Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok thanks, είχα την εντύπωση ότι το factory reset το επιλέγεις απ' το μενού του λειτουργικού ενώ στο hard reset κλείνεις το κινητό και το ξανανοίγεις με συνδυασμό πλήκτρων (π.χ. power + volume up + αύξηση έντασης) για να μπουτάρεις σε ειδικό μενού όπου έχει την επιλογή hard reset.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι όπως τα λες είναι μεν, το αποτέλεσμα είναι ακριβώς το ίδιο, δε!

Τώρα, σαν όνομα, πες το πως θες. Hard reset, factory reset, factory default.... Το ίδιο και το αυτό είναι.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το "σκοτεινό" τζαμάκι στην original case μετά την αναβάθμιση, δεν το αντιμετοπίζει κάποιος άλλος? Ή μόνο εγώ έχω αυτή τη θήκη?

Είναι πολύ εκνευριστικό καθώς σε εξωτερικό χώρο δεν μπορείς να απαντήσεις/απορίψεις τη κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω αλλά δεν την δουλεύω γιατί την βρίσκω μάλλον κακή σαν υλοποίηση.

Δεν έχει τίποτα που να την κρατάει κλειστή, με αποτέλεσμα σε κάθε πτώση (και λόγω νόμου Μέρφυ) πάντα να ανοίγει διάπλατα.

 

Του έχω βάλει μια spigen και μια τύπου pouch και τελείωσε.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω αλλά δεν την δουλεύω γιατί την βρίσκω μάλλον κακή σαν υλοποίηση.

Δεν έχει τίποτα που να την κρατάει κλειστή, με αποτέλεσμα σε κάθε πτώση (και λόγω νόμου Μέρφυ) πάντα να ανοίγει διάπλατα.

 

Του έχω βάλει μια spigen και μια τύπου pouch και τελείωσε.

 

Μιας και μιλάτε για θήκες.

Εδώ είσαι http://www.ringke.com/site/brand.php?id=3&item=187 :) Οι καλύτερες θήκες της αγοράς.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια τιμή με την spigen έχει. Από εκεί και μετά μπαίνει και το προσωπικό γούστο του καθενός. Τι του αρέσει δηλαδή.

Προσωπικά τις διάφανες τις φοβάμαι για κιτρίνισμα με τον καιρό

Την συγκεκριμένη δεν την ξέρω.

 

EDIT ----- EDIT

 

Το θέμα με το "σκοτεινό" τζαμάκι στην original case μετά την αναβάθμιση, δεν το αντιμετοπίζει κάποιος άλλος? Ή μόνο εγώ έχω αυτή τη θήκη?

Είναι πολύ εκνευριστικό καθώς σε εξωτερικό χώρο δεν μπορείς να απαντήσεις/απορίψεις τη κλήση.

 

Προφανως επειδη καλυπτει τον αισθητηρα φωτός η θήκη, συμβαίνει. "Βλέπει" δηλαδή σκοτάδι το τηλεφωνο, οπότε κατεβάζει τελείως την φωτεινότητα.

Χωρις να ειμαι και απολυτα σίγουρος αν θα πιάσει (λόγω θήκης), κάνε το παρακάτω κόλπο.

 

Σε ενα σκοτεινό δωμάτιο (ή καλύπτοντας τον αισθητήρα με το χέρι) ώστε να ρίξει στο μίνιμουμ την φωτεινοτητα, κατέβασε την κουρτίνα και ανέβασε το slider με το χέρι μέχρι το σημείο που θέλεις.

Στην συνέχεια ανέβασε την κουρτίνα και ελευθέρωσε τον αισθητήρα.

Εφεξής, όταν θα "βλέπει" σκοτάδι δεν θα χαμηλώνει τελείως αλλά θα πέφτει στο σημείο που το ρύθμισες τώρα.

 

Αυτό το έχω κάνει και εγώ (δουλεύει δηλαδή κανονικά), παρόλο που δεν την δουλεύω την θήκη, γιατί βρίσκω πολύ σκοτεινό το επίπεδο που κατεβάζει την φωτεινοτητα στο σκοτάδι.

 

Κάνε το και πες μου αν πιάνει, γιατί δεν ξέρω αν έχουν κάνει καμιά λαλακια με την ρύθμιση που έχουν κάνει για την θήκη και "αναιρεί" το κόλπο.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για θήκες.

Εδώ είσαι http://www.ringke.com/site/brand.php?id=3&item=187 :) Οι καλύτερες θήκες της αγοράς.

Μόλις την παρήγγειλα, καλή φαίνεται... Θα δείξει... Είχα μια σιλικόνης, αλλά όπως είπε και ο fanatikos κιτρίνισε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την παρήγγειλα, καλή φαίνεται... Θα δείξει... Είχα μια σιλικόνης, αλλά όπως είπε και ο fanatikos κιτρίνισε.

Ναι, γίνεται μια μαμακια και μισή. Χάλι!

Τώρα αυτή, σαν καλύτερης ποιότητας ίσως δεν το κάνει.

Μακάρι!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos

 

Ωραίο το κόλπο σου, φαίνεται να δουλεύει!

Βέβαια στην προηγούμενη έκδοση δεν υπήρχε αυτό το θέμα και τη νύχτα ή όταν το κάνεις reset θα έχεις πάλι πρόβλημα. Τουλάχιστον έτσι θα είναι λειτουργικό την ημέρα οπότε σ'ευχαριστώ πολύ!

Εμένα πάλι μου αρέσει πολύ αυτή η θήκη και ναι μεν δεν ασφαλίζει στο κλείσιμο, αλλά είναι λεπτή, κομψή και πρακτική με το τζαμάκι.

Edited by panas_p9
Link to comment
Share on other sites

@fanatikos

 

Ωραίο το κόλπο σου, φαίνεται να δουλεύει!

Βέβαια στην προηγούμενη έκδοση δεν υπήρχε αυτό το θέμα και τη νύχτα ή όταν το κάνεις reset θα έχεις πάλι πρόβλημα. Τουλάχιστον έτσι θα είναι λειτουργικό την ημέρα οπότε σ'ευχαριστώ πολύ!

Εμένα πάλι μου αρέσει πολύ αυτή η θήκη και ναι μεν δεν ασφαλίζει στο κλείσιμο, αλλά είναι λεπτή, κομψή και πρακτική με το τζαμάκι.

Τι να κάνεις! "Πενία τέχνας κατεργάζεται"!

 

Τι εννοεις reset? Αν εννοεις factory, τότε ναι. Ούτως ή άλλως χάνεις όλες τις ρυθμίσεις τότε.

Με απλό restart δεν χάνεται η ρύθμιση.

 

EDIT: Το μεταφέρω απο το νήμα του Ρ8.

 

Παιδιά, μιλάμε για τρομερά νέα! Μόλις χάθηκε το μοναδικό μείον που είχαν για μένα τα hua!!! Ξεκολλησαμε απο την ακατανομαστη!

 

Ε π ι τ ε λ ο υ ς !!!!

 

http://www.protothema.gr/technology/article/669336/neo-apokleistiko-episkeuastiko-kedro-gia-proioda-huawei/

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας...σκέφτομαι να πάρω το P9, από μπαταρία με nougat πως τα πάει;;

ειμαι ανάμεσα σε P9 Και honor 8 αλλά βλέπω πολλές γκρίνιες για το honor 8 με nougat σε σχέση με το P9

γενικά κλεινω προς P9

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το honor, αλλά στο 9αρι δεν βλέπω κάτι να διαφοροποιείται ουσιαστικά.

Μια απο τα ίδια με την Μ είναι. Τουλάχιστον με την δική μου χρήση.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Έχετε να προτείνετε κάποιο τζαμάκι για το P9? Ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

Προτίμησε κάποιο που καλύπτει όλη την οθόνη με τα χρώματα της συσκευής όπως αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα από αυτά τα tempered glass, επειδή δεν έχουν κόλλα παρά μόνον γύρω -γύρω, δημιουργούν μέσα στην οθόνη το λεγόμενο rainbow effect.

Δες αυτήν την σειρά απο βιντεακια στο YouTube (είναι 5 συνολικά) που ο τύπος τεσταρει κάμποσα διαφορετικά glasses πάνω στο Ρ9.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, όχι. Τώρα ακούω για 383.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς. Προσπαθώ όταν έχω μια κλήση σε εξέλιξη να γράψω στο dialpad ένα αριθμό που μου λέει ο συνομιλητής μου και να τον αποθηκεύσω στις επαφές αλλά δεν μπορώ με αποτέλεσμα όταν τερματιστεί η κλήση να χάνω τον αριθμό που έγραψα. Στο παλιό μου κινητό γινόταν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και Καλό Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις κληση,εμφανιζει ορισμενες επιλογες,ας πουμε ημερολογιο,σημειωματαριο κτλ. Καλυτερα να ανοιγεις το σημειωματαριο και να γραφεις εκει το τηλεφωνο που σου λενε. Ειναι βεβαια μετα μια διαδικασια παραπανω να καλεσεις το νούμερο απο εκει,αλλα τουλαχιστον δε θα το χάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις κληση,εμφανιζει ορισμενες επιλογες,ας πουμε ημερολογιο,σημειωματαριο κτλ. Καλυτερα να ανοιγεις το σημειωματαριο και να γραφεις εκει το τηλεφωνο που σου λενε. Ειναι βεβαια μετα μια διαδικασια παραπανω να καλεσεις το νούμερο απο εκει,αλλα τουλαχιστον δε θα το χάσεις.

 

Μάλλον δεν γίνεται όπως στο παλιό μου κινητό τελικά. Θα το κάνω έτσι πάντως. Ευχαριστώ για τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι με την B180, σε EVA L09. Δεν έχει έρθει ακόμα ota update. Υπάρχει κάπου αξιόπιστο link να κατεβάσω την επίσημη nougat;

Ευχαριστώ

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις δηλαδή στο hi-care και δεν σου βγάζει αναβάθμιση? Πες μας το custom σου.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις δηλαδή στο hi-care και δεν σου βγάζει αναβάθμιση? Πες μας το custom σου.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Ναι το hicare μου βγάζει ότι δεν έχω αναβάθμιση.

Το custom μου τι είναι;

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Ναι το hicare μου βγάζει ότι δεν έχω αναβάθμιση.

Το custom μου τι είναι;

 

EVA-L09CxxBxx . Το custom ειναι το Cxx. Π.χ. εμένα (vodafone branded) είναι L09"C02"B137 η τωρινή μου έκδοση. Άλλα custom είναι το C432 και C900.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...