Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω εαν εχουν βρει καποιο τροπο για root & twrp χωρις να γραψει το knox?

 

Όχι αυτό δε γίνεται

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

To home button όταν το κρατάς πατημένο ανοίγει την αναζήτηση της google. Γίνεται να το αλλάξω σε φωνητική αναζήτηση της google ?
Link to comment
Share on other sites

To home button όταν το κρατάς πατημένο ανοίγει την αναζήτηση της google. Γίνεται να το αλλάξω σε φωνητική αναζήτηση της google ?
με nova launcher..αλλιως μονο με root...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

1. Πως γινετε να μιλαμε και να μετατρεπετε σε γραπτο μηνυμα?

2. Γινετε σε root συσκευη να γραφουμε βιντεο σε 4k 60fps ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

1. Πως γινετε να μιλαμε και να μετατρεπετε σε γραπτο μηνυμα?

2. Γινετε σε root συσκευη να γραφουμε βιντεο σε 4k 60fps ?

Σχετικά με το πρώτο.

Φυσικά και γίνεται αυτό το μήνυμα που σου γράφω τώρα εγώ σου γράφω ή μάλλον μιλάω και το κινητό τα μετατρέπει σε κείμενο αυτό μπορεί να γίνει είτε μέσα από την Google από το ίδιο το πρόγραμμα που έχει το κινητό για να πληκτρολογείς μυνήματα δηλαδή της Samsung ή και μέσα από άλλα πληκτρολόγια εγώ χρησιμοποιώ το swype γιατί είναι πολύ καλό σε αυτόν το τομέα

Για παράδειγμα πιέστε το εικονίδιο με το μικρόφωνο στο πληκτρολόγιο σου και κάνε τις ανάλογες ρυθμίσεις έτσι ώστε να σου υποστηρίζετε ελληνικά

0cceafdbee92e1c01f6a751360096dd6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρώτο.

Φυσικά και γίνεται αυτό το μήνυμα που σου γράφω τώρα εγώ σου γράφω ή μάλλον μιλάω και το κινητό τα μετατρέπει σε κείμενο αυτό μπορεί να γίνει είτε μέσα από την Google από το ίδιο το πρόγραμμα που έχει το κινητό για να πληκτρολογείς μυνήματα δηλαδή της Samsung ή και μέσα από άλλα πληκτρολόγια εγώ χρησιμοποιώ το swype γιατί είναι πολύ καλό σε αυτόν το τομέα

Για παράδειγμα πιέστε το εικονίδιο με το μικρόφωνο στο πληκτρολόγιο σου και κάνε τις ανάλογες ρυθμίσεις έτσι ώστε να σου υποστηρίζετε ελληνικά

0cceafdbee92e1c01f6a751360096dd6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Swiftkey χρησιμοποιω αλλα γλωσσες πως βαζω, αγγλικα το παει... , κατεβασε κατι απο google απο play store αλλα που να παω για να του πω οτι μιλαω ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Swiftkey χρησιμοποιω αλλα γλωσσες πως βαζω, αγγλικα το παει... , κατεβασε κατι απο google απο play store αλλα που να παω για να του πω οτι μιλαω ελληνικα?

Μία σημαντική λεπτομέρεια είναι ότι τα ελληνικά δουλεύουνε μόνο όταν υπάρχει ίντερνετ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

8e59bfa5e82aea702b6c788e274ddfa1.jpg73cea34028bab6c16559f7dd378bf9c8.jpg

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Δεν φώτο την πρώτο μου δεν μου έχει το γρανάζι και το βελάκι προς τα αριστερά που δείχνει. Μόνο τον κύκλο έχει. Και στη φωνή έχουμε τα ίδια πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία χρησιμοποιώ το δακτυλικό αποτύπωμα

Είναι τραγικός ο αναγνώστης

Σε σχέση με apple και huwaei ειδικά είναι πολύ πίσω

Πρόσεξε κατά την εγκατάσταση του αποτυπώματος να περάσεις το δάχτυλο σου σε όλες τις πλευρές. Λόγω του ότι είναι ορθογώνιος ο αισθητήρας δεν ακουμπάς συνέχεια το ίδιο μέρος και για αυτό έχεις αποτυχίες. Σε μένα δουλεύει ακαριαία και με 4 αποτυπώματα!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θελω βοήθεια δεν ξέρω αν ειναι ρύθμιση η ειναι ετσι το κινητο.

στο νοτ 3 που ειχα μεχρι τωρα οποιαδήποτε ανοιχτή εφαρμογή η παιχνίδι ηθελε ιντερνετ και εγω έφευγα απο wifi περπάταγα προς το δρόμο με το που έμπαινε σε data συνέχιζε η πάταγα ενα retry και ολα οκ (και το αντίστροφό).

τωρα στο σ7 edge αν χασει το ίντερνετ η αν για αρκετή ωρα εχω ανοιχτο ενα παιχνιδι ιντερνετικο μου βγαζει οτι δεν εχω ιντερνετ και πρεπει να παω σε ρυθμισεις (εχω βεβαια) και η μονη λυση ειναι να βγω απο την οποα εφαρμογή και να ξαναμπω και τοτε ειναι οκ.

παιζει καμια ρυθμιση για economy data η κατι πού δεν μπορώ να βρω ακρη ? ενας φιλος εχει το ιδιο δεν το έψαξε βέβαια αλλα κανει αναγκαστικά τα ιδια.

ειναι εκνευριστικό τουλάχιστον για εμενα

Link to comment
Share on other sites

έχω φλασάρει μέχρι στιγμής 3 πολωνικές 6.0.1 oficial και σε καμία δεν δουλεύει η δόνηση, ότανανοίγει το κινητό κάνει τη χαρακτηριστική δόνηση αλλά όταν φορτώσει ακούγεται ένα πάρα πολύ σιγανο μπιμ στη θέση της δόνησης. πριν το φλασάρισμα δούλευε μια χαρά. έχουμε καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

έχω φλασάρει μέχρι στιγμής 3 πολωνικές 6.0.1 oficial και σε καμία δεν δουλεύει η δόνηση, ότανανοίγει το κινητό κάνει τη χαρακτηριστική δόνηση αλλά όταν φορτώσει ακούγεται ένα πάρα πολύ σιγανο μπιμ στη θέση της δόνησης. πριν το φλασάρισμα δούλευε μια χαρά. έχουμε καμιά ιδέα?

 

7αρα είχες Πριν?Το έχω πάθει και εγώ από φλασαρισμα..είχα 7αρα custom και πέρασα 6αρα custom μεσω twrp εχει να κάνει με τον bootloander.αν θες 6αρα official ..αν και λες οτι εχεις φλασαρεις αλλά δεν έστρωσε..ξαναφλασαρε ένα ένα τα αρχεια μέσω odin

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Ναι τηη 7αρα ειχα πριν, Οι καινουριες εκδοσεις odin δεν σε αφηνουν να φλασαρεις ενα ενα τα αρχεια. με μια παλια εκδοση το καταφερα και φαινεται να δουλεύει. Ιδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Ναι τηη 7αρα ειχα πριν, Οι καινουριες εκδοσεις odin δεν σε αφηνουν να φλασαρεις ενα ενα τα αρχεια. με μια παλια εκδοση το καταφερα και φαινεται να δουλεύει. Ιδωμεν...

 

Δεν είχες καθόλου δόνηση πριν σωστά?αυτό ήτανε δεν ειχε περαστεί ο bootloander δε θα ξαναχεις προβλημα

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θελω βοήθεια δεν ξέρω αν ειναι ρύθμιση η ειναι ετσι το κινητο.

στο νοτ 3 που ειχα μεχρι τωρα οποιαδήποτε ανοιχτή εφαρμογή η παιχνίδι ηθελε ιντερνετ και εγω έφευγα απο wifi περπάταγα προς το δρόμο με το που έμπαινε σε data συνέχιζε η πάταγα ενα retry και ολα οκ (και το αντίστροφό).

τωρα στο σ7 edge αν χασει το ίντερνετ η αν για αρκετή ωρα εχω ανοιχτο ενα παιχνιδι ιντερνετικο μου βγαζει οτι δεν εχω ιντερνετ και πρεπει να παω σε ρυθμισεις (εχω βεβαια) και η μονη λυση ειναι να βγω απο την οποα εφαρμογή και να ξαναμπω και τοτε ειναι οκ.

παιζει καμια ρυθμιση για economy data η κατι πού δεν μπορώ να βρω ακρη ? ενας φιλος εχει το ιδιο δεν το έψαξε βέβαια αλλα κανει αναγκαστικά τα ιδια.

ειναι εκνευριστικό τουλάχιστον για εμενα

 

Ρυθμίσεις > Συνδέσεις > Wi-Fi > Σύνθετες > Έξυπνη εναλλαγή δικτύων.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυναμη το S7. Απλα η τιμη εχει ανεβει τελευταια. Θα μπορουσες να βρεις κατι αντιστοιχο σε δυνατοτητες με λιγοτερα χρηματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, τι λέει το S7 πλεόν? Θα το προτείνατε; Έχω S5 Neo και σκέφτομαι να πάω στο 7αρι. περιμένω τις απόψεις σας.

 

Μία χαρά είναι το 7άρι! Ψάχνω λόγο για να το δώσω και να προχωρήσω στο s8 κυρίως λόγω εμφάνισης, αλλά πραγματικά δεν το βρίσκω αρκετά καλύτερο ώστε να το κάνω (έχω χρησιμοποιήσει το 8άρι για λίγο μερικές φορες). Βέβαια, δες και εναλλακτικές αφού σου λένε τα παιδιά ότι βρίσκεις ανάλογες συσκευές φθηνότερα, θα σου πρότεινα όμως να πιάσεις στο χέρι ότι υποψήφιο. Το S7 δίνει πολύ καλή αίσθηση σε υλικά, ποιότητα, πιάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

ποιες ειναι οι πιο φθηνες συσκευες με παρομοια χαρακτηριστικα; Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ποιες ειναι οι πιο φθηνες συσκευες με παρομοια χαρακτηριστικα;
Αυτή την απορία έχω και εγώ...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

ποιες ειναι οι πιο φθηνες συσκευες με παρομοια χαρακτηριστικα;

Περιμένω και εγώ με ενδιαφέρον να δω ποιες :-)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Συνδέσεις > Wi-Fi > Σύνθετες > Έξυπνη εναλλαγή δικτύων.

 

είναι ενεργό αυτό άλλα δεν βοηθάει στις εφαρμογές η εφαρμογη ειναι σαν να μην ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ οτι πλέον εχω ίντερνετ η οτι είναι σαν μια περίπτωση ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΕΙΣ μπαταριας η ντατα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τετοια χαρακτηριστικά καπου εκει κυμαίνονται όλα (αν εξαιρέσεις xiaomi και ίσως και λίγο huawei) Για LG ποια η γνώμη σας;. Ειναι τρομερο το άτιμο πάντως :D Πηγα και το χειριστηκα. Η μπαταρία πως τα πάει; πιστεύω να βγάζει τη μέρα. Edited by christos_087
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...