Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγβ μολις την πηρα.Μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο?

Δυστυχώς αυτήν την στιγμή δεν έχω δεύτερη συσκευή. Μόλις όμως βρω κάποια θα ανεβάσω αμέσως.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηρα στα χερια μου μια θηκη Clear View Cover για το edge , αυτο τωρα πως ενεργοποιειτε; δηλαδη ανοιγω-κλεινω το καπακι και δεν κανει κατι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορείς κάποιος να μου προτείνει, απο Ελλάδα, μια smart θήκη? (S7 κανονικό όχι edge)

Λέγοντας smart εννοώ, να απαντάει αυτόματα με το άνοιγμα του καπακιού, και να κλείνει αντίστοιχα αυτόματα.

 

Επίσης θα ήθελα να χωράει/βολέυει και ένα tempered glass.

 

Σας ευχαριστώ

 

Ομοιος ενδιαφερομαι κι εγω για τετοια θηκη , να ενεργοποιειται μολις ανοιγουμε το πορτακι.

Link to comment
Share on other sites

πηρα στα χερια μου μια θηκη Clear View Cover για το edge , αυτο τωρα πως ενεργοποιειτε; δηλαδη ανοιγω-κλεινω το καπακι και δεν κανει κατι

Κανονικά θα έπρεπε να λειτουργεί αυτόματα από μόνο του, αλλά οκ δεν είναι τίποτα.

Πας : ρυθμίσεις - σύνθετες λειτουργείες - αξεσουάρ - αυτόματα ξεκλείδωμα και είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να λειτουργεί αυτόματα από μόνο του, αλλά οκ δεν είναι τίποτα.

Πας : ρυθμίσεις - σύνθετες λειτουργείες - αξεσουάρ - αυτόματα ξεκλείδωμα και είσαι έτοιμος!

 

μπαινω εκει που λες φιλε αλλα δεν βλεπω την κατηγορια αξεσουαρ , με nougat ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Για όσους βάζουν ζελατίνες υγρής τοποθέτησης για την καλύτερη εφαρμογή τους

1.Δεν βάζουμε πολύ σαπούνι.Μια σταγόνα αρκεί.

2.Όταν βουτήξουμε την ζελατίνα στο νερό μετά με τα δάχτυλα αφαιρούμε το πολύ νερό και έπειτα την βάζουμε στην οθόνη.

3.Μετά την τοποθέτηση-κεντραρισμα στην οθόνη ασκούμε ελάχιστη πίεση για την αφαίρεση του νερού με το εργαλείο που θα χρησιμοποιήσουμε(κάρτα κλπ) έχοντας το τυλιγμένο με χαρτί.

Προσέχουμε πάντα να είναι βρεγμένα τα δάχτυλα για το χειρισμό της ζελατίνας.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να λειτουργεί αυτόματα από μόνο του, αλλά οκ δεν είναι τίποτα.

Πας : ρυθμίσεις - σύνθετες λειτουργείες - αξεσουάρ - αυτόματα ξεκλείδωμα και είσαι έτοιμος!

 

μπαινω εκει που λες φιλε αλλα δεν βλεπω την κατηγορια αξεσουαρ , με nougat ειμαι

 

Μπορει καποιος να μπει να δει που βρισκετε αυτην η κατηγορια; υπαρχει σε εσας η εχω θεμα εγω; ψαχνω τοση ωρα αλλα δεν το βρισκω

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μπει να δει που βρισκετε αυτην η κατηγορια; υπαρχει σε εσας η εχω θεμα εγω; ψαχνω τοση ωρα αλλα δεν το βρισκω

 

Ουτε σε μενα υπαρχει android 7

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη θήκη led cover και ενω εχω δει βίντεο απο Αμερική να πέρνει αναβάθμιση και να σχεδιάζεις και εσύ ο ιδιος με το led σχέδιο για τις επαφές εδω Ελλάδα τίποτα καμια αναβάθμιση ξέρει κανείς κατι γι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

μπαινω εκει που λες φιλε αλλα δεν βλεπω την κατηγορια αξεσουαρ , με nougat ειμαι

Δοκίμασε, ρυθμίσεις /προσβασημοτητα /κινητικές δυνατότητες /και ενεργοποίησε την εύκολη ενεργοποίηση οθόνης.

 

Sent from my s7 edge

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μπει να δει που βρισκετε αυτην η κατηγορια; υπαρχει σε εσας η εχω θεμα εγω; ψαχνω τοση ωρα αλλα δεν το βρισκω

Το << αξεσουάρ >> ενεργοποιείτε μόνο αν << δει >> η συσκευή κάτι ανάλογο.

Αν δεν υπάρχει λοιπόν << φορεμένο >> κάποιο αξεσουάρ, η το αξεσουάρ για κάποιο λόγο ( ίσως ελλαττωματικό ή θέλει κάποιο καθάρισμα στο κατάλληλο σημείο ή ένα βγάλε βάλε ή ένα restart στη συσκευή ) δε το << βλέπει >>, πάλι δε θα ενεργοποιηθεί. Πάντως κάτι από αυτά που σου γράφω στη παρένθεση τρέχει. Μάλλον χρειάζεται restart η συσκευή, το πιο πιθανό. Αν δε το έχεις κάνει, δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε, ρυθμίσεις /προσβασημοτητα /κινητικές δυνατότητες /και ενεργοποίησε την εύκολη ενεργοποίηση οθόνης.

 

Sent from my s7 edge

Παλι τα ιδια φιλε, ευχαριστω

Το << αξεσουάρ >> ενεργοποιείτε μόνο αν << δει >> η συσκευή κάτι ανάλογο.

Αν δεν υπάρχει λοιπόν << φορεμένο >> κάποιο αξεσουάρ, η το αξεσουάρ για κάποιο λόγο ( ίσως ελλαττωματικό ή θέλει κάποιο καθάρισμα στο κατάλληλο σημείο ή ένα βγάλε βάλε ή ένα restart στη συσκευή ) δε το << βλέπει >>, πάλι δε θα ενεργοποιηθεί. Πάντως κάτι από αυτά που σου γράφω στη παρένθεση τρέχει. Μάλλον χρειάζεται restart η συσκευή, το πιο πιθανό. Αν δε το έχεις κάνει, δοκίμασέ το.

 

Ευχαριστω φιλε, εκανα αυτο που λες αλλα τιποτα, μηπως φταιει που εχω screen protector και συγκεκριμενα την screenknight; τωρα δε θελω να το βγαλω για να το δοκιμασω ,διοτι ακουσα πως η συγκεκριμενη θηκη κανει γρατσουνιες ,δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια φιλε, ευχαριστω

 

 

Ευχαριστω φιλε, εκανα αυτο που λες αλλα τιποτα, μηπως φταιει που εχω screen protector και συγκεκριμενα την screenknight; τωρα δε θελω να το βγαλω για να το δοκιμασω ,διοτι ακουσα πως η συγκεκριμενη θηκη κανει γρατσουνιες ,δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο

Μήπως έχεις πακέτα κλειστα με το package?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρησιμοποιεις το package disabler pro, μπορεί να εχεις κλείσει καποιο πακέτο που σχετίζεται με την ενεργοποίηση της θήκης αυτής.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεις το package disabler pro, μπορεί να εχεις κλείσει καποιο πακέτο που σχετίζεται με την ενεργοποίηση της θήκης αυτής.

Μάλιστα, δεν την έχω εγκαταστήσει την συγκεκριμένη εφαρμογή φίλε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, δεν την έχω εγκαταστήσει την συγκεκριμένη εφαρμογή φίλε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάπου με το NFC πρέπει να σχετίζεται αυτο, το τσεκαρες;

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ενεργοποίησα φίλε, δεν βλέπω πάλι να γίνετε κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ενεργοποίησα φίλε, δεν βλέπω πάλι να γίνετε κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπορώ να σκεφτώ κατι αλλο φιλε δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

@dimtz η θήκη είναι αυθεντική?

Από αγγελίες την πήρα φίλε, μεταχειρισμενη, για αυθεντική έλεγε ο πωλητής, πως το καταλαβαίνω αυτό; αν δεν είναι αυθεντική δεν δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κατι αλλο φιλε δυστυχώς.

Δεν πειράζει φίλε, σ ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια φιλε, ευχαριστω

 

 

Ευχαριστω φιλε, εκανα αυτο που λες αλλα τιποτα, μηπως φταιει που εχω screen protector και συγκεκριμενα την screenknight; τωρα δε θελω να το βγαλω για να το δοκιμασω ,διοτι ακουσα πως η συγκεκριμενη θηκη κανει γρατσουνιες ,δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο

Κοίτα τη συγκεκριμένη θήκη την έχω περίπου 3 μήνες και η οθόνη είναι άψογη. Το πρόβλημα με τη παρόμοια θήκη το είχαν τα S6 , ευτυχώς στα S7 + S7 edge το διόρθωσαν.

Στο πρόβλημά σου τώρα. Με όσα γράφεις και διάβασα παραπάνω, πολύ φοβάμαι ότι ή είναι ελαττωματική ή το πιο πιθανό είναι ΟΧΙ γνήσια.

Επίσης να πω ότι δε χρειάζεται σε αυτά το αξεσουάρ να είναι ενεργοποιημένο το NFC, το είδα κάπου παραπάνω και για αυτό το επισημαίνω.

Αν μπορείς δοκίμασε κάπου που να είναι σίγουρα γνήσια. Ρώτα π.χ. αν υπάρχει η δυνατότητα δοκιμής σε ένα από τα μεγάλα και γνωστά καταστήματα, κάποιο τρόπο θα έχουν να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

@dimtz

κανονικά η θήκη παίζει κατευθείαν χωρίς τροποποιήσεις.

Και σε s7 edge που δοκίμασα μια flip, & σε note 3,4,edge παλιότερα όποια φλιπ έβαζα έπαιζε κατευθείαν. όλες αυθεντικές.

 

Δεν ξέρω τι παίζει. Αν στην πούλησε για αυθεντική & σε τιμή αυθεντικής (20-30 & όχι 5 ή 10) τότε θέλω να πιστεύω ότι είναι.

Ρώτησε τον πωλητή γιατί δεν παίζει, όπως θα έπρεπε ή άλλιως γύρισε την πίσω στο κατάστημα που την πήρε & πες δε δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τη συγκεκριμένη θήκη την έχω περίπου 3 μήνες και η οθόνη είναι άψογη. Το πρόβλημα με τη παρόμοια θήκη το είχαν τα S6 , ευτυχώς στα S7 + S7 edge το διόρθωσαν.

Στο πρόβλημά σου τώρα. Με όσα γράφεις και διάβασα παραπάνω, πολύ φοβάμαι ότι ή είναι ελαττωματική ή το πιο πιθανό είναι ΟΧΙ γνήσια.

Επίσης να πω ότι δε χρειάζεται σε αυτά το αξεσουάρ να είναι ενεργοποιημένο το NFC, το είδα κάπου παραπάνω και για αυτό το επισημαίνω.

Αν μπορείς δοκίμασε κάπου που να είναι σίγουρα γνήσια. Ρώτα π.χ. αν υπάρχει η δυνατότητα δοκιμής σε ένα από τα μεγάλα και γνωστά καταστήματα, κάποιο τρόπο θα έχουν να δοκιμάσεις.

 

@dimtz

κανονικά η θήκη παίζει κατευθείαν χωρίς τροποποιήσεις.

Και σε s7 edge που δοκίμασα μια flip, & σε note 3,4,edge παλιότερα όποια φλιπ έβαζα έπαιζε κατευθείαν. όλες αυθεντικές.

 

Δεν ξέρω τι παίζει. Αν στην πούλησε για αυθεντική & σε τιμή αυθεντικής (20-30 & όχι 5 ή 10) τότε θέλω να πιστεύω ότι είναι.

Ρώτησε τον πωλητή γιατί δεν παίζει, όπως θα έπρεπε ή άλλιως γύρισε την πίσω στο κατάστημα που την πήρε & πες δε δουλεύει.

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, μάλλον δεν είναι αυθεντική, 15 ευρώ την πήρα, μπορείτε να μου πείτε από που να την πάρω; από που συμφέρει; κάποιο λινκ; επίσης η μαύρη θήκη αφήνει εύκολα δαχτυλιές πάνω της; έχω μαύρο χρώματος edge, επειδή δεν θέλω να πάνε και αλλα χρήματα χαμένα θα ήθελα την άποψή σας

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...