Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω έκανα update στην 20d και σημερα ειπα να κάνω hard reset το κινητό...στην αρχή ολα καλά αλλα σε ενα σημείο οταν κατεβαζε εφαρμογές εκανε επανεκκίνηση και κόλλησε στο logo της lg λέω αμάν την κάτσαμε βγαζω μπαταρία βαζω μπαταρία τίποτα....πατάω να κάνω παλι hard reset και άνοιξε μετά κανονικά μιλησα στο κινητό έβαλα εφαρμογές απλά το βράδυ έκανε παλι μια επανεκκίνηση που βγάζει το logo της lg και 2-3 seconds και έκτοτε δουλεύει πάλι....είμαι έτοιμος για αλλαγή πλακέτας? 507 παρτίδα ολλανδικό αγορασμένο τον Νοέμβριο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε κανένα back up καλού κακού για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

εγω λέω να περιμένουμε πριν αρχίσουμε το γενικό θάψιμο της συσκευής γιατι η LG πάντα στις 2-3 πρώτες παρτίδες τα κάνει μαντάρα... Νόμος... έχει γίνει με το G2,με το G3, με το Flex 2...Αυτό βέβαια δεν αναιρεί οτι πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει να γίνεται για εχει καταντήσει μπιπ... Ας κάνει καλύτερο έλεγχο στις συσκευές και ας αργήσει να τις βγάλει και ενα μήνα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε τα γνωστά αγορίνα... Πάντως εγώ πιστεύω το κόστος εκτός εγγύησης είναι κανένα 250αρι +

 

Αν πηγαίνει τόσο το κόστος... Δεν το φτιάχνεις καν! σε κανα μήνα με 300 παίρνεις καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Αν πηγαίνει τόσο το κόστος... Δεν το φτιάχνεις καν! σε κανα μήνα με 300 παίρνεις καινούριο.

Στα σκρουζομαγαζα φίλε μου... Στις επίσημες εισαγωγές δες την τιμή τους... Θα κάνω ένα τηλ σήμερα και θα ενημερώσω

Edit : βασικά παίρνω τώρα

Edit 2: λοιπόν φίλοι μου αντικατάσταση πλακετας εκτός εγγύησης 229,75€ συμπεριλαμβανομενου ΦΠΑ και εργασίας.

 

Ωστόσο εννοείται δεν το φτιάχνεις το πουλάς για ανταλλακτικά και παίρνεις ένα καινούργιο από σκρουζομαγαζο...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στα σκρουζομαγαζα φίλε μου... Στις επίσημες εισαγωγές δες την τιμή τους... Θα κάνω ένα τηλ σήμερα και θα ενημερώσω

Edit : βασικά παίρνω τώρα

Edit 2: λοιπόν φίλοι μου αντικατάσταση πλακετας εκτός εγγύησης 229,75€ συμπεριλαμβανομενου ΦΠΑ και εργασίας.

 

Ωστόσο εννοείται δεν το φτιάχνεις το πουλάς για ανταλλακτικά και παίρνεις ένα καινούργιο από σκρουζομαγαζο...

 

εννοείται δεν το φτιάχνεις!

 

Οι επίσημες εισαγωγές και τα σκρουτζομάγαζα, το ίδιο κινητό δεν πουλάνε? με την ίδια εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

εννοείται δεν το φτιάχνεις!

 

Οι επίσημες εισαγωγές και τα σκρουτζομάγαζα, το ίδιο κινητό δεν πουλάνε? με την ίδια εγγύηση?

 

Για μένα ναι... Για αυτούς που πάνε ακόμα και αγοράζουν από μεγάλες αλυσίδες με καπέλο ακόμα και 100% (εκτός προσφορών) μάλλον όχι... Απλά οι επίσημες εισαγωγές υποτίθεται προορίζονται για Ελλάδα... Αυτο που θέλω να πω είναι ότι αν κάποιος έσκασε 700€ στο λανσάρισμα να το πάρει θα το σκεφτεί να δώσει 230€ οποίος του πήρε από σκρουζομαγαζο δεν θα το σκεφτεί καν θα πάει να πάρει ένα καινούργιο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η LG πάντως δεσμεύθηκε οτι θα επισκευάσει και τα εκτός εγγύησης αν εμφανίσουν το συγκεκριμένο πρόβλημα. Φαντάζομαι εννούσε τη χρονική εγγύηση αλλά μέχρι να εμφανίσει κάποιο με ξεκλείδωτο bootloader το πρόβλημα δεν μπορούμε να ξέρουμε την αντιμετώπιση της αντιπροσωπείας.

Η ίδια ανακοίνωση μιλάει για προβληματική ένωση μεταξύ εξαρτημάτων και όχι γενικά για μητρική πλακέτα, γι'αυτό θα πρότεινα να ακούμε με επιφύλάξη το service της procordia καθώς δεν ξέρουμε αν η επισκευή που έκαναν μέχρι τώρα επιδιόρθωνε καν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για άμεση απάντηση όσο αναφορά την πορεία της βλάβης στην procordia απαντάνε άμεσα με μήνυμα πμ στην σελίδα τους στο fb.Εμένα μου είπαν ότι διαγνώστηκε βλάβη και θα γίνει αλλαγή πλακέτας αλλά δεν υπάρχει stock,σήμερα περιμένουν να παραλάβουν ανταλλακτικά αλλά είμαι σε σειρά προτεραιότητας και θα με ειδοποιήσουν.Από ότι βλέπω όσο θα αυξάνονται τα bootloop λόγο μητρικής τόσο θα αυξάνετε και ο χρόνος αναμονής,θα ενημερώνω τακτικά όποτε έχω και εγώ νέα για να δούμε πόσο θα κάνει από την ημέρα που παραλάβανε έως την ημέρα της επισκευής.Φυσικά αυτό δεν είναι απόλυτο όπως αντιλαμβάνεστε αλλά θα πάρουμε μια ιδέα του χρόνου που χρειάζεται για την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

ημερομηνία παράδοσης 2/2/2016

 

έτοιμο,μόλις τους κάλεσα γιατί είδα στο trackit,ready δώσανε ρέστα λέμε τα άτομα!

Edited by hall2001
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

και εγω το πηγα Δευτερα και μου ειπαν οτι περιμενουν πλακετες οι οποιες θα ερθουν αυριο ή Δευτερα. Ειδωμεν

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

τους πήρα και εγώ τώρα τηλέφωνο, αλλαγή πλακέτας και σε μένα:(. δεν έχει κάποιο εκτιμόμενο διάστημα παράδοσης :(. θα με καλέσουν όταν θα είναι έτοιμο...

ελπίζω να φτιαχτεί μόνιμα το πρόβλημα και να μην ξανασκάσει.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το πηγα Δευτερα και μου ειπαν οτι περιμενουν πλακετες οι οποιες θα ερθουν αυριο ή Δευτερα. Ειδωμεν

Πάντως θα αναφέρω και μια κακή εμπειρία που είχα με Procordia. Τους έστειλα ένα LG L90 D410 για αλλαγή πλακέτας (προβλημα στο GPS) και ενώ αρχικά μου είπαν ότι θα ήταν έτοιμο σε 2-3 εργάσιμες, κατόπιν με είχαν στο περίμενε....από βδομάδα σε βδομάδα, από μέρα σε μερα και εν τέλει μετά από ενάμιση μήνα αναμονής μου ανακοίνωσαν ότι τελικά δεν υπήρχε διαθέσιμη πλακέτα ως ανταλλακτικό στο εργοστάσιο της LG !! Πώς είναι δυνατόν βέβαια να μην υπήρχε το ανταλλακτικό, όταν το μοντέλο συνεχιζε να πωλείται κανονικά είναι ένα άλλο ζήτημα. Τελικά μου επέστρεψαν το κινητό ανεπισκεύαστο και με παρέπεμψαν στο κατάστημα αγοράς για οποιαδήποτε άλλη ενέργεια. Εννοείται ότι το τηλέφωνο ηταν ευρωπαικό και με απόδειξη αγοράς κανονικά.

 

Θεωρώ πάντως ότι δεν θα έχουν αντίστοιχα προβλήματα οι κάτοχοι G4 με bootloops, επειδή το G4 είναι το εμπορικότερο μοντέλο της εταιρείας και ο κίνδυνος να εκτεθούν θα είναι πολύ μεγαλύτερος.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα αναφέρω και μια κακή εμπειρία που είχα με Procordia. Τους έστειλα ένα LG L90 D410 για αλλαγή πλακέτας (προβλημα στο GPS) και ενώ αρχικά μου είπαν ότι θα ήταν έτοιμο σε 2-3 εργάσιμες, κατόπιν με είχαν στο περίμενε....από βδομάδα σε βδομάδα, από μέρα σε μερα και εν τέλει μετά από ενάμιση μήνα αναμονής μου ανακοίνωσαν ότι τελικά δεν υπήρχε διαθέσιμη πλακέτα ως ανταλλακτικό στο εργοστάσιο της LG !! Πώς είναι δυνατόν βέβαια να μην υπήρχε το ανταλλακτικό, όταν το μοντέλο συνεχιζε να πωλείται κανονικά είναι ένα άλλο ζήτημα. Τελικά μου επέστρεψαν το κινητό ανεπισκεύαστο και με παρέπεμψαν στο κατάστημα αγοράς για οποιαδήποτε άλλη ενέργεια. Εννοείται ότι το τηλέφωνο ηταν ευρωπαικό και με απόδειξη αγοράς κανονικά.

 

Θεωρώ πάντως ότι δεν θα έχουν αντίστοιχα προβλήματα οι κάτοχοι G4 με bootloops, επειδή το G4 είναι το εμπορικότερο μοντέλο της εταιρείας και ο κίνδυνος να εκτεθούν θα είναι πολύ μεγαλύτερος.

 

Δηλαδη ουσιαστικα ειπανε δε στο φτιαχνουμε κ ας εχεις εγγυση? Αν δεν εχουν πλακετα σκετη θα επρεπε να σου δωσουν νεα συσκευη οχι να αρνηθουν την εγγυηση!

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ουσιαστικα ειπανε δε στο φτιαχνουμε κ ας εχεις εγγυση? Αν δεν εχουν πλακετα σκετη θα επρεπε να σου δωσουν νεα συσκευη οχι να αρνηθουν την εγγυηση!

Πατήσανε στο γεγονός ότι η ελληνική αντιπροσωπεία δεν έκανε εισαγωγή του συγκεκριμένου τηλεφώνου στην χώρα μας (παρόλο που ειναι ευρωπαικό). Από εκεί και πέρα όμως θεωρώ απαράδεκτο το γεγονός είναι ότι χρειάστηκαν 1,5 μήνα για να διαπιστώσουν ότι το ανταλλακτικό δεν υπήρχε.

Link to comment
Share on other sites

601 και μένα η νέα μητρική,έγινε αντικατάσταση και τις οθόνης γιατί είχε 1 καμένο pixel.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για άμεση απάντηση όσο αναφορά την πορεία της βλάβης στην procordia απαντάνε άμεσα με μήνυμα πμ στην σελίδα τους στο fb.Εμένα μου είπαν ότι διαγνώστηκε βλάβη και θα γίνει αλλαγή πλακέτας αλλά δεν υπάρχει stock,σήμερα περιμένουν να παραλάβουν ανταλλακτικά αλλά είμαι σε σειρά προτεραιότητας και θα με ειδοποιήσουν.Από ότι βλέπω όσο θα αυξάνονται τα bootloop λόγο μητρικής τόσο θα αυξάνετε και ο χρόνος αναμονής,θα ενημερώνω τακτικά όποτε έχω και εγώ νέα για να δούμε πόσο θα κάνει από την ημέρα που παραλάβανε έως την ημέρα της επισκευής.Φυσικά αυτό δεν είναι απόλυτο όπως αντιλαμβάνεστε αλλά θα πάρουμε μια ιδέα του χρόνου που χρειάζεται για την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

ημερομηνία παράδοσης 2/2/2016

 

έτοιμο,μόλις τους κάλεσα γιατί είδα στο trackit,ready δώσανε ρέστα λέμε τα άτομα!

 

εγώ το πήγα 1/2/16 και δεν με έχουν ενημερώσει για κάτι. και στο truck it λέει "Waiting Spare Part"

τα τζιμάνια στο τηλεφωνο δεν ήξεραν να μου πουν για αυτή την υπηρεσία.

 

και μπράβο τους, τα φτιάχνουνε με σωστή σειρά προτεραιότητας.το πηγα μια μέρα πριν και είναι stand by. κατσε να τους παρω κανενα τηλέφωνο.

Edited by socratis_g
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι 100000% ότι θα το παθουν όλα;;;; ρωτάω γιατί το τηλ είναι 8 μηνών, δεν έχει πάθει κάτι, και βλέπω συνήθως μετά από αναβάθμιση το παθαίνει.... Αναβάθμιση δε θα κάνω ποτέ... Γιατί περνάω rom μέσω recovery....

 

Δε ξέρω... Είμαι στο τσακ να το δώσω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι 100000% ότι θα το παθουν όλα;;;; ρωτάω γιατί το τηλ είναι 8 μηνών, δεν έχει πάθει κάτι, και βλέπω συνήθως μετά από αναβάθμιση το παθαίνει.... Αναβάθμιση δε θα κάνω ποτέ... Γιατί περνάω rom μέσω recovery....

 

Δε ξέρω... Είμαι στο τσακ να το δώσω

Το μόνο που θα σου πω είναι ότι πολλά τηλέφωνα από τις πρώτες παρτίδες δεν έχουν κανένα πρόβλημα.... Μη πανικοβαλλεσαι

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα σου πω είναι ότι πολλά τηλέφωνα από τις πρώτες παρτίδες δεν έχουν κανένα πρόβλημα.... Μη πανικοβαλλεσαι

 

506 είμαι. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

506 είμαι. Τι να πω...

Αν δεν απατώμαι θες να το δώσεις για g2 σωστά? (αν πήρε το μάτι μου σωστά) για μένα κράτα το g4 και βλέπουμε... Ίδιος πανικός είχε γίνει και με το g3... Ευελπιστώ ότι δεν θα γίνει κάτι και ότι κάποια στιγμή θα ηρεμησουν τα πράγματα. Το να βγήκαν όλα τα τηλέφωνα στις πρώτες παρτίδες ελλατωματικα μου φαίνεται δύσκολο... Τώρα τι να πω... Αβυσσος η ψυχή της LG

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι θες να το δώσεις για g2 σωστά? (αν πήρε το μάτι μου σωστά) για μένα κράτα το g4 και βλέπουμε... Ίδιος πανικός είχε γίνει και με το g3... Ευελπιστώ ότι δεν θα γίνει κάτι και ότι κάποια στιγμή θα ηρεμησουν τα πράγματα. Το να βγήκαν όλα τα τηλέφωνα στις πρώτες παρτίδες ελλατωματικα μου φαίνεται δύσκολο... Τώρα τι να πω... Αβυσσος η ψυχή της LG

 

Ναι ακριβώς, το είχα το G2 για 2 ολόκληρα χρόνια. Σκυλί όσο δε πάει... Τέλος πάντων. Το κρατάω και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς, το είχα το G2 για 2 ολόκληρα χρόνια. Σκυλί όσο δε πάει... Τέλος πάντων. Το κρατάω και βλέπουμε

Επειδή και εγώ το εχω και η συσκευή υπάρχει ακόμα στο σπίτι δεν υπάρχει σύγκριση... Old time classic το g2 συμφωνώ και απίστευτη τηλεφωναρα σταθμός για την LG (sorry για το off topic) αλλά το g4 είναι άλλο τηλέφωνο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://i68.tinypic.com/2r5yc7k.jpg

 

ειναι απο ενα ποστ ενος νταλαβερτζη στο LG G4 INTERNATIONAL στο φβ μετα απο συνομιλία που ειχε με το service

λεει ποιες σειρες εχουν προβλημα εχω ειμαι με 512 και επειδη εχω κανει 4αρα φλασαρισματα της 6.0 με lgup και εχθες ενα φλασαρισμα πρωτα της 20b και με την μια συνδεσα με lg bridge και περασα την 20d μπας και φυγει ενα μικρο λαγκ που εχω(φυσικα δεν εφυγε) δεν μου εκανε κανενα λοοπ!!!και μαλιστα εχθες το ελιωσα ανεβασε τρελες θερμοκρασιες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

http://i68.tinypic.com/2r5yc7k.jpg

 

ειναι απο ενα ποστ ενος νταλαβερτζη στο LG G4 INTERNATIONAL στο φβ μετα απο συνομιλία που ειχε με το service

λεει ποιες σειρες εχουν προβλημα εχω ειμαι με 512 και επειδη εχω κανει 4αρα φλασαρισματα της 6.0 με lgup και εχθες ενα φλασαρισμα πρωτα της 20b και με την μια συνδεσα με lg bridge και περασα την 20d μπας και φυγει ενα μικρο λαγκ που εχω(φυσικα δεν εφυγε) δεν μου εκανε κανενα λοοπ!!!και μαλιστα εχθες το ελιωσα ανεβασε τρελες θερμοκρασιες...

 

το οποίο επιβεβαιώνει αυτό που λέγαμε... software πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...