Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη που κάνω hijack το post σου ειδικά αφού δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω, αλλά επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για την ίδια θήκη για το s7 το απλό, μπορείς να μοιραστείς λίγες πληροφορίες μαζί μου?

Πόσο καλή, χρήσιμη, πρακτική είναι?

Γνωρίζεις αν μπορεί να μπει tempered glass χωρίς πρόβλημα?

 

Φιλε μου δεν ξερω αν αξιζει η αγορα της, ειναι μουρατη και ψαρωτικη, μπορεις να αντιστοιχισεις επαφες με εικονιδια ωστε να καταλαβαινεις ποιος σε παιρνει, μπορεις να απαντας κλησεις με κλειστη θηκη αλλα αμα χαλαει για πλακα τι να το κανεις. Για μενα παρε καποια αλλη.

 

H led view φορτιζει ασυρματα ,το Flex καλωδιο που εχουν σπαει πολλες φορες οποτε σταματαει να δουλευει , δυστηχως δεν καλυπτεται απο εγγυηση (εκτος αν πεσεις σε καταστημα που θελει να σε εξυπηρετησει , γιατι η samsung δεν δινει εγγυηση) , και δυστηχως δεν υπαρχει τροπος επισκευης

 

Σε ευχαριστω, ησουν σαφης. Αρα την κραταμε ετσι για την προστασια μονο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου δεν ξερω αν αξιζει η αγορα της, ειναι μουρατη και ψαρωτικη, μπορεις να αντιστοιχισεις επαφες με εικονιδια ωστε να καταλαβαινεις ποιος σε παιρνει, μπορεις να απαντας κλησεις με κλειστη θηκη αλλα αμα χαλαει για πλακα τι να το κανεις. Για μενα παρε καποια αλλη.

 

 

 

Σε ευχαριστω, ησουν σαφης. Αρα την κραταμε ετσι για την προστασια μονο.

Με τον ίδιο ακριβώς σταμάτησε να λειτουργεί και η δική μου. Την είχα βάλει από τη πρώτη στιγμή που είχα πάρει το edge και μετά από επτά περίπου μήνες σταμάτησε να λειτουργεί. Στην αρχή ( την ίδια μέρα ) άρχισε μία να δείχνει μία να σβήνει, σα να μην έκανε επαφή και μετά από κάποια ανοίγματα της θήκης, τέλος....

Πράγματι κρίμα γιατί και εγώ τη θεωρώ << Μουράτη >> αλλά αν είναι να έχει τόσο σύντομη ημερομηνία λήξης και σε τέτοια τιμή ( 60 - 70€), δεν αξίζει η αγορά της, κατά την άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο ακριβώς σταμάτησε να λειτουργεί και η δική μου. Την είχα βάλει από τη πρώτη στιγμή που είχα πάρει το edge και μετά από επτά περίπου μήνες σταμάτησε να λειτουργεί. Στην αρχή ( την ίδια μέρα ) άρχισε μία να δείχνει μία να σβήνει, σα να μην έκανε επαφή και μετά από κάποια ανοίγματα της θήκης, τέλος....

Πράγματι κρίμα γιατί και εγώ τη θεωρώ << Μουράτη >> αλλά αν είναι να έχει τόσο σύντομη ημερομηνία λήξης και σε τέτοια τιμή ( 60 - 70€), δεν αξίζει η αγορά της, κατά την άποψή μου.

 

ακριβως αυτο. Εγω δεν την δουλευψα ουτε 2 μηνες, και στην γυναικα μου την ειχα δωσει κανα 10ημερο, μιας και την ειχα ξεχασει σε ενα ντουλαπι, πραγματικα κριμα γιατι ειναι ακριβη για να χαλαει τοσο ευκολα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει κακομεταχείριση το πορτάκι και να μην διπλώνεται πίσω. Έτσι παρατείνεται ο χρόνος ζωής της.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται και είναι Περαία Θεσσαλονίκης η περνάει ο δρόμος του χαρίζω προστατευτικά για το home button.Μου ήρθανε πολλά οπότε μην κάθονται στο συρτάρι.

 

From

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει κακομεταχείριση το πορτάκι και να μην διπλώνεται πίσω. Έτσι παρατείνεται ο χρόνος ζωής της.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

εχεις δικιο αλλα με 3 μηνες χρησης ειναι αδικαιολογητο να χαλασει, ακομα και αν το γυριζεις πισω καμια φορα. Ας το εγγραφε να το ξερουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για Qi Charger έχει κανείς δοκιμάσει ΟΕΜ; Δεν με απασχολεί το fast charge, για φόρτιση στο γραφείο ή στο κομοδίνο ολονυχτίς προορίζεται. Αλλά δεν θέλω να δώσω τα τρελά νούμερα που ζητάει η Samsung για ένα πηνίο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Για Qi Charger έχει κανείς δοκιμάσει ΟΕΜ; Δεν με απασχολεί το fast charge, για φόρτιση στο γραφείο ή στο κομοδίνο ολονυχτίς προορίζεται. Αλλά δεν θέλω να δώσω τα τρελά νούμερα που ζητάει η Samsung για ένα πηνίο.

 

Παρέλαβα πριν λίγες ημέρες αυτόν.

Πάρα πολύ καλός! Ελαφρύς, μικρός,όμορφος. Όταν φορτίζει το κινητό αναβοσβήνει αργά ενώ όταν το κινητό φορτίσει τελείως το χρώμα του γίνεται πράσινο. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν λίγες ημέρες αυτόν.

Πάρα πολύ καλός! Ελαφρύς, μικρός,όμορφος. Όταν φορτίζει το κινητό αναβοσβήνει αργά ενώ όταν το κινητό φορτίσει τελείως το χρώμα του γίνεται πράσινο. ;)

 

Το έχω δεί, και μου έκανε εντύπωση το σχέδιό του, είναι διαφανές περιμετρικά. Αλλά μάλλον στο κομοδίνο τη νύχτα θα με ενοχλεί το φώς.

Πάντως δεν έχεις πρόβλημα με τη φόρτιση; Δοκιμάζω άφοβα τους αντίστοιχους; (sub 10 $)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δεί, και μου έκανε εντύπωση το σχέδιό του, είναι διαφανές περιμετρικά. Αλλά μάλλον στο κομοδίνο τη νύχτα θα με ενοχλεί το φώς.

Πάντως δεν έχεις πρόβλημα με τη φόρτιση; Δοκιμάζω άφοβα τους αντίστοιχους; (sub 10 $)

Ναι ίσως σε ενοχλεί αν είσαι..."photosensitive". Εγώ με τον συγκεκριμένο δεν έχω δει κάποια δυσλειτουργία. Ελπίζω να μην μου κάψει καμιά μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν λίγες ημέρες αυτόν.

Πάρα πολύ καλός! Ελαφρύς, μικρός,όμορφος. Όταν φορτίζει το κινητό αναβοσβήνει αργά ενώ όταν το κινητό φορτίσει τελείως το χρώμα του γίνεται πράσινο. ;)

Απορία, για το πως δουλεύουν αυτά, λίγο χαζή αλλά θα την πω, όσο έχεις το τηλέφωνο πάνω σε τέτοιου είδους φορτιστές για να φορτίσει, πρέπει ο φορτιστής να είναι στο ρεύμα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

εννοειται αυτο αλλιως απο που θα παρει ρευμα για να δωσει;

Και γιατί δεν βάζεις το τηλέφωνο απ ευθείας στο ρεύμα. Ποιο το νόημα αυτής της συσκευής;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν βάζεις το τηλέφωνο απ ευθείας στο ρεύμα. Ποιο το νόημα αυτής της συσκευής;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η φθορά της θύρας usb.

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.υπαρχει κανα screen protector,που να μην σηκωνεται όταν βαζεις θηκη?

Φιλε εγω εχω βαλει μεμβρανη της Forcell Full Cover και θηκη Nilkin Nature.Ο τελειος συνδιασμος και αφου χαλασα κανα 30αρι πριν...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η φθορά της θύρας usb.

 

(S7 edge & Tapatalk)

Πλάκα κάνεις...

Αν όντως είναι αυτός ο λόγος, είναι ότι πιο άχρηστο έχει βγει σε αξεσουάρ για μενα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

εκτος αυτου ειναι και πολυ βολικο (εχω παρει ενα με 7 ευρω απο ebay) δεν ψαχνεις καλωδια απλα ακουμπας το κινητο πανω και τελος χωρια που ειναι σαν σταντ μπορεις να δουλευεις το κινητο ενω φορτιζει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και το βράδυ είναι απίστευτα βολικό απλα το ακουμπάς πανω και τελείωσε, δεν ψάχνεις την θύρα και την σωστή πλευρά του καλωδίου
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δεί, και μου έκανε εντύπωση το σχέδιό του, είναι διαφανές περιμετρικά. Αλλά μάλλον στο κομοδίνο τη νύχτα θα με ενοχλεί το φώς.

Πάντως δεν έχεις πρόβλημα με τη φόρτιση; Δοκιμάζω άφοβα τους αντίστοιχους; (sub 10 $)

Λοιπόν, ο συγκεκριμένος που σου ποσταρα μόλις είδα ότι έχει και "κουμπάκι" για να απενεργοποιείς το φως! Οπότε κομπλέ.

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και το βράδυ είναι απίστευτα βολικό απλα το ακουμπάς πανω και τελείωσε, δεν ψάχνεις την θύρα και την σωστή πλευρά του καλωδίου

 

Καλημέρα,

Υπέαρχει περίπτωση να επηρεάζει την σωστή φόρτιση και απόδοση της μπαταρίας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όποιον ενδιαφέρεται και είναι Περαία Θεσσαλονίκης η περνάει ο δρόμος του χαρίζω προστατευτικά για το home button.Μου ήρθανε πολλά οπότε μην κάθονται στο συρτάρι.

 

From

 

Καλημέρα φιλε,

Τι ακριβώς προστατευτικά είναι αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια 4 χρονια φορτιζω τις συσκευες μου σχεδον αποκλειστικα με ασυρματη φορτιση με no-name pads και δεν εχω αντιμετωπισει ποτε προβλημα σε καμια συσκευη με την μπαταρια,

νομιζω οτι κανει και καλο κιολας στην μπαταρια γιατι φορτιζουν πιο αργα απο οτι με τον κανονικο φορτιστη,

την γρηγορη ασυρματη τωρα στο s7 δεν την εχω ενεργη μιας και το φορτιζω παντα βραδυ οποτε δεν με νοιαζει η εχτρα ταχυτητα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω τον ασύρματο φορτιστή της Nillkin, έχετε διαβάσει τίποτα σχόλια για τον συγκεκριμένο αν έχει θέματα κ.λ.π;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Υπέαρχει περίπτωση να επηρεάζει την σωστή φόρτιση και απόδοση της μπαταρίας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλημέρα φιλε,

Τι ακριβώς προστατευτικά είναι αυτα?

Δεν εχω παρατηρησει κατι, 2 χρόνια το χρησιμοποιώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέω να πάρω τον ασύρματο φορτιστή της Nillkin, έχετε διαβάσει τίποτα σχόλια για τον συγκεκριμένο αν έχει θέματα κ.λ.π;

Εγώ εχω αυτόν είναι εξαιρετικος

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0156OD7JA/ref=mp_s_a_1_4?ie=UTF8&qid=1493191563&sr=8-4&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=choetech+wireless+charger&dpPl=1&dpID=410vpIDnziL&ref=plSrch

 

Αν δεν θες να βγάζει fast, αλλαζεις τον διακόπτη απο τις ρυθμίσεις μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει κατι, 2 χρόνια το χρησιμοποιώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ εχω αυτόν είναι εξαιρετικος

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0156OD7JA/ref=mp_s_a_1_4?ie=UTF8&qid=1493191563&sr=8-4&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=choetech+wireless+charger&dpPl=1&dpID=410vpIDnziL&ref=plSrch

 

Αν δεν θες να βγάζει fast, αλλαζεις τον διακόπτη απο τις ρυθμίσεις μπαταρίας

Ευχαριστώ, δε με ενδιαφέρει το fast, για τη νύχτα το θέλω μόνο.. Κρατάω και αυτόν που προτείνεις και το απόγευμα θα αποφασίσω..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...