Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με αυτό, επειδή έχω διαβάσει ότι έχει ξεκινήσει να περνάει στο δίκτυο της το VoLTE, μήπως αυτό δημιουργεί καποια προβλήματα ή επιδεινώνει την κατάσταση.

Γιατί δεν δοκιμαζετε να το βαλετε σε 2g/3g και να δείτε τι γίνεται εκεί.

 

Για την ιστορία, Cosmote είμαι και εγω, με firmware c150b180, δεν έχω κανένα πρόβλημα με το 4g και μάλιστα πραγματικά πάει εντυπωσιακά.

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με αυτό, επειδή έχω διαβάσει ότι έχει ξεκινήσει να περνάει στο δίκτυο της το VoLTE, μήπως αυτό δημιουργεί καποια προβλήματα ή επιδεινώνει την κατάσταση.

Γιατί δεν δοκιμαζετε να το βαλετε σε 2g/3g και να δείτε τι γίνεται εκεί.

 

Για την ιστορία, Cosmote είμαι και εγω, με firmware c150b180, δεν έχω κανένα πρόβλημα με το 4g και μάλιστα πραγματικά πάει εντυπωσιακά.

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

 

Προσωπικά, στα μέρη που έχω θέμα με το 4g, έχω και με το 3g.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, στα μέρη που έχω θέμα με το 4g, έχω και με το 3g.

 

 

 

Το ίδιο και αντιστρόφως

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.kaizershop.gr/index.php?route=product/product&product_id=3741&search=p9 ειμαι ετοιμος να το αγορασω αλλο το vodafone δεν καταλαβαινω τι ειναι; παιζει τίποτα; επισης αν εχετε να μ προτείνετε καποιο αλλο σαιτ θα το δεχτώ :D απλα το μονο ασφαλες με τοσο χαμηλή τιμη ειναι αυτο που γνωρίζω...δε ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα βρηκα επισης αυτη την θηκη http://www.skroutz.gr/s/9555739/Terrapin-%CE%91%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BC%CE%B5-Stand-Huawei-P9-131-083-007.html την εχει καποιος; ειναι ασφαλες; εχει καποιος να μου προτείνει καποια αλλη; Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Είναι branded.

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είναι branded.

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

 

Υπαρχει τρόπος να γίνει unbranded και αν ναι ποιος; Συγκεκριμένα το δικό μου είναι από cosmote.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τρόπος να γίνει unbranded και αν ναι ποιος; Συγκεκριμένα το δικό μου είναι από cosmote.

Χωρίς root όχι για την ώρα έτσι άστο

Link to comment
Share on other sites

https://www.kaizershop.gr/index.php?route=product/product&product_id=3741&search=p9 ειμαι ετοιμος να το αγορασω αλλο το vodafone δεν καταλαβαινω τι ειναι; παιζει τπτ; επισης αν εχετε να μ προτείνετε καποιο αλλο σαιτ θα το δεχτώ :D απλα το μονο ασφαλες με τοσο χαμηλή τιμη ειναι αυτο που γνωρίζω...δε ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα βρηκα επισης αυτη την θηκη http://www.skroutz.gr/s/9555739/Terrapin-%CE%91%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BC%CE%B5-Stand-Huawei-P9-131-083-007.html τν εχει καποιος; ειναι ασφαλες; εχει καποιος να μου προτείνει καποια αλλη;

 

Εγώ το αγόρασα από το Smarties αλλά είναι branded vodafone ενώ στο site δεν ελεγε κατι τετοιο και μετά εκαναν τους κινεζους κτλ...Η βλακεία είναι πως μετά είδα οτι ήρθε από Ολλανδια..

 

Όσον αφορά τη θήκη έχω τη ίδια! Πολύ καλή σαν την spigen armor που ειχα και στο s4

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ειμαι ασχετος πανω σε αυτο το θεμα..θα εχω καποιο προβλημα; Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις unbrand πρέπει να ρουταρεις.

Για να ρουταρεις πρέπει να ξεκλειδωσεις το boot.

Αν ξεκλειδωσεις το boot αποχαιρετας την εγγύηση.

Γι' αυτό σου ειπε ο Ντέμης αστο για τωρα.

 

 

 

http://i.imgur.com/2nfABqj.jpg

 

Παίδες τι είναι αυτό ακριβώς?

 

Ιδέα δεν έχω! Που το βρήκες?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις unbrand πρέπει να ρουταρεις.

Για να ρουταρεις πρέπει να ξεκλειδωσεις το boot.

Αν ξεκλειδωσεις το boot αποχαιρετας την εγγύηση.

Γι' αυτό σου ειπε ο Ντέμης αστο για τωρα.[/i]

 

Χωρίς root όχι για την ώρα έτσι άστο

 

Σας ευχαριστώ! Κατι ακόμα,

1. Eχω την εκδοση L09C150B180. Αν βγει μια νεα εκδοση πχ L09C150**** μπορω να τη περασω χειροκινητα συμφωνα με τον οδηγο της πρωτης σελιδας ή θα πρεπει να περιμενω να μου τη στειλει η Cosmote με OTA.

2. Και αν βρω το update.zip στο XDA μπορω να το βαλω μεσω dload ή θελει root?

 

Sorry για τις παιδικές ερωτησεις αλλα ερχομενος απο Nexus επι σειρα ετών εχω παθει πολιτισμικό σοκ! :wacko:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω μια απορια. μεχρι πριν ενα μηνα οταν φορτιζα το κινητο αργουσε να φορτιζει. πλεον οταν το φορτιζω μπορει να χει τελςιωσει και μεσα σε μιση με μια ωρα. δεν εχω αλλαξει φορτιστη και απο οσο ξερω ο μαμισιος του δεν ειναι fast charger
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ! Κατι ακόμα,

1. Eχω την εκδοση L09C150B180. Αν βγει μια νεα εκδοση πχ L09C150**** μπορω να τη περασω χειροκινητα συμφωνα με τον οδηγο της πρωτης σελιδας ή θα πρεπει να περιμενω να μου τη στειλει η Cosmote με OTA.

2. Και αν βρω το update.zip στο XDA μπορω να το βαλω μεσω dload ή θελει root?

 

Sorry για τις παιδικές ερωτησεις αλλα ερχομενος απο Nexus επι σειρα ετών εχω παθει πολιτισμικό σοκ! :wacko:

Ναι και στα δύο. Κανένα πρόβλημα.

Δεν θέλει ρουτ.

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα δύο. Κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

 

Καλημέρα, και κάτι ακόμα για να μου φύγουν όλες οι απορίες.

Στην επιλογή της αναβάθμισης μπορώ να βάλω με άλλο Region?

Από L09C150B180 που είμαι τώρα σε L09C432****?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τη Nilkin. :thanks:

 

Ήρθε η Nilkin.. χάλια δυστυχώς. Όπως θα δείτε στις φωτογραφίες έχει γίνει καλά η εφαρμογή αλλά και πάλι "χάνει" κινήσεις στα άκρα της οθόνης, όπως π.χ. το roll-down του notification bar.

https://drive.google.com/open?id=0B_0G9aicu5K8NS1ENVBGN2R4UDA

https://drive.google.com/open?id=0B_0G9aicu5K8ZXE0QjN0VDhiZTA

https://drive.google.com/open?id=0B_0G9aicu5K8NkYtczFtSDBhOFE

Όχι τίποτα άλλο, αλλά πήγε και το tempered glass που είχα βάλει χαμένο. Γενικά αυτή η καμπυλότητα στις άκρες είναι πολύ άχρηστο trend. Από δω και στο εξής θα το προσέχω για να μην την πατήσω όπως με το P9

Edited by Butters
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και κάτι ακόμα για να μου φύγουν όλες οι απορίες.

Στην επιλογή της αναβάθμισης μπορώ να βάλω με άλλο Region?

Από L09C150B180 που είμαι τώρα σε L09C432****?

Οχι. Θα σου γυρίσει το region σε C900 και πλέον δεν θα λαμβανεις ΟΤΑ.

Ήρθε η Nilkin.. χάλια δυστυχώς. Όπως θα δείτε στις φωτογραφίες έχει γίνει καλά η εφαρμογή αλλά και πάλι "χάνει" κινήσεις στα άκρα της οθόνης, όπως π.χ. το roll-down του notification bar.

https://drive.google.com/open?id=0B_0G9aicu5K8NS1ENVBGN2R4UDA

https://drive.google.com/open?id=0B_0G9aicu5K8ZXE0QjN0VDhiZTA

https://drive.google.com/open?id=0B_0G9aicu5K8NkYtczFtSDBhOFE

Όχι τίποτα άλλο, αλλά πήγε και το tempered glass που είχα βάλει χαμένο. Γενικά αυτή η καμπυλότητα στις άκρες είναι πολύ άχρηστο trend. Από δω και στο εξής θα το προσέχω για να μην την πατήσω όπως με το P9

Ωχ! Δυστυχώς όμως βλέπω ότι πολλοί αρχίζουν και βγάζουν τέτοια γυαλιά, ειδικά στις ναυαρχιδες τους.

 

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ! Κατι ακόμα,

1. Eχω την εκδοση L09C150B180. Αν βγει μια νεα εκδοση πχ L09C150**** μπορω να τη περασω χειροκινητα συμφωνα με τον οδηγο της πρωτης σελιδας ή θα πρεπει να περιμενω να μου τη στειλει η Cosmote με OTA.

2. Και αν βρω το update.zip στο XDA μπορω να το βαλω μεσω dload ή θελει root?

 

Sorry για τις παιδικές ερωτησεις αλλα ερχομενος απο Nexus επι σειρα ετών εχω παθει πολιτισμικό σοκ! :wacko:

Στο expus(χονδρική μόνο)

 

Όσο για την καμπύλη που λέτε στης ακρες πλέον το έχουν όλες η ναυαρχιδες

Link to comment
Share on other sites

Στο expus(χονδρική μόνο)

 

Όσο για την καμπύλη που λέτε στης ακρες πλέον το έχουν όλες η ναυαρχιδες

Τι πράγμα είναι δηλαδή? Δεν μου φαίνεται για γυαλί.

Μηπως είναι τίποτα PET?

 

Μόνον εκεί το βρηκες? Λιανική?

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα δύο. Κανένα πρόβλημα.

Δεν θέλει ρουτ.

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

 

Κάτσε γιατί αφορά και εμένα αυτό! ΤΟ δικό μου P9 (Vodafone Branded) έχει μείνει στην L09C02B133. Η vodafone από ότι φαίνεται κοιμάται εδώ και πολύ καιρό....Μπορώ χωρίς root (και χωρις να χάσω εγγύηση) να κάνω upgrade σε B188 ή όποια άλλη νεότερη έκδοση υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε το λινκ απο το πρώτο ποστ και τις οδηγίες που θα βρείς.

Βεβαίως και μπορείς. Δεν θέλει ρουτ.

Όποιο θες βάζεις, για το L09. Απλά αν βάλεις από άλλο custοm region θα σου γυρίσει το c02, σε c900.

Οχι ότι θα γίνει και τίποτα τρομερό, έτσι? Απλά δεν θα παίρνεις ΟΤΑ.

Αν βάλεις για το δικο σου region (c02) δεν υπάρχει κανενα απολύτως θέμα.

 

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι πράγμα είναι δηλαδή? Δεν μου φαίνεται για γυαλί.

Μηπως είναι τίποτα PET?

 

Μόνον εκεί το βρηκες? Λιανική?

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

Καλή ερώτηση θα πάρω να δω τι είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. υπάρχει καποια ρύθμιση ωστε να εμφανίζει σε εικονίδιο στη γραμμη ειδοποιησεων το download και upload των data;; το ειχα παλια σε αλλα κινητα με custom rom και τό είδα προχτες στο p8 lite.. εψαξα αλλα δν βρήκα κατι σε μας. Γνωρίζει κανεις κατι;; Ευχαριστώ

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. υπάρχει καποια ρύθμιση ωστε να εμφανίζει σε εικονίδιο στη γραμμη ειδοποιησεων το download και upload των data;; το ειχα παλια σε αλλα κινητα με custom rom και τό είδα προχτες στο p8 lite.. εψαξα αλλα δν βρήκα κατι σε μας. Γνωρίζει κανεις κατι;; Ευχαριστώ

 

Καλημερα θα πας Διαχιρηση κίνησης δεδομένων και πάνω δεξιά έχει ένα γραναζακι , και από εκεί έχει ρυθμίσεις .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...