Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας ! γνωριζετε τι γινεται με την ρομ του η το cust του ??

υπαρχοει και global rom και ευρωπαικη ???

η μονο ευρωπαικη ? το λεω γιατι αν εχει κατι τετοιο ισως υπαρξουν προβληματα με τα OTA updates μετα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από την σύντομη συμβίωση μου με την συσκευή.

Το χα παραγγείλει στο μπλε χρώμα πού βασικά προωθεί και η huawei.

Το τηλέφωνο είναι όντως κόσμημα,πανέμορφο,κανένα απολύτως ψεγάδι στην κατασκευή του.

Η οθόνη συμπαθητική,όμως για μένα πού έχω συνηθίσει στην amoled του edge,με χάλασε κάπως.

Καλή απόκριση,οχι κορυφαία,στο touch.

Οντως εχει τελικά gorilla glass η συσκευή.

Ηχείο συμπαθητικό,οχι κορυφαίο.

Κάμερα νομίζω αρκετά καλή,έβγαλα κάτι λίγες φώτο και το αποτέλεσμά με ικανοποίησε.σε εσωτερικό χώρο,πού με ενδιαφέρει και περισσότερο.

Με 2 κάρτες sim δούλεψε αψογα η συσκευή και δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα,ποιότητα συνομιλίας επίσης καλή.

Εκεί πού με εξέπληξε όμως ήταν στο θέμα ταχύτητας,με ένα mini vs με το edge μου,το honor πραγματικά ήταν πιο γρήγορο,στο άνοιγμα εφαρμογών φυσικά.και με διαφορά.

Φίλος πού πήρε το μαύρο,μπορώ να πω ότι ήταν πιο όμορφο στο μαύρο χρώμα κάτι πού δεν φαίνεται στις φώτο και στα βίντεο.

Αξίζει?σίγουρα ναι.

Στην τιμή του δεν εχει αντίπαλο,ούτε καν το op3,ναι καλά διαβάσατε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια τι λεει;

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την σύντομη συμβίωση μου με την συσκευή.

Το χα παραγγείλει στο μπλε χρώμα πού βασικά προωθεί και η huawei.

Το τηλέφωνο είναι όντως κόσμημα,πανέμορφο,κανένα απολύτως ψεγάδι στην κατασκευή του.

Η οθόνη συμπαθητική,όμως για μένα πού έχω συνηθίσει στην amoled του edge,με χάλασε κάπως.

Καλή απόκριση,οχι κορυφαία,στο touch.

Οντως εχει τελικά gorilla glass η συσκευή.

Ηχείο συμπαθητικό,οχι κορυφαίο.

Κάμερα νομίζω αρκετά καλή,έβγαλα κάτι λίγες φώτο και το αποτέλεσμά με ικανοποίησε.σε εσωτερικό χώρο,πού με ενδιαφέρει και περισσότερο.

Με 2 κάρτες sim δούλεψε αψογα η συσκευή και δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα,ποιότητα συνομιλίας επίσης καλή.

Εκεί πού με εξέπληξε όμως ήταν στο θέμα ταχύτητας,με ένα mini vs με το edge μου,το honor πραγματικά ήταν πιο γρήγορο,στο άνοιγμα εφαρμογών φυσικά.και με διαφορά.

Φίλος πού πήρε το μαύρο,μπορώ να πω ότι ήταν πιο όμορφο στο μαύρο χρώμα κάτι πού δεν φαίνεται στις φώτο και στα βίντεο.

Αξίζει?σίγουρα ναι.

Στην τιμή του δεν εχει αντίπαλο,ούτε καν το op3,ναι καλά διαβάσατε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειναι ευκολο να μας ενημερωσεις για το build number και το cust της σησκευης ακομα και απο του φιλου σου

το λεω γιατι η hu μερικα κομματια τα βγαζει και κλειδωμενα

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και το πήρα και εγώ.

 

Απίστευτα όμορφο με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Η αίσθηση που σου δίνει στο χέρι σε κάνει να νομίζεις πως κρατάς κινητό 800€+

 

Θετικά

Οθόνη

Μπαταρία

Ταχύτητα

Ταχύτατος αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος

Κάμερα

 

Αρνητικά

Ηχείο

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εκεί πού με εξέπληξε όμως ήταν στο θέμα ταχύτητας,με ένα mini vs με το edge μου,το honor πραγματικά ήταν πιο γρήγορο,στο άνοιγμα εφαρμογών φυσικά.και με διαφορά.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aυτο με το ανοιγμα των εφαρμογων, το ειδα σε αρκετα βιντεακια και οντως το honor τα παει πολυ καλα σε αυτο το κομματι. Τωρα το πως τρεχει την οποια εφαρμογη-παιχνιδι δεν το ξερω,αλλα φανταζομαι θα ειναι σε καλα επιπεδα (προφανως πιο πισω απο s7 και 1+3)..Ο ηχος απο τα ακουστικα ειναι σε καλο επιπεδο ;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και το πήρα και εγώ.

 

Απίστευτα όμορφο με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Η αίσθηση που σου δίνει στο χέρι σε κάνει να νομίζεις πως κρατάς κινητό 800€+

 

Θετικά

Οθόνη

Μπαταρία

Ταχύτητα

Ταχύτατος αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος

Κάμερα

 

Αρνητικά

Ηχείο

 

FM δεν εχει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη παντως πεφτει καθημερινα. Το βλεπω 300αρι μεχρι τα Χριστουγεννα!

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή πάντως που έκανε τη λαλακια όπως οι ακατανομαστες να μη βάλει ραδιόφωνο άκυρο από μένα παρόλο που το "παρακολουθουσα"!!!!

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τα notifications λειτουργουν by default ή χρειάζεται να τα ρυθμίσεις απο το μενού ?

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Build number δεν μπορώ να δω καθώς τα δώσαμε και οι 2.

Ωστόσο ψήνομαι να το πάρω ξανά σε μαύρο όμως.

Η μπαταρία έδειξε πολύ καλά στοιχεία και είναι εφάμιλλη με του s7,μπορεί και καλύτερή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Build number δεν μπορώ να δω καθώς τα δώσαμε και οι 2.

Ωστόσο ψήνομαι να το πάρω ξανά σε μαύρο όμως.

Η μπαταρία έδειξε πολύ καλά στοιχεία και είναι εφάμιλλη με του s7,μπορεί και καλύτερή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από που το είχες πάρει;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή πάντως που έκανε τη λαλακια όπως οι ακατανομαστες να μη βάλει ραδιόφωνο άκυρο από μένα παρόλο που το "παρακολουθουσα"!!!!

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο καθενας εχει τη γνωμη του, αλλα το ραδιο ειναι πολυ μικρος λογος για να ριξεις ακυρο σε κινητο.

Ακομα και αν θεωρεις το ραδιο must και εισαι φιλος της μουσικης, αν σεβεσαι τον εαυτο σου θα εχεις ενα σανσα, ή κατι παρομοιο, οχι το κινητο, για αυτα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας εχει τη γνωμη του, αλλα το ραδιο ειναι πολυ μικρος λογος για να ριξεις ακυρο σε κινητο.

Ακομα και αν θεωρεις το ραδιο must και εισαι φιλος της μουσικης, αν σεβεσαι τον εαυτο σου θα εχεις ενα σανσα, ή κατι παρομοιο, οχι το κινητο, για αυτα τα πραγματα.

Δικιά σου γνώμη η οποία αν ψάξεις λίγο στο φόρουμ δεν είναι αποδεκτή από αρκετούς ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Από που το είχες πάρει;

 

απο το Mytel.

 

ερωτηση,εχουν ασχοληθει καθολου με root?γιατι δε το εχω ψαξει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο το Mytel.

 

ερωτηση,εχουν ασχοληθει καθολου με root?γιατι δε το εχω ψαξει.

 

Ευρωπαϊκό; Είναι όλα ίδια σε σχέση με της ρομ; Ηταν Κινέζικο; To το ξέρω το Mytel αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με τις συσκευές του.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό; Είναι όλα ίδια σε σχέση με της ρομ; Ηταν Κινέζικο; To το ξέρω το Mytel αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με τις συσκευές του.

 

εννοειται ευρωπαικο φιλε μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται ευρωπαικο φιλε μου

 

Για την κάμερα τη άποψη έχεις μιας και έχεις και το s7 edge γιατί τα αποτελέσματα που βλέπω δεν μου έχουν αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις ???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το περιεργαστικα στο media markt.

Τελικά είναι πολύ ωραίο Ακόμα και σε λευκό.

Πηγαινοερχομουν δίπλα στο p9 και δεν μπορούσα να καταλήξω.

Το λευκό μάλιστα δεν άφηνε δακτυλιες πράγμα που φοβάμαι πως στο μπλε που μου αρέσει περισσότερο δεν ισχύει.

Πολυ θετικό τα 4gb ram και που το finger pad έχει επιπλέον δυνατότητες αφου εκτός του ξεκλειδωματος μπορείς με δύο tab να ανοίξεις εφαρμογή ενώ αν το πατήσεις παραπάνω λειτουργεί και ως φυσικό button.

Link to comment
Share on other sites

Από sar πως πάμε? είμαστε στα γνωστά επίπεδα της εταιρίας ή επιτέλους αποφάσισαν να βάλουν μυαλό?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από sar πως πάμε? είμαστε στα γνωστά επίπεδα της εταιρίας ή επιτέλους αποφάσισαν να βάλουν μυαλό?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Κάπου είδα 1,45 αν δεν κάνω λάθος.

 

Οποίος το έχει/είχε, ας κάνει κανα review για εμάς που είμαστε στα πρόθυρα αγοράς. Από αναβαθμίσεις πως πάνε τα HUA?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το honor 6 είχε πολυ καλή τιμή sar 0.44 .

Εφόσον μιλάμε για μη μεταλλικό κινητό ίσως συμβαίνει το ίδιο και στο 8

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Θετικά

Γρήγορος επεξεργαστής, ανοίγει της εφαρμογές σφαίρα και μετ την μνήμη που έχει δεν κολλάει ΠΟΤΕ όσες εφαρμογές και να έχεις ανοίξει.

 

Μπαταρία πολύ καλή , έχει ταχεία φόρτιση που απο 10% σε 100% γίνεται σε 1!!! ώρα. Αυτό για μένα είναι το αρνητικό γιατί θα χαλάσει πιο γρήγορα , σε άλλους είναι και θετικό, γούστα είναι αυτά.

Οθόνη πάρα πολύ καλή.

 

Πολύ ωραίος σχεδιασμός με γυαλί μπρος πίσω που σου δίνει αίσθηση ότι κρατάς κινητό 800€+

Το LED ειδοποιήσεων μέσα στο ακουστικό είναι όλα τα λεφτά ;)

Αισθητήρας δακτύλου απο τους πιο γρήγορους στην αγορά.

 

θετικό επίσης ότι έρχεται επίσημα στην χώρα μας άρα έχεις και service.

 

Αρνητικά

το μόνο μείον τους για μένα είναι το ηχείο. Στο G4 ήταν πιο δυνατός και καθαρός ο ήχος.

Και επειδή προέρχομαι απο κινητά με δυνατή κάμερα, η κάμερα το Honor 8 μου φαίνεται μέτρια.

 

Συνοπτικά το κινητό σε αυτά τα λεφτά είναι το πιο γρήγορο στην κατηγορία του!!

Σε επιδώσεις στην CPU ξεπερνάει και S7 , εκτός απο την GPU !

Αξίζει και τα 399€ που είναι τα ελληνικά , πόσο μάλλον στην τιμή του Skroutz που πέφτει κάθε μέρα.

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...