Jump to content

[S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ και sorry αν βγαίνω εκτός θέματος. Υπάρχει unbranded και για Ελλάδα; Ποιο είναι

 

Μου έχει τύχει να αγοράσω από skroutz unbranded και να μου βγει branded. Κάποιες φορές ζήτησα αντικατάσταση κάποιες φορές το κράτησα και άλλαξα ρομ.

Αν θέλεις ντε και καλά unbranded να επικοινωνήσεις με το κατάστημα και να πεις σε περίπτωση που είναι branded δεν το θέλω και θα το επιστρέψω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα , χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη!

 

 

Μια γρήγορη ερώτηση, το SAMSUNG G935F GALAXY S7 EDGE 32GB TIM WHITE branded που πουλάει το kaizershop, γνωρίζει κανεις αν έχει locked bootloader; εχω καιρό να γυρίσω σε samsung, οπότε θέλω να ξέρω αν θα μπορώ να περάσω μετά BTU μέσω odin ή αν θελήσω να τριπάρω τον knox να περάσω custom roms να έχω αυτήν την δυνατότητα.

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα, μπορείς να περάσεις ο,τι θέλεις

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους !

 

Θέλω να παραγγείλω ενα s7 μαύρο. Μίλησα με Kaizer STORE να ρωτήσω αν ειναι unbranded. Στην αρχή μου λέει πως υπάρχει περίπτωση να ειναι TIM και απαντάω πως δεν το θέλω.

Μετά μου λέει τελικά έχουμε και unbranded και θα σας το στείλουμε όμως από αύριο γιατί έχουμε μεγάλο φόρτο εργασίας και εκκρεμούν ακόμα παραγγελίες απο την προηγούμενη εβδομάδα.

Υπάρχει περίπτωση να μου βγει branded με περασμένη άλλη open έκδοση όπως έχω διαβάσει οτι έχει συμβεί σε μερικούς ; Και να είναι όμως έτσι, με επηρεάζει κάπου ;

Το βρήκα και στο e-deal στην ίδια τιμή, δεν το ξέρω το κατάστημα αλλά βλέπω αρκετές θετικές αξιολογήσεις.

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι ; Από που θα το παίρνατε;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by marchas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους !

 

Θέλω να παραγγείλω ενα s7 μαύρο. Μίλησα με Kaizer STORE να ρωτήσω αν ειναι unbranded. Στην αρχή μου λέει πως υπάρχει περίπτωση να ειναι TIM και απαντάω πως δεν το θέλω.

Μετά μου λέει τελικά έχουμε και unbranded και θα σας το στείλουμε όμως από αύριο γιατί έχουμε μεγάλο φόρτο εργασίας και εκκρεμούν ακόμα παραγγελίες απο την προηγούμενη εβδομάδα.

Υπάρχει περίπτωση να μου βγει branded με περασμένη άλλη open έκδοση όπως έχω διαβάσει οτι έχει συμβεί σε μερικούς ; Και να είναι όμως έτσι, με επηρεάζει κάπου ;

Το βρήκα και στο e-deal στην ίδια τιμή, δεν το ξέρω το κατάστημα αλλά βλέπω αρκετές θετικές αξιολογήσεις.

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι ; Από που θα το παίρνατε;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Θα γράψω ξανά βήμα βήμα πως θα ανακαλύψεις ότι έχει άλλη ρομ από αυτή που πρέπει.

Δεν ξέρω αν λειτουργεί πλέον γιατί εκτός από το samsung kies τώρα υπάρχει και το smarswitc.

Η διαδικασία λειτουργούσε σίγουρα όταν είχαμε μόνο το kies.

1 :ανοίγεις το κινητό και βλέπεις τον σειριακό αριθμό.

2:πατάς τον σειριακό αριθμό στο kies και βλέπεις ποιας χώρας branded η μη ρομ θα έπρεπε να έχει.

3:κάνεις εγκατάσταση το phone info από το play store.

4:τα στοιχεία που θα δεις στο phone info αν ταιριάζουν με αυτά που βρήκες στο kies είσαι εντάξει από την άποψη ότι δεν έχει αλλαχτει η ρομ.

99% τα στοιχεία αυτά ταιριάζουν.

Από την στιγμή που θα καταλάβεις σίγουρα ότι είσαι με branded ρομ και δεν την θέλεις, περνάς μια unbranded με Odin και 99.9% είσαι οκ χωρίς να σου γράψει ο knox και έχεις κανονικά εγγύηση.

Αν δεις ότι έχει άλλη ρομ από αυτή που θα έπρεπε να έχει,

Το στέλνεις πίσω χωρίς δεύτερη σκέψη (γνώμη μου).

Αν είναι branded, αλλάζεις ρομ και είσαι οκ (γνώμη μου).

Αν σου εγγυηθουν ότι θα είναι UNBRANDED και βγει branded, το στέλνεις πίσω μόνο και μόνο γιατί δεν ξέρουν τι πουλάνε. (γνώμη μου).

Αυτά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

(Παρενθεση)το phone info βλεπει οτι ειναι μεσα..οποτε καλυτερα με τον τροπο που ανεφερες smart switch
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

 

 

Εαν θυμάμαι καλά το είχες πάρει απο amazon το δικό σου μπορείς να μου δώσεις ενα link με πωλητή το amazon και αν η συσκευή σου εναι

unbranded; Ευχαριστώ πολύ.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γνωριζετε αν καποιο μαγαζι απο Skroutz συνεργαζεται με Vodafone ωστε να μπορει να διαχειριστει αναβαθμισεις συμβολαιων και επιδοτισεις?

Ευχαριστω.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γνωριζετε αν καποιο μαγαζι απο Skroutz συνεργαζεται με Vodafone ωστε να μπορει να διαχειριστει αναβαθμισεις συμβολαιων και επιδοτισεις?

Ευχαριστω.

 

Μαλλον δεν υπαρχει φιλε μου κατι τετοιο που λες αλλα και να υπαρχει θα το παρεις με την ακριβη τιμη των καταστηματων

της vodafone οχι με της τιμες των καταστηματων του σκρουτζ οποτε μια η αλλη ειναι διαλεγεις και παιρνεις ... !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω πως παλιοτερα γινοταν να κανεις ανανεωση συμβολαιου με τιμες συσκευων απο skroutz και οχι φυσικων αταστηματων. Μπορει να κανω κ λαθος φυσικα αλλα κατι τετοιο θυμαμαι...

Ασχετο αλλα ποτε εκανε προωθητικη το public για αλλαγη συσκευης?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα ποτε εκανε προωθητικη το public για αλλαγη συσκευης?

 

ακομα κανει αλλα ειναι τραγικη.. πηγα ρωτησα για g4 και μου ειπε 100 ευρω... !

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ακομα κανει αλλα ειναι τραγικη.. πηγα ρωτησα για g4 και μου ειπε 100 ευρω... !

Αυτό δεν είναι προωθητική. Είναι το all time classic trade & save.

Link to comment
Share on other sites

ακομα κανει αλλα ειναι τραγικη.. πηγα ρωτησα για g4 και μου ειπε 100 ευρω... !

 

Μάρτιο και Απρίλιο παιρνανε το g4 350 ευρω. Ηταν προώθητικη ενέργεια για τα s7

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μάρτιο και Απρίλιο παιρνανε το g4 350 ευρω. Ηταν προώθητικη ενέργεια για τα s7

Ναι και άκουσα αλλά εντάξει απορώ ποιος καημένος θα το δώσει για εκατό ευρώ :P

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Μάρτιο και Απρίλιο παιρνανε το g4 350 ευρω. Ηταν προώθητικη ενέργεια για τα s7

100 ειπαν και μενα στις 20 απριλιου που πηγα να ρωτησω. και γελαγα!

o κοτσο εχει με αγορα diners 150 ευρω οφελος αλλα δεν ξερουν απο το τμημα εξυπηρετησης πως γινεται πρεπει να πας σε καταστημα να ρωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Μαύρο Unbranded παίζει να βρεθεί σε καλή τιμή? Είναι ρίσκο να πάρω branded και να περάσω από πάνω κάποια άλλη έκδοση?

Στα updates τι γίνεται μετά? Πάνε βάση της έκδοσης που θα βάλω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Μαύρο Unbranded παίζει να βρεθεί σε καλή τιμή? Είναι ρίσκο να πάρω branded και να περάσω από πάνω κάποια άλλη έκδοση?

Στα updates τι γίνεται μετά? Πάνε βάση της έκδοσης που θα βάλω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Είναι λιγο μύθος οτι τα Unbranded παίρνουν τις αναβαθμίσεις πρωτα. Το τελευταίο update το πηραν πρωτα τα branded. Το μονο "θεμα" που ισως έχουν τα branded είναι μια ή δυο εφαρμογές του παροχου. Αντε και να πάρουν κάποια update 10 μέρες πιο μετά. Για μενα προσωπικά που δεν περνάω τα updates κατευθείαν μολις βγουν μικρο το κακο

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι πόσο κοστολογούν το s6 egde trade n save..

αλλά και να στο κοστολογισουν σε κάποιο ποσό που δε θα κλαις η τιμή που πουλάνε το s7 egde είναι 180€ πάνω από σκρουτζ

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι πόσο κοστολογούν το s6 egde trade n save..

αλλά και να στο κοστολογισουν σε κάποιο ποσό που δε θα κλαις η τιμή που πουλάνε το s7 egde είναι 180€ πάνω από σκρουτζ

Μην αναρωτιέσαι...θα κλαις..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην αναρωτιέσαι...θα κλαις..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οσο και να στο κοστολογισουν πρεπει να καλυψεις και τη διαφορα του καπελου των 180€ φυση αδυνατον..

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Πετάχτηκα μέχρι τα public σήμερα για να επαληθεύσω όσα προαναφέρθηκαν για την διαθεσιμότητα του ασημένιου edge.

Τελικά, όντως, ο φθοριούχος φωτισμός του public δείχνει το κινητό να μοιάζει ασημένιο, αλλά τελικά είναι χρυσό...

Προσωπικά, νομίζω πως δεν το δούμε ποτέ σε ασημί στη χώρα μας... :(

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ρίξτε μια μάτια στο skroutz. Στα 575 ? Να είναι αλήθεια ?

 

omg το βλεπω με λαχταρα

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ρίξτε μια μάτια στο skroutz. Στα 575 ? Να είναι αλήθεια ?

Όντως... Είναι αλήθεια.

Μια καλή αγορά σε όσους δεν τους ενδιαφέρει το μαύρο χρώμα.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...