Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντικατάσταση μπαταρίας συνεπάγεται factory reset?
Έτσι εγώ διαβάσει, να ναι καλά το Samsung cloud

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει τροπος να δεις τη χωρητικοτητα της μπαταριας απευθειας απο το συστημα αρχειων.

Κατεβασε την εφαρμογη file explorer root browser. Επειτα πας: root directory-sys-class-power supply-battery και ανοιγεις με εναν text editor το fg_fullcapnom. Το νουμερο που θα δεις το πολλαπλασιαζεις επι 2. .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα είναι 2780 και την άλλαξα αρχές Σεπτεμβρίου. Είναι λογικό να έχει πέσει τόσο μέσα σε δύο μήνες;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι 2780 και την άλλαξα αρχές Σεπτεμβρίου. Είναι λογικό να έχει πέσει τόσο μέσα σε δύο μήνες;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει πέσει αρκετά όντως, αν βέβαια βγάζει όπως την πρώτη μέρα που την έβαλες τότε οκ. Την προηγούμενη στην αλλάξανε αφού την εξέτασαν; Ή επειδή το ζήτησες απλά;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι 2780 και την άλλαξα αρχές Σεπτεμβρίου. Είναι λογικό να έχει πέσει τόσο μέσα σε δύο μήνες;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που την αλλαξες;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που την αλλαξες;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην smartec Χαϊδάρι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει πέσει αρκετά όντως, αν βέβαια βγάζει όπως την πρώτη μέρα που την έβαλες τότε οκ. Την προηγούμενη στην αλλάξανε αφού την εξέτασαν; Ή επειδή το ζήτησες απλά;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Δεν είμαι ικανοποιημένος από τον χρόνο που βγάζει ενώ είναι καινούργια. Βέβαια χρησιμοποιώ klwp με διαφορά animations και ισως αυτό να καταναλώνει...

Την προηγούμενη τους είπα εγώ να την ελέγξουν γιατί είχε πέσει η απόδοση και την αλλαξαν

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

καλυπτει καποιο χρονο η εγγυηση για μειωμενη αποδοση;

 

εχω την εντυπωση πως οι μπαταριες δεν ειναι το κυριο προβλημα, οσο η καταναλωση που φαινεται να εχει ανεβει με το 7.0

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

εχω βγαλει ενα βιντεο 4 λεπτα με την μεγιστη αναλυση 3840χ2160 κ χωρο 1,36 gb αλλα στον υπολογιστη οταν το βαζω η εικονα παγωνη. συγκεκριμενα με το vlc.. me windows media play κλεινει ο υπολογιστης τελιως. ξερετε κανενα προγραμμα αλλο η καποιο τροπο για να μου παιξει?

 

KMPlayer και GOM PLAYER.

Link to comment
Share on other sites

Το πολλαπλασιασα επι δυο και εχω 2648, εναμιση χρονο το κινητο. Καλα την βλεπω..

Ανανβαθμιση σε 7.1 γνωριζουμε ποτε ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει τροπος να βγαζουμε φωτο σε μορφη RAW και να αποθηκευεται μονο η RAW και οχι και jpeg ταυτοχρονα? Επισης στο βιντεο, γινετε να τραβω σε 4k 60fps , root ειμαι αν βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

Το πολλαπλασιασα επι δυο και εχω 2648, εναμιση χρονο το κινητο. Καλα την βλεπω..

Ανανβαθμιση σε 7.1 γνωριζουμε ποτε ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει τροπος να βγαζουμε φωτο σε μορφη RAW και να αποθηκευεται μονο η RAW και οχι και jpeg ταυτοχρονα? Επισης στο βιντεο, γινετε να τραβω σε 4k 60fps , root ειμαι αν βοηθαει.

Μια χαρα εισαι..

Λογικα θα παει απευθειας στην 8.0...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Στην smartec Χαϊδάρι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είμαι ικανοποιημένος από τον χρόνο που βγάζει ενώ είναι καινούργια. Βέβαια χρησιμοποιώ klwp με διαφορά animations και ισως αυτό να καταναλώνει...

Την προηγούμενη τους είπα εγώ να την ελέγξουν γιατί είχε πέσει η απόδοση και την αλλαξαν

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να αλλάξω μπαταρία, η αντικατάσταση γίνεται άμεσα....? Ευελπιστώ ποιοτικά χωρίς σημάδια στο κινητό... Με την ip68..?

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για την απάντηση σας :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να αλλάξω μπαταρία, η αντικατάσταση γίνεται άμεσα....? Ευελπιστώ ποιοτικά χωρίς σημάδια στο κινητό... Με την ip68..?

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για την απάντηση σας :)

Άλλαξα εγώ σήμερα, 20€ smartec Χαϊδάρι, συνεχίζει η εγγύηση κανονικά και extra ένα χρόνο από σήμερα για τη μπαταρία. 1 ωρα παίρνει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα εγώ σήμερα, 20€ smartec Χαϊδάρι, συνεχίζει η εγγύηση κανονικά και extra ένα χρόνο από σήμερα για τη μπαταρία. 1 ωρα παίρνει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :)
Αν δεν έχει κλείσει χρόνο το κινητό δεν πληρώνεις για αλλαγή μπαταριας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει κλείσει χρόνο το κινητό δεν πληρώνεις για αλλαγή μπαταριας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχω από τον Μάρτιο του 2016,οποτε τα έχει φάει τα ψωμιά του.. Με μια μπαταρία που πλέον δεν βγάζει με τπτ την μέρα δυστυχώς... Έχουν και άβολο ωράριο στο Χαϊδάρι... Μέχρι τις 5 και καθημερινές μόνο... Δεν βολεύει πρακτικά αν εργάζεται κάποιος :/

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω ότι μετά από 1.5 χρόνο... Παρατήρησα σήμερα βγάζοντας τη spigen που του έχω ότι το πίσω καπάκι έχει ξεκολλήσει αμυδρά.... Ευελπιστώ όταν αλλάξουν μπαταρία να το φτιάξουν... Έχει παρατηρήσει κανείς αντίστοιχο φαινόμενο...?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω ότι μετά από 1.5 χρόνο... Παρατήρησα σήμερα βγάζοντας τη spigen που του έχω ότι το πίσω καπάκι έχει ξεκολλήσει αμυδρά.... Ευελπιστώ όταν αλλάξουν μπαταρία να το φτιάξουν... Έχει παρατηρήσει κανείς αντίστοιχο φαινόμενο...?
Συμβαίνει στα Samsung, οι κόλλες ξεκολλάνε σχετικά εύκολα σε σχέση με άλλα κινητά. Νομίζω θα σου το ξανακολλησουν εάν χρειαστεί και όλα καλά. Εμένα είχε τύχει στην οθόνη λίγο στο S6, και το είχαν κάνει.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση που έγινε πριν από λίγες ημέρες βλέπω διαφορά αρκετά σημαντική και καλή προς την μπαταρία έχει διαφορά κρατάει περισσότερο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση που περιέχει το patch Οκτωβρίου εννοείς φίλε;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση που περιέχει το patch Οκτωβρίου εννοείς φίλε;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Μου ήρθε αναβάθμιση πριν 2 μέρες 400mb μέγεθος. Αν δεις πιο πριν θα δεις τι pda και τι csc είναι.

Ναι του Οκτωβρίου είναι.

Αυτό το update όμως δεν το βλέπω μέσα στο sammobile όταν πατάω ως επιλογή αναζητήσεις χώρα greece. Αργούν να ανέβουν στο sammobile;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει καμια εφαρμογη για ραδιοφωνο ιντερνετικο που στο γραφικο του περιβαλλον να εμφανιζεται εικονικα η μπαρα με τους σταθμους με βελονα, οπως τα κλασικα, ξερετε... ?Οσες εχω κατεβασει, δειχνουν λιστα με τα ονοματα των σταθμων και ειναι καπως δυσχρηστο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Κατοχος του κινητου 18 μηνες και η μπαταρια βγαζει ανετα την ημερα.Σιγουρα εξαρταται και απο την χρηση που κανεις.Εγω βλεπω απο τοτε που το πηρα γυρω στις 5ωρες οθονη.Αυτο που θελω να ρωτησω εαν εχει κανεις burn in στην οθονη?Πατωντας *#0*# και στο blue επανω στην μπαρα δεξια νομιζω οτι εχει λιγο burn in την ωρα και τα υπολοιπα στοιχεια της μπαρας.Δυστυχως σε ολα τα κινητα με amoled που ειχα (s2,s4)ειχαν burn in και ειχα αλλαξει οθονη Απλα περιμενα να το εχουνε διορθωσει αυτο το προβλημα σε μια τοσο καλη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμιση πριν 2 μέρες 400mb μέγεθος. Αν δεις πιο πριν θα δεις τι pda και τι csc είναι.

Ναι του Οκτωβρίου είναι.

Αυτό το update όμως δεν το βλέπω μέσα στο sammobile όταν πατάω ως επιλογή αναζητήσεις χώρα greece. Αργούν να ανέβουν στο sammobile;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια είχες πριν; Της Cosmote η μία που έβγαλε τον Αύγουστο είχε θέμα σε μένα, και μετά παρατήρησα και εγώ βελτίωση όταν πήρα αναβάθμιση. Νομίζω αρκετές χώρες πήγαν από εκείνη απευθείας στου Οκτωβρίου, γιαυτό.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω δοκιμάσει προηγούμενη version της nougat, τώρα έχω αυτή της COSMOTE με το security του Αυγούστου, στην οποία παρατηρώ κατανάλωση ειδικά στο standby.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άρχισε το power button μία να πιάνει και μία όχι... Έχει αλλάξει κανείς να μας πει πόσο κοστίζει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...