Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανε κάποιος επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να μας πει αν βελτιώθηκε η μπαταρία? Εγώ πάντως σκέφτομαι να γυρίσω σε miui8 που είχε την καλύτερη αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανε κάποιος επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να μας πει αν βελτιώθηκε η μπαταρία? Εγώ πάντως σκέφτομαι να γυρίσω σε miui8 που είχε την καλύτερη αυτονομία.

Ποια επιλογη ειναι η επαναφορα? Αυτο που γραφει επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων ?

Παντως και αλλου μου εγραψαν οτι λογικα θα βγει update

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

θέλω να περάσω xiaomi eu ROM και έχω ένα πολύ παράξενο πρόβλημα...

Δε μπορώ να περάσω twrp !

τρέχω command prompt δίνω adb devices και όλα οκ, το εμφανίζει κανονικά το κινητό

μετά δίνω adb reboot bootloader και το κινητό πάει στον bootloader κανονικά (ξεκλείδωτος bootloader φυσικά)

 

εκέι όμως όταν του ξαναδίνω adb devices δεν φαίνεται το τηλέφωνο και εννοείται δε μπορώ να του φλασάρω το twrp!

 

κατέβασα ξανά drivers και platform tools στην τελευταία έκδοση τους και πάλι τζίφος

Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Λοιπόν, για όποιον έχει κρατήσει τη συσκευή και δεν έχει σκοπό να την αλλάξει κι έχει θέματα με battery drain, υψηλές θερμοκρασίες και κολλήματα όπως είχα κι εγώ στο miui 11, προτείνω downgrade σε miui 9.5.5.0, με android 7. Η συσκευή απλά δουλεύει υποδειγματικά με τις ίδιες εφαρμογές που έτρεχε και στο miui 11 και υποστηρίζει και dark mode Είχα κάνει αρχικά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο miui 11 και η συσκευή εξακολουθούσε να μη δουλεύει σωστά. Τώρα φυσικά δεν υπάρχει λόγος για αντικατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι το κινητο αντεχει ακομα αλλα το χαλασε η xiaomi με τον mui11.

Καπου ειχα διαβασει μια διαδικασια για να παω στην προηγουμενη εκδοση αλλα μου φανηκαν ολα δυσκολα και δεν εκανα κατι.

 

Για πες ποια ειναι η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λοιπόν, για όποιον έχει κρατήσει τη συσκευή και δεν έχει σκοπό να την αλλάξει κι έχει θέματα με battery drain, υψηλές θερμοκρασίες και κολλήματα όπως είχα κι εγώ στο miui 11, προτείνω downgrade σε miui 9.5.5.0, με android 7. Η συσκευή απλά δουλεύει υποδειγματικά με τις ίδιες εφαρμογές που έτρεχε και στο miui 11 και υποστηρίζει και dark mode Είχα κάνει αρχικά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο miui 11 και η συσκευή εξακολουθούσε να μη δουλεύει σωστά. Τώρα φυσικά δεν υπάρχει λόγος για αντικατάσταση...

Να πω και εγω οτι πηγα σε miui9 και οντως το κινητο συμπεριφερεται σωστα σε σχεση με την miui1.

Eνα ευχαριστω στον φιλο ANTEGEIA για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Αν θες να κανεις downgrade για να εχεις καλυτερη μπαταρια μην μπεις στο κοπο γιατι μετα απο λιγο καιρο παλι δεν κραταει η μπαταει παρα το downgrade.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...