Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να το παρω αλλα σε πολλα reviews μιλανε για σοβαρα θεματα της οθονης. Οτι για 1080p εχει χαμηλη ευκρινεια και οτι παρουσιαζει διαφορες γραμμες με χαμηλη φωτεινοτητα.

 

Να το παρω 'η να χτυπησω mi5s plus σαν πιο σιγουρη λυση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να το παρω αλλα σε πολλα reviews μιλανε για σοβαρα θεματα της οθονης. Οτι για 1080p εχει χαμηλη ευκρινεια και οτι παρουσιαζει διαφορες γραμμες με χαμηλη φωτεινοτητα.

 

Να το παρω 'η να χτυπησω mi5s plus σαν πιο σιγουρη λυση;

Αν δεν το έγραφες δεν θα το έψαχνα, γιατί δεν ειχα ακούσει κατι παρόμοιο για την οθόνη του mi note 2, αλλά κάποια προβλήματα με γραμμές στην οθονη σε ξενο φόρουμ που ειδα ειχαν να κανουν με την fake rom που ερχόταν το κινητό, απ την αλλη ξερω ότι γενικά οι amoled μπορει να δημιουργήσουν κάποιο θεμα στην ψηλή φωτεινότητα τεσπα θα το δω οταν με το καλο παραλάβω.

Για το mi5s plus σαν κάτοχος μονο τα καλύτερα εχω να πω απίστευτη μπαταρία η κάμερα προσωπικα με ικανοποιεί και κανενα κολλημα με την τελευταία ελληνική stable, γενικα ιδια χαρακτηριστικά με το mi note 2 έχουν αλλα σαν design καλυτερο το note.

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έγραφες δεν θα το έψαχνα, γιατί δεν ειχα ακούσει κατι παρόμοιο για την οθόνη του mi note 2, αλλά κάποια προβλήματα με γραμμές στην οθονη σε ξενο φόρουμ που ειδα ειχαν να κανουν με την fake rom που ερχόταν το κινητό, απ την αλλη ξερω ότι γενικά οι amoled μπορει να δημιουργήσουν κάποιο θεμα στην ψηλή φωτεινότητα τεσπα θα το δω οταν με το καλο παραλάβω.

Για το mi5s plus σαν κάτοχος μονο τα καλύτερα εχω να πω απίστευτη μπαταρία η κάμερα προσωπικα με ικανοποιεί και κανενα κολλημα με την τελευταία ελληνική stable, γενικα ιδια χαρακτηριστικά με το mi note 2 έχουν αλλα σαν design καλυτερο το note.

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Kι εγω με το design εχω κολλησει. Πολυ ομορφο το note.

Link to comment
Share on other sites

@mamutsis. Μηπως η δικια σου παραγγελια εφυγε απο Banggood? Γιατι η δικια μου ειναι ακομα κολλημενη.

 

edit : Τελικά έφυγε το πρωϊ.

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το παρω αλλα σε πολλα reviews μιλανε για σοβαρα θεματα της οθονης.

Στο εξωτερικο οντως εχουν πει για περιπτωσεις με προβληματα στην οθονη.

Βεβαια ισως να ηταν προβληματα στις πρωτες παρτιδες.

Εδω στο φορουμ παντως δεν εχει γραφτει καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πως αγοράζουμε από geekbuying? Έχει αντίστοιχο τρόπο αποστολής με το priority line του banggood? Ψήνομαι πολύ να το πάρω το global
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν το 4/64 βγαίνει σε global έκδοση;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε σημερα και η δικια μου παραγγελια (που ειχε γινει 19/7) απο Banggoοd με priority direct.... ελπιζω να μην προκυψουν τιποτα θεματα με το τελωνειο. Οι υπολοιποι που παρηγγειλαν απο το ιδιο μαγαζι, περιπου ποσες μερες εκαναν να παραλαβουν?
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα ενα android box απο το banggood με priority direct και απο την Κινα εφτασε στην Ελλαδα σε 5 μερες. Oμως απο τα Ελτα ανοιξαν τον σακο μετα απο μια βδομαδα.

Γενικα αν διαβασεις και στο θεμα Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316 τα Ελτα εχουμε μεγαλες καθυστερησεις.

 

Εγω θα παραλαβω σημερα το android box μετα απο συνολικα 25 μερες, ομως αν διαβασεις και στο θεμα αλλοι περιμεναν κανα μηνα μονο για να ανοιξουν τον σακο εδω στην Ελλαδα.

Εννοειται οτι δεν περασε τελωνειο το δεμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα ενα android box απο το banggood με priority direct και απο την Κινα εφτασε στην Ελλαδα σε 5 μερες. Oμως απο τα Ελτα ανοιξαν τον σακο μετα απο μια βδομαδα.

Γενικα αν διαβασεις και στο θεμα Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316 τα Ελτα εχουμε μεγαλες καθυστερησεις.

 

Εγω θα παραλαβω σημερα το android box μετα απο συνολικα 25 μερες, ομως αν διαβασεις και στο θεμα αλλοι περιμεναν κανα μηνα μονο για να ανοιξουν τον σακο εδω στην Ελλαδα.

Εννοειται οτι δεν περασε τελωνειο το δεμα.

Αυτό το πράγμα να πληρώνεις παραπάνω για priority direct και τελικά να παραλαμβάνεις τόσο αργά (λες και είχες παραγγείλει απλό ταχυδρομείο χωρίς tracking) εξαιτίας του...δουλευταρά έλληνα δημόσιου υπαλλήλου:mad: με ξεπερνάει!!!

ΥΓ τελικά το priority direct εξασφαλίζει την αποφυγή τελωνείου 100%???

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ τελικά το priority direct εξασφαλίζει την αποφυγή τελωνείου 100%???

Στο tracking number δειχνει οτι το δεμα ειχε φυγει απο Ολλανδια στις 4 του μηνα ενω στην πραγματικοτητα ειχε φυγει απο Κινα στις 30/6 . Αρα στο site των Ελτα δειχνει οτι ερχεται απο Ολλανδια και στο δεμα πανω γραφει (λογικα γιατι αυριο θα το παραλαβει φιλος μου για να το δω και εγω) μονο την διευθυνση αποστολης και την διευθυνση επιστροφης στην Ολλανδια. Λογικα δεν εχουν πατημα για να περασει απο τελωνειο αλλα εστω και 1% μπορει να γινει η στραβη . :D

Link to comment
Share on other sites

@pelorth : Παραγγελία 12/07 , έφυγε απο Banggood 14/07 , Ολλανδία 18/07 και άμεση αναχώρηση και ακόμα το περιμένω Ελλάδα.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

@pelorth : Παραγγελία 12/07 , έφυγε απο Banggood 14/07 , Ολλανδία 18/07 και άμεση αναχώρηση και ακόμα το περιμένω Ελλάδα.

 

με priority direct? ακομα στο εμφανιζει Ολλανδια ή transit? που ειναι οι παλιες καλες εποχες που παραγγελναμε με απλο ταχυδρομειο και σε 2-3 εβδομαδες ειχαμε παραλαβει....

Link to comment
Share on other sites

και στο δεμα πανω γραφει (λογικα γιατι αυριο θα το παραλαβει φιλος μου για να το δω και εγω) μονο την διευθυνση αποστολης και την διευθυνση επιστροφης στην Ολλανδια.

Επιβεβαιωνω οτι ετσι ειναι τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αν θέλει κάποιος για άμεση αγορά το 4/64 ολοκαίνουργιο στέλνει προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από MiNote 2 μου :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

Ειναι εύκολο να δει κάποιος στο playstore αν δινει διαθέσιμο το dungeon hunter 5 για κατέβασμα στην συσκευή ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

@jobous

Απο banggood

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@ampelift

Οχι δεν το εχει

Edited by papafigos84
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω πότε έφυγε απο Banggood και πότε σου ήρθε ?? Γιατί εμείς ακόμα το περιμένουμε απο την προσφορά που είχε στα μέσα του Ιουλίου....

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...