Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από αναβάθμιση. Κόλλησε μετά την βελτιστοποίηση εφαρμογών...Δείχνει το Logo της LG μετά ξανα προσπαθεί να κάνει βελτιστοποιήση κλπ κλπ...

Κατάλαβα... Αν μου έρθει κάτι θα το σκεφτώ να το κάνω δηλαδή...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ καταλαβαίνω γιατί μιλάνε για κολλήσεις, αφού η επιστροφή σε προγενέστερη έκδοση δουλεύει μια χαρά. Με αυτή τη λογική πιστεύω ότι είναι θέμα drivers της mm.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλαβαίνω γιατί μιλάνε για κολλήσεις, αφού η επιστροφή σε προγενέστερη έκδοση δουλεύει μια χαρά. Με αυτή τη λογική πιστεύω ότι είναι θέμα drivers της mm.

Συνήθως μετά από αναβάθμιση προκύπτει

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλαβαίνω γιατί μιλάνε για κολλήσεις, αφού η επιστροφή σε προγενέστερη έκδοση δουλεύει μια χαρά. Με αυτή τη λογική πιστεύω ότι είναι θέμα drivers της mm.

 

Δηλαδή αν εμφανιστεί bootloop και βάλεις με LGUP ξανά την LP το κινητό δουλεύει κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε ποσο ειναι το κοστος ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ? ( για αλλαγη πλακετας εννοω )

 

χωρίς να έχω ενημέρωση, πιστευω κανενα 100άρι για πλάκα το θες. (μαζί με την εργασία)

οταν 350 κάνει καινούριο, το 1/3 της τιμής ειναι λογικό να κοστίζει το mo/bo

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εμφανιστεί bootloop και βάλεις με LGUP ξανά την LP το κινητό δουλεύει κανονικά;

Όχι... Δεν αναγνωρίζει το κινητό ο υπολογιστής

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν σας τύχει bootloop και με επιστροφή σε προηγούμενη rom δουλέψει δεν έχετε hardware πρόβλημα.

 

Απλά κάτι δεν πήγε καλά στην αναβάθμιση.

 

Στο hardware bootloop δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο.

 

Δεν είναι όλα στην ίδια κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να έχω ενημέρωση, πιστευω κανενα 100άρι για πλάκα το θες. (μαζί με την εργασία)

οταν 350 κάνει καινούριο, το 1/3 της τιμής ειναι λογικό να κοστίζει το mo/bo

Το κόστος θα είναι πολύ μεγαλύτερο. Οι τιμές τέτοιων ανταλλακτικων απο την επισημη αντιπροσωπεια αγγίζουν πολλές φορές την τιμή πώλησης του ίδιου του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και του αδερφού μου σήμερα παρτίδα 507 ,δυστυχώς η κατασταση εξελίσσεται σε φιάσκο τέτοιες μαμακίες ούτε η umi δεν έχει κάνει, όχι τίποτε άλλο νιώθω και άσχημα γιατί του το πρότεινα εγώ οπως και σε 2,3 άλλους .
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται ρε παιδιά να σκάει το ένα πίσω από το άλλο, συννενοημενα είναι;

Κάτι παίζει μάλλον με την αναβάθμιση και μιας πέσανε όλοι και την κάνανε τώρα, βγαίνουν σε κάποιους αυτά τα θέματα.

Υποψιάζομαι ότι βγαίνει σε όσους έκαναν στο δεύτερο κύμα αναβάθμιση, μιας και την είχε αποσύρει σε κάποια φάση και μόλις την ξαναδωσε άρχισαν τα όργανα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και του αδερφού μου σήμερα παρτίδα 507 ,δυστυχώς η κατασταση εξελίσσεται σε φιάσκο τέτοιες μαμακίες ούτε η umi δεν έχει κάνει, όχι τίποτε άλλο νιώθω και άσχημα γιατί του το πρότεινα εγώ οπως και σε 2,3 άλλους .

Για δείτε καλά αν πρόκειται για το bootloop που συζητάμε... Σε 507 δεν έχω ξαναπετύχει....

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε καλά αν πρόκειται για το bootloop που συζητάμε... Σε 507 δεν έχω ξαναπετύχει....

 

Ναι boot loop με 5.1 lollipop πάγωσε εκλεισε και μπαίνει συνεχεια στο logo δεν το βλεπει ουτε το PC.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι 507 παρτιδα και γω εκτος εγγυησης και αναμενω... :cry:

Πραγματικα παντως αν γινει κατι θα τους το παω και ευχομαι για την κατανοηση τους...

Και ζαχαρωνω ηδη το G5... Τωρα με αυτα που βλεπω το ξανασκεφτομαι...

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι 507 παρτιδα και γω εκτος εγγυησης και αναμενω... :cry:

Πραγματικα παντως αν γινει κατι θα τους το παω και ευχομαι για την κατανοηση τους...

Και ζαχαρωνω ηδη το G5... Τωρα με αυτα που βλεπω το ξανασκεφτομαι...

 

Και εγω εκτος εγγυησης για αυτο ρωτησα ποσο παει να το φτιαξουμε επι πληρωμη κανονικα...

 

Αν παντως παει καποιος ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ας μας πει τι παιζει να ξερουμε τι να πουμε....

Link to comment
Share on other sites

παιδες όταν με το καλό παραλάβω το δικό μου (δευτέρα το πήγα, αυριο πρεπει να με καλέσουνε για feedback), θα ρωτήσω πιο είναι το κόστος εκτός εγγύησης και θα σας ενημερώσω εδώ.
Link to comment
Share on other sites

παιδες όταν με το καλό παραλάβω το δικό μου (δευτέρα το πήγα, αυριο πρεπει να με καλέσουνε για feedback), θα ρωτήσω πιο είναι το κόστος εκτός εγγύησης και θα σας ενημερώσω εδώ.

 

Είσαι ωραίος φίλε

Link to comment
Share on other sites

παιδες όταν με το καλό παραλάβω το δικό μου (δευτέρα το πήγα, αυριο πρεπει να με καλέσουνε για feedback), θα ρωτήσω πιο είναι το κόστος εκτός εγγύησης και θα σας ενημερώσω εδώ.

 

:thanks: θα περιμενουμε

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό...ξέφυγε η κατάσταση...κρίμα για μια τέτοια κινηταρα....αυτή η lg ξεπερνά κάθε προσδοκία...τρέλανε τον κόσμο με τις κιτρινιλες στις οθόνες του g2 , τις ρωγμές κ οχι μόνο στο g3 ....εδώ ξεπέρασε τον εαυτό της!...tragic
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό...ξέφυγε η κατάσταση...κρίμα για μια τέτοια κινηταρα....αυτή η lg ξεπερνά κάθε προσδοκία...τρέλανε τον κόσμο με τις κιτρινιλες στις οθόνες του g2 , τις ρωγμές κ οχι μόνο στο g3 ....εδώ ξεπέρασε τον εαυτό της!...tragic

Ε τα γνωστά αγορίνα... Πάντως εγώ πιστεύω το κόστος εκτός εγγύησης είναι κανένα 250αρι +

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκτος εγγυησης για αυτο ρωτησα ποσο παει να το φτιαξουμε επι πληρωμη κανονικα...

 

Αν παντως παει καποιος ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ας μας πει τι παιζει να ξερουμε τι να πουμε....

 

 

Γιατι εκτος εγγυησης; Δυο χρονια δεν εχει το κινητο ή λογο ροοτ το λετε;

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εκτος εγγυησης; Δυο χρονια δεν εχει το κινητο ή λογο ροοτ το λετε;

 

Όποιος είναι με ξεκλείδωτο bootloader, είναι εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...