Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου καλε σε λιγους μηνες η αριστερη σου πλευρα θα γεμισει μια γραμμη (αραχνιων) απο πανω εως κατω.Η βαλε ζελατινα και κρατα αυτη τη θηκη,η βγαλτην αν δεν θελεις να σου κανει αραχνιες!Το εχω δει με τα ματια μου σε κινητο φιλου.Μολις εβαλα παιδια και γω screen knight ζελατινα και ειμαι υπερ ευχαριστημενος οσον αφορα το οτι κολλησε παντου λες και την εβαλε το εργοστασιο.Κανενα κενο και καμια φουσκαλα!

 

Επειδη σκεφτομαι και εγω να την περασω ,πες μου λιγο φιλε ,στα πλαγια το κολλησες αμεσως η το αφησες 10 λεπτα και μετα το πατησες;

Μηπως παιζει και ρολο η θερμοκρασια νερου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχτες παρελαβα και εγω την screen Knight την περασα εκατσε καλα αλλα 2 θηκες που εχω και στις 4 γωνιες μου πεταει την ζελατινα.
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος φωτο απο otterbox s7 edge tempered glass ?

ειμαι ετοιμος να κανω την αγορα και το σκεφτομαι.

τι λετε αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Πείτε μου σας παρακαλώ μια μεμβράνη για το απλό. Πήρα μια από τον germamo και είναι ψιλό απάτη. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Πείτε μου σας παρακαλώ μια μεμβράνη για το απλό. Πήρα μια από τον germamo και είναι ψιλό απάτη. Ευχαριστώ

Απ'οτι λένε εδώ αυτή είναι πολύ καλή..Εγω παρήγγειλα και περιμένω..

http://www.screenknight.com/galaxy-s7-invisible-shield/

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι λένε εδώ αυτή είναι πολύ καλή..Εγω παρήγγειλα και περιμένω..

http://www.screenknight.com/galaxy-s7-invisible-shield/

 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απ'οτι λένε εδώ αυτή είναι πολύ καλή..Εγω παρήγγειλα και περιμένω..

http://www.screenknight.com/galaxy-s7-invisible-shield/

 

Κάποια δοκιμασμένη από Skroutz;;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι και εγω να την περασω ,πες μου λιγο φιλε ,στα πλαγια το κολλησες αμεσως η το αφησες 10 λεπτα και μετα το πατησες;

Μηπως παιζει και ρολο η θερμοκρασια νερου;

 

Στα πλαγια την κολλησα αφου το αφησα μιση ωρα ετσι να καθεται οπως λενε και οι οδηγιες χρησης!Δεν κανει να πατησεις τα πλαγια οπως την υπολοιπη οθονη αμεσως!Φοραω και μια διακριτικη θηκη και δεν εχει σηκωθει καθολου!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η screen knight ξεκολλάει στο επάνω αριστερό μέρος σε συνδυασμό με spigen rugged armor..

Το θέμα είναι τι ν κρατήσω..θήκη ή προστασία οθόνης?!?

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την screenknight, αυτα τα νερα στην οθονη μετα απο ποσες ωρες θα φυγουν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα πλαγια την κολλησα αφου το αφησα μιση ωρα ετσι να καθεται οπως λενε και οι οδηγιες χρησης!Δεν κανει να πατησεις τα πλαγια οπως την υπολοιπη οθονη αμεσως!Φοραω και μια διακριτικη θηκη και δεν εχει σηκωθει καθολου!

 

ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

Εγω θηκη σιλικονης εχω χωρις ζελατινα. Δεν ψαχνω την οθονη με μεγενθυντικο αλλα φαινεται αψογη μετα απο 2 μηνες που το εχω. Το ιδιο και το Α5 2016. 9 μηνες το ειχα... Η οθονη ηταν αψογη.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω μία μαύρη καλή θήκη σιλικόνης που να καλύπτει καλά τις γωνίες και την κάμερα και δεν θέλω να κάνει πιο παχύ το τηλέφωνο.Εχει κανείς καμιά ιδέα ;

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

Link to comment
Share on other sites

Εγω θηκη σιλικονης εχω χωρις ζελατινα. Δεν ψαχνω την οθονη με μεγενθυντικο αλλα φαινεται αψογη μετα απο 2 μηνες που το εχω. Το ιδιο και το Α5 2016. 9 μηνες το ειχα... Η οθονη ηταν αψογη.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανει πανευκολα αραχνιες και γρατζουνιτσες,οι οποιοες ομως για να λεμε την αληθεια φαινονται μονο υπο γωνιες και με καταλληλο φωτισμο.Πρεπει να εισαι ψειρας δλδ για να τις δεις!Και γω ενα 6μηνο εχω το κινητο χωρις καμια προστασια οθονης και αποφασισα μετα απο τοσο καιρο να βαλω την screenknight!Εχω καμια 3-4 αραχνιτσες στην οθονη μου απο τη χρηση αυτων των μηνων.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν προκειται να το ψαξω τοσο.... Καλυτερα να μην ξερω...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την screenknight, αυτα τα νερα στην οθονη μετα απο ποσες ωρες θα φυγουν;

 

 

Μπορει καποιος να μου πει; σε εσας δεν ειχε κατι σαν νερα-θολωματα οταν την περασατε;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει; σε εσας δεν ειχε κατι σαν νερα-θολωματα οταν την περασατε;

 

Εμενα ειχε πολλα νερα τα οποια εφυγαν σε περιπου 18ωρες.Χθες την εβαλα και σημερα δεν εχω ιχνος!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχε πολλα νερα τα οποια εφυγαν σε περιπου 18ωρες.Χθες την εβαλα και σημερα δεν εχω ιχνος!

Ευχαριστώ πολύ Jim, ησύχασα τωρα :)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω κατι? Εμαθα οτι η οριντζιναλ θηκη η s-view γρατσουναει την οθονη την οθόνη του κινητου. Ισχει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω κατι? Εμαθα οτι η οριντζιναλ θηκη η s-view γρατσουναει την οθονη την οθόνη του κινητου. Ισχει κατι τετοιο?

Δυστυχώς φίλε μου ισχύει. Οχι σε τέτοιο βαθμό όπως το S6 απο, τι διαβάζω αλλά κάνει μικρογρατζουνιές μετά από καιρό. Την σκεφτόμουν και εγώ αλλά δεν το ρισκάρω.

 

Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω ποιο γυαλί ή protector κάθεται καλά στο edge. Το ένα ξεκολλάει, το άλλο μαζεύει σκόνες, το άλλο κάνει φουσκάλες το άλλο κολλάει αλλά το σηκώνουν οι θήκες. Τι στο καλό ρε παιδιά; :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα οντως υπαρχει θεμα. Το περασμενο μηνα ξοδεψα καπου 25 ευρω για τζαμακια και το παρατησα το θεμα. Πιο πανω μου ανεφεραν για το τζαμακι της puro αλλα το βρισκω μονο σε κωτσοβολο στα 18.90 μεσω του site τους με το παζαρεψε το. Προσωρινα του εβαλα μια μεμβρανη δεν θυμαμαι μαρκα, την οποια τοποθετησαν σε μαγαζι του κεντρου αψογα και επι του παροντος εφαρμοζει μια χαρα και σε συνδυασμο με την οριτζιναλ θηκη που ειναι πλατη. Απο το ιδιο μαγαζι μου ειπαν και για ενα νεο υλικο νανοτεχνολογιας που εφαρμοζουν στην οθονη με 18 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα οντως υπαρχει θεμα. Το περασμενο μηνα ξοδεψα καπου 25 ευρω για τζαμακια και το παρατησα το θεμα. Πιο πανω μου ανεφεραν για το τζαμακι της puro αλλα το βρισκω μονο σε κωτσοβολο στα 18.90 μεσω του site τους με το παζαρεψε το. Προσωρινα του εβαλα μια μεμβρανη δεν θυμαμαι μαρκα, την οποια τοποθετησαν σε μαγαζι του κεντρου αψογα και επι του παροντος εφαρμοζει μια χαρα και σε συνδυασμο με την οριτζιναλ θηκη που ειναι πλατη. Απο το ιδιο μαγαζι μου ειπαν και για ενα νεο υλικο νανοτεχνολογιας που εφαρμοζουν στην οθονη με 18 ευρω.

Μείνε όπως είσαι, αφού είσαι και ευχαριστημένος, διότι αυτά τα << νέα περί νανοτεχνολογίας >> στις περισσότερες των περιπτώσεων που ξέρω, για να μη πω σε όλες, αποδείχτηκαν μεγάλη μούφα. Αν το ψάξεις και εδώ πιο πίσω, θα το διαπιστώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω μία μαύρη καλή θήκη σιλικόνης που να καλύπτει καλά τις γωνίες και την κάμερα και δεν θέλω να κάνει πιο παχύ το τηλέφωνο.Εχει κανείς καμιά ιδέα ;

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

 

 

υπαρχει της spigen η slim armor.

την εχω εδω και δυο εβδομαδες με ζελατινα 3MK ARC https://www.youtube.com/watch?v=q7qYVI-2d0Y

και δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ κανενα θεμα η πιο παχυ το τηλεφωνο.

μαυρη την εχω σε black onyx s7 edge

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και τοποθετησα το glass της otterbox.. Αρχικα να πω οτι εχω το s7 flat..

1ον: Αφηνει ενα χιλιοστο χωρο πανω κατω και στο πλαι, αφηνει βασικα ακαλυπτα τα σημεια της οθονης οπου ξεκιναει η καμπυλοτητα της να το πω χοντρα χοντρα! Οποτε τη λεμε case friendly:!:

2ον: αριστερα και δεξια του glass δεν εχει κολλα 100% μεχρι τις ακρες πραγμα που σημεινει οτι θα μπουν σκονες-χνουδια πολυ συντομα οποτε τη λεμε επισης πολυ ευκολα και "Dust friendly" :mad:

3ον: αν το κοιταξεις σε φως διακρινεις τις σπαστικες μικρες κουκιδες σε ολη την οθονη!:mad:

4ον: Κολλησε-καθησε αψογα και δινει μια πολυ smooth αισθηση αυτο οφειλω να το παραδεχτω!

 

--> Συνοψη: δε θα εχει προβλημα να ξεκολλαει απ τις θηκες αλλα πιστευω θα μπει σκονη στα πλαϊνα και τελος για τα λεφτα της ναι με απογοητευσαι ΚΑΙ αυτη..!!

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετώ! Μιας και έχω χαθεί μες στις σελίδες του θέματος και δεν έχω βγάλει συμπέρασμα, έχετε κανένα σκρουτζολίνκ για tempered glass για το απλό s7 που να είναι δοκιμασμένο πως κολλάει χωρίς κενά στα πλάγια αλλά και να αφήνει χώρο για θήκη;

 

Ευχαριστώ παίδες!

Link to comment
Share on other sites

Για πες φίλε πως την βλέπεις την γνήσια μεμβράνη την έχω παραγγείλει και εγώ για το edge,ελπίζω να κάτσει καλά με την nillkin nature

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλαράκι μου αν τα καταφέρεις και την τοποθετήσεις με την πρώτη πέφτει πολύ καλά..

Είναι ότι καλύτερο..

Έχω ακούσει καλά λόγια και για την spigen απλά αφήνει λίγο κενό στις γωνίες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...