Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά έχω χαλαστει πάρα πολύ με το θέμα των ψευτο γρατζουνιων. εχω πάντα όλα μου τα κινητά σε άψογη κατάσταση, γιατί είμαι πολύ ψειρακιας, και αυτό πραγματικά με ενόχλησε αρκετά! Πάντα αγοράσω flagship κινητά, είναι το μόνο, μετά από χρόνια, που αποκτά ψευτο γρατζουνιες. Θήκη του έχω από την πρώτη μέρα και screen protector από την πεμπτη μέρα. Προχτές άλλαξα screen protector γιατί το πρώτο που είχα ήταν χαμηλής ποιότητας, και καθώς έβγαζα τις σκόνες από την οθόνη για να βάλω το καινούριο, είχα τα σημάδια στο φως και τρελάθηκα!

 

Πίσω επίσης έχει 2-3 μικρές, παρόλο που οπότε βγάζω το κινητό από την θήκη, πάντα το αφήνω πάνω σε πανακι καθαρισμού γυαλιών ή φύλλο Α4 μόνο του.

 

Αδιανόητο.

 

Και μετά αν πας να το πουλήσεις, θα σου λένε ότι δεν το προσεχές κτλ.

Edited by jake
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και όμως τόσο είναι και εμένα η κατανάλωση στο android system, γύρω στο 22% - 23% δυστυχώς και δεν είμαστε οι μόνοι σε πολύ κόσμο εκεί παίζει. Εγώ προσωπικά νομίζω οτι δυστυχώς κάτω από συνθήκες έτσι παίζει το τηλέφωνο. Πως γίνεται η εκκαθάριση στο system cache partition, έχω ξεχάσει εντελώς. Δεν χάνουμε τίποτα να το δοκιμάσουμε και αυτό.

 

Sent from my Surface Pro 4 using mTalk

 

Σε εμένα το android system δεν ξεπερνάει το 13-15%, ανάλογα την περίπτωση. Εχω δει και 20% αλλά και πάλι με 5ω SOT με μικτή χρήση wifi/data. (Και όταν λέω μικτή εννοώ 50-50)

Δεν ξέρω αν παίζει ρολο ότι πλέον χρησιμοποιώ και το EZ package disabler (για κάποιες εφαρμογές της samsung και της google όπως music/movies κλπ).

Αν είναι φρεσκοστημμένο το κινητό (και όχι "στυμμένο" :lol: ) μπορεί για λίγες μέρες να έχει αυξημένο Android system, μέχρι να ολκληρώσει το indexing. Επίσης μπορεί να επηρρεάζει μία όχι καλή sd.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ από σήμερα, αγόρασα 2 τηλέφωνα μαύρα στην τιμή των 499 ευρώ από το πλαίσιο, τα οποία θα τα παραλάβω την δευτέρα. Θήκη και μεμβράνη παρήγγειλα αυτά, Spigen Rugged Armor, Spigen Steinheil Curved HD από το http://www.uniqueshop.gr. Πιστεύω να είμαι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Έκανες την καλύτερη επιλογή!!!! Και στα τηλέφωνα και στην προστασία τους!!!! Καλορίζικα!!:happy::happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε καμμία αξιολογη εφαρμογή για ιντερνετικο ραδιόφωνο Ελληνικό που να μην καταναλωνει πολλα mb? Ευχαριστώ κ σορυ για το off topic...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ποια custom rom με nougat προτεινεται με προτεραιοτητα την μπαταρια?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο νέο Update της Nougat βρήκε κάνεις αν αλλαζει το κλεισιμο ολων των εφαρμογών?

Το πηγαν πάνω δεξια και είναι αβολο.

 

Συμπληρωνω οσον αφορά το σημερινό update.

Όντως υπάρχει βελτίωση στην ραμ αλλα οπως φαίνεται και στην μπαταρία.

 

Πολυ σημαντική η προσθήκη της μπαρας φωτεινότητας στο πρώτο κατεβάσμα της κουρτινας.

 

Βελτίωση υπάρχει και στα εφέ σε ολο το UI είναι πιο smooth.

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Το νεo update μπορούμε να το κατεβάσουμε και εμείς που το περάσαμε μέσω xda

 

Δυστυχως οχι...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

μήπως κάποιος μπορεί να αντιγράψει από το τηλέφωνο το update.zip και να το ανεβάσει εδώ ώστε να μπορέσουμε κι εμείς να περάσουμε το beta3? φυσικά για να γίνει αυτό νομίζω πρέπει να είσαι root. κανείς να βοηθήσει? ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry που επεμβαινω στο νήμα, έχω το s7 (flat) και διάβασα εδώ για την εφαρμογή glance. Επειδή είμαι με mm και στο aod δείχνει μόνο ειδοποιήσεις από κλήσεις - μηνυματα είπα να βάλω την εφαρμογή για να έχω και ειδοποιήσεις και από άλλες εφαρμογές. Τελικά δεν έχω ούτε από τριτες εφαρμογές ούτε από

κλήσεις - μηνύματα. Το μόνο που κάνει είναι να ανάβει η οθόνη στο glance όταν έχω κάποια ειδοποίηση. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι για root συσκευες με custom recovery αυτη η ρομ.Οποτε παει στο νημα με τις τροποποιησεις.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Και μενα εχει γρατζουνιες,χωρις πτωση,παντα σε καλτσα(βελουδο απο γυαλια ηλιου) μονο του μεσα στο τσαντακι και ομως εχει καποιες γρατζουνιες(αραχνιες 2-3) στην οθονη του οι οποιες φαινονται υπο καποιες γωνιες!Απαραδεκτο για τετοια συσκευη.

Απ την 1η μέρα έχω που το φωνάζω και οι μισοί εδώ με έχουν βγάλει τρελό. Όπως επίσης έχω πει ότι δεν είναι φυσιολογικό στατιστικά να έχουν σπάσει 9/10 edge με μία απλή τουμπα! Τεσπα, βαριέμαι να τα ξαναγραφω, αλλά στο g3 μετά από 1.5 χρόνο χωρίς θήκη και καμία 10αρια τούμπες δεν έχω ούτε αραχνιες ούτε τίποτα στην οθόνη..

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ την 1η μέρα έχω που το φωνάζω και οι μισοί εδώ με έχουν βγάλει τρελό. Όπως επίσης έχω πει ότι δεν είναι φυσιολογικό στατιστικά να έχουν σπάσει 9/10 edge με μία απλή τουμπα! Τεσπα, βαριέμαι να τα ξαναγραφω, αλλά στο g3 μετά από 1.5 χρόνο χωρίς θήκη και καμία 10αρια τούμπες δεν έχω ούτε αραχνιες ούτε τίποτα στην οθόνη..

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

 

Δε σημαίνει κάτι αυτό.. Και εγώ το είχα χωρίς θήκη και δεν είχε το παραμικρό, μετά έβαλα γιατί βαρέθηκα να αγχώνομαι, αλλά δεν κάνουμε όλοι την ίδια χρήση ακόμα και στον τρόπο που το κρατάμε.. Τώρα σε πτώσεις δεν έχω ούτε θέλω να ξέρω πως αντιδρά η συσκευή..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στους 8 μήνες που έχω το κινητό είχε δύο πτώσης η μία στο πλακάκι σπιτιού και μια σε αυλή με πλακάκι ανάγλυφο βότσαλο, και της δυο φορές με την οθόνη κάτω από ύψος 70,80 cm, δεν έπαθε παραμικρό,το έχω χωρίς προστασία μια πλάτη μόνο της πλάκας
Link to comment
Share on other sites

Εσείς παιδεία που βάλατε την nougat μπορείτε τώρα να κάνετε την κάρτα μνήμης ενιαία με την συσκευή η ακομα το έχει η σαμμυ κλειδωμένο ?επισης να απαντήσω και στην απορία που ειχε πιο πισω ενα παιδί ,εγω εχω Vodafone και επισης εχω θόρυβο στο ακουστικό δεν ειναι θέμα της wind ,όταν κατεβάζω την ένταση ειναι οκ αλλα σε καθε κλήση η ένταση πάει παλι στο τέρμα ,εντελώς σπαστικό
Link to comment
Share on other sites

Εσείς παιδεία που βάλατε την nougat μπορείτε τώρα να κάνετε την κάρτα μνήμης ενιαία με την συσκευή η ακομα το έχει η σαμμυ κλειδωμένο ?επισης να απαντήσω και στην απορία που ειχε πιο πισω ενα παιδί ,εγω εχω Vodafone και επισης εχω θόρυβο στο ακουστικό δεν ειναι θέμα της wind ,όταν κατεβάζω την ένταση ειναι οκ αλλα σε καθε κλήση η ένταση πάει παλι στο τέρμα ,εντελώς σπαστικό

Για ποιο λόγο να ενώσω την καρτα? Δεν σε φτάνουν τα 32 για προγράμματα? Για το ακουστικό πιθανά να θες σέρβις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χθες έβαλα μέσω Odin την nougat. Όλες οι εφαρμογές λειτουργούν το Fb και το messenger έκαναν force close αλλά τώρα λειτουργούν. Από ότι διάβασα εδώ όσοι την έκαναν με Odin δεν θα πάρουν updates. Εγώ τώρα για να πάρω αναβαθμίσεις πχ την official πρέπει να το κάνω downgrade στην marshmallow και μετά update?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χθες έβαλα μέσω Odin την nougat. Όλες οι εφαρμογές λειτουργούν το Fb και το messenger έκαναν force close αλλά τώρα λειτουργούν. Από ότι διάβασα εδώ όσοι την έκαναν με Odin δεν θα πάρουν updates. Εγώ τώρα για να πάρω αναβαθμίσεις πχ την official πρέπει να το κάνω downgrade στην marshmallow και μετά update?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

όχι, λογικά θα φλασάρεις την official nougat και θα παίρνεις κανονικά τις ΟΤΑ μετά. δεν χρειαζεται επιστροφή πίσω

απλά δεν παίρνεις τώρα ΟΤΑ γιατί δεν έχεις δηλωθεί Beta tester.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί σταμάτησαν να έρχονται οι ειδοποιήσεις από τον browser της Samsung; Στην Bet365 που μαρκαρω τα παιχνίδια να δέχομαι ειδοποιήσεις δεν έρχονται

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί σταμάτησαν να έρχονται οι ειδοποιήσεις από τον browser της Samsung; Στην Bet365 που μαρκαρω τα παιχνίδια να δέχομαι ειδοποιήσεις δεν έρχονται

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοίταξε εκει στις ρυθμίσεις που λεει για τις ειδοποιήσεις εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Από τον Αύγουστο που αγόρασα το δικό μου... το έχω ΠΑΝΤΑ σε θήκη. Το βγάζω μερικές φορές άμα είμαι στο κρεβάτι και τέλοσπαντων είμαι 100% προσεκτικός.

 

Χθες καθώς το καθάριζα παρατήρησα στην πίσω μεριά 3 γρατζουνιές (κάτω από το φως)... Χωρίς να του κάνω απολύτως τίποτα. Δεν έχω ιδέα πως έχουν δημιουργηθεί αλλά όντως είναι μ*λακία αυτό που συμβαίνει.

 

Το χειρότερο είναι αυτό που λες. Να το προσέχεις για να μην πάθει τίποτα, αλλά να σου βγάζει γρατζουνιές επειδή έτσι. Κρίμα, χαλάστηκα κι εγώ αρκετά.

 

Προσωπικά έχω χαλαστει πάρα πολύ με το θέμα των ψευτο γρατζουνιων. εχω πάντα όλα μου τα κινητά σε άψογη κατάσταση, γιατί είμαι πολύ ψειρακιας, και αυτό πραγματικά με ενόχλησε αρκετά!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...