Jump to content

#Κυνική_Τηλεφωνία 1: Φεβρουάριος με στυλ.... κυνικό


marga21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hi, Bonjour, hola, γειά σας . Και επειδή ξέρω τι σκέφτεστε, η απάντηση και στα δυο είναι ναι. Ναι είμαι ο ίδιος τύπος που γράφει τους κακούς Καζαμίες. Ναι χρησιμοποίησα google translate για να βρω πως λένε γειά σου σε γλώσσες που έπρεπε να το ξέρω.

 

 

  • Κυνισμός λοιπόν φίλοι μου. Ένας Βρετανός συγγραφέας είχε πει πως «κυνισμός είναι το χιούμορ με κακή διάθεση». Προσέξτε, έτσι λέγεται όταν αυτός που το κάνει έχει κακή διάθεση και όχι αυτός που το παρακολουθεί. Στην δεύτερη περίπτωση το λένε Αλ τσαντίρι Νιουζ. Από αυτό εδώ το σημείο λοιπόν, μετά το τέλος κάθε μήνα θα σχολιάζουμε τις δημοφιλέστερες ειδήσεις με μια πιο... κυνική ματιά.
     
     
  • Όπως την είδηση ότι πιθανότατα στην επόμενη έκδοση Android δεν θα υπάρχει συρτάρι εφαρμογών. Εγώ αυτό το κουμπί δεν το λέω ποτέ app drawer (ίσως επειδή κάνεις δεν το λέει έτσι ούτως η άλλως). Το λέω Παναγιώτα, που είναι το όνομα της μητέρας μου. Πατάω την «Παναγιώτα» και όλες οι εφαρμογές είναι τακτοποιημένες με αλφαβητική σειρά. Δεν είναι δυνατόν λοιπόν να έρχεται η Google και να μου στερεί την ίδια μου την μάνα.
     
     
  • Η Google, η οποία είναι και ο μοναδικός λόγος που δεν έχω κοπέλα όταν εκείνη αποφάσισε να googlάρει You... Tube από τον υπολογιστή μου. (Αν είχες πατήσει το bookmark θα ήμαστε ακόμα μαζί). Δύο στα δύο λοιπόν και τι μένει. Να μου στερήσει και τις SD cards; Ναι από ότι φαίνεται. Με την νέα λειτουργία λέει η SD card θα θεωρείται ενιαίος αποθηκευτικός χώρος με τον εσωτερικό. Πολύ ωραία ως εδώ αλλά ξέρετε τι ξέχασε να μου πει; Πως ουσιαστικά Θα αχρηστεύεται αν την βγάλεις από το κινητό της. Δηλαδή πήραν την SD card και την μετέτρεψαν σε δεκαπεντάχρονο παιδί - όταν βγει από το κινητό του αχρηστεύεται.
     
     
  • Όχι σοβαρά τώρα δεν γίνεται το καινούριο προϊόν να ναι χειρότερο από το παλιό. Την φράση «Ο παλιός είναι αλλιώς» έχουν δικαίωμα να την λένε μόνο περίεργοι γέροι, αυστηρά μετά τα 80 που δεν τρέχουν γρήγορα και ο Φραντσέσκο Τότι. Κανείς άλλος. Όλα τα καινούρια πρέπει να ναι δύο φορές καλύτερα από τα παλιά. Δείτε για παράδειγμα τι μας έρχεται από την Κίνα όπου η δημοφιλέστερη είδηση είναι το νέο Xiaomi Μi 5 pro.
     
     
  • Γουάου που είπε και ο Βαρουφάκης και τον αντέγραψε το Facebook.
     
     
  • Αλλά επειδή είμαι περίεργος θα το πω. Τι «3D ceramic curves» ρε μπουρτζανόβλαχοι. Είχατε και στο χωριό σας ; Εντάξει να λέμε 3D αυτό στο σινεμά που προεξέχει κανένα αυτί και χειροκροτάμε... Ας είναι. Αλλά αυτό τώρα γιατί; Αν είναι έτσι, ας πούμε και τα πλεκτά της γιαγιάς μου «3D knitted wool» να χαρεί η δόλια. Με ενοχλεί όταν η διαφήμιση πάει να με εντυπωσιάσει με φθηνά κόλπα. Τόσες φορές έχω πάρει κόκα κόλα και κάθε φορά που ξεκινάω να τρέχω ανέμελα στην παραλία, με κοιτάνε και λένε τι κάνει ο καθυστερημένος. Πού είναι οι φίλοι μου, πού είναι τα γέλια; Πού είναι η χαρά της ζωής;
     
     
  • Το tip του μήνα : Εντάξει αυτό πιθανότατα το ξέρετε. Αν η συσκευή σας βραχεί βάλτε την γρήγορα σε ένα μπολ με ρύζι. Το βράδυ θα προσελκύσει Κινέζους που πιθανότατα θα την επισκευάσουν.

 

Ήταν η Κυνική Τηλεφωνία για τον μήνα Φεβρουάριο. Αν θέλετε να συνεχιστεί και τους υπόλοιπους μήνες ενημερώστε στα σχόλια. Καλή συνέχεια σε όλους!

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ιδεα και πολυ ωραιο γραψιμο...

Κατι καινουργιο και πρωτοτυπο που χρειαζοταν....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλωωωω! :D

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θέλουμε! :up:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο, πολύ ωραίο!!! Το κουμπί Παναγιώτα όλα τα λεφτά!!!! Γελαω ακόμα, άμα έχει χιούμορ ο άνθρωπος!
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Aψογο. Και βεβαια να συνεχισεις.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Δώσε και σώσε, marga21, σπέρνεις ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σε έπιασε κρίση συνειδήσεως; Δεν έπρεπε να γράψεις με τέτοιο πνεύμα σε αυτο το σαιτ. Υπάρχουν άλλα καταλληλότερα. Φιλικά.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: με το ρυζι εκλαψα!!! αρχισε να με κραζει και η γυναικα, οτι γελαω μονος μου σα χανος!
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, θεωρώ δεδομένη την συνέχιση της στήλης. :up::clap:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...