τηλέφωνο είναι κόσμημα τέλος. Από άποψη ομορφιά.

Edited by vlaxo
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου χρειάζονται τα 128gb όχι.εγώ είναι η πρώτη φορά που ενθουσιαζομαι με τηλέφωνο, και ας το δώσω τόσο γρήγορα, είναι μονόδρομος στα μεγάλα κινητά 5.7εκτος κάμερας είναι καλύτερο σε όλα απο το note 7.

 

Γτ να το δωσεις αφου ενθουσιαστηκες? :p :lol: :lol: Σαν αισθηση στο χερι,ποιοτητα κατασκευης,οθονης και χρηση δλδ εισαι ευχαριστημενος? (εχω το xiaomi mi 4 ) και τοσο καιρο ψαχνομαι που να καταληξω και πλεον απο τα xiaomi νομιζω πως το mi note 2 ειναι οτι πιο ολοκηρομενο εχει η εταιρια!

Link to comment
Share on other sites

Γτ να το δωσεις αφου ενθουσιαστηκες? :p :lol: :lol: Σαν αισθηση στο χερι,ποιοτητα κατασκευης,οθονης και χρηση δλδ εισαι ευχαριστημενος? (εχω το xiaomi mi 4 ) και τοσο καιρο ψαχνομαι που να καταληξω και πλεον απο τα xiaomi νομιζω πως το mi note 2 ειναι οτι πιο ολοκηρομενο εχει η εταιρια!

Τα αλλαζψ συνέχεια, φίλε θα μείνεις 100%ευχαριστημένος. Καταρχάς ξεχνά ότι ξέρεις σε xiaomi με αυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Τα αλλαζψ συνέχεια, φίλε θα μείνεις 100%ευχαριστημένος. Καταρχάς ξεχνά ότι ξέρεις σε xiaomi με αυτό το κινητό.

 

Σου εστειλα προσωπικο μηνυμα!:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν μπορεις ανεβασε φωτος στο flickr κ κυριως νυχτερινες,μεσα σε κλειστους χωρους,με φλας κ χωρις φλας,γενικα συμπεριελαβε ολες τις δυνατες συνθήκες..Ετσι ο καθενας μας θα αποκτησει σαφη κ ολοκληρωμενη αποψη για την καμερα του.Οσο για το video στο youtube,περιμενουμε με ανυπομονησια!:D
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Ακουω πολλα θετικα σχολια και αυτο ειναι καλο..!Ημουν αναμεσα σε αυτο και το Oneplus3T τα οποια ειναι σχεδον τα ιδια σε χαρακτηριστικα! Απλα το oneplus3T βγαινει 440 ευρω ενω στο xiaomi mi note 2 το αντιστοιχο μοντελο με τα 6Gb ram βγαινει στα 600 ευρω!!! Αξιζει να περιμενω κανα μηνα ακομα μπας και πεσει η τιμη του η να παρω το Oneplus3T λες?

To oneplus3 ειναι οτι πιό γρήγορο υπάρχει σε εμπειρία χρήσης

+ Εγγύηση

+ Την μπάντα 800

+ Καλύτερη οθόνη

Edited by Birel_motosport
Link to comment
Share on other sites

To oneplus3 ειναι οτι πιό γρήγορο υπάρχει σε εμπειρία χρήσης

+ Εγγύηση

+ Την μπάντα 800

+ Καλύτερη οθόνη

Να το γράψεις τότε στο νήμα του One Plus 3. Όχι εδώ.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα παραγγείλει,. Από xiaomidevice και το καθυστέρησαν, επειδή δεν ξέρω καλά Αγγλικά, τους έστειλα email, και μου απάντησαν σε 24 ώρες,,, αλλιώς τσατ.
Link to comment
Share on other sites

φιλε @xenkato1 εχω υποψιν το review σου το οποιο ηταν αρκετα αναλυτικο απλα ηθελα να δω τι εντυπωση εχουν αποκομισει κ αλλοι χρηστες καθως οι απαιτησεις από ατομο σε ατομο διαφερουν..:)

οποτε μπορεις βαλε πιο πολλες φωτος να βλέπουμε να γουστάρουμε, οι 8 που εχεις ανεβασει δεν φτανουν ουτε για ζητω :lol::lol:

οσο περναει ο καιρος κ το δουλευεις ολο κ πιο πολύ πως το βλέπεις?

Edited by impreza_sti
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν το mi note 2 φαίνεται με καλύτερο multitasking από το Oneplus 3T.

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να σταματήσουν εδώ οι εκτός θέματος αναφορές. Διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...