Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την εκτροπή πρέπει να την ενεργοποιήσεις εσύ

 

Σωστά, αυτό είναι κατανοητό.

 

Εννοείται πως την εκτροπή την ενεργοποιείς εσυ- αν θέλεις-

Αλλά αυτό είναι και το πλεονέκτημα των dual active συσκευών. Διαχειρίζεσαι τις κλήσεις σου σε πραγματικό χρόνο.(και όχι με μήνυμα ειδοποίησης αναπάντητης κλήσης, ή με επιπλέον χρεώσεις προώθησης κλήσης). Για έναν επαγγελματία που κάνει ή/και δέχεται μεγάλο αριθμό κλήσεων, το dual active είναι σωτήριο. Για άλλους ίσως αδιάφορο. Πάντα επιλέγουμε με βάση τις ανάγκες μας.

Και επειδή είχα και το honor 6 (dual active επίσης), μπορώ να πω πως η δυνατότητα αυτή είναι σημαντική προσθήκη σε ένα κινητό.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγα σήμερα καιτο είδα στο πλαίσιο.

Πολύ εντυπωσιακή συσκευή.

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι η ένταση από το ηχείο μου φάνηκε λίγο χαμηλά. Εσείς που το έχετε πως σας φαίνεται? Είχε λίγο φασαρία μέσα στο κατάστημα και δεν μπορώ να είμαι κατηγορηματικος.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ειναι Dual Active δοκιμασμενα!Γιατι το αναφερουν Dual Standby δεν μπορω να το καταλαβω.

Δηλαδή, μιλάς στην πρώτη γραμμή και σε καλούν στην δεύτερη,πατάς κάποιο κουμπί για να σηκώσεις την δεύτερη,και μετά αν θέλεις να αφήσεις σε αναμονή την δεύτερη μπορείς να ξαναγυρίσεις στην πρώτη γραμμή?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, μιλάς στην πρώτη γραμμή και σε καλούν στην δεύτερη,πατάς κάποιο κουμπί για να σηκώσεις την δεύτερη,και μετά αν θέλεις να αφήσεις σε αναμονή την δεύτερη μπορείς να ξαναγυρίσεις στην πρώτη γραμμή?

Ετσι ακριβως οπως τα λες γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κόσμε, είμαι με το ένα πόδι μέσα στο μαγαζί να πάρω το honor 8 αλλά διάβασα το θέμα από την αρχή και πραγματικά μπερδεύτηκα πολύ.

Πάμε με κάτι γρήγορες ερωτήσεις (παρακαλώ όχι διαμάχες, ας απαντήσουν όσοι κάτοχοι και όχι όσοι το έχει ο γείτονας του μπατζανάκη)

Λοιπόν…

1. Τελικά έχει FM;

2. Είναι dual active (δηλαδή να σε παίρνει στη sim 1 η γυναίκα σου και στην sim 2 το αφεντικό και να μπορείς να εναλλάξεις τις κλήσεις χωρίς να σου έρθει κανένα sms ότι ήσουν απασχολημένος);

3. Η μπαταρία κρατάει 1 μέρα αν έχω μόνιμα τα δεδομένα ανοιχτά;

4. Η κάμερα έχει οπτικό σταθεροποιητή η θα μας πιάνει ζαλάδα;

5. Τελικά στο κουτί έχει ακουστικά ή έπεσαν περικοπές και στην Κίνα;

6. Το led notification δουλεύει κανονικά εκτός του viber;

7. OTG διαβάζει; (δεν το ανέφερε κάποιος!)

8. Από GPS πως πάει;

9. Το WiFi έχει καλή λήψη η είναι σαν το p8 (κοινός για κλάματα);

10. Υπάρχει πιθανότητα με ταβάνι τα 400€ να υπάρχει καλύτερο κινητό από το honor 8;

 

Πάμε με αυτά να υπάρχει και μια συνοπτική εικόνα για το κινητό…!

 

Ευχαριστώ!!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κόσμε, είμαι με το ένα πόδι μέσα στο μαγαζί να πάρω το honor 8 αλλά διάβασα το θέμα από την αρχή και πραγματικά μπερδεύτηκα πολύ.

Πάμε με κάτι γρήγορες ερωτήσεις (παρακαλώ όχι διαμάχες, ας απαντήσουν όσοι κάτοχοι και όχι όσοι το έχει ο γείτονας του μπατζανάκη)

Λοιπόν…

1. Τελικά έχει FM;

2. Είναι dual active (δηλαδή να σε παίρνει στη sim 1 η γυναίκα σου και στην sim 2 το αφεντικό και να μπορείς να εναλλάξεις τις κλήσεις χωρίς να σου έρθει κανένα sms ότι ήσουν απασχολημένος);

3. Η μπαταρία κρατάει 1 μέρα αν έχω μόνιμα τα δεδομένα ανοιχτά;

4. Η κάμερα έχει οπτικό σταθεροποιητή η θα μας πιάνει ζαλάδα;

5. Τελικά στο κουτί έχει ακουστικά ή έπεσαν περικοπές και στην Κίνα;

6. Το led notification δουλεύει κανονικά εκτός του viber;

7. OTG διαβάζει; (δεν το ανέφερε κάποιος!)

8. Από GPS πως πάει;

9. Το WiFi έχει καλή λήψη η είναι σαν το p8 (κοινός για κλάματα);

10. Υπάρχει πιθανότητα με ταβάνι τα 400€ να υπάρχει καλύτερο κινητό από το honor 8;

 

Πάμε με αυτά να υπάρχει και μια συνοπτική εικόνα για το κινητό…!

 

Ευχαριστώ!!

1)Ραδιοφωνο δεν εχει.

2)Ειναι Dual Active.

3)Στη μπαταρια θα μπορουσε να τα πηγαινει λιγο καλυτερα.Με ανοιχτο 4g οριακα βγαζει τη μερα.Υπολογιζε περιπου 4 ωρες οθονη.

5)Εχει ακουστικα.

6)Οπως τα λες.

7)Δεν το εχω τσεκαρει.

8)GPS κανενα προβλημα.

9)Ουτε εδω εχω δει καποιο θεμα.

10)Αν δεν εχεις προβλημα με το μεγεθος το ΟΝΕ+3 εχει καλυτερα χαρακτηριστικα κατα την γνωμη μου.

ΥΓ.Το ηχειο επρεπε να ηταν πιο δυνατο.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το otg το βιβλιαράκι του γράφει:

Transferring data between your phone and a USB

storage device

You can use a USB On-The-Go (OTG) cable to connect your phone to a USB storage device directly

and transfer files.

Link to comment
Share on other sites

1)Ραδιοφωνο δεν εχει.

2)Ειναι Dual Active.

3)Στη μπαταρια θα μπορουσε να τα πηγαινει λιγο καλυτερα.Με ανοιχτο 4g οριακα βγαζει τη μερα.Υπολογιζε περιπου 4 ωρες οθονη.

5)Εχει ακουστικα.

6)Οπως τα λες.

7)Δεν το εχω τσεκαρει.

8)GPS κανενα προβλημα.

9)Ουτε εδω εχω δει καποιο θεμα.

10)Αν δεν εχεις προβλημα με το μεγεθος το ΟΝΕ+3 εχει καλυτερα χαρακτηριστικα κατα την γνωμη μου.

ΥΓ.Το ηχειο επρεπε να ηταν πιο δυνατο.

 

Ναι, αλλά δεν το βρίσκουμε πουθενά σε ελληνικό κατάστημα με 400€.

Link to comment
Share on other sites

1)Ραδιοφωνο δεν εχει.

2)Ειναι Dual Active.

3)Στη μπαταρια θα μπορουσε να τα πηγαινει λιγο καλυτερα.Με ανοιχτο 4g οριακα βγαζει τη μερα.Υπολογιζε περιπου 4 ωρες οθονη.

5)Εχει ακουστικα.

6)Οπως τα λες.

7)Δεν το εχω τσεκαρει.

8)GPS κανενα προβλημα.

9)Ουτε εδω εχω δει καποιο θεμα.

10)Αν δεν εχεις προβλημα με το μεγεθος το ΟΝΕ+3 εχει καλυτερα χαρακτηριστικα κατα την γνωμη μου.

ΥΓ.Το ηχειο επρεπε να ηταν πιο δυνατο.

Εχει VoLTE;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους τα εξής:

 

1)πως πάει από λήψη σήματος GSM/3G/4G

2)πως είναι η ποιότητα κλήσης κυρίως σε 2g

3)πως πάει από wifi και bt

4) έχει NFC?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κόσμε…

Σήμερα πήρα το κινητό και μπορώ να πω πως πικράθηκα, δε θα σταθώ στην παραπληροφόρηση γιατί θα τραβάμε τα μουστάκια μας.

 

Για να ξεδιαλύνουμε το τοπίο.

 

Στα θετικά είναι:

Η ταχύτητα του

Το δακτυλικό αποτύπωμα

Ωραία φωτεινή οθόνη

Καλό design

Καλούτσικη κάμερα

Είναι dual active

Έχει NFC

Γρήγορη φόρτιση όντος από 20% εως τα 100% σε μια ώρα

 

Τα αρνητικά είναι:

ΔEN έχει ακουστικά στη συσκευασία (κακός με ενημέρωσαν πως έχει εδώ στο forum)

ΔΕΝ έχει optical image stabilization

Γλιστράει

ΔΕΝ έχει VoLTE

Ζεσταίνεται πολύ, σε ενοχλητικό βαθμό

WiFi σε σύγκριση με το P8 lite έχουν ακριβώς την ίδια κάλυψη

Το 4G μπορούσε να ήταν καλύτερο

Το ηχείο ανύπαρκτο καλύτερη μουσική ακούγετε από το ZTE (99 ευρώ) της γυναίκας μου

Touch αδιάφορο σε σημείο να χρειαστεί 2-3 φορές να το πατήσεις

ΔΕΝ έχει αντάπτορα από παλιό φορτιστή σε usb c με απλά λόγια η αγοράζεις αντάπτορα ή καινούριο OTG cable και φορτιστή αυτοκινήτου.

Ο ήχος που δίνει στα Razer είναι ανύπαρκτος, στο τέρμα ακούω τα αυτοκίνητα απλά απογοήτευση.

Και άλλα τόσα που είπα να τους δώσω μια δεύτερη ευκαιρία πριν τα κατατάξω στα αρνητικά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κόσμε…

Σήμερα πήρα το κινητό και μπορώ να πω πως πικράθηκα, δε θα σταθώ στην παραπληροφόρηση γιατί θα τραβάμε τα μουστάκια μας.

 

Για να ξεδιαλύνουμε το τοπίο.

 

Στα θετικά είναι:

Η ταχύτητα του

Το δακτυλικό αποτύπωμα

Ωραία φωτεινή οθόνη

Καλό design

Καλούτσικη κάμερα

Είναι dual active

Έχει NFC

Γρήγορη φόρτιση όντος από 20% εως τα 100% σε μια ώρα

 

Τα αρνητικά είναι:

ΔEN έχει ακουστικά στη συσκευασία (κακός με ενημέρωσαν πως έχει εδώ στο forum)

ΔΕΝ έχει optical image stabilization

Γλιστράει

ΔΕΝ έχει VoLTE

Ζεσταίνεται πολύ, σε ενοχλητικό βαθμό

WiFi σε σύγκριση με το P8 lite έχουν ακριβώς την ίδια κάλυψη

Το 4G μπορούσε να ήταν καλύτερο

Το ηχείο ανύπαρκτο καλύτερη μουσική ακούγετε από το ZTE (99 ευρώ) της γυναίκας μου

Touch αδιάφορο σε σημείο να χρειαστεί 2-3 φορές να το πατήσεις

ΔΕΝ έχει αντάπτορα από παλιό φορτιστή σε usb c με απλά λόγια η αγοράζεις αντάπτορα ή καινούριο OTG cable και φορτιστή αυτοκινήτου.

Ο ήχος που δίνει στα Razer είναι ανύπαρκτος, στο τέρμα ακούω τα αυτοκίνητα απλά απογοήτευση.

Και άλλα τόσα που είπα να τους δώσω μια δεύτερη ευκαιρία πριν τα κατατάξω στα αρνητικά.

 

Όπως τα περιγράφεις το P8 είναι καλύτερο

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην λεμε οτι θελουμε. Ειχα το P8 και εχω πιασει και το Honor 8. Καμια σχεση. Πολυ ανωτερο το Honor.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα το P8 για έναμιση χρόνο και έχω το Honor 3 βδομάδες. Πολύ ανώτερο το Honor, δε χωράει κουβέντα.

 

Επίσης από το πήρατε εσείς που δεν είχε ακουστικά? Θα τρελαθούμε τελείως, η Huawei δίνει την ψυχή της στο packaging.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης από το πήρατε εσείς που δεν είχε ακουστικά? Θα τρελαθούμε τελείως, η Huawei δίνει την ψυχή της στο packaging.

 

Δηλαδή θες να μου πεις πως τόσα βίντεο στο youtube το κάνουν εσκεμμένα ή τα έχουν αφαιρέσει προηγουμένως για να μας τρολάρουν;

Το δικό μου, χρώματος μαύρο αγορά απο πλαίσιο αλλά και άλλα 3 ακόμα αγορά απο μέντια που γνωρίζω δεν είχαν ακουστικά, εσείς λογικά ήσασταν οι τυχεροί που τους ξέφυγε μέσα στο pack και ήσαστε πανευτυχείς με ακουστικά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

σιγά τα ακουστικά δεν χάσατε τπτ που δεν τα είχε μέσα άλλα θα πείτε κινέζος των 400€ θα έπρεπέ να χει ένα ζευγάρι καλά in-earphones

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Στο review του GSMArena πάντως, στη συσκευασία, έχει και ακουστικά.

 

Inside there are just the usual suspects - a pair of Huawei headphones with design similar to Apple's EarPods, a USB Type-C cable and a wall plug capable of 9V/2A rapid charging.
Link to comment
Share on other sites

αν η συσκευή προορίζεται για Γαλλία έχει σίγουρα ακουστικά
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να μου πεις πως τόσα βίντεο στο youtube το κάνουν εσκεμμένα ή τα έχουν αφαιρέσει προηγουμένως για να μας τρολάρουν;

Το δικό μου, χρώματος μαύρο αγορά απο πλαίσιο αλλά και άλλα 3 ακόμα αγορά απο μέντια που γνωρίζω δεν είχαν ακουστικά, εσείς λογικά ήσασταν οι τυχεροί που τους ξέφυγε μέσα στο pack και ήσαστε πανευτυχείς με ακουστικά.

 

Θελω να σου πω οτι η ευρωπαικη εκδοση εχει ακουστικα 100%, και ο λογος που η δικη σου δεν εχει ισως ειναι επειδη δεν ειναι η ευρωπαικη εκδοση. Το οποιο ειναι κατι που δε το θεωρω απιθανο απο το Ελλαδισταν.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να σου πω οτι η ευρωπαικη εκδοση εχει ακουστικα 100%, και ο λογος που η δικη σου δεν εχει ισως ειναι επειδη δεν ειναι η ευρωπαικη εκδοση. Το οποιο ειναι κατι που δε το θεωρω απιθανο απο το Ελλαδισταν.

 

Καλά OK, όλα μπορούν να συμβούν, εσύ από που το αγόρασες; Από Ελλαδα; Από Ευρωπαϊκή χώρα; Και αν ναι από ποια;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλά OK, όλα μπορούν να συμβούν, εσύ από που το αγόρασες; Από Ελλαδα; Από Ευρωπαϊκή χώρα; Και αν ναι από ποια;

 

Να φανταστώ ούτε εσένα έχει ακουστικά;:confused:

 

Αλήθεια πως βλέπουμε την προέλευση του κινητού μας;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ούτε εσένα έχει ακουστικά;:confused:

 

Αλήθεια πως βλέπουμε την προέλευση του κινητού μας;

 

Εγώ ακόμα δεν έχω αγοράσει αλλά το σκέφτομαι σοβαρά γι αυτό και ρωτήσω και ψάχνομαι και ρωτάω αν και ακόμα και να έχει ακουστικά μάλλον θα είναι αν όχι ίδια τουλάχιστον παρόμοια με αυτά του P8 lite που έχω τώρα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

@vastegial_74

Αν πας στο Πλαίσιο όπως πήγα εγώ γιατί με δελέασε το Color Band που δίνει τότε ακουστικά γιοκ.

Άκουσα πως η σειρά που φέρνει το Media markt έχει ακουστικά.

Τα ακουστικά όπως τα είδα στο review είναι ακριβώς ίδια με το p8 lite (και γω κάτοχος είμαι).

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...