Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είχε κουτάκι; Οι αυθεντικές φαίνονται από το κουτί

 

Tapatalk & Galaxy S7 edge

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είχε κουτάκι; Οι αυθεντικές φαίνονται από το κουτί

 

Tapatalk & Galaxy S7 edge

 

Τελικα ειναι μαϊμού φιλε, κατεβασα ομως μια εφαρμογη απο το store και δουλευει μια χαρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι μαϊμού φιλε, κατεβασα ομως μια εφαρμογη απο το store και δουλευει μια χαρα :lol:

 

Ωραία, αφού δούλεψε.

Βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με αυτές τις εφαρμογές όσον αφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας.

 

Εγώ παιδιά αγόρασα αυτήν και είναι ό,τι έψαχνα. Τόσο λεπτή που δεν καταλαβαίνεις ότι φοράς θήκη. Από προστασία δεν περιμένω να κάνει θαύματα και σίγουρα αν φύγει από ύψος θα κάνει σημάδια αλλά θα πάρω το ρίσκο. Δεν τις μπορώ τις θήκες με τίποτα. Μετά από διάφορες δοκιμές καταλήγω εδώ μέχρι να βρω και ένα γυαλί της προκοπής.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αφού δούλεψε.

Βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με αυτές τις εφαρμογές όσον αφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας.

 

Εγώ παιδιά αγόρασα αυτήν και είναι ό,τι έψαχνα. Τόσο λεπτή που δεν καταλαβαίνεις ότι φοράς θήκη. Από προστασία δεν περιμένω να κάνει θαύματα και σίγουρα αν φύγει από ύψος θα κάνει σημάδια αλλά θα πάρω το ρίσκο. Δεν τις μπορώ τις θήκες με τίποτα. Μετά από διάφορες δοκιμές καταλήγω εδώ μέχρι να βρω και ένα γυαλί της προκοπής.

 

οσο για την μπαταρια το παρακολουθησα λιγο, σε 2 ωρες καταναλωση 1% σε αναμονη ,θα το δω καλυτερα το βραδυ ,οσο για θηκες περιμενω απο ebay καμια 3-4 ,σιλικονης ,δερματινη και 2 αλλα σχεδια , μου βγηκε κανα 20αρικο ολες μαζι με αυτην που εχω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει γραφτεί πολλάκις, οι θήκες για το S7 edge είναι πονεμένη ιστορία. Ενώ υπάρχουν πραγματικά χιλιάδες επιλογές, προσωπικά δεν με ικανοποιεί καμία. Δεν θέλω να το μεγαλώνει ή να το βαραίνει. Δεν θέλω να "ακουμπάει" πάνω στις edge πλευρές με αποτέλεσμα να κάνει δύσχρηστη τη χρήση σε εκείνα τα σημεία. Και αν τελικά βρεις κάτι που σου αρέσει οπτικά, με καλή εργονομία και χωρίς να κάνει γκουμούτσα τη συσκευή, δεν σημαίνει ότι δεν θα σου σπρώχνει το γυαλάκι ή το protector που αυτό και αν είναι άλλη ιστόρια...

Γιαυτό κατέληξα σε κάτι ελαφρύ, τρομερά λεπτό το οποίο φτάνει ακριβώς μέχρι το περιμετρικό bezel και έτσι δεν σηκώνει τα προστατευτικά οθόνης που μπορεί να δοκιμάσω στο μέλλον. Με τα όποια ρίσκα της φυσικά αυτή η επιλογή.

Και γω περιμένω κάποιες από το gearbest. Έχω καταλήξει να έχω καμιά δεκαριά. Τυχερός αυτός που θα του το πουλήσω. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια φιλε, ευχαριστω

 

 

Ευχαριστω φιλε, εκανα αυτο που λες αλλα τιποτα, μηπως φταιει που εχω screen protector και συγκεκριμενα την screenknight; τωρα δε θελω να το βγαλω για να το δοκιμασω ,διοτι ακουσα πως η συγκεκριμενη θηκη κανει γρατσουνιες ,δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο

 

Κανει γρατζουνιες 1000% μετα απο καποιο διαστημα.Στο λεω απο φιλους που την πατησαν.Εφοσον ομως εχεις ζελατινα μη φοβασαι τπτ!Αν την βγαλεις και εχεις γυμνη την οθονη αναλαμβανεις και το ρισκο.

Link to comment
Share on other sites

Look at this on eBay http://www.ebay.co.uk/itm/141926581184

 

Πάρε αυτές σε 3 μέρες σπίτι σου

Full face μπαίνει με νερό

Στις γωνίες θέλει λίγο κόψιμο πριν την βάλεις γιατί στις γωνίες την σηκώνει η θήκη

Εγώ είμαι ευχαριστημένος και πολύ φτηνές

Την παρήγγειλα κι εγώ. Ηθελα να σε ρωτήσω: πρέπει να την βρέξουμε για να την τοποθετήσουμε; Εχει κάποιον οδηγό κάπου;

Επίσης γιατί την έκοψες στις άκρες; διαπίστωσες μετά την τοποθέτηση ότι θέλει κόψιμο για να μην την πετάει η θήκη;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κανει γρατζουνιες 1000% μετα απο καποιο διαστημα.Στο λεω απο φιλους που την πατησαν.Εφοσον ομως εχεις ζελατινα μη φοβασαι τπτ!Αν την βγαλεις και εχεις γυμνη την οθονη αναλαμβανεις και το ρισκο.

Ευχαριστώ για την επισήμανση φίλε, πιο πάνω αναφέρουν ότι δεν κάνει, τεσπα, ότι και να ισχύει θα έχω πάντα screen protector, όσο αφορά για την συγκεκριμένη θήκη μαϊμού που πήρα, μια χαρά κάνει την δουλειά της, ανοίγει - κλείνει την οθόνη χωρίς κουμπί, αν την πάρει κάποιος από ebay μια χαρά θα κάνει την δουλειά του με 5 ευρώ

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την επισήμανση φίλε, πιο πάνω αναφέρουν ότι δεν κάνει, τεσπα, ότι και να ισχύει θα έχω πάντα screen protector, όσο αφορά για την συγκεκριμένη θήκη μαϊμού που πήρα, μια χαρά κάνει την δουλειά της, ανοίγει - κλείνει την οθόνη χωρίς κουμπί, αν την πάρει κάποιος από ebay μια χαρά θα κάνει την δουλειά του με 5 ευρώ

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εφοσον εχεις προστασια δε σε νοιαζει οτι θηκη και να βαλεις,οσον αφορα την οθονη!Εχω δει με τα ματια μου edge φιλων μου να εχουν γρστζουνιες σαν ολοκληρη στηλη στην αριστερη πλευρα της οθονης εκει που ακουμπαει πρωτα το καπακι της θηκης αυτης.Την ειχα και γω και την αφησα στην ακρη.Για την ακριβεια πηρα ψαλιδι και εκοψα το καπακι και πλεον την μετετρεψα σε θηκη πλατης.Μαζι με μια screeknight ειμαι μια χαρα.Το περιεργο στην ολη υποθεση ειναι οτι εγω εδειξα τα σημαδια στους φιλους μου.Σε ερωτηση μου σας κανει σημαδια αυτη η θηκη η απαντηση ηταν οχι μεχρι να τους πω "ελα δω και κοιτα".Δεν το ειχαν παρει χαμπαρι!

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχεις προστασια δε σε νοιαζει οτι θηκη και να βαλεις,οσον αφορα την οθονη!Εχω δει με τα ματια μου edge φιλων μου να εχουν γρστζουνιες σαν ολοκληρη στηλη στην αριστερη πλευρα της οθονης εκει που ακουμπαει πρωτα το καπακι της θηκης αυτης.Την ειχα και γω και την αφησα στην ακρη.Για την ακριβεια πηρα ψαλιδι και εκοψα το καπακι και πλεον την μετετρεψα σε θηκη πλατης.Μαζι με μια screeknight ειμαι μια χαρα.Το περιεργο στην ολη υποθεση ειναι οτι εγω εδειξα τα σημαδια στους φιλους μου.Σε ερωτηση μου σας κανει σημαδια αυτη η θηκη η απαντηση ηταν οχι μεχρι να τους πω "ελα δω και κοιτα".Δεν το ειχαν παρει χαμπαρι!

 

Ok φιλε, γι αυτο και βαζω σε ολα μου τα κινητα προστασια οθονης, αλλους τους πειραζει ,αλλους οχι, συνηθως εχω τα κινητα μου με μια θηκη σιλικονης και screen protector, ετσι θα κανω και με το edge ,μονο που αυτην την στιγμη δοκιμαζω την smart view που μου αρεσε πολυ, εχει ωραια εμφανιση ,την εχω σε μαυρο χρωμα σε μαυρο κινητο και πριν λιγο παρηγγειλα απο ebay και σε silver

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχεις προστασια δε σε νοιαζει οτι θηκη και να βαλεις,οσον αφορα την οθονη!Εχω δει με τα ματια μου edge φιλων μου να εχουν γρστζουνιες σαν ολοκληρη στηλη στην αριστερη πλευρα της οθονης εκει που ακουμπαει πρωτα το καπακι της θηκης αυτης.Την ειχα και γω και την αφησα στην ακρη.Για την ακριβεια πηρα ψαλιδι και εκοψα το καπακι και πλεον την μετετρεψα σε θηκη πλατης.Μαζι με μια screeknight ειμαι μια χαρα.Το περιεργο στην ολη υποθεση ειναι οτι εγω εδειξα τα σημαδια στους φιλους μου.Σε ερωτηση μου σας κανει σημαδια αυτη η θηκη η απαντηση ηταν οχι μεχρι να τους πω "ελα δω και κοιτα".Δεν το ειχαν παρει χαμπαρι!

 

Πάντως φίλε μου στο δικό μου μετά από περίπου 3,5 μήνες , 100% δεν έχει θέμα και στο λέει αυτό ένας πολύ ψείρας.....

Μήπως οι φίλοι σου έχουν το S6, γιατί ξανά είπα ότι σε αυτό το μοντέλο ναι είχε θέμα η συγκεκριμένη θήκη, όχι όμως στο S7, διότι έχουν κάνει μια κουρμπίτσα και δεν ακουμπά πάνω στην οθόνη. Τώρα τι να πω; η δικιά μου χρήση πάντως μέχρι τώρα δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλε μου στο δικό μου μετά από περίπου 3,5 μήνες , 100% δεν έχει θέμα και στο λέει αυτό ένας πολύ ψείρας.....

Μήπως οι φίλοι σου έχουν το S6, γιατί ξανά είπα ότι σε αυτό το μοντέλο ναι είχε θέμα η συγκεκριμένη θήκη, όχι όμως στο S7, διότι έχουν κάνει μια κουρμπίτσα και δεν ακουμπά πάνω στην οθόνη. Τώρα τι να πω; η δικιά μου χρήση πάντως μέχρι τώρα δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα...

 

s7 edge και οι 2!Εδω θα ειμαστε και πιστευω σε λιγο καιρο θα κανει και σε σενα.Πιστευω εχει να κανει με την επιστροση του γυαλιου της οθονης.Ειναι ευαισθητο σε αραχνιες κτλ.Συμβουλευτικα σου λεω τι εχω δει.Αν πιστευεις οτι αξιζει το ρισκο την κρατας!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει θηκη όπως η samsung s7 S View Cover ΑΛΛΑ με την δυνατοτητα να κλεινει το πορτακι με μαγνητη ? Σε περιπτωση πτωσης να μην ανοιξει!
Link to comment
Share on other sites

Την παρήγγειλα κι εγώ. Ηθελα να σε ρωτήσω: πρέπει να την βρέξουμε για να την τοποθετήσουμε; Εχει κάποιον οδηγό κάπου;

Επίσης γιατί την έκοψες στις άκρες; διαπίστωσες μετά την τοποθέτηση ότι θέλει κόψιμο για να μην την πετάει η θήκη;:)

 

 

Οντως και εγω το εχω απορια.δεν λεει πουθενα οτι ειναι υγρης τοποθετησης

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

s7 edge και οι 2!Εδω θα ειμαστε και πιστευω σε λιγο καιρο θα κανει και σε σενα.Πιστευω εχει να κανει με την επιστροση του γυαλιου της οθονης.Ειναι ευαισθητο σε αραχνιες κτλ.Συμβουλευτικα σου λεω τι εχω δει.Αν πιστευεις οτι αξιζει το ρισκο την κρατας!

ΟΚ σέβομαι αυτά που λες, απλά ο ενδοιασμός μου είναι πως μετά από 4 μήνες σχεδόν χρήσης και μάλιστα εντατικής , αν ήταν να έχει κάποιο θέμα θα το είχε βγάλει.

Όπως και να έχει εγώ θα εξακολουθήσω να τη χρησιμοποιώ, αισθάνομαι ότι δε θα έχω πρόβλημα, αν πάλι βγάλει μετά από καιρό, ήδη έχω τη συσκευή σχεδόν ένα χρόνο + πόσο ακόμα θα τη κρατήσω, άρα μια χαρά θα είμαι!

Link to comment
Share on other sites

Την παρήγγειλα κι εγώ. Ηθελα να σε ρωτήσω: πρέπει να την βρέξουμε για να την τοποθετήσουμε; Εχει κάποιον οδηγό κάπου;

Επίσης γιατί την έκοψες στις άκρες; διαπίστωσες μετά την τοποθέτηση ότι θέλει κόψιμο για να μην την πετάει η θήκη;:)

 

Ναι στις γωνίες την πετάει η θήκη

Είναι υγρής τοποθέτησης

Εγώ τουλάχιστο έτσι την έβαλα

Link to comment
Share on other sites

Ναι στις γωνίες την πετάει η θήκη

Είναι υγρής τοποθέτησης

Εγώ τουλάχιστο έτσι την έβαλα

 

σορρυ κιολας αλλα πουθενα δεν λλει οτι ειναι υγρης.ΜΕ το υγρης δεν εννοουμε να εχει μια βρυση καπου στο δωματιο :lol::p

 

απ'οτι καταλαβα ενα απλο scrren protector ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Αν την βάλεις έτσι όπως δείχνει θα πάρει κάνα φορτηγό σκόνες από κάτω

Με νερό πάντως μπαίνει

Δεν είναι η κλασσική μεμβράνη που σπάει

Είναι τελείως ελαστική δεν τσακίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Λίγο παίδεμα η edge με θήκες και προστασία οθόνης. Έχω βάλει κάτι μεταξύ ζελατίνας κι τζαμιού και έκατσε καλά. Όμως βάζοντας μια πλαστική διάφανη θήκη την σηκώνει ελαφρώς στη μια γωνία κάποιες φορές και εκνευρίζομαι. Θέλω να ρωτήσω κάθεται προστασία οθόνης σε όλη την οθόνη με την clear s view της Samsung?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω το Edge και ξεκίνησα με το Book Case της samsung καθώς και την δικιά της προστασία για την οθόνη.

Το αποτέλεσμα καταπληκτικό.

 

Στην συνέχεια είπα να δοκιμάσω την Neo Hybrid της Spigen, η οποία είναι υπέροχη αλλά δεν συνεργάζεται με την προστασία της samsung. Την πέταγε πάνω κάτω.

Οπότε αγόρασα την προστασία της Spigen (Curved Crystal HD) η οποία τοποθετήθηκε σχετικά εύκολα και το αποτέλεσμα με την θήκη ήταν πάρα πολύ καλό.

Μέχρι όμως να έρθει η επόμενη μέρα...

Δυστυχώς άρχισε λίγο λίγο να την πετάει στις edge πλευρές και όσο την αφήνω χωρίς να την επαναφέρω τόσο ξεκολλάει. (?!?!?!?!?!?!)

Επίσης δημιουργούνται γρατσουνιές με το παραμικρό. Μέσα σε μία μέρα χρήσης είχε γεμίζει μικρές που δεν φαινόντουσαν εύκολα, ενώ τώρα μετά από σχεδόν 1-2 εβδομάδες χρήσης έχει γεμίσει.

Γενικά σας ζελατίνα είναι μια χαρά και στα χρώματα και στην αίσθηση αλλά για τα λεφτά της δεν την προτείνω.

 

Και μόλις παρήγγειλα και εγώ την ζελατίνα που είπε ο φίλος με τον 0,80€, ποτέ δεν ξέρεις!

(http://www.ebay.com/itm/351709378231)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω το Edge και ξεκίνησα με το Book Case της samsung καθώς και την δικιά της προστασία για την οθόνη.

Το αποτέλεσμα καταπληκτικό.

 

Στην συνέχεια είπα να δοκιμάσω την Neo Hybrid της Spigen, η οποία είναι υπέροχη αλλά δεν συνεργάζεται με την προστασία της samsung. Την πέταγε πάνω κάτω.

Οπότε αγόρασα την προστασία της Spigen (Curved Crystal HD) η οποία τοποθετήθηκε σχετικά εύκολα και το αποτέλεσμα με την θήκη ήταν πάρα πολύ καλό.

Μέχρι όμως να έρθει η επόμενη μέρα...

Δυστυχώς άρχισε λίγο λίγο να την πετάει στις edge πλευρές και όσο την αφήνω χωρίς να την επαναφέρω τόσο ξεκολλάει. (?!?!?!?!?!?!)

Επίσης δημιουργούνται γρατσουνιές με το παραμικρό. Μέσα σε μία μέρα χρήσης είχε γεμίζει μικρές που δεν φαινόντουσαν εύκολα, ενώ τώρα μετά από σχεδόν 1-2 εβδομάδες χρήσης έχει γεμίσει.

Γενικά σας ζελατίνα είναι μια χαρά και στα χρώματα και στην αίσθηση αλλά για τα λεφτά της δεν την προτείνω.

 

Και μόλις παρήγγειλα και εγώ την ζελατίνα που είπε ο φίλος με τον 0,80€, ποτέ δεν ξέρεις!

(http://www.ebay.com/itm/351709378231)

 

Πηρα και εγω αυτες που αναφερεις στο link απο το ebay ,ακομη δεν ηρθαν, ψαχνω να βρω screen protector το οποιο να μπαινει στο νερο και μετα να το περναμε ,αυτο γιατι τοποθετειτε πολυ ευκολα , ενω το αλλο προσωπικα δυσκολα να το κεντραρω ,αυτην την στιγμη εχω την screenknight ,δοκιμασα αρκετες θηκες και καμια δεν μου την πετα ,απλα μου αφησε πολλα νερα και δεν ειναι αισθητικα ωραιο

Αν εχει κανεις κατι κατα νου φθηνο screen protector το οποιο το βαζουμε σε νερο πριν την τοποθετηση για αγορα απο ebay ας μου πει, θα αγοραζα παλι την screenknight αλλα φοβαμαι μηπως πεταξω παλι τσαμπα 7 ευρω ,σιγα το ποσο αλλα λιγα λιγα μαζευονται

Link to comment
Share on other sites

Από που την αγόρασες την screenknight, ebay? Την βρίσκω ακριβά!

 

Εγω παντως 5 ευρω την ειχα παρει πριν 2 εβδομαδες.Ψαξε θα βρεις λινκ με αυτο το ποσο.

Link to comment
Share on other sites

Από που την αγόρασες την screenknight, ebay? Την βρίσκω ακριβά!

 

απο το site τους 7 ευρω, 10 μερες περιπου στο σπιτι σου, στο ebay την βρισκεις καπου στα 5,50 ,εκει εχουμε σ ενα μηνα παραδοση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...