Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Αντιμετωπίζω απο προχθές το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Το G4 έχει κολλήσει σε bootloop από τη στιγμή που αποφάσισα να του κάνω αναβάθμιση. Θα το πάω για service. Το θεμα είναι ότι δεν έχω κρατήσει backup των δεδομένων μου. Θα τα χάσω όλα; :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας! Αντιμετωπίζω απο προχθές το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Το G4 έχει κολλήσει σε bootloop από τη στιγμή που αποφάσισα να του κάνω αναβάθμιση. Θα το πάω για service. Το θεμα είναι ότι δεν έχω κρατήσει backup των δεδομένων μου. Θα τα χάσω όλα; :(:(:(

 

Αν είναι πρόβλημα της πλακέτας θα τα χάσεις ολα δυστυχώς....:(

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το προβλημα εξαπλωνεται ραγδαια..και αλλος φιλος μου το επαθε με παρτιδα 505..καλο να λεμε παιδια και τι παρτιδα ειναι!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Mόλις πέθανε και το δικό μου πατάω να ανοίξει και ακούγετε μόνο η δόνηση παρτίδα 505 και μένα.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο xda που διάβασα για το πρόβλημα, η συντριπτική πλειοψηφία είναι με κινητά παρτίδας 505 και 506 (λιγότερα)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα... Και είμαι με 505 και ξεκλείδωτο bootloader...

Έχω αρχίσει και ιδρωνω...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τρεις μέσα σε μια σελίδα μόνο...Δεν έπρεπε να εχει αποσύρει ηδη η εταιρία τις ελαττωματικες παρτίδες;

Προφανώς έχουν ήδη πουληθεί οι παρτιδες 505 (παραγωγή Μαΐου 2015) μέχρι τον Ιούνιο-Ιούλιο το πολύ. Τώρα που άρχισε να εμφανίζεται το πρόβλημα είναι αργά.

Κάτι επίσης περίεργο είναι ότι στους περισσότερους εμφανίζεται μετά από αναβάθμιση. ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 6αρα πολύ καιρό προς το παρόν μην το ματιασω είναι κομπλέ. Τώρα θα δείξει γιατί ένα άγχος το έχω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπουμε την παρτίδα?

Κατέβασε το LG Phone from. Είναι η τρεις πρώτη αριθμοί του serial number

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω την αλήθεια φταίω και εγώ που επιμένω σε lg τα τελευταία χρόνια,g2,g3,g4 πέρασαν από τα χέρια μου με τα δύο τελευταία με σοβαρά προβλήματα.Ποτέ ξανά LG.Στην procordia πρέπει να κλείσω κάποιο ραντεβού η το πάω κατευθείαν γιατί είμαι δίπλα για αυτό το λέω.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω την αλήθεια φταίω και εγώ που επιμένω σε lg τα τελευταία χρόνια,g2,g3,g4 πέρασαν από τα χέρια μου με τα δύο τελευταία με σοβαρά προβλήματα.Ποτέ ξανά LG.Στην procordia πρέπει να κλείσω κάποιο ραντεβού η το πάω κατευθείαν γιατί είμαι δίπλα για αυτό το λέω.

Καλού κακού κανένα ένα τηλέφωνο να δεις αν υπάρχουν διαθέσιμες πλακέτες... Όσο για τα προβλήματα δυστυχώς τα lg βγάζουν αυτο είναι γνωστό. Σε όλες τις συσκευές όχι μόνο στα κινητά. Αλλά εγώ έχω μια συμπάθεια στα άτιμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλού κακού κανένα ένα τηλέφωνο να δεις αν υπάρχουν διαθέσιμες πλακέτες... Όσο για τα προβλήματα δυστυχώς τα lg βγάζουν αυτο είναι γνωστό. Σε όλες τις συσκευές όχι μόνο στα κινητά. Αλλά εγώ έχω μια συμπάθεια στα άτιμα

Ευχαριστώ για την απάντηση,λέω να το πάω έτσι κι αλλιώς κι έτσι που είναι μόνο που το βλέπω μου σπάει τα νεύρα,άσε που υπάρχει και μεγάλη πιθανότητα να φάει κανά σουτ:mad:

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Mpak και elenasarim εσάς τι παρτίδα ειναι τα κινητά?

 

Ειναι οι 3 πρώτοι αριθμοι του s/n που λέει στο κουτί απ έξω.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

https://www.change.org/p/lg-mobile-launch-a-replacement-program-for-defective-lg-g4s?recruiter=87198986&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

Διαδώστε! Κρίμα γιατί το κινητό πρέπει να τα σπάει. Τουλάχιστον θα το πάρουμε σε τιμή χώμα οι υποψήφιοι αγοραστές. Αυτή η Lg μια ζωή τα ίδια.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Καλού κακού κανένα ένα τηλέφωνο να δεις αν υπάρχουν διαθέσιμες πλακέτες... Όσο για τα προβλήματα δυστυχώς τα lg βγάζουν αυτο είναι γνωστό. Σε όλες τις συσκευές όχι μόνο στα κινητά. Αλλά εγώ έχω μια συμπάθεια στα άτιμα

Δυστυχώς στον τομέα κινητών της LG, υπάρχει ένα θέμα με το quality test στο hardware των πρώτων παρτίδων. Ενδεικτικά θυμάμαι τα πρώτα G2 είχαν σοβαρά θέματα λήψης σήματος, στα πρώτα G3 το σύστημα της ασύρματης φόρτισης δημιουργούσε παράσιατα και είχαμε τα γνωστά ραγίσματα στην θύρα των ακουστικών.Στο G4 υπήρχε θέμα στο digitizer (ghost touches) και τώρα έχουμα το θέμα με τα boot loops.

 

To καλό είναι ότι τα προβλήματα διορθώνονται (αθόρυβα) στην πορεία, οποτε θεωρώ ότι καλό είναι αν επιμένουμε σε LG, να προτιμάμε να ξεστοκάρουν τις πρώτες παρτίδες.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στον τομέα κινητών της LG, υπάρχει ένα θέμα με το quality test στο hardware των πρώτων παρτίδων. Ενδεικτικά θυμάμαι τα πρώτα G2 είχαν σοβαρά θέματα λήψης σήματος, στα πρώτα G3 το σύστημα της ασύρματης φόρτισης δημιουργούσε παράσιατα και είχαμε τα γνωστά ραγίσματα στην θύρα των ακουστικών.Στο G4 υπήρχε θέμα στο digitizer (ghost touches) και τώρα έχουμα το θέμα με τα boot loops.

 

To καλό είναι ότι τα προβλήματα διορθώνονται (αθόρυβα) στην πορεία, οποτε θεωρώ ότι καλό είναι αν επιμένουμε σε LG, να προτιμάμε να ξεστοκάρουν τις πρώτες παρτίδες.

 

Συμφωνώ, αλλά πωλούνται Δεκέμβριο μήνα συσκευές με serial number 505 :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το πήγα στο service αλλά δυστυχώς θα σας την χαλάσω,ρώτησα αν είναι πρόβλημα μόνο της 505,506 και μου είπαν ότι ως και την 508 εντοπίζετε το πρόβλημα μέχρι αυτή την στιγμή,κλάφτα Χαράλαμπε δηλαδή.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το πήγα στο service αλλά δυστυχώς θα σας την χαλάσω,ρώτησα αν είναι πρόβλημα μόνο της 505,506 και μου είπαν ότι ως και την 508 εντοπίζετε το πρόβλημα μέχρι αυτή την στιγμή,κλάφτα Χαράλαμπε δηλαδή.

 

:eek::eek::eek: μάλιστα.... Κάνε μια καλή και όταν ξαναπάς ρώτα και για εμάς με ξεκλείδωτους bootloader αφού είναι θέμα hardware θα μας καλύψει στην εγγύηση ???? :lol::lol::lol:

 

Πες για ενός φίλου σου ρε παίδι μου και καλά! :cry::cry:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο σε ένα skroutzoμαγαζο να ρωτήσω για imei και παρτίδα και μου είπαν οτι είναι αδύνατο να μου δώσουν αυτή την πληροφορία από το eshop. Πρέπει να περάσω από το κατάστημα. Δηλαδή εμείς απο επαρχεία είμαστε υποχρεωμένοι να αγοράζουμε γουρούνι στο σακί?

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...