Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ!!! :p:lol::lol::lol::lol::p

είναι πολύ ακριβό. πιστεύω καλύτερα να αγοράσει κάποιος oneplus 5 θα είναι και ποιο φτηνό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

405 ευρω το global 6/128 στο ibuygou!Δεν ξερω βεβαια αν το στελνουν από Ευρωπη ή Κινα....:rolleyes:
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Στα 370€ στο geek μεσω kimovil παιδες τσαμπα προλαβετε!!!!!

 

Και κανά 100 Ρίκο τελωνείο και είμαστε στα ίσα μας

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου υπενθυμίσει (γιατί έχω φάει τον κόσμο) που είναι αυτή η ρύθμιση που επιτρέπει ή απαγορεύει σε εφαρμογές να έχουν ίντερνετ?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει αγοράσει κανείς από banggood? Γιατί υπάρχει φόβος για το τελωνείο δεν το πιάνω, έχω παραγγείλει από banggood διάφορα πράγματα κατά καιρούς και αρκετά πρόσφατα, κανένα δεν είχε θέμα. Έχει κάποιος κακή εμπειρία?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να μου υπενθυμίσει (γιατί έχω φάει τον κόσμο) που είναι αυτή η ρύθμιση που επιτρέπει ή απαγορεύει σε εφαρμογές να έχουν ίντερνετ?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε περίπτωση που το ψάχνεις ακόμα:

 

Security App->Έχει ένα κελί που δείχνει πόσα data μένουν->Restrict Data usage

Link to comment
Share on other sites

Ο κινδυνος τελωνειου υπαρχει πλεον απο αρχες του χρονου σε ολες ανεξαιρετως τις αγορες απο Κινα μερια, ανεξαρτητως αξιας αγορας δυστυχως .....Παρα πολλοι την φαγαμε !!!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς από banggood? Γιατί υπάρχει φόβος για το τελωνείο δεν το πιάνω, έχω παραγγείλει από banggood διάφορα πράγματα κατά καιρούς και αρκετά πρόσφατα, κανένα δεν είχε θέμα. Έχει κάποιος κακή εμπειρία?

Απο banggood δεν εχω ουτε εγω κακη εμπειρια αλλα ποτε δεν εισαι σιγουρος.

Απο την αλλη λενε οτι αν επιλεξεις την επιλογη priority (με καποιο επιπλεον κοστος) δεν θα περασει τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Απο banggood δεν εχω ουτε εγω κακη εμπειρια αλλα ποτε δεν εισαι σιγουρος.

Απο την αλλη λενε οτι αν επιλεξεις την επιλογη priority (με καποιο επιπλεον κοστος) δεν θα περασει τελωνειο.

Δεν υπάρχει ΔΕΝ για ότι έρχεται από Κινα παιδιά, ας το βάλουμε καλα στο κεφαλι μας. Μονο ότι έρχεται από ΕΕ, είτε από Ευρωπαικη αποθήκη, είτε με τριγωνική .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και καλα πανω στο δεμα γραφουν μονο την διευθυνση που πρεπει να παει και μια αλλη διευθυνση στην Ολλανδια αν δεν γινει παραλαβη.

Σε αυτη την περιπτωση απο που φαινεται οτι ερχεται απο Κινα?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν θυμαμαι αν εχω ξαναρωτησει,

 

η συσκευή υποστηριζει raw αρχεια ή μονο jpeg?

το eis εχει πρακτικη εφαρμογή ή οι φωτος θελουν προσπαθεια να μην βγουν κουνημένες?

η εμπειρια χρησης εως τωρα πώς είναι?εχει βγαλει κανα σοβαρο πρόβλημα ή είναι όλα οκ?

Edited by giorgos_1979
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν θυμαμαι αν εχω ξαναρωτησει,

 

η συσκευή υποστηριζει raw αρχεια ή μονο jpeg?

το eis εχει πρακτικη εφαρμογή ή οι φωτος θελουν προσπαθεια να μην βγουν κουνημένες?

η εμπειρια χρησης εως τωρα πώς είναι?εχει βγαλει κανα σοβαρο πρόβλημα ή είναι όλα οκ?

 

Όλα είναι κομπλέ. Υπεραρκετό πανίσχυρο.καταπληκτικη μπαταρία. Πανέμορφο. Τρομερό τηλέφωνο. Αξιοπρεπέστατη κάμερα... Σε 2-3 μερες περιμένουμε αναβάθμιση σε nougat 7.0

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι κομπλέ. Υπεραρκετό πανίσχυρο.καταπληκτικη μπαταρία. Πανέμορφο. Τρομερό τηλέφωνο. Αξιοπρεπέστατη κάμερα... Σε 2-3 μερες περιμένουμε αναβάθμιση σε nougat 7.0

 

Πωπω αυτα είναι!Σε ευχαριστω φιλε.

Αξιζει αραγε το ρισκο του τελωνειου?374ε το εχει το ibuygou...:confused: (ρητορικη η ερωτηση :D)

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Πωπω αυτα είναι!Σε ευχαριστω φιλε.

Αξιζει αραγε το ρισκο του τελωνειου?374ε το εχει το ibuygou...:confused: (ρητορικη η ερωτηση :D)

 

320 στο banggood με τον κωδικο 6BGESMN264

Link to comment
Share on other sites

Τα 320 ειναι για το κινητο με τα 4g ram, ο φιλος απο πανω γραφει για τα 6g ram

 

Δε γράφει πουθενά για 6GB κι επίσης το 6GB στο ibuygou με τα έξοδα αποστολής έχει 390 περίπου κι οχι 374 + ότι έρχεται με DHL

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου παρτο από δω. Πλέον είναι πολλά τα κρούσματα τελωνείου. Για 100+ διαφορά δεν ξέρω εάν αξίζει το ρίσκο. .........κ το πληρώσεις διπλό μετα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δε γράφει πουθενά για 6GB κι επίσης το 6GB στο ibuygou με τα έξοδα αποστολής έχει 390 περίπου κι οχι 374 + ότι έρχεται με DHL

 

Είναι η global εκδοση (6/128).374 είναι η αρχικη του,με την προμηθεια paypal κτλ φτανει σχεδόν 400 αλλα κ παλι είναι καλη τιμη.Καναν τελωνη ξερουμε???:lol::lol::p

 

https://www.ibuygou.com/p-official-global-version-xiaomi-mi-note-2-qualcomm-snapdragon-821-2-35ghz-6gb-ram-128-rom-global-frequency-band-8864.html

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Είναι η global εκδοση (6/128).374 είναι η αρχικη του,με την προμηθεια paypal κτλ φτανει σχεδόν 400 αλλα κ παλι είναι καλη τιμη.Καναν τελωνη ξερουμε???:lol::lol::p

 

https://www.ibuygou.com/p-official-global-version-xiaomi-mi-note-2-qualcomm-snapdragon-821-2-35ghz-6gb-ram-128-rom-global-frequency-band-8864.html

 

Ξεχνάς τα έξοδα της DHL μιας και δεν είναι από την ευρωπαική αποθήκη τoυς :lol: (εκτελωνισμο,εξοδα του τελώνη της κτλπ ) άρα συμφέρει από skroutz καλύτερα αν το πάρεις από ibuygou

Απ'την άλλη απ'το banggood με το priority είσαι μια χαρά.

 

This coupon is limited to selected countries only.

Δε το είχε χθες, άκυρο τότε.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς τα έξοδα της DHL μιας και δεν είναι από την ευρωπαική αποθήκη τoυς :lol: (εκτελωνισμο,εξοδα του τελώνη της κτλπ ) άρα συμφέρει από skroutz καλύτερα αν το πάρεις από ibuygou

Απ'την άλλη απ'το banggood με το priority είσαι μια χαρά.

 

Νομιζω τα εξοδα της DHL είναι 20-30 δολλαρια το πολύ ρε συ.Στο σκρουτζ είναι ακομα πολύ ακριβο ασε που δεν ξερουμε αν είναι η global εκδοση.

 

με το priority γλιτώνεις τελωνειο?

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω τα εξοδα της DHL είναι 20-30 δολλαρια το πολύ ρε συ.Στο σκρουτζ είναι ακομα πολύ ακριβο ασε που δεν ξερουμε αν είναι η global εκδοση.

 

με το priority γλιτώνεις τελωνειο?

 

Δεν εννοώ τα έξοδα αποστολής αλλά για τον τελώνη που θα στο κάνει, δεν είναι σαν τα ΕΛΤΑ που δίνεις μόνο 24%+12 έξοδα εκτελωνισμού

Για την ακρίβεια θέλει 50ευρώ για τον τελώνη τους + τα έξοδα τελωνείο που είναι 24% επι της πραγματικής τιμής ( κάπου στα 90 ευρώ )

Aν πας και το εκτελωνίσεις μόνος πάει κανά 20ρικο φθηνότερα άρα και πάλι συμφέρει με κάποια τριγωνική αποστολή ή κάποια ευρωπαική αποθήκη από άλλο site .

Εδώ είναι και το μηνυματάκι που θα σου έρθει εαν το πάρεις με DHL

Σας ενημερώνουμε σχετικά με την άφιξη της αποστολής σας με Αρ. Φορτωτικής DHL******* στον Αερολιμένα Αθηνών, η οποία θα χρειαστεί εκτελωνισμό. Σχετικά με την διαδικασία εκτελωνισμού έχετε δύο επιλογές:

 

Ανάθεση της διαδικασίας εκτελωνισμού στην DHL, η εταιρεία μας αναλαμβάνει τον εκτελωνισμό και τη μεταφορά της αποστολής σε εσάς - κόστος 36,00€ (για αποστολές με αξία μέχρι 150,00€) + Έξοδα Τελωνείου ή κόστος 50,00€ (για αποστολές με αξία 151,00€-800,00€) + Έξοδα Τελωνείου

2. Ανάληψη από εσάς των τελωνειακών διαδικασιών που απαιτούνται. Στην περίπτωση αυτή τα φορτωτικά έγγραφα παραλαμβάνονται από τα γραφεία μας στο Αεροδρόμιο και θα πρέπει να φροντίσετε για τον εκτελωνισμό και την μεταφορά του δέματός σας. Το κόστος είναι Πρακτορειακά δικαιώματα 33,20 ευρώ + Εργατικά 12,96 ευρώ (έως 5 κιλά) ή 22 ευρώ (από 5 έως 50 κιλά), Αποθήκευτρα (6,65 ευρώ την ημέρα ανά δέμα από την 2η ημέρα της ενημέρωσης άφιξης της αποστολής) + Έξοδα Τελωνείου.

 

Παρακαλώ βρείτε σε επισύναψη την ενημέρωση σχετικά με τις επιλογές εκτελωνισμού σας, τις σχετικές χρεώσεις καθώς και τα απαραίτητα έγγραφα που θα χρειαστούν για την ολοκλήρωση της διαδικασίας. Επιπλέον, επισυνάπτουμε προς διευκόλυνσή σας και τις οδηγίες ηλεκτρονικής εξουσιοδότησης προς την DHL σε περίπτωση που επιθυμείτε την ανάθεση της διαδικασίας εκτελωνισμού στην εταιρεία.

 

Παρακαλούμε ενημερώστε μας σχετικά με την επιλογή σας για τον εκτελωνισμό της αποστολής απαντώντας στο παρόν email και το Τμήμα Εισαγωγών της εταιρείας μας θα επικοινωνήσει άμεσα μαζί σας.

 

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

 

με το priority γλιτώνεις τελωνειο?

100% όχι αλλά ως τώρα έχει τις μεγαλύτερες πιθανότητες να το γλυτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ τα έξοδα αποστολής αλλά για τον τελώνη που θα στο κάνει, δεν είναι σαν τα ΕΛΤΑ που δίνεις μόνο 24%+12 έξοδα εκτελωνισμού

Για την ακρίβεια θέλει 50ευρώ για τον τελώνη τους + τα έξοδα τελωνείο που είναι 24% επι της πραγματικής τιμής ( κάπου στα 90 ευρώ )

Aν πας και το εκτελωνίσεις μόνος πάει κανά 20ρικο φθηνότερα άρα και πάλι συμφέρει με κάποια τριγωνική αποστολή ή κάποια ευρωπαική αποθήκη από άλλο site .

Εδώ είναι και το μηνυματάκι που θα σου έρθει εαν το πάρεις με DHL

 

 

 

100% όχι αλλά ως τώρα έχει τις μεγαλύτερες πιθανότητες να το γλυτώσεις.

 

Σε ευχαριστω παρα πολύ για τις πληροφοριες.Βεβαια φιλος μου ψωνισε από ibuygou πριν κατι μηνες με DHL (σιγουρα πριν το 2017)και δεν πληρωσε απολυτως τιποτα περαν μιας μικρης επιβαρυνσης περιπου 20ε στην αρχικη τιμη!Να σταθηκε τυχερος?δεν ξερω..

 

Παντως λεω να μην το ρισκάρω....τουλάχιστον με DHL.

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...