Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιας χώρας είναι το κινητό μου ;;Τι κοιτάω csc code ;;;Το EUR που γράφει σημαίνει Ευρώπη να υποθέσω αλλά χώρα που θα δω ;

66cda18a87f64455639eaa5d907914fe.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tselpemts
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και ξαφνικά σήμερα εμφάνισε καμμένα pixel στην οθόνη :mad:. Ειναι αγορασμένο πριν 11 μήνες αλλά ειναι branded Tim Italian . Από ότι κατάλαβα η smartec ειναι η καλύτερη λύση. Θα έχω πρόβλημα με την ευρωπαϊκή εγγύηση ?

Είναι καμμένα ή κολλημένα;

Μήπως να περιμένεις 5-10 μέρες να δεις μήπως ξεκολλήσουν (εφόσον δεν είναι καμμένα).

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιας χώρας είναι το κινητό μου ;;Τι κοιτάω csc code ;;;Το EUR που γράφει σημαίνει Ευρώπη να υποθέσω αλλά χώρα που θα δω ;

66cda18a87f64455639eaa5d907914fe.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Περισσοτερο ρωτάω γιατί το αγόρασα από Σκρουτζ και μου φαίνεται παράξενο ότι είναι ελληνικό αν υποθέτω σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερο ρωτάω γιατί το αγόρασα από Σκρουτζ και μου φαίνεται παράξενο ότι είναι ελληνικό αν υποθέτω σωστά.

 

Το EUR είναι Ελληνικό

Link to comment
Share on other sites

Το EUR είναι Ελληνικό

 

 

 

Πουλάνε τα σκρουτζομαγαζα ελληνικά;;Γιαυτο παραξενεύτηκα και επειδή ρώτησα την υπάλληλο πριν το αγοράσω και μου είπε συνήθως είναι γερμανικά στο μαγαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Πουλάνε τα σκρουτζομαγαζα ελληνικά;;Γιαυτο παραξενεύτηκα και επειδή ρώτησα την υπάλληλο πριν το αγοράσω και μου είπε συνήθως είναι γερμανικά στο μαγαζί τους.

 

Δεν ξέρω αν την ρομ την είχε από μαμά ή την έβαλαν αυτοί, πάντως η rom eur είναι ελληνική unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Πουλάνε τα σκρουτζομαγαζα ελληνικά;;Γιαυτο παραξενεύτηκα και επειδή ρώτησα την υπάλληλο πριν το αγοράσω και μου είπε συνήθως είναι γερμανικά στο μαγαζί τους.

Εμένα πάλι όταν μου το έφερε ο υπάλληλος στο γκισέ στο phonegallery μου λέει ... ωραίος είναι και ελληνικής αντιπροσωπείας.

Τώρα πως γίνεται αυτό δεν το έχω καταλάβει.

 

4cbb5092923b83600787fd273b28caac.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι όταν μου το έφερε ο υπάλληλος στο γκισέ στο phonegallery μου λέει ... ωραίος είναι και ελληνικής αντιπροσωπείας.

Τώρα πως γίνεται αυτό δεν το έχω καταλάβει.

 

4cbb5092923b83600787fd273b28caac.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ από phonegallery το πήρα.Τωρα αν τα βάζουν χέρι και τα περνάνε ελληνική rom ένας Θεός ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καμμένα ή κολλημένα;

Μήπως να περιμένεις 5-10 μέρες να δεις μήπως ξεκολλήσουν (εφόσον δεν είναι καμμένα).

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως καταλαβαίνω αν είναι το ένα ή το άλλο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τα email δεν έρχονται στην ώρα τους, να δοκιμάσω μήπως κάποια άλλη εφαρμογή για αυτά η μου ξεφεύγει κάποια ρύθμιση; το θέμα αυτό δημιουργήθηκε με την nougat

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, απο την ώρα που έκανα την αναβάθμιση!.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά σήμερα εμφάνισε καμμένα pixel στην οθόνη :mad:. Ειναι αγορασμένο πριν 11 μήνες αλλά ειναι branded Tim Italian . Από ότι κατάλαβα η smartec ειναι η καλύτερη λύση. Θα έχω πρόβλημα με την ευρωπαϊκή εγγύηση ?

Και μένα το εμφάνισε η οργάνωση τη συσκευή που είχα . Το πήγα στο επίσημο και αλλάχτηκε οθόνη όπως και το γύρω γύρω το περίγραμμα. Οποτε αν το έχεις κάπου χτυπημένο θα το πάρεις πάλι σαν καινούριο . Κανένα θέμα δεν θα έχεις ούτε με εγγύηση ούτε με αδιάβροχο ποίηση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Άρα την οθόνη δεν την ξεκολλάνε από το πλαίσιο ε; Την αλλάζουν ολόκληρη!!! Καλό αυτό (εφόσον ισχύει σε όλους) γιατί αναρωτιόμουν πως γίνεται να την ξεκολλήσουν (εαν δείτε βίντεο θα καταλάβετε τι εννοώ)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως καταλαβαίνω αν είναι το ένα ή το άλλο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το καμένο είναι μαύρο.

Το κολλημένο είναι χρωματιστό (ασπρο - κόκκινο - μπλε κλπ...)

 

from my S7 edge

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Άρα την οθόνη δεν την ξεκολλάνε από το πλαίσιο ε; Την αλλάζουν ολόκληρη!!! Καλό αυτό (εφόσον ισχύει σε όλους) γιατί αναρωτιόμουν πως γίνεται να την ξεκολλήσουν (εαν δείτε βίντεο θα καταλάβετε τι εννοώ)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το καμένο είναι μαύρο.

Το κολλημένο είναι χρωματιστό (ασπρο - κόκκινο - μπλε κλπ...)

 

from my S7 edge

Βλέποντας το έχει τα χρώματα μπλε και κόκκινο.. Λες να περιμένω ή να το στείλω κι ότι γίνει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας το έχει τα χρώματα μπλε και κόκκινο.. Λες να περιμένω ή να το στείλω κι ότι γίνει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αρα είναι κολλημένο.

Δεν έχεις να χάσεις κάτι. Ίσως να ξεκολλήσει και να μην χρειαστεί να βάλουν χέρι στην συσκευή. Εάν δεν...τοτε το πας....

Στο service θα σου αλλάξουν οθόνη χωρίς 2η κουβέντα. Μην έχεις καμία αμφιβολία γι'αυτό ;-)

 

from my S7 edge

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, απο την ώρα που έκανα την αναβάθμιση!.

 

 

 

Ρυθμίσεις--συντήρηση συσκευής--μπαταρία--τέρμα κάτω εκεί που λέει εφαρμογές χωρίς παρακολούθηση--πατάς το + και επιλέγεις την εφαρμογή που χρησιμοποιείς για τα mail.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις--συντήρηση συσκευής--μπαταρία--τέρμα κάτω εκεί που λέει εφαρμογές χωρίς παρακολούθηση--πατάς το + και επιλέγεις την εφαρμογή που χρησιμοποιείς για τα mail.

 

και τι κανεις με αυτο φιλε; διορθωνει το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

και τι κανεις με αυτο φιλε; διορθωνει το προβλημα;

Θα λαμβάνεις mail κανονικά.Ουσιαστικα δεν θα μπαίνει σε αδράνεια η εφαρμογή όταν δεν θα την χρησιμοποιείς.Ειπες ότι δεν λαμβάνεις ειδοποίηση για mail σωστα;Εάν κάνεις αυτό θα λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ο SD δεν έρχεται στην Ευρώπη γενικά. Μόνο για Αμερική είναι.

 

from my S7 edge

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Θα λαμβάνεις mail κανονικά.Ουσιαστικα δεν θα μπαίνει σε αδράνεια η εφαρμογή όταν δεν θα την χρησιμοποιείς.Ειπες ότι δεν λαμβάνεις ειδοποίηση για mail σωστα;Εάν κάνεις αυτό θα λυθεί το πρόβλημα.

Καλημέρα, ναι αυτό λέω, από κατανάλωση μπαταρίας τι παίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ναι αυτό λέω, από κατανάλωση μπαταρίας τι παίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε εντάξει πιθανών να υπάρχει κάποια κατανάλωση επιπλέον, μικρή ίσως, αλλά το θέμα είναι να παίρνεις τα mail's στην ώρα τους! :)

Εγώ έχω για παράδειγμα περίπου 6-7 εφαρμογές χωρίς παρακολούθηση, συμπεριλαμβανομένου και του TypeMail για να παίρνω τις ειδοποιήσεις όταν έρχονται! Αν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ η αυτονομία τις βάζεις όλες σε παρακολούθηση και το σύστημα μπορεί να τις "κοιμησει". Άρα σε συνέπεια να δεις την ειδοποίηση οταν ξυπνήσει η εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Πουλάνε τα σκρουτζομαγαζα ελληνικά;;Γιαυτο παραξενεύτηκα και επειδή ρώτησα την υπάλληλο πριν το αγοράσω και μου είπε συνήθως είναι γερμανικά στο μαγαζί τους.

Υπάρχει και η περίπτωση που κάποιος έχει ανταλλάξει σφραγισμένο κινητό ελληνικής αντιπροσωπίας για να αγοράσει κινητό από σκρουτζομάγαζο! Δεν είναι απίθανη η περίπτωση αυτή αν σκεφτείς ότι σε κάποιες περιπτώσεις (black friday) τα μεγάλα ελλ. καταστήματα είχαν καλύτερες τιμές

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Για δεύτερο Σάββατο ακριβώς Κυριακή πρωί βρήκα το τηλέφωνο με επαννεκινηση. Δεν έχω ρυθμισμένη αυτοματη επανεκιννηση . Βέβαια και τις 2 φορές από το βράδυ εγκατέστησα εφαρμογή. Παίζει υπάρχει κάποια ρύθμιση επανεκκίνησης μετά από εγκατάσταση εφαρμογών?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι μετά το τελευταίο security update στην BTU δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση στα νέα apps του s8.

Πχ κατεβασα το email και μου γράφει για conflict και ας εκανα uninstall τα updates στο app info. Το ίδιο με οποιοδήποτε άλλο app προσπάθησα να βαλω....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...