Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν σχετικά με την αναβάθμιση.Δεν παρατηρώ το παραμικρό λαγκ στη λειτουργίαμ δειχνει υποδειγματικό, η μπαταρία τσιμπάει λίγο παραπάνω αλλά όχι τρομερά πράγματα και αυτο που παρατήρησα και μου έκανε εντύπωση είναι η ταχύτητα που συνδέεται σε wifi καθώς και η εναλλαγή απο δεδομένα σε wifi...μιλαμε αστραπιαία μετά την αναβάθμιση,ηταν που ήταν γρήγορη αλλα τώρα...! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, Χθες ήρθε και η nougat απο cosmote L09C150B361

Β361 ???!!!????

Α, καλά!!!

 

 

Λοιπόν σχετικά με την αναβάθμιση.Δεν παρατηρώ το παραμικρό λαγκ στη λειτουργίαμ δειχνει υποδειγματικό, η μπαταρία τσιμπάει λίγο παραπάνω αλλά όχι τρομερά πράγματα και αυτο που παρατήρησα και μου έκανε εντύπωση είναι η ταχύτητα που συνδέεται σε wifi καθώς και η εναλλαγή απο δεδομένα σε wifi...μιλαμε αστραπιαία μετά την αναβάθμιση,ηταν που ήταν γρήγορη αλλα τώρα...! :)

 

Factory reset έκανες?

Επιβάλεται σε αλλαγή version. Δεν είναι απλή αναβάθμιση.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχετικά με την αναβάθμιση.Δεν παρατηρώ το παραμικρό λαγκ στη λειτουργίαμ δειχνει υποδειγματικό, η μπαταρία τσιμπάει λίγο παραπάνω αλλά όχι τρομερά πράγματα και αυτο που παρατήρησα και μου έκανε εντύπωση είναι η ταχύτητα που συνδέεται σε wifi καθώς και η εναλλαγή απο δεδομένα σε wifi...μιλαμε αστραπιαία μετά την αναβάθμιση,ηταν που ήταν γρήγορη αλλα τώρα...! :)
καλησπέρα. Κ εγω την πηρα. Ολα τέλεια. Απλα το μονο που μου κανει ειναι όταν βαραει το viber ή messenger (δν ξερω σν το κανει και αλλου ακομα) και ειναι κλειδωμένο το τηλέφωνο δεν μου εμφανιζει εικονίδιο στην γραμμη ειδοποιησεων. Οταν το ξεκλειδωσω το εμφανιζει κανονικα. Σας το κανει; εχω μπει και στις ρυθμίσεις στη μπαρα ειδοποιησεων και εχω ρυθμισει τις εφαρμογες αυτες να εμφανίζονται και στην οθονη κλειδωματος.

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις από όσους αναβαθμισαν.

Απο αίσθηση στην χρήση και φυσικά από αυτονομία (μόλις έχουν κάτι συγκεκριμένο).

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις από όσους αναβαθμισαν.

Απο αίσθηση στην χρήση και φυσικά από αυτονομία (μόλις έχουν κάτι συγκεκριμένο).

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Αυτονομία ειναι νωρις.. Αλλα απο αισθηση χρησης πολυυυυ καλύτερο. Πολυ πιο smooth. Ακομα και στο untuntu ανεβηκα 8000 μοναδες. Εφτασε 96.000 απο 88.000 που ημουν.

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

S7 η P9 στη φωτογραφία; το P9 σε γενικές γραμμές. Το ξέρω ότι σπέρνει

 

Κοίτα το πιο εξειδικευμένο site που βαθμολογεί τις κάμερες των κινητών Dxomark βαθμολογεί 88 το σ7 και 80 το p9..Επι τις ουσίας όμως Εγώ πρωσωικα έμεινα το ίδιο ικανοποιημένος και από τα δύο..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το πιο εξειδικευμένο site που βαθμολογεί τις κάμερες των κινητών Dxomark βαθμολογεί 88 το σ7 και 80 το p9..Επι τις ουσίας όμως Εγώ πρωσωικα έμεινα το ίδιο ικανοποιημένος και από τα δύο..

 

Η υπερβολική οξύτητα που χαλάει τις φώτο στο S7 δεν υπάρχει στο P9 έτσι; επίσης πόσο γρήγορα κάνει Focus σε. Σχέση με το S7;;

Link to comment
Share on other sites

S7 η P9 στη φωτογραφία; το P9 σε γενικές γραμμές. Το ξέρω ότι σπέρνει

 

P9 για dynamic range σε καλό φωτισμό και χρώματα (+bokeh), S7 για λιγότερο κουνημένες και πιο φωτεινές βραδινές (με κίτρινη απόχρωση πάντα). Επίσης βραδινές με πρόσωπα (απόχρωση και ποιότητα στο δέρμα) πολύ καλύτερο το flash του S7.

Link to comment
Share on other sites

Η υπερβολική οξύτητα που χαλάει τις φώτο στο S7 δεν υπάρχει στο P9 έτσι; επίσης πόσο γρήγορα κάνει Focus σε. Σχέση με το S7;;

 

Στα ίδια επίπεδα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Κ εγω την πηρα. Ολα τέλεια. Απλα το μονο που μου κανει ειναι όταν βαραει το viber ή messenger (δν ξερω σν το κανει και αλλου ακομα) και ειναι κλειδωμένο το τηλέφωνο δεν μου εμφανιζει εικονίδιο στην γραμμη ειδοποιησεων. Οταν το ξεκλειδωσω το εμφανιζει κανονικα. Σας το κανει; εχω μπει και στις ρυθμίσεις στη μπαρα ειδοποιησεων και εχω ρυθμισει τις εφαρμογες αυτες να εμφανίζονται και στην οθονη κλειδωματος.

 

Καλημερα, υπαρχει ρυθμιση για αυτο και μπορεις να την ενεργοποιησεις απο τα Settings/Notifications & status bar/ Notifications turn on screen.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, υπαρχει ρυθμιση για αυτο και μπορεις να την ενεργοποιησεις απο τα Settings/Notifications & status bar/ Notifications turn on screen.
Αν και δν ειναι ετσι το μενου μου, εχω μπει σε ολες τις ρυθμίσεις και τα εχω ενεργοποιησει. Εχει παρατηρήσει καποιος αλλο αυτό; ειναι κάποιο bug η πρέπει να κανω καμοια επαναφορά εργοστασιακων;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα της Huawei από το GizOK καθώς και το καλώδιο φόρτισης με το μαγνητικό αντάπτορα. Να δω κι αν δουλεύει με τον fast charge φορτιστή...
Link to comment
Share on other sites

S7 η P9 στη φωτογραφία; το P9 σε γενικές γραμμές. Το ξέρω ότι σπέρνει

 

Προσωπικά, δεν μου αρέσει η φωτογραφία του S7. Μπορεί αρχικά να εντυπωσιάζει με την οξύτητά της αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις αυτή η υπερβολική επεξεργασία δεν βγαίνει σε καλό της φωτογραφίας.

 

Δεν μου αρέσει όμως και η έλλειψη του OIS και στο Ρ9. Το θεωρώ απαράδεκτο να μην υπάρχει, όταν μάλιστα το είχε το Ρ8 (ο πατέρας του) και το έχει και το Mate 9, που έχει το ίδιο setup (στην έγχρωμη).

 

Αλλιώς το Ρ9, έχει εξαιρετικές κάμερες, με πολλά "κόλπα" ενσωματωμένα, με ειδικά mode από την Leica, και με εξαιρετικές ασπρόμαυρες φωτογραφίες που βγαίνουν απευθείας από Α/Μ αισθητήρα και όχι με "κόλπα" από τον έγχρωμο.

 

Τώρα για την ταχύτητα εστίασης ... , δεν μπορώ να πω. Αν το ένα εστιάζει στα 0,8sec και το άλλο στα 0,7 δεν μπορώ να το καταλάβω. Είναι ταχύτατα και τα δύο.

 

Συμπέρασμα για μένα, αν το Ρ9 είχε OIS θα ήταν πραγματικά ολοκληρωμένο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

002903233a43bcc4f82f4d82a34e6dfe.jpg

 

157a6dda6975b2c6e3bbf99b71b99af9.jpg

 

Ήρθε η αναβάθμιση! Πλέον σου βάζει το DUO της Google ως εφαρμογή του συστήματος και δεν υπάρχει δυνατότητα απεγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η αναβάθμιση! Πλέον σου βάζει το DUO της Google ως εφαρμογή του συστήματος και δεν υπάρχει δυνατότητα απεγκατάστασης.

 

Καλοριζικη! Δεν άργησε και πολύ!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν, τώρα έδωσε το 5, λογικά με την επόμενη (7.ΧΧ) θα δώσει και το 5.1.

Και εκεί πιστεύω οτι θ' αξίζει να κάτσει κάποιος, αφού λογικά στο 8αρι android θα τελειώσει το Ρ9 και ως συνήθως θα του είναι κομμάτι βαρύ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχει κάποιος άποψη για αυτό:

https://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=7685&virtuemart_category_id=584

Ψάχνω γιαλί που να καλύπτει όσο το δυνατό μεγαλύτερο μέρος στα πλαϊνά της οθόνης, και μετά από έρευνα στο scroutz έπεσα στο παραπάνω.

Οι σκέψεις σας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχει κάποιος άποψη για αυτό:

https://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=7685&virtuemart_category_id=584

Ψάχνω γιαλί που να καλύπτει όσο το δυνατό μεγαλύτερο μέρος στα πλαϊνά της οθόνης, και μετά από έρευνα στο scroutz έπεσα στο παραπάνω.

Οι σκέψεις σας;

Ξέχνα το δεν υπάρχει κάτι της προκοπής

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα: Όταν μπαίνω σε κάποιες εφαρμογές π.χ. Chrome αυτόματα πέφτει η φωτεινότητα της οθόνης. Έχω την Nougat έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα: Όταν μπαίνω σε κάποιες εφαρμογές π.χ. Chrome αυτόματα πέφτει η φωτεινότητα της οθόνης. Έχω την Nougat έκδοση.

 

Μπορεί να φταίει η λειτουργία εξοικονομισης ενέργειας μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει η λειτουργία εξοικονομισης ενέργειας μάλλον.

 

Δεν ειναι αυτο. Το εχω απενεργοποιημενο αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αυτο. Το εχω απενεργοποιημενο αυτο που λες.

 

Κοίταξε, εάν είσαι στην 6άρα, στην μπαταρία να μην έχεις χρήση ενέργειας σε smart.

Link to comment
Share on other sites

Αφού λέει ο άνθρωπος ότι είναι σε Nougat.

 

Sent from my Huawei P9, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...