Jump to content

[S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος που έχει αγοράσει το S7 Edge Dual? απο εξωτερικό ή απο Ελλάδα? Εμπειρίες τι να προσέξω?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον παιδια τι θα προτιμουσατε?galaxy s7 dual η note 5 dual.και μην πει κανενας παρακαλω οτι εμαι εκτος θεματος αφου κανεις δεν ειναι εδω εντος θεματος οτα μισα σχολια ειναι ασχετα με την διαθεσιμοτητα:lol:

 

 

ερχόμενος από note 5 dual σε s7 edge dual, είχα κι εγώ τους ενδοιασμούς μου, μιας και το Note 5 ήταν ότι καλύτερο είχα κρατήσει κι εγώ στο χέρι μου για πολύ καιρό... η βασική διαφορά, εκτός ότι λείπει το πενάκι βέβαια, είναι ότι όταν κρατάς το s7 edge είναι σαν να σου λείπει μέγεθος... και σε οθόνη και σε όγκο... παρόλα αυτά με την ρύθμιση του S7 edge για το Dpi και οι δύο οθόνες δείχνουν ακριβώς το ίδιο περιεχόμενο σε ποσότητα, και γενικά το Note5 μου αφήνει πιο "συμπαγή" αίσθηση στο χέρι... Το δεύτερο που με χαλάει λίγο είναι ότι δεν μπορείς να έχεις την μέγιστη ανάλυση στις φωτογραφίες με aspect ratio 16:9...πρέπει ή να κρατήσει το 4:3 ή να πέσεις σε ανάλυση... κατά τα άλλα low-light enhancement που έχει το S7 edge είναι ποοοολύ πιο μπροστά... η μέρα με την νύχτα, κυριολεκτικά και μεταφορικά ;)... το ηχείο του note5 είναι λίγο πιο καλό αλλά δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα και τρελή διαφορά... γενικά τοS7 edge είναι με upgrade αλλά όχι σε κάτι τόσο σημαντικό που να πεις ότι σου αλλάζει εντελώς την εμπειρία χρήσης (εκτός από edge χαρακτηριστικά vs πενάκι)... Ότι αρέσει στον κάθε έναν καλύτερα... προσωπικά ψηφίζω s7 edge duos...

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος που έχει αγοράσει το S7 Edge Dual? απο εξωτερικό ή απο Ελλάδα? Εμπειρίες τι να προσέξω?

 

εγώ το πήρα από το Hedy . gr... μου έστειλε, IMEI γι ανα τσεκάρω τη συσκευή και γενικά όλα καλά πήγαν αν εξαιρέσεις μία οληγοήμερη αναμονή... το κινητό είναι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια τι θα προτιμουσατε?galaxy s7 dual η note 5 dual.και μην πει κανενας παρακαλω οτι εμαι εκτος θεματος αφου κανεις δεν ειναι εδω εντος θεματος οτα μισα σχολια ειναι ασχετα με την διαθεσιμοτητα:lol:

 

Και εγώ από Hedy το πήρα, σε silver και όλα πανε καλα εκτός από την αυτόματη προώθηση προς το Gear S (γενικότερο πρόβλημα συμβατότητας με όλα τα δίκαρτα μεταξύ κινητού και Gear S). Αν το βρω πουθενά το ασημί μονόκαρτο θα το αλλάξω. Θα δώσω το δίκαρτο και θα πάρω το μονόκαρτο.

 

Αλήθεια, το έχει βριε κανείς πουθενά το μονόκαρτο σε ασημί;

 

Ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει έλλειψη σε μαυρο στα σκρουτζομαγαζα? Γιατί μονο λευκό βλέπω Γενικά..

 

Χρόνια πολλά σε.όλους..!

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε; Το τελευταίο μαύρο πήρα εγώ την Μ.Πέμπτη;

Έχουνε μείνει κάτι branded σε μαύρα απ'ότι βλέπω...

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !

Το Eshop έχει αυτή τη στιγμή το φθηνότερο ελληνικό edge ή κάποιος φίλος έχει βρει και φθηνότερη τιμή ?

,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !

Το Eshop έχει αυτή τη στιγμή το φθηνότερο ελληνικό edge ή κάποιος φίλος έχει βρει και φθηνότερη τιμή ?

,

 

δεν βλέπω να πουλάει και κανεις άλλος ελληνικά στο skroutz. αλλά δεν βλέπω και τον λόγο να προτιμήσεις ελληνικο + το eshop απο skroutzομαγαζα που δεν πουλάνε branded.

 

Σε 2 εβδομάδες θα ρίξω και εγώ παραγγελία το χρυσό, μακάρι να εμφανιστεί το silver σε λογική τιμή μέχρι τότε, δεν το βρίσκω πουθενά (οχι dual sim).

 

Ποια skroutzoμαγαζα εμπιστευόμαστε για να μην είναι branded? Kaizer/cityshop?

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Απο cityshop πηρα κι εγω την Μ.Πεμπτη μαυρο γερμανικο (αν κρινω απο τα manual που ειχε μεσα). Απο τοτε βλεπω οτι τα μαυρα ειναι ειδος προς εξαφανιση και γενικα σε ψηλοτερη τιμη απ τα αλλα 2 χρωματα..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Απο cityshop πηρα κι εγω την Μ.Πεμπτη μαυρο γερμανικο (αν κρινω απο τα manual που ειχε μεσα). Απο τοτε βλεπω οτι τα μαυρα ειναι ειδος προς εξαφανιση και γενικα σε ψηλοτερη τιμη απ τα αλλα 2 χρωματα..

 

Μ.Τεταρτη μαυρο σ7 απο phonegallery και μαλιστα btu unbranded

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω πολυ παιδια! η αναμονη με σκοτωνει μεχρι της 24 του μηνα :( θα παραγγειλω καμια θηκη να εχω μου φαινεται.

Γενικα βλεπω το ασπρο εχει ξεφτιλιστει και το μαυρο παιζει στα ιδια με το χρυσο...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια! η αναμονη με σκοτωνει μεχρι της 24 του μηνα :( θα παραγγειλω καμια θηκη να εχω μου φαινεται.

Γενικα βλεπω το ασπρο εχει ξεφτιλιστει και το μαυρο παιζει στα ιδια με το χρυσο...

Αλήθεια ρε παιδιά γιατί το άσπρο δεν το γουστάρει κάνεις; Εγώ θα το πάρω την Τετάρτη σε λευκό, τα άλλα 2 χρώματα τα έχω αποκλείσει λόγω δαχτυλιών πιο πολύ, αλλά και επειδή η κατάμαυρη οθόνη του s7 κάνει τρελή αντίθεση με το λευκό...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ρε παιδιά γιατί το άσπρο δεν το γουστάρει κάνεις; Εγώ θα το πάρω την Τετάρτη σε λευκό, τα άλλα 2 χρώματα τα έχω αποκλείσει λόγω δαχτυλιών πιο πολύ, αλλά και επειδή η κατάμαυρη οθόνη του s7 κάνει τρελή αντίθεση με το λευκό...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Μια ζωή είχα μαύρα κινητά. Ακόμα και το. Galaxy s1 και s2 τα είχα μαύρα. Οταν τα έδωσα και πήρα το S5 είπα άντε να πάρω το λευκό....μετά από λίγους μήνες το είχα σιχαθεί. Τώρα στο S7 έψαχνα ξανά μαύρο αλλά όλα σχεδόν branded. Τελικά πήρα το χρυσό. Ίσως να το βαρέθηκε ο κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ρε παιδιά γιατί το άσπρο δεν το γουστάρει κάνεις; Εγώ θα το πάρω την Τετάρτη σε λευκό, τα άλλα 2 χρώματα τα έχω αποκλείσει λόγω δαχτυλιών πιο πολύ, αλλά και επειδή η κατάμαυρη οθόνη του s7 κάνει τρελή αντίθεση με το λευκό...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το λευκό οταν ειναι σβηστή η οθόνη δεν δείχνει τοσο όμορφο οσο το μαύρο αλλα με ανοιχτή οθόνη τα πράγματα αντιστρεφονται σε ανάγνωση σελίδων στο internet ακόμα καλύτερο το λευκό και πιο ξεκούραστο .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Γενικα βλεπω το ασπρο εχει ξεφτιλιστει και το μαυρο παιζει στα ιδια με το χρυσο...

Το μαύρο δεν παίζει στα ίδια με το χρυσό, το χρυσό έχει μεγάλη έλλειψη τελευταία. Μαύρο υπάρχει ετοιμοπαράδοτο στο σκρουτζ με 660 ενώ για ετοιμοπαράδοτο χρυσό πας στα 693.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Μια ζωή είχα μαύρα κινητά. Το λευκό θεωρώ ότι είναι μόνο για οικιακές συσκευές και αυτό όχι και τόσο πολύ πια.
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ρε παιδιά γιατί το άσπρο δεν το γουστάρει κάνεις; Εγώ θα το πάρω την Τετάρτη σε λευκό, τα άλλα 2 χρώματα τα έχω αποκλείσει λόγω δαχτυλιών πιο πολύ, αλλά και επειδή η κατάμαυρη οθόνη του s7 κάνει τρελή αντίθεση με το λευκό...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οτι χρώμα να το πάρεις υπάρχουν skin σε ποικιλία χρωμάτων.

Το λευκό ίσως να σκεφτόμουν μόνο αν το χρώμα στα bezel πάνω κάτω ηταν μαύρο.

Δεν μου αρέσει η αντίθεση μπροστά.

Θέλω τα bezel μαύρο να ειναι και πίσω η πλαγιά οτιδήποτε αλλο χρώμα.

 

Μετα το κυπαρρισι s6 edge πήγα τώρα σε gold και ειναι κουκλί :p

Φέρνει σε ελαφρύ copper θα έλεγα και οχι χρυσό χρυσό και έτσι εκανα τα στραβά μάτια για το χρώμα μπροστά.

 

Μαύρο χρώμα δεν αγοράζω με εξαίρεση το πολυ μακρινό N9 που ηταν το τελευταίο μου μαύρο.

 

Αν κυκλοφορούσε Ευρώπη το silver titanium αυτο θα προτιμούσα πάντως.

Αλλα εχω silver titanium skin άρα μια η άλλη.:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οτι χρώμα να το πάρεις υπάρχουν skin σε ποικιλία χρωμάτων.

Το λευκό ίσως να σκεφτόμουν μόνο αν το χρώμα στα bezel πάνω κάτω ηταν μαύρο.

Δεν μου αρέσει η αντίθεση μπροστά.

Θέλω τα bezel μαύρο να ειναι και πίσω η πλαγιά οτιδήποτε αλλο χρώμα.

 

Μετα το κυπαρρισι s6 edge πήγα τώρα σε gold και ειναι κουκλί :p

Φέρνει σε ελαφρύ copper θα έλεγα και οχι χρυσό χρυσό και έτσι εκανα τα στραβά μάτια για το χρώμα μπροστά.

 

Μαύρο χρώμα δεν αγοράζω με εξαίρεση το πολυ μακρινό N9 που ηταν το τελευταίο μου μαύρο.

 

Αν κυκλοφορούσε Ευρώπη το silver titanium αυτο θα προτιμούσα πάντως.

Αλλα εχω silver titanium skin άρα μια η άλλη.:p

Αλήθεια έχεις silver titanium skin? Πιο? Slickwraps η dbrand? Φωτο?

Εγω γιαυτό το πήρα σε χρυσό γιατί μοιάζει ελαφρύ copper που μαρεσει πολύ περισσότερο από το χρυσό που είχα στο edge plus.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια έχεις silver titanium skin? Πιο? Slickwraps η dbrand? Φωτο?

Εγω γιαυτό το πήρα σε χρυσό γιατί μοιάζει ελαφρύ copper που μαρεσει πολύ περισσότερο από το χρυσό που είχα στο edge plus.

 

Απο Dbrand την πήρα,αλλα δεν την έβαλα διότι το gold ακόμα δεν το βαρέθηκα και απο την άλλη δεν εχει κόψιμο στο logo πίσω πραγμα που δεν μου αρέσει.

 

Σε slickwraps πάντως υπόψη εχει naked skin δηλαδή απόλυτα διαφανής αν δεν θες χρώμα να αλλάξεις.

 

Αλλα με τα capital control δεν με αφήνει να αγόρασω ενώ σε Dbrand δεν εχω θεμα με την ίδια κάρτα και είχαν προσφορά 42% έκπτωση πρόσφατα αλλα δεν μπορέσα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο Dbrand την πήρα,αλλα δεν την έβαλα διότι το gold ακόμα δεν το βαρέθηκα και απο την άλλη δεν εχει κόψιμο στο logo πίσω πραγμα που δεν μου αρέσει.

 

Σε slickwraps πάντως υπόψη εχει naked skin δηλαδή απόλυτα διαφανής αν δεν θες χρώμα να αλλάξεις.

 

Αλλα με τα capital control δεν με αφήνει να αγόρασω ενώ σε Dbrand δεν εχω θεμα με την ίδια κάρτα και είχαν προσφορά 42% έκπτωση πρόσφατα αλλα δεν μπορέσα.

Υπάρχει λύση για το πρόβλημα της αγοράς που λες. Ψάξε στο αντίστοιχο θέμα paypal και αγορές. (για να μην βγούμε off topic)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη!

 

 

Μια γρήγορη ερώτηση, το SAMSUNG G935F GALAXY S7 EDGE 32GB TIM WHITE branded που πουλάει το kaizershop, γνωρίζει κανεις αν έχει locked bootloader; εχω καιρό να γυρίσω σε samsung, οπότε θέλω να ξέρω αν θα μπορώ να περάσω μετά BTU μέσω odin ή αν θελήσω να τριπάρω τον knox να περάσω custom roms να έχω αυτήν την δυνατότητα.

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα branded μπορείς να περάσεις unbranded official rom.

Μέσω Odin.

Custom rom ξεχνάς εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει η εγγύηση.

 

Διάβασε εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα branded μπορείς να περάσεις unbranded official rom.

Μέσω Odin.

Custom rom ξεχνάς εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει η εγγύηση.

 

Διάβασε εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη!

 

 

Μια γρήγορη ερώτηση, το SAMSUNG G935F GALAXY S7 EDGE 32GB TIM WHITE branded που πουλάει το kaizershop, γνωρίζει κανεις αν έχει locked bootloader; εχω καιρό να γυρίσω σε samsung, οπότε θέλω να ξέρω αν θα μπορώ να περάσω μετά BTU μέσω odin ή αν θελήσω να τριπάρω τον knox να περάσω custom roms να έχω αυτήν την δυνατότητα.

 

τι είναι το BTU?

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

τι είναι το BTU?

 

Firmware region, UK unbranded :)

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Firmware region, UK unbranded :)

 

ευχαριστώ και sorry αν βγαίνω εκτός θέματος. Υπάρχει unbranded και για Ελλάδα; Ποιο είναι

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...