Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:eek::eek::eek: μάλιστα.... Κάνε μια καλή και όταν ξαναπάς ρώτα και για εμάς με ξεκλείδωτους bootloader αφού είναι θέμα hardware θα μας καλύψει στην εγγύηση ???? :lol::lol::lol:

 

Πες για ενός φίλου σου ρε παίδι μου και καλά! :cry::cry:

το έκανα μου απάντησαν ότι όχι δεν καλύπτετε :O
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ, αλλά πωλούνται Δεκέμβριο μήνα συσκευές με serial number 505 :cry:

Αυτό έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με τα αποθέματα του καταστήματος που επέλεξες και πιθανόν του προμηθευτή. Εγω πάντως που αγόρασα τον Δεκέμβριο το LG G4 DUAL, ήταν παρτίδας 511 με ημερομηνία κατασκεύης τέλη Νοεμβρίου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το έκανα μου απάντησαν ότι όχι δεν καλύπτετε :O

Δεν λες τίποτα, κάνεις τον κινέζο και έχεις αρκετές πιθανότητες να το περάσουν στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο σε ένα skroutzoμαγαζο να ρωτήσω για imei και παρτίδα και μου είπαν οτι είναι αδύνατο να μου δώσουν αυτή την πληροφορία από το eshop. Πρέπει να περάσω από το κατάστημα. Δηλαδή εμείς απο επαρχεία είμαστε υποχρεωμένοι να αγοράζουμε γουρούνι στο σακί?

 

Προφανως και δε θέλουν να στα πουνε δεν ειναι οτι ειναι αδυνατο!

προς θεου! Πανω στο κουτι εξωτερικά λεει ΙΜΕΙ και s/n

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:eek::eek::eek: μάλιστα.... Κάνε μια καλή και όταν ξαναπάς ρώτα και για εμάς με ξεκλείδωτους bootloader αφού είναι θέμα hardware θα μας καλύψει στην εγγύηση ???? :lol::lol::lol:

 

Πες για ενός φίλου σου ρε παίδι μου και καλά! :cry::cry:

 

Tακη αχρειαστο να ειναι, αλλά αν χρειαστεί ας ελπίσουμε στην καλή τους θέληση. Το πολύ πολυ το στέλνουμε το κινητο με δώρο ένα 20αρικο πισω στην μπαταρια... :lol:

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

το έκανα μου απάντησαν ότι όχι δεν καλύπτετε :O

 

Α να χαθούν! :lol::lol::lol: Τώρα τι σχέση έχει η μακακία που έχουν κάνει στο hardware με τον ξεκλειδωμένο bootloader μόνο οι ίδιοι ξέρουν... ευκαιρία έψαχναν... :mad::mad::mad::mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με τα αποθέματα του καταστήματος που επέλεξες και πιθανόν του προμηθευτή. Εγω πάντως που αγόρασα τον Δεκέμβριο το LG G4 DUAL, ήταν παρτίδας 511 με ημερομηνία κατασκεύης τέλη Νοεμβρίου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν λες τίποτα, κάνεις τον κινέζο και έχεις αρκετές πιθανότητες να το περάσουν στην εγγύηση.

 

Εννοείται κάνεις τον Κινέζο... :whistle::whistle::whistle:

 

Προφανως και δε θέλουν να στα πουνε δεν ειναι οτι ειναι αδυνατο!

προς θεου! Πανω στο κουτι εξωτερικά λεει ΙΜΕΙ και s/n

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Tακη αχρειαστο να ειναι, αλλά αν χρειαστεί ας ελπίσουμε στην καλή τους θέληση. Το πολύ πολυ το στέλνουμε το κινητο με δώρο ένα 20αρικο πισω στην μπαταρια... :lol:

 

:ninja::ninja::ninja:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά πωλούνται Δεκέμβριο μήνα συσκευές με serial number 505 :cry:

 

Της Vodafone τα περισσότερα ήταν 505 (και το δικό μου).

Link to comment
Share on other sites

Απλα εχουν μεινει στα μαγαζια..δεν εχουν ξεπουλησει!!και εμενα unbranded spain ειναι!δεκεμβριο ειχε γινει η αγορα 506 παρτιδα..αλλα μεχρι στιγμης ολα οκ..τωρα μολις ερθει η αναβαθμιση θα δειξει!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με τα αποθέματα του καταστήματος που επέλεξες και πιθανόν του προμηθευτή. Εγω πάντως που αγόρασα τον Δεκέμβριο το LG G4 DUAL, ήταν παρτίδας 511 με ημερομηνία κατασκεύης τέλη Νοεμβρίου.

 

Αν δεν υπαρχει θεμα μπορεις να αναφερεις απο ποιο καταστημα το ειχες αγορασει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με τα αποθέματα του καταστήματος που επέλεξες και πιθανόν του προμηθευτή. Εγω πάντως που αγόρασα τον Δεκέμβριο το LG G4 DUAL, ήταν παρτίδας 511 με ημερομηνία κατασκεύης τέλη Νοεμβρίου.

 

Αν δεν υπαρχει θεμα μπορεις να αναφερεις απο ποιο καταστημα το ειχες αγορασει?

 

Από plus3 το αγόρασα τέλη Δεκεμβρίου. Απλά να ξανατονίσω ότι εγώ πήρα την δίκαρτη έκδοση, το H818P LG G4 Dual.

Link to comment
Share on other sites

serial MEZ6647....... (1.1)BL

και πιθανον να μην υπαρχουν πλακετες γιατι και σημερα μου ειπαν 2-3 εργασιμες αναμονη εκτος και αν δεν υπαρχει το ανταλακτικο.

Περαν αυτο το LG ειναι κινηταρα και αν το καλυψει αυτο το θεμα η LG δεν θα εχω λογο να παρω αλλο κινητο.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει απο σκρουτζομαγαζο τον Ιουλιο, μου εκανε boot loop προχθες. Δεν εχω αναβαθμισει, τπτ. Το πηγα σημερα procordia και περιμενω τηλ. να μου πουν. Παντως σε μια συζτηση εκει μου ειπαν οτι εχουν αρχισει και ερχονται και αλλα g4 με boot loop

 

Φίλε ακριβώς την ίδια φάση και εγώ!! αγορασμένο τον Μάιο 2015.

Το πήγα χθες συγκεκριμένα 1/2/15, περιμένω να με πάρουν τηλεφωνο. λογικά προς πέμπτη ή παρασκευή.

 

Εγώ πάντως βλέπω να μένουμε κανένα μήνα χωρίς τηλέφωνο (?). Μου έλεγε η τύπισα εκεί ότι είχαν κάποιο θέμα με τις πλακέτες, και αργουσε πολύ η LG απέξω να του στείλει κτλ κτλ. και αν είναι θέμα πλακέτας μπορει να καθυστερίσει λίγο, κτλ κτλ.

 

αναμονή.

 

Αρχίζω να γίνομαι κακοπροαίρετος και να πιστεύω ότι για κάποιο λόγο to G4 εχει τόσο χαμηλή τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό...

Edited by socratis_g
Link to comment
Share on other sites

Α να χαθούν! :lol::lol::lol: Τώρα τι σχέση έχει η μακακία που έχουν κάνει στο hardware με τον ξεκλειδωμένο bootloader μόνο οι ίδιοι ξέρουν... ευκαιρία έψαχναν...

 

Εννοείται κάνεις τον Κινέζο...:

 

Τάκη εγώ έχω μια άλλη απορία. Από πού θα δουν ότι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader? Δεν θα πρέπει να κάνει boot το κινητό για να το ψάξουν? Δεν ξέρω πολλά από αυτά για αυτό ρωτάω.

 

Ααα. Και να συμπληρώσω. Δυστυχώς από σήμερα το πρωί έπαθε το ίδιο και του γυιού μου. 505 παρτίδα κι αυτό.

Edited by Jimi_Gr
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος να δώσει feedback απο το support της procordia?

 

αψογη σε ολα..!! αντικατασταση πλακετας σε 5 μερες..!! δωρεαν φυσικα..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

αψογη σε ολα..!! αντικατασταση πλακετας σε 5 μερες..!! δωρεαν φυσικα..!

 

+1

 

Για πες λεπτομέριες..

Μετά απο πόσες μέρες σε πήρανε τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Για πες λεπτομέριες..

Μετά απο πόσες μέρες σε πήρανε τηλεφωνο?

 

δν με πηραν καν τηλεφωνο. σε 5 μερες μου εφερε το κινητο πισω ο κουριερ επισκευασμενο..! αυτα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τάκη εγώ έχω μια άλλη απορία. Από πού θα δουν ότι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader? Δεν θα πρέπει να κάνει boot το κινητό για να το ψάξουν? Δεν ξέρω πολλά από αυτά για αυτό ρωτάω.

 

Ααα. Και να συμπληρώσω. Δυστυχώς από σήμερα το πρωί έπαθε το ίδιο και του γυιού μου. 505 παρτίδα κι αυτό.

Βγαίνει στη αρχή το παράθυρο που το λέει πριν κάνεις boot....δυστυχώς. Γενικά σε όλες τις χώρες αρνούνται να αναγνωρίσουν εγγύηση με ξεκλείδωτο bootloader.... Σε κάποιες χώρες κάνουν θέμα και με το ρουτ το οποίο φυσικά δεν φαίνεται χώρις... Boot....ψάχνοντας πάντως σε αρκετά φόρουμ το πρόβλημα είναι κυρίως στην 505 και λιγότερο στην 506...μάλλον γιαυτό έβγαλε πολύ φτηνά οι μάγκες τις γιορτές όλα τα υπόλοιπα της 505...να προλάβουν να τα σπρώξουν

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Τάκη εγώ έχω μια άλλη απορία. Από πού θα δουν ότι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader? Δεν θα πρέπει να κάνει boot το κινητό για να το ψάξουν? Δεν ξέρω πολλά από αυτά για αυτό ρωτάω.

 

Ααα. Και να συμπληρώσω. Δυστυχώς από σήμερα το πρωί έπαθε το ίδιο και του γυιού μου. 505 παρτίδα κι αυτό.

Το θέμα είναι ότι το κινητό κολλάει εκεί που λέει bootloader is unlocked... Στο σήμα της LG...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Life is good!!! Σε λουπα!!!Τι να λεμε τωρα,352 ευρω και πεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεφτει. Δηλωστε συμμετοχη στο petition ρε παιδια. Μολις παει τρια κατοσταρικα το χτυπησα το φωνι!

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με παρτίδες.

Δυστυχώς η lg και φέτος την έκανε την πατάτα της & μας εκθέτει για ακόμα μία φορά. κρίμα :down:

Το service, είναι πολύ καλό αλλά απλά μπορεί να μετριάσει τις αλγείνες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το ξαναλέω η LG και σε άλλες συσκευές βγάζει προβλήματα όχι μόνο στα τηλέφωνα... Το quality control της είναι μάλλον ανύπαρκτο... Τεσπα ας ελπίσουμε ότι θα είναι αρχίσει να αραιωνει η κίνηση σε αυτό το νήμα σταδιακά και όσοι λιγότεροι το πάθουμε τόσο το καλύτερο... Σαλαχατα! Ελπίζω να μου βγει απροβληματιστο όπως το g3 και να μην αρχίσω και εγώ τις κατάρες! :p:p:p με το g2 έφαγα μια κιτρινιλα αλλά έχει ακόμα εγγύηση μικρό το κακό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον αν είναι να το πάθει θα στο βγάλει το πρόβλημα μέσα στην εγγύηση;

 

Γιατί αν είναι βγάλει πρόβλημα μετά τα 2 χρόνια κρίμα τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...