Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει σκοπό κάποια στιγμή η samsung να κάνει όλα τα εικονίδια σε s7 nougat ίδια με του s8? Το ίδιο λογισμικό έχουμε, θεωρητικα θα έπρεπε να έχουμε και τα ίδια εικονίδια. Και όλα όχι μόνο το mail τα βίντεο και 2-3 άλλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε ξέρω τι παίζει, πάντως φαντάσου το Α3 2017 της γυναίκας μου, με την 7.0 πήρε τα εικονίδια που λες!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω παρατηρήσει ότι μετά από μερικές μέρες χρήσης, τα animations (άνοιγμα-κλείσιμο εικόνας) θα κολλάνε. Γενικά σπάνια τραβάω φωτογραφίες, ενώ στο gallery δεν έχω και πάρα πολλές φωτογραφίες (καμία 300άρα συνολικά). Δεν έχω παρατηρήσει πουθενά αλλού lag, παρά μόνο στα animations του gallery. Με restart στρώνει, αλλά μετά από λίγες μέρες πάλι τα ίδια.

 

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλό, χρυσό το huawei το p10 αλλά καλύτερα με το S7
Σε ποια θέματα; Μπορείς να το αναλύσεις γιατί γενικά το σκεφτόμουν για καμία αλλαγή;;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια θέματα; Μπορείς να το αναλύσεις γιατί γενικά το σκεφτόμουν για καμία αλλαγή;;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή βάζω σε προτεραιότητα κάμερα, μπαταρία, προτίμησα το s7 κι ας είναι ένα χρόνο παλιότερο. Το p10 είναι βολίδα και δε λαγκαρει πουθενά, αλλά και το s7 με καλύπτει

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το s7 ειναι η τελευταια συσκευη που εβγαλε η σαμμυ που διατηρει την οθονη στην αναλογια 16:9 και λειπουν οι λιγοτεροι αισθητηρες. Εχω κουραστει πλεον να βλεπω δηθεν καινοτομιες ενω στην ουσια να αφαιρουνται αισθητηρες ουσιας αλλα και οχι μονο οπως πχ η προσθαφαιρουμενη μπαταρια το ραδιο , οι συνδεσεις με την tv κλπ.τωρα οσον αφορα την premium αισθηση που σου δινει η συσκευη οταν την κρατας δεν με ενδιαφερει, οταν με το παραμικρο αφηνει δακτυλιες γλυστραει, και ευκολα γεμιζει ψιλο γρατζουνιες, αραχνιες που τις λενε εδω οι συμφορουμιτες μας. εχω το samsung Alpha g850f και ειμαι ανετος φοροντας του ενα tempered glass INOS και τιποτε αλλο και με το S7 πρεπει να προσεχω συνεχως.Κατα τ'αλλα οπως λεει ο dgeorge4 το τηλεφωνο παει σφαιρα. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μητερα μ εχει το εν λογο κινητο και τωρα ειναι στην αγγλια με primetel καρτα συμβολαιου 24μηνο εχει το δευτερο πακετο και πληρωνει 12ευρω καθε μηνα. Ομως της εμφανιζει ανανεωση δεδομενων τι συμενει αυτο ; Δεν ειναι αυτο οταν δε εχει καλη καλυψη το κινητο εκει που ειναι και δεν ποιανει καλο σημα ; Με επαννεκινηση δοκιμασε αλλα δεν επανηρθε κατι αλλο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία ο χρόνο γρήγορης φόρτισης είναι σχεδόν ίδιος με τον κανονικό χρόνο φόρτισης...γιατι μπορεί να συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία ο χρόνο γρήγορης φόρτισης είναι σχεδόν ίδιος με τον κανονικό χρόνο φόρτισης...γιατι μπορεί να συμβαίνει αυτό;

 

Πρόβλημα το καλώδιο σύνηθες φαινόμενο. Παίρνεις ένα άλλο και τελείωσε

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάει; με MM μου έβγαζε 4:45 SOT με οποιαδήποτε χρήση wifi-4g. Πλέον μόνο με WiFi βλέπω αυτό το SOT με το ζόρι και με 4g το πολύ 3:30 ώρες. Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου χάρισαν ένα S7 νεκρό εντελώς. Το πήγα στη smartec και σε μια ώρα αλλάξανε πλακέτα και όλα καλά. Μετά από 2 βδομάδες βλέπω πως το καπάκι πίσω είχε ξεκολλήσει. Το πάω πίσω να το δουν μήπως δεν είχε τοποθετηθεί σωστά, και μου λένε πως έχει φουσκώσει η μπαταρία και την αλλάξανε και αυτή στην εγγύηση. Το κινητό 18 μηνών περίπου.

 

Με τη νέα μπαταρία μια φορά το άφησα να πάει στο 8% από φουλ, και βλέπω πως μέσα σε 1 ημέρα και 21 ώρες είχε 6 ώρες sot και μισή ώρα κλήσεων περίπου. Από την αρχή που το πήρα από την επισκευή φόραγε 7.0.

 

Μόλις πήρε ΟΤΑ update με ενημέρωση ασφαλείας 1/10/2017.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την AccuBattery για να έχω μια εικόνας της μπαταρίας. Κάνει και εκτίμηση της υγείας της μπαταρίας όπου μου δίνει μέτρηση 78%, δλδ εργοστασιακή χωρητικότητα 3.000 mAh έχει πέσει στα 2.336 mAh. Διατηρώ φυσικά επιφυλάξεις κατά πόσο είναι αξιόπιστη η εφαρμογή.

Είναι φυσιολογική τετοια φθορά;

Το κινητό είναι περίπου ενός έτους.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι φυσιολογικη τετοια φθορα. Περιπου 10% το χρονο πρεπει να πεφτει.

το φορτιζες συχνα με quick charge?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση 400 mb σε ελληνική ΡΟΜ. Την κατεβάζω.

https://www.dropbox.com/s/bt1dsyvi0t8b0jq/Screenshot_20171108-135332.png?dl=0

Screenshot_20171108-135332.png?dl=0

6a2acdcf1c771c9196a6ff2bb34d4beb.jpg

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την AccuBattery για να έχω μια εικόνας της μπαταρίας. Κάνει και εκτίμηση της υγείας της μπαταρίας όπου μου δίνει μέτρηση 78%, δλδ εργοστασιακή χωρητικότητα 3.000 mAh έχει πέσει στα 2.336 mAh. Διατηρώ φυσικά επιφυλάξεις κατά πόσο είναι αξιόπιστη η εφαρμογή.

Είναι φυσιολογική τετοια φθορά;

Το κινητό είναι περίπου ενός έτους.

Και μενα τόσο λέει, 2260, 15 μηνών τηλέφωνο, αλλά η μπαταρία μου πλέον έχει πέσει όντως πολύ. Μόνο quick charge εγώ

 

559c40c16cf6d9856de8bbc0caad5c06.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι φυσιολογικη τετοια φθορα. Περιπου 10% το χρονο πρεπει να πεφτει.

το φορτιζες συχνα με quick charge?

 

Κάνα μήνα το φόρτιζα έτσι επειδή το είχα ξεχάσει στη γρήγορη ρύθμιση

Ξέρουμε πόσο κοστίζει η αντικατάσταση μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

εχω βγαλει ενα βιντεο 4 λεπτα με την μεγιστη αναλυση 3840χ2160 κ χωρο 1,36 gb αλλα στον υπολογιστη οταν το βαζω η εικονα παγωνη. συγκεκριμενα με το vlc.. me windows media play κλεινει ο υπολογιστης τελιως. ξερετε κανενα προγραμμα αλλο η καποιο τροπο για να μου παιξει?
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την AccuBattery για να έχω μια εικόνας της μπαταρίας. Κάνει και εκτίμηση της υγείας της μπαταρίας όπου μου δίνει μέτρηση 78%, δλδ εργοστασιακή χωρητικότητα 3.000 mAh έχει πέσει στα 2.336 mAh. Διατηρώ φυσικά επιφυλάξεις κατά πόσο είναι αξιόπιστη η εφαρμογή.

Είναι φυσιολογική τετοια φθορά;

Το κινητό είναι περίπου ενός έτους.

Υπαρχει τροπος να δεις τη χωρητικοτητα της μπαταριας απευθειας απο το συστημα αρχειων.

Κατεβασε την εφαρμογη file explorer root browser. Επειτα πας: root directory-sys-class-power supply-battery και ανοιγεις με εναν text editor το fg_fullcapnom. Το νουμερο που θα δεις το πολλαπλασιαζεις επι 2. .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δεις τη χωρητικοτητα της μπαταριας απευθειας απο το συστημα αρχειων.

Κατεβασε την εφαρμογη file explorer root browser. Επειτα πας: root directory-sys-class-power supply-battery και ανοιγεις με εναν text editor το fg_fullcapnom. Το νουμερο που θα δεις το πολλαπλασιαζεις επι 2. .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως είσαι ροοτ γιατί δεν υπάρχει το .....power supply-battery.. υπάρχει σκέτο το power

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειμαι ρουτ...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειμαι ρουτ...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίος, 2484 capacity, δηλαδή 83%

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...