Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο Bestprice ενα καταστημα εχει το μπλε χρωμα στα 324. Το ξερει κανεις αυτο το καταστημα αν ειναι αξιοπιστο?

 

Έχω πάρει από εκει το G2 και όλα ήταν μια χαρα.(μιλάμε για το gadgetlab σωστά ?)

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει από εκει το G2 και όλα ήταν μια χαρα.(μιλάμε για το gadgetlab σωστά ?)

 

Οχι για την Kiniti.net αναφερομαι. Προχωρησα σε παραγγελια εφοσον τους πηρα τηλεφωνο και μου επιβεβαιωσαν οτι ειναι ευρωπαικο.

Αν ολα πανε καλα μεχρι Τεταρτη θα το εχω και εγω σε μπλε! :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αξιόπιστα αυτα τα 2 καταστήματα που αναφέρθηκαν;;;;
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να βγάλω την cosmote και να κάνω τις αναβαθμίσεις υπάρχει κάποιος οδηγός;;;; Τι γίνεται με την εγγύηση, επανέρχεται;;;;
Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα θα το πάρω σε μαύρο, το 32άρι.

Σίγουρα όμως θα πάρω θήκη, και μάλλον tempered glass που δεν έχω ξαναπάρει σε κανένα μου κινητό, αλλά αυτό μάλλον θα το λυπάμαι περισσότερο.

 

Θα ήθελα γνώμη για θήκη, δεν θέλω τίποτα σπουδαίο, ότι πιο φθηνό υπάρχει σε διαφανή, να μην αλλάζει το χρώμα, να μην φαίνεται γενικά οτι έχει θήκη, ίσα ίσα μια ελάχιστη προστασία του πίσω μέρους απο τις πτώσεις και για δαχτυλιές που κάνει άπειρες απο οτι είδα.

 

Για tempered glass κάτι που εφαρμόζει καλά απλά, ένα vfm.

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα θα το πάρω σε μαύρο, το 32άρι.

Σίγουρα όμως θα πάρω θήκη, και μάλλον tempered glass που δεν έχω ξαναπάρει σε κανένα μου κινητό, αλλά αυτό μάλλον θα το λυπάμαι περισσότερο.

 

Θα ήθελα γνώμη για θήκη, δεν θέλω τίποτα σπουδαίο, ότι πιο φθηνό υπάρχει σε διαφανή, να μην αλλάζει το χρώμα, να μην φαίνεται γενικά οτι έχει θήκη, ίσα ίσα μια ελάχιστη προστασία του πίσω μέρους απο τις πτώσεις και για δαχτυλιές που κάνει άπειρες απο οτι είδα.

 

Για tempered glass κάτι που εφαρμόζει καλά απλά, ένα vfm.

 

Για διαφανη θηκη και φθηνη φαινεται καλη της Orzly , υπαρχει και βιντεο στο youtube http://orzly.com/manufacturers/huawei/flexicase-for-huawei-honor-8-clear.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον αυτή θα πάρω, μαζί με καμία άλλη φθηνή αντίστοιχη να έχω μπας και η άλλη στρώνει καλύτερα, έχω δει σε άλλα κινητά θήκες με 1€ να κουμπωνουν τελεια.

 

Για tempered glass, οσο εψαξα, είδα ότι κανένα δεν καλύπτει τελείως την οθόνη λόγω καμπυλών, και φαίνεται και ασχημο.

 

Δεν έχω δει κάτι σιγουρο, λένε ότι καλύτερη λύση είναι τα pet screen protectors αλλά δεν ξέρω παλι.

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε σε προσφορά(έτσι τουλάχιστον αναφέρει),

http://www.bestbuy.com/site/huawei-honor-8-4g-lte-with-32gb-memory-cell-phone-unlocked-sapphire-blue/5514802.p?skuId=5514802#

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το μπλε σε προσφορά(έτσι τουλάχιστον αναφέρει),

http://www.bestbuy.com/site/huawei-honor-8-4g-lte-with-32gb-memory-cell-phone-unlocked-sapphire-blue/5514802.p?skuId=5514802#

 

Ξεχνάς ότι θα περάσει τελωνείο, προσφορά ήταν στα black friday απο το αμερικάνικο αμαζον που μαζί με τα μεταφορικά και το τελωνείο έβγαινε 300 ευρώ αλλά δεν το πήρα γτ διάβασα ότι ίσως να μην υποστηρίζει όλες τις μπάντες

Edited by koystado
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ωραιο το μπλε... αλλα γιατι τρελαινεστε τοσο; Θα το αφησετε χωρις θηκη; Γενικα οποτε ακουω περι εμφανισης για τα κινητα και μετα τα βλεπω ειτε χωρις θηκη και γεματα γρατζουνιες/ραγισματα (οποτε μονο εμφανισιμο δεν το λες) ειτε με μια θηκη πορτοφολι που το κρυβει ολοκληρο... ε δεν μπορω να το καταλαβω

 

Να δωσεις καμια 10αρια ευρω παραπανω οκ... αλλα να μπλεκεις με εξωτερικο ή να σκας 100αρη πανω μονο και μονο για το χρωμα το βρισκω λιγο υπερβολικο.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς ότι θα περάσει τελωνείο, προσφορά ήταν στα black friday απο το αμερικάνικο αμαζον που μαζί με τα μεταφορικά και το τελωνείο έβγαινε 300 ευρώ αλλά δεν το πήρα γτ διάβασα ότι ίσως να μην υποστηρίζει όλες τις μπάντες

 

Επειδή δεν το έψαξα παραπάνω,γι'αυτό και η παρένθεση!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κάνεις την ενημέρωση να μας πει τι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά που παρατήρησα είναι ότι πλέον ανάβει το led ειδοποίησης για τα μηνύματα του viber :dance:

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά που παρατήρησα είναι ότι πλέον ανάβει το led ειδοποίησης για τα μηνύματα του viber :dance:

 

Και γιατι δεν εβαζες απλα καποιο προγραμμα διαχειρισης led ειδοποιησεων να το ενεργοποιησεις; ;) Τεσπα εστω μετα το update σου δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

σε wifi σε τι ταχύτητες συνδέεστε? βλέπω 72Mbit/s ενώ άλλες συσκευές φτάνουν 135

επίσης απενεργοποίηση της οθόνης χωρίς να πατήσουμε το power button δεν υπάρχει?

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

επίσης απενεργοποίηση της οθόνης χωρίς να πατήσουμε το power button δεν υπάρχει?

Εγω χρησιμοποιω αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el

Link to comment
Share on other sites

σε wifi σε τι ταχύτητες συνδέεστε? βλέπω 72Mbit/s ενώ άλλες συσκευές φτάνουν 135

επίσης απενεργοποίηση της οθόνης χωρίς να πατήσουμε το power button δεν υπάρχει?

 

 

Εναλλακτικά Nova launcher prime (προσφορά μόνο 0.5 ευρώ) έχει μέχρι και double tap.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστήσω, νόμιζα δεν λειτουργούσαν τέτοιου είδους εφαρμογές

για το wifi καμία απάντηση ?.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εναλλακτικά Nova launcher prime (προσφορά μόνο 0.5 ευρώ) έχει μέχρι και double tap.

 

έχω τον prime εδώ και χρόνια αλλά θέλω να το δουλέψω με τον στοκ

 

edit: ακόμη μια ερώτηση, σε εισερχόμενη κλήση υπάρχει κάπου επιλογή να απαντάς με slide δεξιά/αριστερά πάνω/κάτω αντί για δύο κουμπιά που μπορεί κατά λάθος να τα πατήσω?

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το Honor 8 μου...ύστερα από 2+ χρόνια στο εκπληκτικό Honor 6...για να δούμε τι ψάρια πιάνει το καινούριο
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο! Μόλις παρέλαβα και εγω, μετά από ZTE V987, αυτο μου φαίνεται διαστημόπλοιο...

Δοκίμασα να κάνω ενημέρωση συστήματος, αλλά μου βγάζει οτι δεν υπάρχει. Ήρθε με EMUI 4.1.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το gsam battery monitor χωρίς ρουτ? σε μένα βγάζει ότι του κατέβει

http://www.imagebam.com/image/6badea523015814

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάω απ΄το P9 Lite στο Honor 8 επειδή δεν με ικανοποιούν οι κάμερες του Lite.

 

1)To Honor 8 έχει χειρότερη κάμερα απ΄το P9 (Premium)? Και αν ναι πόσο χειρότερη; Δεν βρήκα πολλά συγκριτικά τεστ στο ίντερνετ και να σας πω την αλήθεια και σε όσα είδα δεν έβγαλα άκρη. Σε πολλές φωτογραφίες η κάμερα του Honor φαίνεται καλύτερη.

 

2)Όντως θα δυσκολευτώ να βρω τζαμάκι; Το θεωρώ πολύ σημαντικό καθώς στο P9 Lite μου έκανε δουλειά.

 

3)Υπάρχει τρόπος να κάνω το φλας στη σέλφι κάμερα να μην είναι αυτόματο; Δηλαδή να επιλέγω εγώ να πιάνει οπωσδήποτε. Γιατί στο P9 Lite πολλές φορές δεν έπιανε παρά το ότι ήταν σκοτεινά.

Link to comment
Share on other sites

Τζαμακι μπορεις να βρεις ευκολα. Μολις παρήγγειλα απο σκρουτζ μέχρι να έρθει το αλλο απο Κίνα. Θήκη παντως χρειάζεται επειγόντως γιατι γλιστράει απίστευτα. Την περιμενω πως και πως και μεχρι να ερθει το φυλάω σαν κορη οφθαλμου...
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο! Μόλις παρέλαβα και εγω, μετά από ZTE V987, αυτο μου φαίνεται διαστημόπλοιο...

Δοκίμασα να κάνω ενημέρωση συστήματος, αλλά μου βγάζει οτι δεν υπάρχει. Ήρθε με EMUI 4.1.

 

Μεγειές και σε σένα ολα το emui 4.1 έχουν η έκδοση που ήρθε εμενα ήταν η Β120 και μου βρήκε ενημέρωση για Β131

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...