Jump to content

[S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βλέπω να το έχει διαθέσιμο, πατάω πάνω στην φωτογραφία του και μου βγάζει το note 5...

 

Άκυρο, τώρα το εμφάνισε πάλι, το 32άρι. Κάτι μου "βρωμάει" όμως, λειψές και απροσδιόριστες πληροφορίες... Το φοβάμαι το μαγαζί, από την άλλη όμως έχει PayPal... δεν ξέρω.

 

Παμε παλι μια: Σας τρωει να χασετε χρημα. Καθιστε στα αυγα σας.

Μεταφραση: Κραυγαλεα απατη, για ενα μαγαζι που δεν εχει πραγματικη υποσταση, με μια απλη ερευνα καποιος το βρισκει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πεσει καθολου η τιμη του s7; Εδω και 2 μηνες ειναι σταθερη κοντα στα 500.

Μετα την ανάκληση του note 7 οι τιμές s7 edge πιστευω οτι θα παραμείνουν ψηλά για κάνα δυο μήνες ακόμα.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Μετα την ανάκληση του note 7 οι τιμές s7 edge πιστευω οτι θα παραμείνουν ψηλά για κάνα δυο μήνες ακόμα.

 

Φαινεται οτι συμβαινει το ακριβως αντιθετο. Το s7 edge, που ειναι κοντα στο segment / target group του note 7, για κανα μηνα θα κινηθει σε χαμηλα ποσα, για να "υφαρπαξει" τμημα των πωλησεων οσων σκοπευαν να παρουν νοτε, για να μη φυγουν προς αλλες... μηλιες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Κάτοχος LG G4 και λέω να πάω σε samsung μεριά.

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω το S7 edge με τον 820 ή μόνο στην USA υπάρχει ?

Γενικά τι πρέπει να προσέξω για την αγορά του ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά......

Link to comment
Share on other sites

Προοριζεται μονο για την αγορα της αμερικης απο οσο ξερω , οι ελλινικη αντιπροσωποια παντως δεν τα αναλαμβανει καν
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Κάτοχος LG G4 και λέω να πάω σε samsung μεριά.

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω το S7 edge με τον 820 ή μόνο στην USA υπάρχει ?

Γενικά τι πρέπει να προσέξω για την αγορά του ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά......

Θα κάνεις μεγάλο λάθος γιατί ο exynos είναι ανώτερος σε όλα ταχύτητα smoothness και μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις μεγάλο λάθος γιατί ο exynos είναι ανώτερος σε όλα ταχύτητα smoothness και μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε όλα τα site πάντως λένε ότι ο 820 είναι πιο γρήγορος για αυτό το είπα. Τέσπα.

Το ψάχνω και με το HTC 10 πάντως και αυτό λένε ότι είναι φοβερό δεν ξέρω......

Edited by FrankyGR
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του s7 και η οθόνη του σε συνδυασμό με την αδιαβροχοποιηση το βάζουν σε άλλο επίπεδο...προσωπικά ερχόμενος κι εγώ από g4 θα αναφέρω σε τι μου άρεσε περισσότερο το 4.

1. Πίσω μέρος και κράτημα στο χέρι.

2.Καθαρές 5.5 ίντσες χορταστικες σε αντίθεση με του edge που χάνει λόγω κυρτοτητας, όμως αν η οθόνη του 4 είναι φοβερή, του σαμσουνγκ είναι απλά όνειρο, θεϊκή!

3.Τη νύχτα στο manual Mode έχω την αίσθηση ότι το 4 είναι το ίδιο ή στα σημεία ελαφρώς καλύτερο. Στο auto νομίζω πως το σ7 είναι παντού καλύτερο.

4.Η μπάρα των ενδειξεων ψηλά στον στοκ και στον Chrome browser περιορίζει το full screen σε σχέση με το 4 που είναι πλήρες όπως επίσης μου λείπει το βελάκι για το πάνω κάτω στα σοφτ Keys και αναγκαστικά δουλεύεις τον αντιχειρα.

5.Σε φωτεινότητα στην ευθεία το 4 λίγο πιο δυνατό κατά τι όμως λόγω amoled η ευκρίνεια και η αντίθεση στο σ7 είναι πολύ καλύτερη. Σε εξωτερικό χώρο τα ίδια θα έλεγα πάντα συκρινονομενα με το δικό μου g4 το οποίο το θεωρούσα εξαιρετικό σε όλα.

 

Αυτά...από εκεί και πέρα το σ7 edge είναι απόλυτος κυρίαρχος και είναι λογικό.

Πιστεύω να σε βοήθησα έστω και λίγο.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

... όπως επίσης μου λείπει το βελάκι για το πάνω κάτω στα σοφτ Keys και αναγκαστικά δουλεύεις τον αντιχειρα.

 

Και εμένα , πόσο μου λείπει αυτό;

Ξέρει κανείς άν μπορουμε με μια εφαρμογή να το βάλουμε;

Όσοι δεν το έχουν δουλέψει, δεν γνωρίζουν την ευκολία και την εξυπηρετικότητα του!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του s7 και η οθόνη του σε συνδυασμό με την αδιαβροχοποιηση το βάζουν σε άλλο επίπεδο...προσωπικά ερχόμενος κι εγώ από g4 θα αναφέρω σε τι μου άρεσε περισσότερο το 4.

1. Πίσω μέρος και κράτημα στο χέρι.

2.Καθαρές 5.5 ίντσες χορταστικες σε αντίθεση με του edge που χάνει λόγω κυρτοτητας, όμως αν η οθόνη του 4 είναι φοβερή, του σαμσουνγκ είναι απλά όνειρο, θεϊκή!

3.Τη νύχτα στο manual Mode έχω την αίσθηση ότι το 4 είναι το ίδιο ή στα σημεία ελαφρώς καλύτερο. Στο auto νομίζω πως το σ7 είναι παντού καλύτερο.

4.Η μπάρα των ενδειξεων ψηλά στον στοκ και στον Chrome browser περιορίζει το full screen σε σχέση με το 4 που είναι πλήρες όπως επίσης μου λείπει το βελάκι για το πάνω κάτω στα σοφτ Keys και αναγκαστικά δουλεύεις τον αντιχειρα.

5.Σε φωτεινότητα στην ευθεία το 4 λίγο πιο δυνατό κατά τι όμως λόγω amoled η ευκρίνεια και η αντίθεση στο σ7 είναι πολύ καλύτερη. Σε εξωτερικό χώρο τα ίδια θα έλεγα πάντα συκρινονομενα με το δικό μου g4 το οποίο το θεωρούσα εξαιρετικό σε όλα.

 

Αυτά...από εκεί και πέρα το σ7 edge είναι απόλυτος κυρίαρχος και είναι λογικό.

Πιστεύω να σε βοήθησα έστω και λίγο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και με βοήθησες και με μπέρδεψες λιγουλάκι :) :)

Άντε να δω τι θα κάνω τώρα.........

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω βρισκόμουν στο ίδιο δίλημμα...να αφήσω ένα εξαιρετικό κινητό όπως το g4 το οποίο σε εμένα για 7 μήνες είχε τελείως απροβληματιστη λειτουργία παίρνοντας ταυτόχρονα και το ρίσκο ενός μελλοντικου bootloop ή να κάνω την μετάβαση στο σ7??

Με 9ωρα sot οθόνης το σ7 σε κάνει να ξεχνάς ότι έχει περάσει από τα χέρια σου..

Με μια λέξη καταπληκτικό κινητό.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω βρισκόμουν στο ίδιο δίλημμα...να αφήσω ένα εξαιρετικό κινητό όπως το g4 το οποίο σε εμένα για 7 μήνες είχε τελείως απροβληματιστη λειτουργία παίρνοντας ταυτόχρονα και το ρίσκο ενός μελλοντικου bootloop ή να κάνω την μετάβαση στο σ7??

Με 9ωρα sot οθόνης το σ7 σε κάνει να ξεχνάς ότι έχει περάσει από τα χέρια σου..

Με μια λέξη καταπληκτικό κινητό.

 

Λέω από τα σκρουτζομάγαζα για το Black Onyx. Πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο ή όλα το ίδιο έχουν ?

Πήρα ένα συγκεκριμένο (το πιο φτηνό Πάτρα μεριά) και μου είπε ότι είναι σφραγισμένο και unbranded.......

Κάποια άλλα είναι στην ίδια τιμή και λίγο παραπάνω και branded. Τι παίζει ξέρει κανείς ή έχει να μου προτείνει (με pm) από κάπου αλλού ?

Edited by FrankyGR
Link to comment
Share on other sites

Χτυπα το άφοβα...κι από το συγκεκριμένο κατάστημα ;) είναι ευκαιρία η τιμή του πια...το καλύτερο κινητό μέχρι σήμερα κατ'ομολογία όλων...αξίζει η υπέρβαση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Κάτοχος LG G4 και λέω να πάω σε samsung μεριά.

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω το S7 edge με τον 820 ή μόνο στην USA υπάρχει ?

Γενικά τι πρέπει να προσέξω για την αγορά του ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά......

 

Πήγενε και πάρε το s7 με τον exynos άφοβα... Και εγώ είχε περάσει το g4 από τα χέρια μου και δεν το μετάνιωσα καθόλου.. Θα δεις μεγάλη διαφορά φίλε μου.!!!:)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι το θελεις με τον 820;?;και βγαινει μονο σε verizon εκδοση πραγμα που ειναι για αμερικη και ο ezy os 8 εξαλλου ειναι καλυτερος!! Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα να θέλει τον snapdragon για το TrueSignal που έχει εμφανέστατα καλύτερο σήμα κινητής και WiFi (επειδή βλέπω και στο νήμα του edge οτι αρκετοι παραπονιούνται για το αδύναμο σήμα, μέτριας/κακής ποιότητας κλήσεις και περιπτώσεις που στον ίδιο χώρο μια άλλη συσκευή πιάνει 2-3 γραμμές wi-fi ενώ το s7 δεν βλέπει καν το δίκτυο).

Βέβαια, όπως είναι λογικό, ο snapdragon έχει και σχεδόν το διπλάσιο SAR απο το μοντέλο με τον exynos.

Edited by Theiosbill
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει το ίδιο ή και καλύτερο σήμα από το xperia Z και πολύ καλύτερο από το LG g4.Το ίδιο ισχύει και για την ποιότητα κλήσεων,ισοπαλία θα έλεγα με το Ζ και καλύτερο από όλα τα LG που είχα (g2 g3 & g4).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καποτε που ειχα το s5 g906s prime το κορεατικο ειχε snapdragon 805 πραγμα το οποιο ειχα ξεκλειδωσει καποιες συχνοτητες τις qualcomn .ολες τις bands lte.το ειχα μονιμα σε 3g και δεν με.ακουγαν καθολου καλα,χανοταν το σημα!καποιες φορες οπως το πιανουμε εμποδιζουμε την κεραια με θηκες,tpu,tempered glass ωστε χανεται το σημα.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βλέπω υπάρχουν κάποιες αγγελίες στο ebay με το S7 κάτω από τα 400 ευρώ. Υπάρχει κάτι αξιόπιστο που να λειτουργεί Ελλάδα και να έχει τουλάχιστον τον 1 χρόνο εγγύησης? Υπάρχει άλλο site ή τροπός να αγοράσει κανείς το τηλέφωνο φτηνά?

Δε με απασχολεί το να περιμένω 1 μήνα για την παράδοση αρκεί να φτάσει στα χέρια μου σε τιμή κοντά ή κάτω από 400 ευρώ, μαζί με μεταφορικά και τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βλέπω υπάρχουν κάποιες αγγελίες στο ebay με το S7 κάτω από τα 400 ευρώ. Υπάρχει κάτι αξιόπιστο που να λειτουργεί Ελλάδα και να έχει τουλάχιστον τον 1 χρόνο εγγύησης? Υπάρχει άλλο site ή τροπός να αγοράσει κανείς το τηλέφωνο φτηνά?

Δε με απασχολεί το να περιμένω 1 μήνα για την παράδοση αρκεί να φτάσει στα χέρια μου σε τιμή κοντά ή κάτω από 400 ευρώ, μαζί με μεταφορικά και τελωνείο.

 

Δεδομένων των τιμών που αναφέρεις μιλάς για συσκευές προέλευσης εκτός Ευρώπης. Αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχεις εγγύηση εδώ και το πιο πιθανό να πληρώσεις δασμούς εκτελωνισμού με αποτέλεσμα τα χρήματα που θα ξοδέψεις να είναι περισσότερα από όσα θα έδινες για να το πάρεις από ελληνικό κατάστημα. Δεν ξέρω τι λες... αξίζει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω υπάρχουν κάποιες αγγελίες στο ebay με το S7 κάτω από τα 400 ευρώ. Υπάρχει κάτι αξιόπιστο που να λειτουργεί Ελλάδα και να έχει τουλάχιστον τον 1 χρόνο εγγύησης? Υπάρχει άλλο site ή τροπός να αγοράσει κανείς το τηλέφωνο φτηνά?

Δε με απασχολεί το να περιμένω 1 μήνα για την παράδοση αρκεί να φτάσει στα χέρια μου σε τιμή κοντά ή κάτω από 400 ευρώ, μαζί με μεταφορικά και τελωνείο.

Χιλιες φορες να κοιταξεις κανα μεταχειρισμενο που να ειναι αγρατζουνιστο,και μπορει να εχει και καμια θηκουλα μαζι και κυριως Ευρωπαικο με αποδειξη απο Ευρωπαικο μαγαζι για να εχεις και εγγυηση,παρα αγορα απο ebay.

Φυσικα αν μπορεις με συναντηση για τον απαραιτητο ελεγχο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα να σας ρωτήσω: Υπάρχει κάποιος που να αγόρασε πρόσφατα το S7 Edge από Skroutzoμάγαζο και να του ήρθε όπως θα έπρεπε; (Όχι ανοιγμένο, όχι κολλημένες διπλές ταινίες, όχι ανοιγμένο και επιμελώς ξανακλεισμένο;

Διαβάζω τόσες πολλές αρνητικές αξιολογήσεις στο Skroutz σχετικά με αυτό το τηλέφωνο που δεν ξέρω τι να κάνω. Ήδη το παρήγγειλα από ένα κατάστημα, μου ήρθε "σφραγισμένο" με επανακολλημένη ταινία, το άνοιξα προσεκτικά, είδα πως μέσα ήταν ήδη ψιλοτραβηγμένη η ζελατίνα και το επέστρεψα πίσω. Έχω την εντύπωση πως ουσιαστικά δεν πρέπει να έχει πέσει η τιμή κάτω από τα 600 ευρώ πουθενά στην Ευρώπη, απλά οι συσκευές που μας πλασσάρουν εδώ ως φθηνότερες είναι είτε open box, είτε refurbished.

 

Δείτε τι παρέλαβα:

 

20160928_110332.jpg

 

20160928_110213.jpg

 

20160928_110250.jpg

Edited by Polter
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...