Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ναι global stable κ πέρασε την 7.0 οτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα ναι global stable 7.0 πέρασε οτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα ναι global stable κ πέρασε την 7.0 οτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα ναι global stable 7.0 πέρασε οτα

 

Έλα!!!

Επιτέλους !

Οπότε να περιμένουμε σύντομα και οι υπόλοιποι.

Επίσης: https://gr.gizchina.com/2017/11/20/xiaomi-mi-note-2-lowest-price-ever/

214€ ;;;;;

Πως βάζεις το κουπόνι που λέει το άρθρο όταν παραγγέλνεις στο Gearbest;

Στο καλάθι;

Λίγο πριν πληρώσεις;

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Έλα!!!

Επιτέλους !

Οπότε να περιμένουμε σύντομα και οι υπόλοιποι.

Επίσης: https://gr.gizchina.com/2017/11/20/xiaomi-mi-note-2-lowest-price-ever/

214€ ;;;;;

Πως βάζεις το κουπόνι που λέει το άρθρο όταν παραγγέλνεις στο Gearbest;

Στο καλάθι;

Λίγο πριν πληρώσεις;

 

Το gearbest εκοψε το priority και ειναι σχεδον βεβαιο το τελωνειο. Πας για 70+ ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα από Κωτσόβολο black friday στα 399 ευρώ νομίζω αξίζει! Για Ελλάδα με 2 χρόνια εγγύηση. Έχω το xiaomi redmi note 3 pro, λογικά θα δω διαφορά ε;:lol:

Γενικώς όσοι το πήραν έχουν μείνει ευχαριστημένοι; Λατρεία η σιαόμι, τέλος.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα για ενα μηνα. Με απογοητευσε η καμερα στις νυχτερινες ληψεις και βαρεθηκα το design του γρηγορα. Επισης χρησιμοποιω διαφανες θηκες σιλικονης και σε αυτο το κινητο ολες εκαναν "νερα" στην πλατη ισως επειδη ειναι απιστευτα γυαλιστερη... Πηγα σε S7 Edge... Δεν αναιρει βεβαια οτι η ειναι πολυ καλη συσκευη αλλα για μενα θα επρεπε να κανει καπου 300 ευρω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα για ενα μηνα. Με απογοητευσε η καμερα στις νυχτερινες ληψεις και βαρεθηκα το design του γρηγορα. Επισης χρησιμοποιω διαφανες θηκες σιλικονης και σε αυτο το κινητο ολες εκαναν "νερα" στην πλατη ισως επειδη ειναι απιστευτα γυαλιστερη... Πηγα σε S7 Edge... Δεν αναιρει βεβαια οτι η ειναι πολυ καλη συσκευη αλλα για μενα θα επρεπε να κανει καπου 300 ευρω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οk δεν έχω θέμα με τις νυχτερινές λήψεις και δεν καίγομαι για τις φωτο, αλλά μιλάμε σίγουρα θα έχει καλύτερη κάμερα απ το υπάρχων κινητό μου, όπως και καλύτερη ραμ, οθόνη κλπ. Μιλάμε με τι το συγκρίνουμε. Το S7 edge τώρα θα το συγκρίνω μέσω του μαγαζιού που το πήρα οπότε είναι +100 ευρώ. Οπότε, δεν ξέρω πραγματικά με αυτά τα λεφτά, Ελλάδα, εάν θα με ικανοποιούσε τουλάχιστον στα specs κάτι άλλο.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ειδα κι εγω την προσφορα στο Πλαισιο με 399 ευρω.

εσεις που το εχετε, το θεωρειτε vfm??

επισης, εχει notification led και ραδιοφωνο;

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ειδα κι εγω την προσφορα στο Πλαισιο με 399 ευρω.

εσεις που το εχετε, το θεωρειτε vfm??

επισης, εχει notification led και ραδιοφωνο;

 

ευχαριστω!

 

Aπ ότι διάβασα στο kimovil έχει notification led και ραδιόφωνο παίζει με ακουστικά.

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi-note-2-6gb-128gb#software

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα από Κωτσόβολο black friday στα 399 ευρώ νομίζω αξίζει! Για Ελλάδα με 2 χρόνια εγγύηση. Έχω το xiaomi redmi note 3 pro, λογικά θα δω διαφορά ε;:lol:

Γενικώς όσοι το πήραν έχουν μείνει ευχαριστημένοι; Λατρεία η σιαόμι, τέλος.

Και εγώ τη ίδια αλλαγή έκανα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ τη ίδια αλλαγή έκανα.
Επειγόντως θήκη και tempered glass. Γλυστράει εύκολα από το χέρι. Η διαφορά στην ποιότητα είναι τεράστια σε σχέση με το RN 3. Σίγουρα θα το απολαύσεις!!!!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα από Κωτσόβολο black friday στα 399 ευρώ νομίζω αξίζει! Για Ελλάδα με 2 χρόνια εγγύηση. Έχω το xiaomi redmi note 3 pro, λογικά θα δω διαφορά ε;:lol:

Γενικώς όσοι το πήραν έχουν μείνει ευχαριστημένοι; Λατρεία η σιαόμι, τέλος.

 

Ε ναι βρε συ , σε αυτή την τιμή αξίζει σίγουρα με διετή εγγύηση εδω.

Το global LTE 6/128 νομίζω πως στην καλύτερη περίπτωση να βρεθεί στα 350 + μεταφορικά από έξω οπότε καλά έκανες. Σε αυτή την τιμή μόνο το Huawei mate 10 lite ίσως να σκεφτόμουν αλλά είναι overall κατώτερη συσκευή . Το Huawei honor v10 αν ερθει στα 390 € όπως διαβάζουμε λογικά θα είναι καλύτερη επιλογή. Αλλά ... δεν έχει MIUI !

Χωρίς εγγύηση εδω και με μήνα + μέχρι να το παραλάβεις μπορούσες να πας στο Mi6 αλλά και στο Mi note 3 που πιστεύω πως έχει αρκετά καλύτερη κάμερα.

 

Όπως απάντησαν και οι προηγούμενοι πάσχει στην κάμερα σε χαμηλό φωτισμό , και αυτό περισσότερο γιατί περιμένεις πολύ περισσότερα από μία συσκευή που είχε λανσαριστεί οταν κυκλοφόρησε ως η ναυαρχίδα της Xiaomi. Την μέρα και με HDR βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες.

 

Η οθόνη του είναι αρκετά καλή , όχι όμως σε επίπεδο S7 , ίσως και λίγο αδύναμη κάτω από τον ήλιο.

Είναι πανέμορφο αλλά θέλει οπωσδήποτε θήκη .

Έχω δοκιμάσει ότι θήκη κυκλοφορεί , αυτή που προστατεύει περισσότερο είναι η ipaky http://microcenter.gr/ipaky-pc-tpu-hybrid-θήκη-xiaomi-mi-note-2-silver

Ο καλύτερος συνδιασμός σε προστασία και εμφάνιση είναι με αυτή τη θήκη https://www.stoucky.gr/theke-silikones-tpu-carbon-fibre-brushed-yia-xiaomi-mi-note-2-ma-ro.html

παρά πολύ ωραία και σε κόκκινο.

Nilkin και Msvi εμφανίσιμες αλλά σε κάνα δυο πτώσεις προστάτεψαν το κινητό αλλά στη Nilki έσπασε η μια γωνιά εντελώς , και η Msvi έχει ραγίσει σε όλες τις γωνίες.

Προστασία οθόνης δοκιμασα κάνα δυο σκληρές ζελατίνες που κάλυπταν τέλεια και χωρίς φουσκάλες όλη την οθόνη αλλά δεν μου άρεσε η αίσθηση ,έκαναν και κάποια νερα στα χρώματα όταν ήταν βρώμικες οπότε τις ξήλωσα.

Δεν έχω ποτέ σπάσει οθόνη , ούτε γρατζουνιες , και ελπίζω να μην μου συμβεί τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει ότι θήκη κυκλοφορεί , αυτή που προστατεύει περισσότερο είναι η ipaky http://microcenter.gr/ipaky-pc-tpu-hybrid-θήκη-xiaomi-mi-note-2-silver

Ο καλύτερος συνδιασμός σε προστασία και εμφάνιση είναι με αυτή τη θήκη https://www.stoucky.gr/theke-silikones-tpu-carbon-fibre-brushed-yia-xiaomi-mi-note-2-ma-ro.html

παρά πολύ ωραία και σε κόκκινο.

Και οι 2 βλεπω οτι δεν εχουν μεγαλο κενο στο φλας αλλα ειναι γυρω γυρω. Σε οσα κινητα εχω δει τετοιο στυλ στην θηκη μπουκωνε το φλας και αυτη η λαμψη εβγαινε στην φωτο.

Με αυτες υπαρχει τετοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και έβαλα την miui 9 global από ένα miui site. Βαρέθηκα να περιμένω το Ota update. Μέχρι στιγμής όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει σε 2 μαύρα χρώματα η συσκευή? Αν ναι, ποιες είναι οι ονομασίες κ ποιες οι διαφορές?

 

Σαν να πήρε το μάτι μου έκδοση με μαυρα κ όχι ασημί τα πλαϊνά..

 

Επίσης καλά θα ήταν όταν υπάρχει κάπου προσφορά να το αναφέρουμε για μας τους επίδοξους αγοραστές!!

 

Υγ. Ήδη παρήγγειλα θηκη πρώτα!!

Edited by tommyfr
Link to comment
Share on other sites

εγω σκέφτομαι να πάρω flip case έχετε να προτείνετε καμία καλή από ΕΛλάδα; Επίσης και εξωτερικό με βολεύει. Αλλά φοβάμαι που δεν θα του έχω τζαμάκι όπως έχω συνηθίσει στα 2 τελευταία μου σιαόμι. Δεν υπάρχει κάτι που να κάνει; Είναι ανατρεπτικό δηλαδή θήκη κανονική χωρίς τζαμάκι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε ναι βρε συ , σε αυτή την τιμή αξίζει σίγουρα με διετή εγγύηση εδω.

Το global LTE 6/128 νομίζω πως στην καλύτερη περίπτωση να βρεθεί στα 350 + μεταφορικά από έξω οπότε καλά έκανες. Σε αυτή την τιμή μόνο το Huawei mate 10 lite ίσως να σκεφτόμουν αλλά είναι overall κατώτερη συσκευή . Το Huawei honor v10 αν ερθει στα 390 € όπως διαβάζουμε λογικά θα είναι καλύτερη επιλογή. Αλλά ... δεν έχει MIUI !

Χωρίς εγγύηση εδω και με μήνα + μέχρι να το παραλάβεις μπορούσες να πας στο Mi6 αλλά και στο Mi note 3 που πιστεύω πως έχει αρκετά καλύτερη κάμερα.

 

Όπως απάντησαν και οι προηγούμενοι πάσχει στην κάμερα σε χαμηλό φωτισμό , και αυτό περισσότερο γιατί περιμένεις πολύ περισσότερα από μία συσκευή που είχε λανσαριστεί οταν κυκλοφόρησε ως η ναυαρχίδα της Xiaomi. Την μέρα και με HDR βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες.

 

Η οθόνη του είναι αρκετά καλή , όχι όμως σε επίπεδο S7 , ίσως και λίγο αδύναμη κάτω από τον ήλιο.

Είναι πανέμορφο αλλά θέλει οπωσδήποτε θήκη .

Έχω δοκιμάσει ότι θήκη κυκλοφορεί , αυτή που προστατεύει περισσότερο είναι η ipaky http://microcenter.gr/ipaky-pc-tpu-hybrid-θήκη-xiaomi-mi-note-2-silver

Ο καλύτερος συνδιασμός σε προστασία και εμφάνιση είναι με αυτή τη θήκη https://www.stoucky.gr/theke-silikones-tpu-carbon-fibre-brushed-yia-xiaomi-mi-note-2-ma-ro.html

παρά πολύ ωραία και σε κόκκινο.

Nilkin και Msvi εμφανίσιμες αλλά σε κάνα δυο πτώσεις προστάτεψαν το κινητό αλλά στη Nilki έσπασε η μια γωνιά εντελώς , και η Msvi έχει ραγίσει σε όλες τις γωνίες.

Προστασία οθόνης δοκιμασα κάνα δυο σκληρές ζελατίνες που κάλυπταν τέλεια και χωρίς φουσκάλες όλη την οθόνη αλλά δεν μου άρεσε η αίσθηση ,έκαναν και κάποια νερα στα χρώματα όταν ήταν βρώμικες οπότε τις ξήλωσα.

Δεν έχω ποτέ σπάσει οθόνη , ούτε γρατζουνιες , και ελπίζω να μην μου συμβεί τώρα.

 

Πολύ ενδιαφέρον ότι έγραψες αλλά το έχω δει από κοντά το mi 6 το βρήκα μικρό και δεν μου άρεσε, έχω συνηθίσει τις μεγάλες οθόνες και ας εχω μικρά χέρια. Δεν θα πήγαινα μόνο και μόνο για την καλύτερη κάμερα για να καταλάβεις.

Την ipaky που έχεις καλύπτει καλά το κινητό αλλά το έχεις χωρίς τζαμάκι; και αν υπάρχει απλά δεν προστατεύει όλη την οθόνη; έχω λίγο μπερδευτεί και ακόμα δεν έχω κάνει καμία παραγγελία και μόλις με ειδοποίησαν να πάω να το πάρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκα και έβαλα την miui 9 global από ένα miui site. Βαρέθηκα να περιμένω το Ota update. Μέχρι στιγμής όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

υπάρχει το ελληνικό φόρουμ το γνωστό και εκεί μπορείς να βάλεις, αφού ξεκλειδώσεις bootloader λογικά. Και εγώ θα το κρατήσω καμία εβδομάδα όπως είναι και μετά θα φλασάρω μάλλον την ελληνική. Και στο xda μετά εάν κάποιος βαρεθεί miui παίζει λίγο nougat αλλά δεν γίνεται και χαμός από ρομς απ ότι βλέπω.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Η ipaky είναι πιο ογκοδης και προστατεύει καλύτερα από τις άλλες.

Προστασία οθόνης με screen protector έχω βρει και προστατεύει όλη την οθόνη αλλά τα έβγαλα γιατί δεν μου αρέσει η αίσθηση , προτιμώ να το ρισκάρω χωρίς αυτή.

 

Sent from my SM-T715 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έρχεται ούτως ή άλλως με την 800άρα ή υπάρχει κάποια έκδοση που θέλει προσοχή;

Αν όντως υπάρχουν διάφορες εκδόσεις, ποιο s/n πρέπει να κοιτάξω για να είμαι σίγουρος ότι θα έχει τη συγκεκριμένη μπάντα;

Ελληνικό μενού να φανταστώ ότι έχουν όλα, σωστά;

Επειδή δε θέλω να περιμένω, σκέφτομαι να το πάρω από το "mymegastore" στην Ομόνοια, γι αυτό ρωτάω.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

@jimteo Μόνο το Mi note 2 6/128 Global Version με κωδικό 2015213 έχει την 800 μπάντα, κανένα άλλο, θα πρέπει στο κουτί του να έχει στα πλάγια του κόκκινα αυτοκόλλητα που γράφει " Global Version" να έχει αγγλικά γράμματα στο πίσω μέρος του κουτιού, ευρωπαϊκό φορτιστή, και φυσικά τον κωδικό " 2015213". Τότε μόνο έχει την 800 μπάντα. Το είχα, γι'αυτό στο γράφω... Και είναι το μόνο τηλέφωνο που είχα σήμα 4G+ με cosmote (επαρχία). Το άλλο μοντέλο 6/128 έχει κωδικό " 2015211" και δεν έχει την 800 μπάντα, όπως και το 4/64 και το 6/64 δεν την έχουν. Ελπίζω να σε βοήθησα.... Καλημέρα.

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι από Ελλάδα από infoquest δηλαδή Κωτσοβ, you.gr, public έχουν μόνο την global έκδοση 6/128 οπότε και σίγουρα την 800ρα μπάντα. Εγώ το πήρα ηλεκτρονικά από Κωτσοβ, black friday και ακόμα περιμένω, δεν υπάρχει σε στοκ. Αναμονή!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι από Ελλάδα από infoquest δηλαδή Κωτσοβ, you.gr, public έχουν μόνο την global έκδοση 6/128 οπότε και σίγουρα την 800ρα μπάντα. Εγώ το πήρα ηλεκτρονικά από Κωτσοβ, black friday και ακόμα περιμένω, δεν υπάρχει σε στοκ. Αναμονή!
Σίγουρα αυτό που έχει εισαχθεί από τον επίσημο εισαγωγέα infoquest έχει την 800, αλλά επειδή έγραψε ο φίλος ότι θέλει να το πάρει από το mymegastore του έγραψα τι πρέπει να προσέξει...

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@jimteo Μόνο το Mi note 2 6/128 Global Version με κωδικό 2015213 έχει την 800 μπάντα, κανένα άλλο, θα πρέπει στο κουτί του να έχει στα πλάγια του κόκκινα αυτοκόλλητα που γράφει " Global Version" να έχει αγγλικά γράμματα στο πίσω μέρος του κουτιού, ευρωπαϊκό φορτιστή, και φυσικά τον κωδικό " 2015213". Τότε μόνο έχει την 800 μπάντα. Το είχα, γι'αυτό στο γράφω... Και είναι το μόνο τηλέφωνο που είχα σήμα 4G+ με cosmote (επαρχία). Το άλλο μοντέλο 6/128 έχει κωδικό " 2015211" και δεν έχει την 800 μπάντα, όπως και το 4/64 και το 6/64 δεν την έχουν. Ελπίζω να σε βοήθησα.... Καλημέρα.

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βοήθησες και με το παραπάνω. Πολλές ευχαριστίες.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...