Jump to content

[S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το θέμα θα συγκεντρώσουμε πληροφορίες για την διάθεση των συσκευών στα ελληνικά καταστήματα άλλα και συμβουλές/εμπειρίες για αγορά αυτών μέσω on-line καταστημάτων.

 

Παρακαλώ να περιοριστούν μόνο εδώ αυτές οι συζητήσεις, ώστε να μπορέσουμε να κρατήσουμε τα επίσημα θέματα για απορίες και συζητήσεις των κατόχων των συσκευών.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας κάνω τα εγκαίνια :)

 

Στο Αμερικάνικο amazon , λέει ότι έχει την international version . Φαντάζομαι δεν θα έχω θέματα συμβατότητας με τα δίκτυα κλπ, σωστά;

Με την εγγύηση; Στη σελίδα λέει :

 

International Version- Product may not have US Warranty

 

http://www.amazon.com/dp/B01D1J91BU/ref=twister_B01D2JWZVC?_encoding=UTF8&psc=1

 

Λόγω (και ) ισοτιμίας είναι ενα 70-80αρι ευρώ κάτω σχεδόν αυτή τη στιγμή από τα σκρουτζομάγαζα (αν και έχει πέσει ένα 50αρι μέσα σε 2-3 μέρες παρατηρώ) , και επειδή θα παίξει ταξίδι ΗΠΑ , το σκεφτόμουν.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

,...και επειδή θα παίξει ταξίδι ΗΠΑ , το σκεφτόμουν.

 

 

Μην το σκέφτεσαι καθόλου. Το Dual Sim σε silver titanihm και στα €700 είναι απίστευτο VFM...

Link to comment
Share on other sites

Νταξ, σχετικό το Vfm όταν κάνει 7κατοστάρικα και υπάρχουν κινητά όπως το 5Χ στα 250 , αλλά τα πάθη πληρώνονται :)

Το θέμα της εγγυήσης με προβληματίζει κυρίως.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του s7 edge κι εγώ από την Παρασκευή. Αγορά από public στα 829 ευρώ στο πλαίσιο του προγράμματος ανταλλαγής (μου πήραν το lg g4 348 ευρώ) και δώρο power bank της samsung 9500 mah και έξτρα εγγύηση που καλύπτει σπάσιμο της οθόνης για 2 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του s7 edge κι εγώ από την Παρασκευή. Αγορά από public στα 829 ευρώ στο πλαίσιο του προγράμματος ανταλλαγής (μου πήραν το lg g4 348 ευρώ) και δώρο power bank της samsung 9500 mah και έξτρα εγγύηση που καλύπτει σπάσιμο της οθόνης για 2 χρόνια.

 

Με υγεια. Δεν μου φαίνεται κακο deal αν κ τα δωρα λογικά δε θα τα χρειαστείς ποτέ :-) στον κωτσοβολο λες να γίνεται? Για note 4 να γίνεται? Μπορώ να το δω κάπως?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Κοιτάζω το χρυσό χρώμα. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα πάρω το απλό η το edge!

 

Με ενδιαφέρει η συσκευή να είναι Unbranded.

 

Τα καταστήματα Γερμανός, Cosmote, Vodafone και Πλαίσιο ξέρετε τι δίνουν;

 

Branded ή Unbranded??

 

Πείτε και κανένα σκρουτζομάγαζο που να έχει σίγουρα unbranded συσκευές μπας και μας έρθει και φθηνότερα :)

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων, Άκης

(Sent from Nexus 6)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Κοιτάζω το χρυσό χρώμα. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα πάρω το απλό η το edge!

Με ενδιαφέρει η συσκευή να είναι Unbranded.

Τα καταστήματα Γερμανός, Cosmote, Vodafone και Πλαίσιο ξέρετε τι δίνουν;

Branded ή Unbranded??

Πείτε και κανένα σκρουτζομάγαζο που να έχει σίγουρα unbranded συσκευές μπας και μας έρθει και φθηνότερα :)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων, Άκης

(Sent from Nexus 6)

Από τα λίγα μαγαζιά που εμπιστεύομαι για unbrandend είναι το extreme mobile. Από παλιότερες εμπειρίες σε όσα έπαιρνα τηλέφωνο μου έλεγαν δεν ξέρουμε..ο προμηθευτής...εγγυώμαστε για την εγγύηση κτλ κτλ

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S7-Edge-G935-32GB-EU.1311720.html

Εγώ το δικό μου το πήρα από public στα πλαίσια της ανταλλαγής και είναι και αυτό unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω τα εγκαίνια :)

 

Στο Αμερικάνικο amazon , λέει ότι έχει την international version . Φαντάζομαι δεν θα έχω θέματα συμβατότητας με τα δίκτυα κλπ, σωστά;

Με την εγγύηση; Στη σελίδα λέει :

 

 

 

http://www.amazon.com/dp/B01D1J91BU/ref=twister_B01D2JWZVC?_encoding=UTF8&psc=1

 

Λόγω (και ) ισοτιμίας είναι ενα 70-80αρι ευρώ κάτω σχεδόν αυτή τη στιγμή από τα σκρουτζομάγαζα (αν και έχει πέσει ένα 50αρι μέσα σε 2-3 μέρες παρατηρώ) , και επειδή θα παίξει ταξίδι ΗΠΑ , το σκεφτόμουν.

Εγω το σκεφτομαι απο αυτον εδω τον πωλητη μεσω εβαυ βλεπω εχει πουλησει 500 και edge και 400 και s7 μιλαω παντα για το duos γιατι εδω και χρονια τα κινητα μου ειναι ολα δικαρτα....Εχει 100% feedback και αποτι βλεπω ολοι ευχαριστημενοι απλα δεν ξερω τι γινεται με τελωνειο και επισης με την εγγυηση.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Κοιτάζω το χρυσό χρώμα. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα πάρω το απλό η το edge!

 

Με ενδιαφέρει η συσκευή να είναι Unbranded.

 

Τα καταστήματα Γερμανός, Cosmote, Vodafone και Πλαίσιο ξέρετε τι δίνουν;

 

Branded ή Unbranded??

 

Πείτε και κανένα σκρουτζομάγαζο που να έχει σίγουρα unbranded συσκευές μπας και μας έρθει και φθηνότερα :)

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων, Άκης

(Sent from Nexus 6)

Πλαίσιο=unbranded

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κωτσοβολος,media market,πλαισιο, και ισως και ο γερμανος φερνουν unbrunded!τα μαγαζακια απο skroutz μισα μισα!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κωτσοβολος,media market,πλαισιο, και ισως και ο γερμανος φερνουν unbrunded!τα μαγαζακια απο skroutz μισα μισα!!

 

και το Puplic.

Link to comment
Share on other sites

Το θελω αλλα δεν αξιζει να δωσω το 6s για να το παρω :( το ενα σε ενα μηνα θα εχει πεσει πολυ και το αλλο θα μεινει στα ιδια χρηματα αρα οσο περιμενω τοσο πιο πολυ κερδιζω :/
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Και branded να είναι δεν γίνεται να φλασαρεις με odin κάποια unbranded rom? Την EUR δηλαδή.
Ναι, οποία έκδοση θέλεις περνάς...
Link to comment
Share on other sites

Και branded να είναι δεν γίνεται να φλασαρεις με odin κάποια unbranded rom? Την EUR δηλαδή.

Ναι αλλά από την στιγμή που το πληρώνεις γιατί να μην το πάρεις unbranded και να είσαι ok! ;)

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποτε μπαινει νεα φουρνια s7 edge στην ελλαδα στα μεγαλα καταστημα οπως οτε ?

Πόσο πιο φρέσκο;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160415/43d787122f615204f701269398b7d5ab.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε εναν χρονο να το λες αυτο αυτο που θα παρακαλας για update :lol:

απλα περιμενω απο επιδοτηση s7 edge και μου λενε δεν εχουν διαθεσιμοτητα και περιμενουν εισαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα χρόνο θα πάρω s8 ;)

Αυτός είσαι, αν μη τι άλλο αισιοδοξία!!!!! και φυσικά σου το ( μας το ) εύχομαι!

Κοίτα να δεις που ούτε 20 μέρες δεν έχουμε το S7 edge και λέμε για το 8αρι....!!!!χα!χα!χα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είσαι, αν μη τι άλλο αισιοδοξία!!!!! και φυσικά σου το ( μας το ) εύχομαι!

Κοίτα να δεις που ούτε 20 μέρες δεν έχουμε το S7 edge και λέμε για το 8αρι....!!!!χα!χα!χα!

 

Το σχολιαζουμε γιατι το s7 ειναι ενα παρα πολυ καλο συνολο κινητου και φανταζομαστε τι αλλο παραπανω μπορουν να βαλουν στο s8... :lol::lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια τι θα προτιμουσατε?galaxy s7 dual η note 5 dual.και μην πει κανενας παρακαλω οτι εμαι εκτος θεματος αφου κανεις δεν ειναι εδω εντος θεματος οτα μισα σχολια ειναι ασχετα με την διαθεσιμοτητα:lol:

galaxy S7 edge dual!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λοιπον παιδια τι θα προτιμουσατε?galaxy s7 dual η note 5 dual.και μην πει κανενας παρακαλω οτι εμαι εκτος θεματος αφου κανεις δεν ειναι εδω εντος θεματος οτα μισα σχολια ειναι ασχετα με την διαθεσιμοτητα:lol:

 

Από εσένα εξαρτάται μιας και αν για σένα δεν είναι απαραίτητη η μεγάλη οθόνη και το πενάκι... το S7 (edge και μη) είναι ανώτερο σε όλα τα υπόλοιπα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...