Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπει ρομ απο οποιαδηποτε παροχο και γινει branded η συσκευη εικονιδιο βιντεοκλησης δεν θα εχει. Μονο unbranded .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ως επισης και αν το καλωδιο υπερβαινει τα 2 μετρα παλι δεν δουλευει η ταχεια φορτιση.

Δηλαδή όλες οι εταιρείες ( cosmote, Vodafone, Wind ) στις δικές τους ρομ έχουν αφαιρέσει τη βιντεοκλήση;

Αν ισχύει αυτό δεν έπαιρνα που δεν έπαιρνα από αυτές συσκευή, τώρα και δώρο να μου κάτσει, θα το δώσω πίσω χα!χα!χα!

βλέπεις χρησιμοποιώ αρκετά τη βιντεοκλήση διότι μου χρειάζεται πολλές φορές και το viber δε το έχουν - χρησιμοποιούν όλοι....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο την εμπειρια σας, ποια μαρκα εχει τις πιο γρηγορες ενημερωσεις λειτουργικου? Η Samsung, για μενα αργει.
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις λογικά τα nexus/pixel της google, πιστεύω αυτή τη στιγμή τα Νokia.

Έχω το 2 εδώ και 1,5 μήνα και έχει πάρει 4-5 updates. 16/4 π.χ. ήρθε ενημέρωση ασφαλειας για 1/4.

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις λογικά τα nexus/pixel της google, πιστεύω αυτή τη στιγμή τα Νokia.

Έχω το 2 εδώ και 1,5 μήνα και έχει πάρει 4-5 updates. 16/4 π.χ. ήρθε ενημέρωση ασφαλειας για 1/4.

 

Συγγνωμη, δεν εννοουσα security updates αλλα αναβαθμιση, πχ απο 7 σε 8 android.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θα σου έλεγα. Πλην των κινητών της Google, η Nokia έχω δει να χρησιμοποιεί ως selling point τις έγκαιρες αναβαθμίσεις.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους..Μετά από αλλαγή μπαταρίας η διάρκεια αυξήθηκε πάρα πολύ.Νομίζω αξίζει η αλλαγή μετά από 2 χρόνια χρήσης.Ανεβάζω και φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Φοβερός χρόνος, εγώ πάνω από 6 ώρες δεν έχω δει και με καινούρια μπαταρία. Δεν έχεις το edge μήπως;
Link to comment
Share on other sites

Φοβερός χρόνος, εγώ πάνω από 6 ώρες δεν έχω δει και με καινούρια μπαταρία. Δεν έχεις το edge μήπως;

 

Το απλό το S7 έχω.Και για μένα η πρώτη φορά είναι που βλέπω πάνω από 7 ώρες..

Link to comment
Share on other sites

Το απλό το S7 έχω.Και για μένα η πρώτη φορά είναι που βλέπω πάνω από 7 ώρες..
Ωραίος, απλά όταν μπορέσεις ανέβασε και μια χρήση όταν το έχεις εκτός πρίζας περισσότερες ώρες.

Έκανα και ένα battery test στο geekbench 4 και έβγαλε σκορ 3070, πολύ πάνω από το μέσο όρο των exynos s7, πόσο μάλλον των snapdragon.

Στη πράξη το καλύτερο που έχω πετύχει με wifi είναι με τα πάντα ανοιχτά ,εκτός aod, το παρακάτω

 

 

fd222a6d06863e468534e2291db74e15.jpgd8d410fcadb7027899d5043ebd81c606.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περίπου ανάμεσα σε ποια ποσοστά πρέπει να είναι η μπαταρία για το βάλουμε στην μπρίζα;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Όλα τα smartphone που έχουν περάσει από τα χέρια μου τα τελευταία 7-8 χρόνια μαζί και το S7 Edge που πρόσφατα έδωσα στη γυναίκα μου, καθώς και το Note 8 που έχω τώρα τα φορτίζω ως εξής :

Όταν πάνε περίπου στο 15% ( λίγο πάνω λίγο κάτω ) με αργή φόρτιση και τα βγάζω από το φορτιστή όταν φτάσουν 100% και μετά από περίπου 20 λεπτά με μισή ώρα.

Με αυτό το τρόπο εμένα οι μπαταρίες μου είναι όλα αυτά τα χρόνια σα καινούργιες. Το S7 Edge για παράδειγμα , στα δύο χρόνια παρά ένα μήνα, η μπαταρία του ήταν άψογη, έδειχνε λίγο πάνω από τα 3.150 Mha από τα 3600 που είναι κανονικά. Την άλλαξα προληπτικά και χωρίς να μου έχει πέσει παρά ελάχιστα από την αρχική της απόδοση, λίγο πριν φύγει εντελώς η συσκευή από την εγγύηση και για να πληρώσω μόνο το ανταλλακτικό κόστους 20,50 € , αντί 50,00 € + αν πήγαινα μετά τη λήξη.

Τώρα διαβάζω διάφορα σχετικά με το θέμα φόρτισης, εμένα όμως αυτή η εμπειρία που έχω τόσα χρόνια με κάνει να μη σκέφτομαι άλλο τρόπο, για τις δικές μου ανάγκες φυσικά. Έτσι φορτίζω όπως προείπα και το Note 8 και είναι πράγματι άψογο και ας μην έχει τη χωρητικότητα της μπαταρίας του S7 Edge.

Αυτά από τη δική μου εμπειρία με διάφορες συσκευές οκτώ χρόνια τώρα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα smartphone που έχουν περάσει από τα χέρια μου τα τελευταία 7-8 χρόνια μαζί και το S7 Edge που πρόσφατα έδωσα στη γυναίκα μου, καθώς και το Note 8 που έχω τώρα τα φορτίζω ως εξής :

Όταν πάνε περίπου στο 15% ( λίγο πάνω λίγο κάτω ) με αργή φόρτιση και τα βγάζω από το φορτιστή όταν φτάσουν 100% και μετά από περίπου 20 λεπτά με μισή ώρα.

Με αυτό το τρόπο εμένα οι μπαταρίες μου είναι όλα αυτά τα χρόνια σα καινούργιες. Το S7 Edge για παράδειγμα , στα δύο χρόνια παρά ένα μήνα, η μπαταρία του ήταν άψογη, έδειχνε λίγο πάνω από τα 3.150 Mha από τα 3600 που είναι κανονικά. Την άλλαξα προληπτικά και χωρίς να μου έχει πέσει παρά ελάχιστα από την αρχική της απόδοση, λίγο πριν φύγει εντελώς η συσκευή από την εγγύηση και για να πληρώσω μόνο το ανταλλακτικό κόστους 20,50 € , αντί 50,00 € + αν πήγαινα μετά τη λήξη.

Τώρα διαβάζω διάφορα σχετικά με το θέμα φόρτισης, εμένα όμως αυτή η εμπειρία που έχω τόσα χρόνια με κάνει να μη σκέφτομαι άλλο τρόπο, για τις δικές μου ανάγκες φυσικά. Έτσι φορτίζω όπως προείπα και το Note 8 και είναι πράγματι άψογο και ας μην έχει τη χωρητικότητα της μπαταρίας του S7 Edge.

Αυτά από τη δική μου εμπειρία με διάφορες συσκευές οκτώ χρόνια τώρα περίπου.

Φίλε σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση με βοήθησες πολύ!!κάτι τέτοιο είχα και εγώ στο μυαλό μου

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για μπαταρία θα ήθελα να μου πείτε μια εφαρμογή που να λέει για την υγεία της μπαταρίας πόσο % έχει πεθάνει.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για μπαταρία θα ήθελα να μου πείτε μια εφαρμογή που να λέει για την υγεία της μπαταρίας πόσο % έχει πεθάνει.
Android info ..νομίζω έχει αυτό που θες

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την εφαρμογή και μου έδειξε 95.98% battery health με 11 κύκλους φόρτισης θεωρείται εντάξει?

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την εφαρμογή και μου έδειξε 95.98% battery health με 11 κύκλους φόρτισης θεωρείται εντάξει?

 

Στο συγκεκριμένο θέμα δεν είναι κ το πιο αξιόπιστο. Κ μετά από ένα χρόνο το ίδιο μπορεί να σ δείχνει στο θέμα ποσοστου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την εφαρμογή και μου έδειξε 95.98% battery health με 11 κύκλους φόρτισης θεωρείται εντάξει?
Τελείως αναξιόπιστο το πρόγραμμα. Τουλάχιστον σε μένα.απο 89 και κάτι πήγε στο 100e96094a9976a78b720c0f4baf0c37014.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Όταν το πρωτοπήρα με MM δεν επεφτε κάτω από 4,5 ώρες με οποιαδήποτε χρήση και full clash of clans, αλλιώς πήγαινα 5+ ώρες άνετα. Με το τελευταίο update και 50-50 wifi/4g και καινούρια μπαταρία, δε ξεπερνάω τις 3,5 ώρες χωρίς να παίζω πλέον κανένα παιχνίδι. Αν δε βελτιωθεί με oreo πάει για πούλημα 4cdb20659bc3661072bd99b6cad285c6.jpg938bc5a80a4b16d22086c55fe18defbb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή καθημερινά δουλεύω το J7 2017 έχοντας παράλληλα και το S7 το απλό για τις εξορμήσεις τα σαββατοκύριακα και την κάμερα του κυρίως,δεν με πολυαπασχολει το θέμα μπαταριας,αλλα απο οσο εχω παρατηρησει σε συγκριση με το J η αυτονομία του ειναι μιας ημέρας με τα βιας.Και είναι κινητό 8 μηνών προσεγμένο....
Link to comment
Share on other sites

Όταν το πρωτοπήρα με MM δεν επεφτε κάτω από 4,5 ώρες με οποιαδήποτε χρήση και full clash of clans, αλλιώς πήγαινα 5+ ώρες άνετα. Με το τελευταίο update και 50-50 wifi/4g και καινούρια μπαταρία, δε ξεπερνάω τις 3,5 ώρες χωρίς να παίζω πλέον κανένα παιχνίδι. Αν δε βελτιωθεί με oreo πάει για πούλημα 4cdb20659bc3661072bd99b6cad285c6.jpg938bc5a80a4b16d22086c55fe18defbb.jpg

 

Εμένα καινούργιο που το πήρα με νουγκατ κατευθειαν γύρω στις 4-4μησι ώρες βγάζει sot. Με νορμαλ χρηση 4g, wifi στο σπίτι. Φαντάζομαι με MM πρέπει να ήταν καλύτερα τα πράγματα. Κι εγώ ποντάρω στο ορεο

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει clear cache?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει clear cache?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν αναφέρεσαι σε εμένα δεν έχω κάνει κάτι χρειάζεται όμως? Το κινητό το εχω περίπου 10 μέρες μόνο

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ειναι πολυ αυξημενα τα ποσοστα του λειτουργικου android. Δοκιμασε ενα clear cache μηπως στρωσει.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έχει σε υψηλό ποσοστό το σύστημα Android, αλλά δεν έχω πρόβλημα με την αυτονομία.

 

Συνηθίζω να το κάνω restart μια φορά την ημέρα μετά φόρτιση, όπως επίσης βελτιστοποίηση συσκευής που ελευθερώνει μνήμη και αποθηκευτικό χώρο.

 

Πιστεύω πως τον κυριότερο ρόλο παίζει το πόση ώρα λειτουργεί με mobile data, σε συνάρτηση πάντα με την ένταση του σήματος.

 

Πχ στη δουλειά δεν έχει πολύ καλό σήμα 4G, οπότε απλά το βάζω σε flight mode, και ανοίγω WiFi ώστε να έχω κλήσεις και μηνύματα, και νομίζω πως κάνει κάποια διαφορά ακόμη και στην αναμονή.cc8b996e346e755fc9b2f9cb51d0e1f8.jpgbd04a67de911da0e615a35ee7a53e71e.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...