Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναπαίρνα ΡΟΜ με Odin να δεις για τη κάμερα. Αν δεν φτιάξει λογικα ειναι hardware πρόβλημα.για πάτε και Αυτό στο dialer *#0*# - Hardware diagnostic tests
Σε ευχαριστώ πολύ!! Μου βγάζει "σφάλμα εφαρμογής" στην μπροστινή κάμερα..

 

Άρα τι θέμα έχω;; hardware;

 

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μου βγάζει "σφάλμα εφαρμογής" στην μπροστινή κάμερα..

 

Άρα τι θέμα έχω;; hardware;

 

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα.ξαναπαιρνα τη ΡΟΜ και Κάνε το ίδιο να δεις πάλι.αν στο ξανακάνει με τη καθαρή εγκατάσταση της ΡΟΜ πας service

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.ξαναπαιρνα τη ΡΟΜ και Κάνε το ίδιο να δεις πάλι.αν στο ξανακάνει με τη καθαρή εγκατάσταση της ΡΟΜ πας service
Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να στήσω το τηλέφωνο από την αρχή;;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να στήσω το τηλέφωνο από την αρχή;;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι θα διαγραφούν τα πάντα από την εσωτερική. Μετέφερε τα στο pc και κάντο. Αφού έτσι και αλλιώς αν πας σέρβις θα στο κάνουν αυτοί έτσι και αλλιως.μα αν είναι hardware πρόβλημα γιατί να το πας στημένο το κινητό?Αφού σου είπα αυτοί κατά πάσα πιθανότητα θα το φλασάρουν.εγω σου λέω να περάσεις τη ΡΟΜ από την αρχή μήπως έχει φάει κόλλημα το κινητό και δεν είναι hardware πρόβλημα

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα διαγραφούν τα πάντα από την εσωτερική. Μετέφερε τα στο pc και κάντο. Αφού έτσι και αλλιώς αν πας σέρβις θα στο κάνουν αυτοί έτσι και αλλιως.μα αν είναι hardware πρόβλημα γιατί να το πας στημένο το κινητό?Αφού σου είπα αυτοί κατά πάσα πιθανότητα θα το φλασάρουν.εγω σου λέω να περάσεις τη ΡΟΜ από την αρχή μήπως έχει φάει κόλλημα το κινητό και δεν είναι hardware πρόβλημα
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου. Καθώς το κινητό έχει φάει 5 καλές τούμπες από τη μικρούλα μου, φοβάμαι ότι είναι θέμα hardware. Έχω όμως ασφάλεια και θα το κρατήσω έτσι λίγο καιρό ακόμη (άλλωστε δε χρησιμοποιώ πολύ selfie κάμερα ). Το άλλο πρόβλημα είναι πως βρίσκομαι Κρήτη και εδώ δεν ξέρω αν έχει smartec.

 

Και πάλι ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για αυτο εδω μπορω να κανω κατι; Ή παει αλλαγη ολη η οθονη , που φανταζομαι ειναι πανακριβα;

Η κακια στιγμη χθες που επεσε χωρις θηκη και χτυπησε στην ακρη προκαλωντας αυτο που βλεπετε.

Λειτουργει κανονικα παντως.

 

https://imgur.com/a/vm5YP

Edited by pilotos_18
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για αυτο εδω μπορω να κανω κατι; Ή παει αλλαγη ολη η οθονη , που φανταζομαι ειναι πανακριβα;

Η κακια στιγμη χθες που επεσε χωρις θηκη και χτυπησε στην ακρη προκαλωντας αυτο που βλεπετε.

Λειτουργει κανονικα παντως.

 

https://imgur.com/a/vm5YP

 

Απλά έχει ξεκολλήσει μια φλούδα από την επίστρωση της οθόνης.

Δεν πρόκειται να σου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα πάντως, είχε και το δικό μου για πάνω από 8 μήνες από ένα ατυχές πέσιμο και δεν είχα κανένα πρόβλημα (απλά άλλαξα τηλέφωνο γενικά και το πούλησα έτσι όπως ήταν).

Οθόνη αν δεν κάνω λάθος είναι 160-180€ γνήσια αυτή τη στιγμή, αν έχεις την οικονομική δυνατότητα καλώς παρόλα αυτά δεν ξέρω αν αξίζει να κάνεις αλλαγή οθόνης μόνο για αυτό που με το καιρό θα το συνηθίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε μου.

Για αλλαγη οθονης σε αυτα τα λεφτα δεν νομιζω οτι αξιζει. Τουλαχιστον τωρα με μονο αυτο το προβλημα.

Εξαλλου εαν δε δημιουργει προβλημα δε πειραζει. Μονο το αισθητικο ειναι το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Πως γινεται η smartec να μου ζηταει 300 ευρω για αλλαγη οθονης και ο Αβραμιδης στη θεσσαλονικη 170;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Πως γινεται η smartec να μου ζηταει 300 ευρω για αλλαγη οθονης και ο Αβραμιδης στη θεσσαλονικη 170;
Μήπως στην smartec δεν κατάλαβαν ότι πρόκειται για το flat και σου είπαν τιμή για edge;;;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω φιλε μου, οταν με ρωτησαν τους ειπα για s7 οχι για το edge. Η διαφορα στη τιμη ειναι τεραστια παντως
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω φιλε μου, οταν με ρωτησαν τους ειπα για s7 οχι για το edge. Η διαφορα στη τιμη ειναι τεραστια παντως
Το λέω γιατί φίλος μου με edge ρώτησε και του είπαν 300€ για αλλαγή οθόνης. Και δε νομίζω να έχουν την ίδια τιμή. Στην τελική, στον κόσμο που ζούμε αν του flat είχε 300€ , του edge δε θα "έπρεπε" να έχει 400€+; :-)

 

Κάνε ένα τηλέφωνο και ρώτα πάλι. Στα 170€ αξίζει η αλλαγή, στα 300€ εννοείται όχι.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος να μη κρατάει πολύ η μπαταρία τελευταία?

Ίσως με το τελευταίο update πριν κανένα μήνα που έγινε...

 

Κι εμένα το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εχει μειωθει περιπου 25% η αυτονομια τον τελευταιο μηνα.

μολις βρω λιγο χρονο θα το κανω ενα factory reset για να δω τι θα αλλαξει.

 

εγινε το fc, βελτιωθηκε λιγο η αυτονομια, αλλα οχι κατι ιδιετερο.

 

Το μεγαλυτερο προβλημα με το android γενικοτερα ειναι η μη "συνεπης" καταναλωση. Τη μια μερα μπορει να βγαλει 4,5sot, την επομενη μερα με ιδια χρηση 2,5

 

υποψην πως εχω τα παντα ανοιχτα. Διοτι αν ειναι να αρχισω να κουτσουρευω δυνατοτητες/ευκολιες, θα επαιρνα ενα xiaomi με 150€ και θα ημουν οκ...

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας επανεκκίνηση στο κινητό, στρώνει λίγο η κατανάλωση, αλλά σε κάνα δυο μέρες αρχίζει πάλι η πτώση της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια γινονται και στο S7 Edge. Θεμα ρομ ειναι. Το ενα update το φτιαχνει, το επομενο το χαλαει...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έκανα επαναφορά δεδομένων και η κατάσταση έστρωσε παρά μα πάρα πολύ. Εκεί που ήμουν στις 2,5 sot, τώρα πάει εύκολα 4. .. πόσο θα κρατήσει είναι η ουσία.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έκανα επαναφορά δεδομένων και η κατάσταση έστρωσε παρά μα πάρα πολύ. Εκεί που ήμουν στις 2,5 sot, τώρα πάει εύκολα 4. .. πόσο θα κρατήσει είναι η ουσία.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απο μερικες μερες μεχρι μερικες εβδομαδες :lol:

 

ΙΣΩΣ δουμε καποια βελτιωση οταν παρουμε το 8.0 αν και μεχρι τοτε θα εχει βγει το 8.1 ή 8.2

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

απο μερικες μερες μεχρι μερικες εβδομαδες :lol:

 

ΙΣΩΣ δουμε καποια βελτιωση οταν παρουμε το 8.0 αν και μεχρι τοτε θα εχει βγει το 8.1 ή 8.2

Η αλήθεια είναι πως έχω τα πάντα ανοιχτά. Ωστόσο τώρα είμαι στο περίπου 1 ώρα sot / 20-25% μπαταρία.

 

Πιστεύω πως η ζημιά γίνεται από τις native εφαρμογές τυπου Sammy health κλπ κλπ. Σε μένα αυτή μετρούσε βήματα με το έτσι θέλω!!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρσι που το είχα θυμάμαι, έβγαζα άνετα 4,5 ώρες οθόνη και με παιχνίδια μέσα. Μετά τη Nougat έπεσε τόσο πολύ;

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ιταλικο ITV ηρθε αναβαθμιση, γυρω στα 120ΜΒ. Περιλαμβανει την αναβαθμιση ασφαλειας της 1ης Οκτωβρη και δεν ξερω τι αλλο. Δεν καταλαβα κατι. Παραμενει 7.0
Link to comment
Share on other sites

Σε ιταλικο ITV ηρθε αναβαθμιση, γυρω στα 120ΜΒ. Περιλαμβανει την αναβαθμιση ασφαλειας της 1ης Οκτωβρη και δεν ξερω τι αλλο. Δεν καταλαβα κατι. Παραμενει 7.0

 

Σε ελληνικο μου ηρθε μια οπως τη περιγραφεις αλλα 375MB

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε με Nougat σας έχει περάσει τα νέα εικονίδια που έχει το S8?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε με Nougat σας έχει περάσει τα νέα εικονίδια που έχει το S8?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν κάνω λάθος, μόνο στο μέιλ στο ημερολόγιο και στα βίντεο.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σκοπό κάποια στιγμή η samsung να κάνει όλα τα εικονίδια σε s7 nougat ίδια με του s8? Το ίδιο λογισμικό έχουμε, θεωρητικα θα έπρεπε να έχουμε και τα ίδια εικονίδια. Και όλα όχι μόνο το mail τα βίντεο και 2-3 άλλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...