Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 506 δεν είναι μέσα, ενώ έχουν αναφερθεί bootloops

Μάλλον εννοεί από 505 έως 507 άρα και 506

Θα μου πεις γιατί το έγραψε έτσι... Έλα ντε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, 505 έως 507 εννοεί! Κ μ' ενα 505 είναι, μη το ματιάσω είναι καλά μέχρι τώρα. Πάντως είναι κρίμα για τόσα χρήματα κινητό να έχουν βγει τόσα προβληματικά.
Link to comment
Share on other sites

Το 506 δεν είναι μέσα, ενώ έχουν αναφερθεί bootloops

 

ειναι εχει παυλα αναμεσα απο μεχρι τα αλλα εχει καθετο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

το οποίο επιβεβαιώνει αυτό που λέγαμε... software πρόβλημα.

 

Όπερ μεθερμηνευόμενον; Αν περάσουμε άλλη έκδοση (mm; ) μειώνονται οι πιθανότητες;

Link to comment
Share on other sites

Όπερ μεθερμηνευόμενον; Αν περάσουμε άλλη έκδοση (mm; ) μειώνονται οι πιθανότητες;
Ότι το πρόβλημα δεν είναι κατασκευαστικό αλλά λειτουργικό. Σύμφωνα με την απάντηση που έδωσε η lg πιο πάνω, κάποιοι κώδικες του 6 δεν πατάνε στο lg.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που με μπέρδεψε. Πριν από το 505 αναφέρει το 405 και το 412. Τι εννοεί; Αφού δεν υπήρχε το τηλέφωνο τότε.
Link to comment
Share on other sites

Το 506 δεν είναι μέσα, ενώ έχουν αναφερθεί bootloops

 

Εχoυν δει ακομα και 508 αν θυμαμαι καλα ειπε καποιος εδω που του το ειπανε απο την procordia

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

και 515 θα ελεγα εγω..... αντε ηρεμηστε λιγο... βγαλατε ολες τις παρτιδες προβληματικες...!! ειπαμε ρε παιδες αλλα οχι κ ετσι..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξεκαθαριστεί ότι το πρόβλημα με το bootloop δεν είναι πάντα πρόβλημα hardware (άρα και αλλαγή πλακέτας) αλλά και software που συνήθως συμβαίνει μετά από την αναβάθμιση σε marshmallow το οποίο λύνεται με hard reset.

Το έπαθε ο γιος μου μία μέρα μετά την αναβάθμιση, ενώ στην αρχή δούλευε κανονικά μετά από αλλαγή από flight mode σε κανονικό μπήκε σε bootloop και τρελάθηκε, μέχρι που πήρε τηλέφωνο στην lg να τους ρωτήσει τι να κάνει και του είπαν να δοκιμάσει πρώτα hard reset και αν δεν διορθωθεί τότε να τους το πάει.

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα κάνει 100 hard reset, soft reset, clean installs, restore, εβγαλα τελείως τη microsd.

και δεν ξεκόλαγε με τίποτα. οποτε του κάπνιζε σε άσχετες φάσεις, reboot. 1 φορά την εβδομάδα. 5 φορες μέσα σε μια μέρα. οτι ναναι. 100% hardware failure.

Edited by socratis_g
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος LG G4 από 9/2015, παρτίδας 508 από Ρουμανία σύμφωνα με το ΙΜΕΙ και μου παρουσιάστηκε και εμένα το ίδιο πρόβλημα προχθές (4/2/2016). Ενώ είχα κάνει την αναβάθμιση του marshmallow κανονικά λίγες μέρες αφότου είχε κυκλοφορήσει, δηλαδή reset πριν και μετά την εγκατάσταση του νέου λογισμικού. Μου παρουσίασε αυτό το πρόβλημα ξαφνικά χωρίς να έχει αυξηθεί η θερμοκρασία του ή γενικά οτιδήποτε άλλο πρόβλημα κατά την λειτουργία του marshmallow. Προσπάθησα να κάνω hard reset και πάγωσε η εικόνα μόλις πάτησα το "yes" στις 2 επιλογές που είχε. Μίλησα με το service της LG αφού πρώτα με είχε παραθέσει το κατάστημα (kaizershop) που αγόρασα το κινητό, μιας και η εγγύηση είναι της LG για 2 χρόνια. Το κινητό θα το παραλάβει courier και εντός 7 εργάσιμων ημερών όπως μου είπαν από το service θα επιστραφεί.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται μην ανησυχείς. ..κρίμα όμως έχει γίνει επιδημία και πόσοι δεν γράφουν εδώ μέσα, έχω έναν φίλο κολλητό που δουλεύει ως τεχνικός σε κατάστημα του Γερμανού. ..χαμός 5- 6 περιπτώσεις μου είχε αναφέρει
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε το "κακό" να σταματήσει στην 508 παρτίδα. Θεωρητικά στην LG είχαν καταλάβει ότι κάτι πήγαινε στραβά αρκετούς μήνες πριν βγάλουν την ανακοίνωση, οπότε κάποιες παρτίδες θα την έχουν γλυτώσει.
Link to comment
Share on other sites

και 515 θα ελεγα εγω..... αντε ηρεμηστε λιγο... βγαλατε ολες τις παρτιδες προβληματικες...!! ειπαμε ρε παιδες αλλα οχι κ ετσι..!!

 

Δε το λεω για πλακα. Ισχυει.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Δε το λεω για πλακα. Ισχυει.

Έτσι σου είπαν... Δεν ισχύει.... Ελλάδα μέχρι 506 έχει κρασαρει. Εξωτερικό και πολύ ελάχιστες συσκευές 507 αλλά όχι ευρωπαϊκό μοντέλο. Αυτά.

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

το εχει παρει κανενας φτιαγμενο?ολα ενταξει μεχρι τωρα, με mm και factory reset το δινουν?

Ναι εγώ μια χαρά είναι τώρα με 601 και ναι χάνεις τα πάντα σαν το παίρνεις καινούργιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι σου είπαν... Δεν ισχύει.... Ελλάδα μέχρι 506 έχει κρασαρει. Εξωτερικό και πολύ ελάχιστες συσκευές 507 αλλά όχι ευρωπαϊκό μοντέλο. Αυτά.
Του αδερφού μου είναι 507 Γαλλικό που το έπαθε φίλε.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Τα στοιχεία που εγγραψα είναι είναι από το εμπορικό τμήμα της LG.... 508 είσαι σίγουρος ότι είναι πρόβλημα hardware? Δεν είναι όλα τα bootloop ίδια, το έχει ξαναγράψει ένα πάιδι πριν... Edited by alanon
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Η αυτοι το κρύβουν η ο φίλος σου κάτι δεν λέει καλά
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα υπάρχει στις συσκευές που έχουν παραχθεί έως Οκτώβρη, όχι σε όλες αλλά οι παρτίδες μέχρι 509 υπάρχει πιθανότητα να παρουσιάσουν bootloop.
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...