Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς; Εγώ απλά αναφέρθηκα στην αυτονομία, μέσα στην οποία έπαιξα και μουσική και η μπαταρία πάλι δεν επηρεάστηκε σημαντικά. 4% έχει η μουσική και 19% έχει μια εφαρμογή με σκίτσα που χρησιμοποιώ πολύ

 

Στην φωτογραφία που ανέβασες λέει 7+ ώρες χρήσης.

Η μουσική στο παρασκήνιο ανεβάζει αυτόν τον αριθμό. Πχ 2 ώρες μουσικής με κλειστή οθόνη μετράνε σαν χρήση.

Δηλαδή μπορεί χωρίς αυτό η χρήση σου να ήταν 5 ώρες από Ίντερνετ, κλήσεις και λοιπά

 

Θέλω να πω ότι η μουσική ειδικά η αρκετή ώρα αναπαραγωγής στο παρασκήνιο με σβηστή οθόνη σου χαλάει το συμπέρασμα βλέποντας τα νούμερα μέσα στα στατιστικά της μπαταρίας.

 

Άλλο 2 ώρες πχ safari και άλλο 2 ώρες μουσική με σβηστή οθόνη και χωρίς Ίντερνετ στο παρασκήνιο.

 

Πιστεύω να έγινε κατανοητό αυτό που λέω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Είτε με κλειστή την οθόνη είτε με ανοιχτή, ο one_tree_hill χρησιμοποιούσε το κινητό του με τον τροπο που ήθελε. Είτε στο παρασκήνιο είτε στο προσκήνιο ειναι ο τρόπος χρήσης του καθενός. Μη προσπαθούμε να φέρουμε καθενός τη χρήση στα δικά μας δεδομένα! Για τον one_tree_hill αυτος ειναι ο τρόπος χρήσης, για εμένα ειναι άλλος, για κάποιον άλλον ειναι άλλος!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Είτε με κλειστή την οθόνη είτε με ανοιχτή, ο one_tree_hill χρησιμοποιούσε το κινητό του με τον τροπο που ήθελε. Είτε στο παρασκήνιο είτε στο προσκήνιο ειναι ο τρόπος χρήσης του καθενός. Μη προσπαθούμε να φέρουμε καθενός τη χρήση στα δικά μας δεδομένα! Για τον one_tree_hill αυτος ειναι ο τρόπος χρήσης, για εμένα ειναι άλλος, για κάποιον άλλον ειναι άλλος!

 

O Τασος εννοει οτι μπορει να γραφει τοσες πολλες ωρες χρησης γιατι κανει χρηση εργασιων που δεν καινε μπαταρια οπως η αναπαραγωγη μουσικης, αρα δινεται μια καλη εικονα που μπορει να μην ισχυει εαν γινει αποκλειστικη χρηση wi-fi και δεδομενων, οπου οι ωρες χρησης θα ειναι λιγοτερες.

Ετσι και το 6s μου μπορει να γραψει πανω απο 10 ωρες χρησης (αναπαραγωγη μουσικης), αλλα δεν θα ειναι αντιπροσωπευτικο της μεσης χρησης ενος κινητου με κλησεις, δεδομενα, wifi και αλλες πιο ενεργοβορες διαδικασιες.

 

Κατα τα αλλα το SE, εχει αρχισει να με ψηνει και εμενα τελευταια για αλλαγη του 6s, γιατι ακουω τα καλυτερα και με βολευει σε μεγεθος μιας και ειχα συνηθισει με το 5s.

Link to comment
Share on other sites

O Τασος εννοει οτι μπορει να γραφει τοσες πολλες ωρες χρησης γιατι κανει χρηση εργασιων που δεν καινε μπαταρια οπως η αναπαραγωγη μουσικης, αρα δινεται μια καλη εικονα που μπορει να μην ισχυει εαν γινει αποκλειστικη χρηση wi-fi και δεδομενων, οπου οι ωρες χρησης θα ειναι λιγοτερες.

Ετσι και το 6s μου μπορει να γραψει πανω απο 10 ωρες χρησης (αναπαραγωγη μουσικης), αλλα δεν θα ειναι αντιπροσωπευτικο της μεσης χρησης ενος κινητου με κλησεις, δεδομενα, wifi και αλλες πιο ενεργοβορες διαδικασιες.

 

Κατα τα αλλα το SE, εχει αρχισει να με ψηνει και εμενα τελευταια για αλλαγη του 6s, γιατι ακουω τα καλυτερα και με βολευει σε μεγεθος μιας και ειχα συνηθισει με το 5s.

 

Ναι αυτό το πράγμα εννοώ.

Οι ώρες χρήσης διαφέρουν από χρήση σε χρήση. Ποσό μάλλον όταν μιλάμε για ώρες μουσικής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έρχονται νέες εκδόσεις του iPhone SE.

Συγκεκριμένα, από την ερχόμενη Παρασκευή καταργούνται οι εκδόσεις χωρητικότητας 16 και 32 Gigabytes, και θα αρχίσουν να διατίθενται αυτές με 32 και 128 Gigabytes αποθηκευτικό χώρο.

Οι τιμές θα μείνουν οι ίδιες. Αν αυτό ισχύσει και στην Ελλάδα μας, δε το ξέρω...:rolleyes:

 

Έχει βρει κάποιος κάποια ανακοίνωση για το πότε μπορεί να έρθουν Ελλάδα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος κάποια ανακοίνωση για το πότε μπορεί να έρθουν Ελλάδα;;;;

 

Mα υπάρχουν ήδη στην Ελλάδα, οι τιμές άλλαξαν την Παρασκευή :)

Link to comment
Share on other sites

Mα υπάρχουν ήδη στην Ελλάδα, οι τιμές άλλαξαν την Παρασκευή :)

 

Σωστός! Ευχαριστώ πολύ τώρα το είδα στα ΜΜ.

Edited by skiouros20
Link to comment
Share on other sites

Mα υπάρχουν ήδη στην Ελλάδα, οι τιμές άλλαξαν την Παρασκευή :)

 

Βλέπω το 64αρι να κοστίζει 390€ skroutz

Πριν τις αλλαγές πόσο είχε;

Μήπως εννοείς σε αλυσίδες καταστημάτων άλλαξε η τιμή πχ public;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές ειναι απλά αστείες, μόνο το ΜΜ το έχει φέρει μέχρι στιγμής (και έχουν απόκλιση 100 ευρό απο τις αντίστοιχες του γερμανικού ΜΜ)...

Υποθετικά θα έπρεπε να κοστίζει όσο και οι υπάρχουσες εκδόσεις που αντικαταστούν. Περίεργο πάντος που σνομπάρουν οι αλυσίδες το SE

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές ειναι απλά αστείες, μόνο το ΜΜ το έχει φέρει μέχρι στιγμής (και έχουν απόκλιση 100 ευρό απο τις αντίστοιχες του γερμανικού ΜΜ)...

Υποθετικά θα έπρεπε να κοστίζει όσο και οι υπάρχουσες εκδόσεις που αντικαταστούν. Περίεργο πάντος που σνομπάρουν οι αλυσίδες το SE

 

Πιθανόν δεν έχει μεγάλα περιθώρια κέρδους ή ακόμα και ζήτησης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το 64αρι να κοστίζει 390€ skroutz

Πριν τις αλλαγές πόσο είχε;

Μήπως εννοείς σε αλυσίδες καταστημάτων άλλαξε η τιμή πχ public;

 

Τόσο είχε και το 32ρι πριν έρθει το 64ρι οποτε προφανώς δεν άλλαξαν τιμές αλλά μόνο χωρητικότητες και αν δούμε τις επίσημες που ειναι 505/569 αντίστοιχα ειναι αρκετή η διαφορα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο 9.3.5 και εχω κατεβασμένο στον υπολογιστή το ISO του 9.3.5 Αν κάνω update στην 10.2 και δεν μου αρέσει θα μπορώ να το επαναφέρω στην 9? Η δεν γίνετε πια?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο 9.3.5 και εχω κατεβασμένο στον υπολογιστή το ISO του 9.3.5 Αν κάνω update στην 10.2 και δεν μου αρέσει θα μπορώ να το επαναφέρω στην 9? Η δεν γίνετε πια?

 

Όχι δεν μπορείς

Η τελευταία υποστηριζόμενη είναι η 10.2.1

Μόλις πας να κάνεις restore με το αρχείο της 9.3.5, το iTunes επικοινωνεί με τους servers της apple, βλέπει ότι είναι παλιότερη η έκδοση και δεν σε αφήνει

 

Δεν έχουν όμως ακουστεί προβλήματα για το se στην 10.2.1

Βέβαια εσύ έχεις την συσκευή εσύ θα αποφασίσεις.

Μπορείς να δεις βίντεο στο YouTube που συγκρίνουν διάφορες εκδόσεις σε διάφορες συσκευές.

Έχει και για την δική σου

 

Βέβαια εγώ είδα το σημαντικό στο iOS 10 ότι έχουν ελαττώσει τα εφέ και φαίνεται η συσκευή ότι ρολαρει πιο γρήγορα. Ήταν αρκετά αργά τα εφέ από iOS 7 έως και το iOS 9

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, το είχα κάνει αναβάθμιση μόλις είχε βγει η 10. Αλλά η μπαταρία δεν ήταν όπως ήταν στην 9. Και το είχα κάνει από το iso πίσω στην 9. Ίσως τωρα μετα από καιρο να εχει φτιαχτεί το θέμα της μπαταριάς.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, το είχα κάνει αναβάθμιση μόλις είχε βγει η 10. Αλλά η μπαταρία δεν ήταν όπως ήταν στην 9. Και το είχα κάνει από το iso πίσω στην 9. Ίσως τωρα μετα από καιρο να εχει φτιαχτεί το θέμα της μπαταριάς.

 

Συνήθως αυτό που λένε όλοι είναι ότι Αν δεν σε πειράζει μην το πειράζεις

Αν δεν σου λείπει τίποτα από τις νέες προσθήκες και λοιπά άφησε το έτσι

Όσο αναβαθμίζουμε τόσο βαραίνουν οι συσκευές

Είναι πλέον νόμος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

με το που το συνδεσα με το itunes μου εβγαλε αναβαθμιση φορεα..εχω κοσμοτε..και φοραω 10.3 b7

 

Η cosmote έχει βγάλει την αναβάθμιση γιατί άνοιξε η επιλογή για WiFi calling από ότι διαβάζω

 

Επίσης διαβάζω ότι αφαιρέθηκε η επιλογή 2g

Υπάρχει μόνο επιλογή 4g on-off

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote έχει βγάλει την αναβάθμιση γιατί άνοιξε η επιλογή για WiFi calling από ότι διαβάζω

 

Επίσης διαβάζω ότι αφαιρέθηκε η επιλογή 2g

Υπάρχει μόνο επιλογή 4g on-off

 

Nαι..εχει αλλάξει όλο το μενού με τα δεδομένα..καμμια σχέση με πριν

Το νου σας με τις ερωτήσεις ασφαλειας μην μπλέξετε

Link to comment
Share on other sites

Το νου σας με τις ερωτήσεις ασφαλειας μην μπλέξετε

 

Ποιες ερωτησεις ασφαλειας; Που ηταν;!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 10.3 δεν έχω θέμα στην απόκριση, όμως έχω πρόβλημα με την αυτονομία. Από τότε που ενημέρωσα τη συσκευή βγάζει μια μέρα με το ζόρι. Νομίζω ότι φταίει η έλλειψη 2G διακόπτη πλέον :mad: γιατί ζω σε περιοχή με κακό σήμα και όταν δεν ήθελα 3G το απενεργοποιούσα. Κατά τ' άλλα η συσκευή πετάει και η κάμερα συνεχίζει να με εκπλήσσει :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 10.3 δεν έχω θέμα στην απόκριση, όμως έχω πρόβλημα με την αυτονομία. Από τότε που ενημέρωσα τη συσκευή βγάζει μια μέρα με το ζόρι. Νομίζω ότι φταίει η έλλειψη 2G διακόπτη πλέον :mad: γιατί ζω σε περιοχή με κακό σήμα και όταν δεν ήθελα 3G το απενεργοποιούσα. Κατά τ' άλλα η συσκευή πετάει και η κάμερα συνεχίζει να με εκπλήσσει :)

 

Άνοιξε το 4g να δεις μήπως αντί για 3g έχεις 4g

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το 4g να δεις μήπως αντί για 3g έχεις 4g

 

2G δεν υπάρχει πλέον .Εαν ανοίξεις τα δεδομένα σε βάζει κατευθείαν στο 3G.Για το 4G εάν το θέλεις έχει άλλη επιλογή .Χασαμε τα σήματα με τον cosmote

Link to comment
Share on other sites

2G δεν υπάρχει πλέον .Εαν ανοίξεις τα δεδομένα σε βάζει κατευθείαν στο 3G.Για το 4G εάν το θέλεις έχει άλλη επιλογή .Χασαμε τα σήματα με τον cosmote

 

Το 3g 2g αλλάζει αυτόματα δεν νομίζω να έχει καταργηθεί όπως λες

Απλά δεν μπορείς να επέμβεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 3g 2g αλλάζει αυτόματα δεν νομίζω να έχει καταργηθεί όπως λες

Απλά δεν μπορείς να επέμβεις

 

Σωστό αυτό.

Απλώς στο μέλλον (ίσως και μέχρι τέλος του επόμενου έτους) η cosmote θα δώσει όλο το φάσμα του 2G σε 4G. Οι VoLTE συμβατες συσκευές ήδη διαμορφώθηκαν για αυτή τη μετάβαση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό.

Απλώς στο μέλλον (ίσως και μέχρι τέλος του επόμενου έτους) η cosmote θα δώσει όλο το φάσμα του 2G σε 4G. Οι VoLTE συμβατες συσκευές ήδη διαμορφώθηκαν για αυτή τη μετάβαση.

 

Σκέψου εγώ στο χωριό δεν είχα ποτέ 3g

Με το ζόρι έκανα κλήσεις σε 2g. Με διακοπές και έπρεπε να είμαι έξω από το σπίτι για να μιλάω χωρίς προβλήματα

Πλέον έχω 4g και μέσα στο σπίτι στο χωριό.

3g όμως δεν έχω.

Άρα εκεί κινούνται όλες οι εταιρείες και γι αυτό έχω αφήσει την συσκευή μου στο 4g.

Το είχαν αναφέρει παιδιά εδώ μέσα και κάποιοι όπως εγώ δεν το πιστεύαμε. Κι όμως το 4g σε πολλά σημεία είναι ανώτερο των άλλων δύο τύπων

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...