Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Airness6, πολύ θετικό αυτό που γράφεις.

Σε ταχύτητα έχεις δει διαφορά μεταξύ των δύο συσκευών; Ανοίγουν πιο γρήγορα οι εφαρμογές ή γεμίζει η RAM και κλείνουν ξαφνικά εκεί που δεν το περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Airness6, πολύ θετικό αυτό που γράφεις.

Σε ταχύτητα έχεις δει διαφορά μεταξύ των δύο συσκευών; Ανοίγουν πιο γρήγορα οι εφαρμογές ή γεμίζει η RAM και κλείνουν ξαφνικά εκεί που δεν το περιμένεις;

 

Στις 8 μέρες που το έχω το κινητό δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Όλα ανοίγουν σε φυσιολογικό χρόνο και μέχρι τώρα δεν μου έχει κλείσει κάποια. Σε σχέση με το Lumia 800 και τα δύο γρήγορα μου φαίνονται σε οτι τα χρησιμοποιώ εγώ. Νορμάλ χρήση και στα δύο να τονίσω.

Link to comment
Share on other sites

Στις 8 μέρες που το έχω το κινητό δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Όλα ανοίγουν σε φυσιολογικό χρόνο και μέχρι τώρα δεν μου έχει κλείσει κάποια. Σε σχέση με το Lumia 800 και τα δύο γρήγορα μου φαίνονται σε οτι τα χρησιμοποιώ εγώ. Νορμάλ χρήση και στα δύο να τονίσω.

 

Το Wi-Fi λοκάρει πιο γρήγορα; Γιατί το Lumia 800 αργεί καμιά φορά να συνδεθεί. Η μπαταρία είναι αισθητά καλύτερη στο Lumia 650;

Link to comment
Share on other sites

Το Wi-Fi λοκάρει πιο γρήγορα; Γιατί το Lumia 800 αργεί καμιά φορά να συνδεθεί. Η μπαταρία είναι αισθητά καλύτερη στο Lumia 650;

 

Το WiFi είναι η μέρα με την νύχτα. Στο Lumia 650 μηδενική αναμονή να συνδεθεί. Με το που θα το ενεργοποιήσεις. Οσο για την μπαταρία πολύ καλύτερη του Lumia 650. Για να μην πώ πάρα πολύ καλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

Το WiFi είναι η μέρα με την νύχτα. Στο Lumia 650 μηδενική αναμονή να συνδεθεί. Με το που θα το ενεργοποιήσεις. Οσο για την μπαταρία πολύ καλύτερη του Lumia 650. Για να μην πώ πάρα πολύ καλύτερη...

 

Ωραία, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Λίγο περισσότερη RAM να είχε και θα άγγιζε το τέλειο για την τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Λίγο περισσότερη RAM να είχε και θα άγγιζε το τέλειο για την τιμή του.

Συμφωνώ μαζί σου για την RAM κυρίως για ψυχολογικούς λόγους και εγώ θα ήθελα μεγαλύτερη. Από την χρήση όμως δεν δείχνει μέχρι στιγμής να το επηρεάζει. Όλα δείχνουν να δουλεύουν όπως πρέπει με τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ (office, photo, video, facebook, outlook 5 λογαριασμούς, PDF reader, Edge κλπ)

Link to comment
Share on other sites

feedback-hub:?contextid=307&feedbackid=e83fc0ed-e23a-47bd-84e9-f99162670399&form=2&src=2

 

feedback-hub:?contextid=279&feedbackid=fccb727d-dc2c-4d8b-b082-9306319d5d49&form=2&src=2

 

feedback-hub:?contextid=308&feedbackid=cc2e0065-f872-48e6-912f-f12a919c0244&form=2&src=2

 

Αντιγραψτε τα στο Browser και πατηστε allow to open app στο pc σας εμενα μονο ετσι δουλευει δοκιμη με Internet Explorer

Ψηφήστε σε όλα μπας και μπει double tap για άνοιγμα του κινητού

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι συμβατή με κάρτα μνήμης micro SDHC;

 

Μέχρι 256GB. Νομίζω παίρνει και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι είναι συμβατή μέχρι 200GB SDXC δεν θα είναι συμβατή με SDHC ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι 256GB. Νομίζω παίρνει και παραπάνω.

 

Μέχρι 200 είναι όχι 256, στα χαρτιά τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα δεχόταν τα 256...

Link to comment
Share on other sites

αξίζει να πάει κάποιος από το 640 στο 650 η μόνο η εμφάνιση αλλάζει ;

 

και το βάρος.. το 650 είναι αρκετά πιο ελαφρύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !!

 

Εγώ το έχω μια εβδομάδα, και εχω να πω τα εξής. - Η μπαταρία στο 96%, στις πληροφορίες μου λέει για 23 ώρες μέχρι την επομενη φόρτιση, όντως για τόσο είναι?

- Στο store δεν μου εμφανίζει της ενημερώσεις στο πλακίδιο( πρεπει να μπεις μεσα στο store για να της δεις) όπως στα 8.1, έτσι είναι η θέλει κάποια ρυθμιση? Επίσης δεν βλέπεις κατα την διαδικασία της εγκατάστασης κάποιας ενημέρωσης μπάρας προόδου.

- Βγήκε και η τελευταία ενημερωση του τηλεφωνου, την εγκαθιστά μόνο του η το επιλεγω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

( προηγούμενο τηλεφωνο nokia 520)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα και εγώ το 650 στα 160 ευρώ και το κινητό τα σπάει, πανέμορφο και πολύ γρήγορο! Η κάμερα του μπορεί να μην έχει πολλά πιξελς αλλά βγάζει πεντακάθαρες φωτογραφίες! Έρχομαι από 925.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα και εγώ το 650 στα 160 ευρώ και το κινητό τα σπάει, πανέμορφο και πολύ γρήγορο! Η κάμερα του μπορεί να μην έχει πολλά πιξελς αλλά βγάζει πεντακάθαρες φωτογραφίες! Έρχομαι από 925.

 

Καλορίζικο!

Θα ήταν ενδιαφέρον αν μπορούσες να ανεβάσεις κάποιο δείγμα των φωτογραφικών ικανοτήτων της συσκευής στο θέμα Φωτογραφίες & βίντεο από Microsoft Lumia συσκευές. :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Θα ήταν ενδιαφέρον αν μπορούσες να ανεβάσεις κάποιο δείγμα των φωτογραφικών ικανοτήτων της συσκευής στο θέμα Φωτογραφίες & βίντεο από Microsoft Lumia συσκευές. :)

Σε ευχαριστώ πολύ, ανέβασα αν θέλεις να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ντροπή στις μέρες μας μια σοβαρή εταιρία όπως είναι η Microsoft να λανσάρει τέτοιες συσκευές το 2016 και το πρόβλημα δεν είναι ότι δημιούργησε μια κακή συσκευή με ακριβή τιμολόγηση το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει εναλλακτικές λύσεις ένας Windows Phone user και το χειρότερο όλων η δήλωση του επικεφαλή της Microsoft Τerry Myerson ότι η εταιρία δεν θα επικεντρωθεί στα smartphones φέτος.... απλά απογοήτευση!!! (Surface Phone από το 2017) Edited by alex_gate_7
αφαίρεση link
Link to comment
Share on other sites

Είναι ντροπή στις μέρες μας μια σοβαρή εταιρία όπως είναι η Microsoft να λανσάρει τέτοιες συσκευές το 2016 και το πρόβλημα δεν είναι ότι δημιούργησε μια κακή συσκευή με ακριβή τιμολόγηση το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει εναλλακτικές λύσεις ένας Windows Phone user και το χειρότερο όλων η δήλωση του επικεφαλή της Microsoft Τerry Myerson ότι η εταιρία δεν θα επικεντρωθεί στα smartphones φέτος.... απλά απογοήτευση!!! (Surface Phone από το 2017)

 

Αν θέλεις, πήγαινε πιάσε τη συσκευή σε κατάστημα και πες μας αν σου φαινεται αργή. Οι "τελίτσες" φορτωματος σε κάποιες εφαρμογές και updates στο κατάστημα έχουν να κάνουν με τους servers της ms και δεν έχουν να κάνουν με τη συσκευή. Ακομα και τα 950/950xl εμφανίζουν "τελίτσες" διότι η ms δεν εχει πλήρως τους servers των mobile υπηρεσιών της στην Ευρώπη και ενίοτε χρειάζεσαι σύνδεση με USA, εξού και τα υψηλά pings που μεταφράζονται σε "τελίτσες".

Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα μήνα κατοχής της δίκαρτης συσκευής 650 θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις πρώτες εντυπώσεις μου.

1. Η μπαταρία οριακά αντέχει 18-22 ώρες με χρήση μόνο τηλεφώνου, Data για 3 λογαριασμούς email, και Facebook Messenger stand by διαρκώς. Μηδανική χρήση σε σερφάρισμα και καμία εφαρμογή που να λειτουργεί στο "παρασκήνιο".

2. Η οθόνη του πολύ καλή ακόμα και σε έντονη ηλιοφάνεια και άμεσα "αποκρίσιμη" στο touch screen.

3. Η φωτογραφική μηχανή απλά αξιοπρεπής χωρίς να υστερεί σε ποιότητα. Το βίντεο επίσης στα όρια του αποδεκτού, σύμφωνα με τις δικές μου απαιτήσεις.

4. Το λειτουργικό χωρίς ιδιαίτερα κολλήματα. Βεβαίως υπάρχουν περιπτώσεις που ακόμα και για να ανοίξεις τις επαφές χρειάζεται λίγη...προσπάθεια.

5. Το μεγάλο μείον κατά την άποψη μου, οτι μόνο η κάρτα που θα ορίσεις οτι έχει και τα data μπορεί να υποστηρίξει 3G/4G ενω αυτομάτως η δέυτερη είναι αποκλειστικά 2G...

6. H φόρτιση μπαταρίας απο τον φορτιστή ρεύματος θα ήθελα να είναι λίγο πιο γρήγορη. Απο στάθμη 10% για πλήρη φόρτιση χρειάζεται περίπου 2 ώρες!

7. Θετικό το γεγονός οτι μπορείς να εγκαταστήσεις όσες εφαρμογές θέλεις στην κάρτα μνήμης και να τις τρέχεις απο εκεί χωρίς μάλιστα να υπάρχει καθυστέρηση απόκρισης.

9. Άλλο ένα μεγάλο μείον -κατα την άποψη μου- οτι πρέπει να χρησιμοποιήσεις ειδικη εφαρμογή (people app) για να συγχρονίσεις τις επαφές σου με Η/Υ και κατ επέκταση με το λογαριασμό Hotmail. Πλήρης αδυναμία συγχρονισμού με Microsoft Outlook 2013 και ειδικά του ημερολογίου....Επίσης δεν έχω βρεί ακόμα τρόπο να μπορώ να κρατάω backup τα περιεχόμενα του κινητού (κλήσεις μυνήματα mails κλπ) σε κάποια εξωτερική μνήμη, όπως έκανα με το Blackberry Link που είχα πριν και αυτό για μένα είναι σοβαρό θέμα.

 

Αυτά σαν πρώτες διαπιστώσεις απο ένα καινούργιο χρήστη του λειτουργικού προερχόμενο για πολλά χρόνια απο Blackberry.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Rookie1.

Όταν είναι φορτισμένο στο 100%, τι χρόνο αναμονής σου λέει ότι έχει;

Επίσης, όταν είναι στο 0% τι χρόνο σου λέει ότι απαιτείται για πλήρη φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Rookie1.

Όταν είναι φορτισμένο στο 100%, τι χρόνο αναμονής σου λέει ότι έχει;

Επίσης, όταν είναι στο 0% τι χρόνο σου λέει ότι απαιτείται για πλήρη φόρτιση;

 

Χθες που το άφησα να σβησει απο μπαταρια χρειάστηκε περίπου 4 ώρες για πλήρη φόρτιση Οσο για το ποσο χρονο μου δινει με 100% φορτιση αν θυμαμαι καλά 1 μερα και 12 ωρες το οποιο βεβαια δεν ισχυει στην πραξη οπως εγραψα ηδη

Edited by Rookie1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εμενα απο 10% που ηταν, και με πληρη φορτιση 100%,, μου βγαζει εκτιμωμενο χρονο 1μερα και 2ωρες. τι γινεται τελικα με την διαρκεια της ειναι οντως τοσο μικρη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...