Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 διαφορετικά πράγματα, άσχετα το ένα με το άλλο, στην ίδια πρόταση...

 

Το ότι σφάλει όσον αφορά την αντιμετώπιση στο θέμα αυτό, δεν έχει καμία σχέση με το ότι το κινητό είναι εξαιρετικό και στέκεται πολύ καλά, 2.5 χρόνια μετά την κυκλοφορία του. Γιατί όπως το γράφεις, το ένα φέρνει το άλλο.

Θα σε στεναχωρήσω όμως. Δεν ισχύει :)

 

Τώρα τα υπαρκτά προβλήματά του, που έχουν χιλιοειπωθεί και χιλιοαναλυθεί, το κάνουν απλά αναξιόπιστο, όχι κακό. Όταν δουλεύει σωστά και χωρίς προβλήματα είναι άψογο. But hey, υπάρχει κινητό χωρίς προβλήματα και bugs; Απλά η LG είναι φταίχτης που παρατάει τα κινητά της στο έλεος τους.

Και παρόλο που και εγώ ο ίδιος το κράζω για κάποια bugs, OVERALL είναι εξαιρετικό και αυτό ΔΕΝ αλλάζει. Και το'χω ξαναπεί , και bootloop να πάθω , δεν αλλάζει η άποψή μου για το κινητό. Η άποψη που εκφράζεις παραπάνω, έχει να κάνει με την εταιρεία και τη στάση της, όχι για το κινητό.

 

ΑΡΑ, καμία καραμέλα δεν αφήνουμε. Γιατί δεν είναι καραμέλα :p

 

τέτοια αναστροφή στις απόψεις σου ρε αδερφέ δεν την περίμενα κάποτε μαζί μαλώναμε με τους αλλους και κράζαμε την ναυ-αρχιδα και τώρα είσαι ορκισμένος!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοντεύουμε δύο χρόνια με νέες διορθωμένες πλακέτες και κάποιοι ακόμα ονειρεύονται bootloop...το ακόμα πιο αστείο είναι που βγαίνουν και κράζουν την lg επειδή παθαίνουν bootloop κάποια τηλέφωνα με παλιές παρτίδες που απλά άργησαν να το πάθουν!

Αντικειμενικά το τηλέφωνο είναι από τα καλύτερα ever με ελάχιστα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύουμε δύο χρόνια με νέες διορθωμένες πλακέτες και κάποιοι ακόμα ονειρεύονται bootloop...το ακόμα πιο αστείο είναι που βγαίνουν και κράζουν την lg επειδή παθαίνουν bootloop κάποια τηλέφωνα με παλιές παρτίδες που απλά άργησαν να το πάθουν!

Αντικειμενικά το τηλέφωνο είναι από τα καλύτερα ever με ελάχιστα προβλήματα.

 

Ζεις σε παράλληλο σύμπαν πραγματικά. Είναι το μεγαλύτερο φιάσκο της LG που της στοίχισε εκατομμύρια σε ανταλλακτικά και εσύ λες ότι το τηλέφωνο είναι από τα καλύτερα ever με ελάχιστα προβλήματα και μάλιστα αντικειμενικά... Wtf

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ζεις σε παράλληλο σύμπαν πραγματικά. Είναι το μεγαλύτερο φιάσκο της LG που της στοίχισε εκατομμύρια σε ανταλλακτικά και εσύ λες ότι το τηλέφωνο είναι από τα καλύτερα ever με ελάχιστα προβλήματα και μάλιστα αντικειμενικά... Wtf

 

Γιατί τι δεν ισχύει από αυτά που γράφω;

Και το ότι κόστισε στην lg ο κούκος αηδόνι για να το κάνει να λειτουργεί απροβλημάτιστα δεν ενδιαφέρει τον καταναλωτή ούτε έχει σχέση με την απόδοση του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι δεν ισχύει από αυτά που γράφω;

Και το ότι κόστισε στην lg ο κούκος αηδόνι για να το κάνει να λειτουργεί απροβλημάτιστα δεν ενδιαφέρει τον καταναλωτή ούτε έχει σχέση με την απόδοση του τηλεφώνου.

 

Οκ, είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα ever με ελάχιστα προβλήματα όπως image retention, software bootloop, hardware bootloop.

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ, είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα ever με ελάχιστα προβλήματα όπως image retention, software bootloop, hardware bootloop.

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

 

Το μόνο που ισχύει από αυτά είναι το image retention. Software bootloop δεν υπήρξε ποτέ και το hardware bootloop έχει διορθωθεί προ πολλού.

Link to comment
Share on other sites

2 διαφορετικά πράγματα, άσχετα το ένα με το άλλο, στην ίδια πρόταση...

 

Το ότι σφάλει όσον αφορά την αντιμετώπιση στο θέμα αυτό, δεν έχει καμία σχέση με το ότι το κινητό είναι εξαιρετικό και στέκεται πολύ καλά, 2.5 χρόνια μετά την κυκλοφορία του. Γιατί όπως το γράφεις, το ένα φέρνει το άλλο.

Θα σε στεναχωρήσω όμως. Δεν ισχύει :)

 

Τώρα τα υπαρκτά προβλήματά του, που έχουν χιλιοειπωθεί και χιλιοαναλυθεί, το κάνουν απλά αναξιόπιστο, όχι κακό. Όταν δουλεύει σωστά και χωρίς προβλήματα είναι άψογο. But hey, υπάρχει κινητό χωρίς προβλήματα και bugs; Απλά η LG είναι φταίχτης που παρατάει τα κινητά της στο έλεος τους.

Και παρόλο που και εγώ ο ίδιος το κράζω για κάποια bugs, OVERALL είναι εξαιρετικό και αυτό ΔΕΝ αλλάζει. Και το'χω ξαναπεί , και bootloop να πάθω , δεν αλλάζει η άποψή μου για το κινητό. Η άποψη που εκφράζεις παραπάνω, έχει να κάνει με την εταιρεία και τη στάση της, όχι για το κινητό.

 

ΑΡΑ, καμία καραμέλα δεν αφήνουμε. Γιατί δεν είναι καραμέλα :p

 

με καλυψες απολυτα ...

περα απο αυτο παιδια ειχα το lgv4 μεταχειρισμενο ..με πλακετα 609 ..

το πουλησα περασε καυτο καλοκαιρι με 40αρια εδω (το πουλησα για το γιο φιλου μου που παιζει ολη μερα παιχνιδια κτλ δηλαδη το εχει ΛΙΩΣΕΙ ) και ενάμιση χρονο μετα το κινητο δεν εχει κανει ουτε ενα restart ...

ειχε θεμα το κινητο ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ σου αλλαζει ομως πλακετα η lg...αν σου συμβει αυτο .

το κινητο για αυτο που ειναι βαζει κατω ανετα σημερα κινητα και ναυαρχίδες ..ειναι απιστευτο εργαλείο ..

εχω το note 4 και πραγματικα μπροστα στα lgv4 και lgv10 φαινεται καρβουνιάρης σημερα ..

κατανοώ οτι καποιοι ειχατε θεμα (μακαρι να μην μου τυχει ποτε) αλλα να θαβουμε τοσο πολυ 5 ατομα (γιατι ειμαστε οι ιδιοι και οι ιδιοι ) μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ σαν συνολο συσκευη κατανταει κουραστικο για μενα ...

στην τελικη πουληστε την και move on ..φιλικα τα λεω ολα αυτα ..

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

τέτοια αναστροφή στις απόψεις σου ρε αδερφέ δεν την περίμενα κάποτε μαζί μαλώναμε με τους αλλους και κράζαμε την ναυ-αρχιδα και τώρα είσαι ορκισμένος!!!

 

Αδερφέ μου , ίδιες απόψεις έχω :) Πάντα υποστήριζα ότι το κινητό είναι πολύ καλό! Το πρόβλημα μου είναι με την εταιρεία. Πρέπει να ανατρέξεις πολύ πίσω για να δεις την πάγια άποψή μου :)

Το κινητό έχει bugs (πχ κλήσεις) και προβλήματα όπως i.r. (δεν μου έτυχε στους 20 μήνες χρήσης μου), καθώς και το φιάσκο του bootloop (επίσης δεν μου έτυχε - 601 σειρά )

Επίσης η μπαταρία του είναι ένα αρνητικό στοιχείο πάνω του (καλά, μετά από 20 μήνες οι 3 ώρες οθόνη φαντάζουν όνειρο).

 

Για ποιο λόγο το φιάσκο να κάνει τη συσκευή αυτή καθ'αυτή κακή;

Μόνο το i.r. θεωρώ σοβαρό θέμα (και το θέμα των κλήσεων που το κάνει 1 φορά στο δίμηνο- σε εμένα το έχει κάνει κάμποσες φορές).

 

Το πρόβλημα είναι της LG που τα παρατάει τα τηλέφωνά της. Βλέπεις, ακόμα πιστεύω, ότι το θέμα του bootloop δεν το έλυσε. Απλά έδωσε μία αναβάθμιση, της έκατσαν όλα, δεν κάνει πλέον με τους ίδιους ρυθμούς bootloop (κάποιος εδώ πέρα ας πάει να δει στο XDA αν υπάρχουν bootloop ακόμη και σήμερα), και δε δίνει την παραμικρή αναβάθμιση στο κινητό.

Για αυτό , είναι καταδικαστέα η LG. Το κινητό λειτουργεί μία χαρά, όταν δεν έχει τα παραπάνω προβλήματα.

 

Καταλαβαίνω ότι πολύς κόσμος είχε προβλήματα... Αλλά και τι να κάνουμε; Σε όλα τα κινητά υπάρχουν απλά η ταλαιπωρία με αυτό, είναι εξαιτίας των άχρηστων εκεί πέρα στην LG. Φτιάξαν ένα κοσμημα και το παράτησαν στα κρύα του λουτρού...

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι με τα λιγότερα προβλήματα, τελειωνει η εγγυηση κ τρεμει το φιλοκαρδι μας μη μας μείνει στα χερια... Η οθονη πανεμορφη αλλα ρε φιλε πλεον εχει τοσα εικονιδια στη μπαρα απο το προβληματικο πανελ που δε ξερω πιο ειναι κανονικο και πιο απο προβλημα χωρια οι κοκκινιες στα πλαγια που πλεον φαινονται οχι μονο οταν σερνεις τη μπαρα αλλα σε ολα τα λευκα και γκρι φοντα... Κατα τα αλλα μικρα μη ενοχλητικα προβληματακια και οτι καλυτερο σαν συσκευη.....
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα μπήκα στο club των Procordia fans και εγώ. Συσκευή αγορασμένη από κατάστημα Wind τον Δεκέμβριο του 2016 με σειρά 601 bootloopare και περιμένουμε ανταλλακτική πλακέτα στο σέρβις. Περαστικά μας.

Παρεμπιπτόντως αγόρασα σε black friday ένα Xiaomi Redmi 4A στα 100€ για να την περάσω μέχρι να φτιαχτεί το G4 και αν εξαιρέσεις την κάμερα, θα μπορούσα να το κρατήσω για μόνιμο τηλέφωνο. Μπράβο στην Xiaomi.

Edited by sambouar
OFF TOPIC
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα μπήκα στο club των Procordia fans και εγώ. Συσκευή αγορασμένη από κατάστημα Wind τον Δεκέμβριο του 2016 με σειρά 601 bootloopare και περιμένουμε ανταλλακτική πλακέτα στο σέρβις. Περαστικά μας.

Με το καλό να το παραλάβεις ....παντως είσαι κερδισμένος ✌

Τσίμπησες αλλα 2 χρονάκια εγγύησης για πλακέτα ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παραλάβεις ....παντως είσαι κερδισμένος ✌

Τσίμπησες αλλα 2 χρονάκια εγγύησης για πλακέτα ;)

Σωστό....με την προϋπόθεση ότι δεν θα μου ξανασυμβεί :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστό....με την προϋπόθεση ότι δεν θα μου ξανασυμβεί :)

 

Αν σου ξανασυμβεί θα έχεις για ακόμη 2 χρόνια :p Εμένα τελειώνει τον Μάρτιο η εγγύηση, και ακόμη δεν έχει πάθει bootloop (601) :lol:

Αν τελειώσει η εγγύηση, δεν μου γλιτώνει τα φλασαρίσματα πάντως :P

Link to comment
Share on other sites

Τις καλημέρες μου...

 

Τελικά όλα πήγαν πολύ καλά και θα έλεγα και πολύ γρήγορα.

Στις 24/11 έφυγε από τα χέρια μου, στις 27/11 έγινε η εισαγωγή και το "χειρουργείο" στις 04/12.

Από χθες το έχω στα χέρια μου,όλα μια χαρά.

 

Καλές γιορτές να έχουμε με υγεία...!!!

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα

αγορασμενο φλεβαρη 2016

το μαρτιο φετος αλλαγη πλακετας

τον οκτωβριο πριν 2 μηνες το ξαναστελνω

ξανα αλλαγη πλακετας

ετσι οπως παει δε βλεπω να μενω απο εγγυηση...

αλλα με το που το πηρα δεν το βλεπω σωστο... ξανακολλαει...

να το ξαναστειλω....?

βαρεθηκα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα και απο μενα

αγορασμενο φλεβαρη 2016

το μαρτιο φετος αλλαγη πλακετας

τον οκτωβριο πριν 2 μηνες το ξαναστελνω

ξανα αλλαγη πλακετας

ετσι οπως παει δε βλεπω να μενω απο εγγυηση...

αλλα με το που το πηρα δεν το βλεπω σωστο... ξανακολλαει...

να το ξαναστειλω....?

βαρεθηκα

 

Όταν λες ξανακολλάει, τι κάνει δηλαδή; Γίνε πιο αναλυτικός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω lg g4 dual μου επαθε το γνωστο κολλημα.ειναι στην εγγυηση που το στελνω η το παω στο μαγαζι που το αγορασα,ειναι στην εγγυηση ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο Procordia.Παλιοτερα έστελναν οι ίδιοι courier για τη παραλαβή. Ρώτα τους Α είναι απαραίτητη και η απόδειξη.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς τα έπαιξε και το δικό μου σήμερα, γνωρίζει μήπως κανείς αν υπάρχει τρόπος να σώσω δεδομένα/φωτογραφίες που δεν ήταν στην sd??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς τα έπαιξε και το δικό μου σήμερα, γνωρίζει μήπως κανείς αν υπάρχει τρόπος να σώσω δεδομένα/φωτογραφίες που δεν ήταν στην sd??

 

Απ οσο εχω ασχοληθει υπαρχει αλλα σε επιπεδο που δεν προκειται να ασχοληθεις.

Link to comment
Share on other sites

Στέλνουν ακόμα courier από την Procordia. Πρόσφατα άλλαξα τον φορτιστή που είχε θεματάκια.

 

παιρνεις τηλ στην lg και αν εισαι εντος εγγύησης στελνουν αυτοι κουριερ δωρεαν και το παίρνουν δεν μιλας καθολου με προκορτνια πρεπει να γινει μεσο lg την προηγούμενη βδομαδα το εκανα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...