Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει άψογα ευχαριστώ πολυ!!

Εμένα πάλι δεν μου δουλεύει το κλειδώνω με nova και όταν το ανοίγω μου ζητά κωδικό !!!!!

Έχω ενεργοποιήσει Administration και στα Settings -> Lollipop and marshmallow.

Για δώστε τα φώτα σας, τι κάνω λάθος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο το τζαμακι παιδια το εχει βαλει κανεις,,κολλαει στις ακρες ??

Οποιος βρει τζαμακι που να κολλαει και στις ακρες να μας πει.

Με το e-clik μιλησε κανεις που αναφερθηκε πιο πανω ?

 

http://plusmobi.net/Screen%20Protector/3MK-%CE%93%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Samsung-Galaxy-A5-2016-Tempered-Glass-for-Samsung-Galaxy-A5-2016?sort=p.model&order=DESC

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν μου δουλεύει το κλειδώνω με nova και όταν το ανοίγω μου ζητά κωδικό !!!!!

Έχω ενεργοποιήσει Administration και στα Settings -> Lollipop and marshmallow.

Για δώστε τα φώτα σας, τι κάνω λάθος!!!

Μπες και στα setting του nova-> χειρονομοες κ πληκτρα->πας εκεί που ρυθμίζεις το κλειδωμα με διπλο πατημα η οποιο εχεις βαλει εσύ κ σε βολευει και αφου το πατησεις,μετα πανω λεει συντομευσεις πας κ διαλεγεις το screen lock pro.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το τζαμακι παιδια το εχει βαλει κανεις,,κολλαει στις ακρες ??

Οποιος βρει τζαμακι που να κολλαει και στις ακρες να μας πει.

Με το e-clik μιλησε κανεις που αναφερθηκε πιο πανω ?

 

http://plusmobi.net/Screen%20Protector/3MK-%CE%93%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Samsung-Galaxy-A5-2016-Tempered-Glass-for-Samsung-Galaxy-A5-2016?sort=p.model&order=DESC

 

εχω βαλει 3 γυαλια απο το eclick και το ενα ειναι χειροτερο απο το αλλο. Στο Α5 του πατερα μου ειναι μονιμως θαμπο. Ειχα βαρεθει να παραγγειλω απο ebay κανα Nillkin αλλα θα το κανω τωρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπες και στα setting του nova-> χειρονομοες κ πληκτρα->πας εκεί που ρυθμίζεις το κλειδωμα με διπλο πατημα η οποιο εχεις βαλει εσύ κ σε βολευει και αφου το πατησεις,μετα πανω λεει συντομευσεις πας κ διαλεγεις το screen lock pro.

Οκ thanks !!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αυτονομία το Α5 είναι απ τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο Android κινητό με Wi-Fi

Ρίχνει χαλαρά στα S7 edge και διπλή αυτονομία σχεδόν από κάτι LG G3/G4.

Με το πρώτο μου Α5 τον Απρίλη είχα βγάλει πάνω από... 10 ώρες οθόνη χωρίς φόρτιση.

Είχα πάθει πλάκα.

6-7 ώρες τις έχει για ψωμοτύρι και χωρίς καλό στήσιμο όπως το δικό μου.

Με 3G υπάρχει ψιλό θέμα αλλά Ο.κ.

Εγώ του βγάζω το καπέλο όπως και πόσο στρωτά και ωραία δουλεύει, παρ όλο τη κακιά φήμη της Σάμυ

Έχω και το alpha της γυναίκας μου που έχει πάνω κάτω τα ίδια σπέκς και Ράμ και είναι η μέρα με τη νύχτα σε λειτουργία(και μπαταρία εννοείται χαχα)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει 3 γυαλια απο το eclick και το ενα ειναι χειροτερο απο το αλλο. Στο Α5 του πατερα μου ειναι μονιμως θαμπο. Ειχα βαρεθει να παραγγειλω απο ebay κανα Nillkin αλλα θα το κανω τωρα.

Εγώ από eBay αγόρασα με 1,5 € κόλλησε τέλεια !!!!

Έχω μείνει 1000% ευχαριστημένος, μην πετάτε τα χρήματα σας τζάμπα .....

15 € για Tempered Glass, έλεος !!!

Και αν για οποιοδήποτε λόγο δεν κολλήσει καλά τι κάνετε, το πετάτε και πάμε για άλλο, μην τρελαθούμε!!!!!!

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από eBay αγόρασα με 1,5 € κόλλησε τέλεια !!!!

Έχω μείνει 1000% ευχαριστημένος, μην πετάτε τα χρήματα σας τζάμπα .....

15 € για Tempered Glass, έλεος !!!

Και αν για οποιοδήποτε λόγο δεν κολλήσει καλά τι κάνετε, το πετάτε και πάμε για άλλο, μην τρελαθούμε!!!!!!

Δώσε link τουλάχιστον..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το γυαλι αυτο ειναι ολο flat η ειναι κυρτο στις ακριες για να κολλησει σωστα στην οθονη???

Δεν καλύπτει όλη την οθόνη, αφήνει γύρω στα 2mm, καλύπτει δηλ. δεξιά-αριστερά μέχρι το σημείο που ανάβει η οθόνη, αλλά μου κόλλησε τέλεια, με αποτέλεσμα το ελάχιστο κενό που αφήνει να μην ενοχλεί διότι περνά απαρατήρητο. Δεν ξέρω αν έτυχε, διότι διαβάζω από πολλούς παράπονα.

Πάντως τον τρόπο που το εφάρμοσα τον έχω περιγράψει σε παλιότερο post, διότι όντως θέλει να έχεις λίγο υπομονή, καλό καθαρισμό και σταθερό χέρι.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά,μήπως έχει κανείς εδω μέσα το 2καρτο;θελω να ρωτήσω κάποια πράγματα όσον αφορά την λειτουργεία του.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Nilkin tempered glass δεν έχει βγει για το A5 2016? Μόνο για το απλό Α5 έχω βρει. Η μόνη λύση δηλαδή είναι αυτά του 1,5€ με χάλια αίσθηση;
Link to comment
Share on other sites

Στο Stoucky εχουν με 8€ ΤΕΛΕΙΟ, απλα στις γωνιες πανω δεξια αριστερα ανοιγει μετα απο καιρο... λογω κυρτοτητας... εχει κατσει σε κανεναν τελεια ? αν ναι πως...
Link to comment
Share on other sites

και στο δικο μου που του εβαλα ενα με 7 ευρω αφηνει λιγο περιθωριο στην δεξια πλευρα της οθονης.αυτο στο Public με τα 15 ευρω το εχει δοκιμασει κανεις? ειναι καλο?

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/prostasia-othonis-samsung-galaxy-a5-2016-sbs-screen-protector-glass-effect-and-high-resistant/prod8000082pp/

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

αγόρασα το Samsung A5 2016 τον Αύγουστο το οποίο ήταν με Android 5.1 . Όταν το πρωτοαγόρασα φόρτιζε η μπαταρία μέσα σε μιαμιση ώρα (υποτίθεται πως ήταν μέσα στα πλεονεκτήματα του η γρήγορη φόρτιση). Σε κάποια φάση μου έβγαλε να κάνω αναβάθμιση σε Android 6 κ χωρίς να το ψάξω έκανα την αναβάθμιση. Η φόρτιση της μπαταρίας μετά γινόταν γύρω στις 4-5 ώρες (με την μπαταρία γύρω στο 20% πάνω κατω). Μετά ακολούθησε άλλη μια αναβάθμιση κ ο χρόνος φόρτισης βελτιώθηκε αλλά δεν επανήλθε στον σύντομο χρόνο που γινόταν όταν πρωτοαγόρασα το κινητό. Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό με το θέμα?

 

Κατά τ άλλα η συσκευή είναι απίστευτη ειδικά σε σχέση με αυτό που είχα πριν (S3 mini αγορασμένο το 13). Η μπαταρία κρατάει εύκολα 2-3 ημέρες ανάλογα την χρήση.

Η χρήση internet είναι σαν χρησιμοποιώ κανονικό pc κ τα 600 mb που έχω το μήνα από την Cosmote πια φαντάζουν πολύ λίγα (μια κ δεν χρησιμοποιούσα ιδιαίτερα το internet με s3 παρά μόνο για να τσεκάρω mail ή να ανοίξω καμιά σελίδα που κ που).

 

Αγόρασα ένα tempered glass από ebay αλλά δεν καλύπτει όλη την περιοχή της όθονης κ φαίνεται άσχημα. Σε ότι έψαξα γράφουν οτι επειδή έχει στρογγυλημένες άκρες το tempered glass είναι λίγο πιο μικρό ώστε να εφαρμόζει καλά. Έχει βρει κανείς κάποιο που να καλύπτει όλη την περιοχή της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

αγόρασα το Samsung A5 2016 τον Αύγουστο το οποίο ήταν με Android 5.1 . Όταν το πρωτοαγόρασα φόρτιζε η μπαταρία μέσα σε μιαμιση ώρα (υποτίθεται πως ήταν μέσα στα πλεονεκτήματα του η γρήγορη φόρτιση). Σε κάποια φάση μου έβγαλε να κάνω αναβάθμιση σε Android 6 κ χωρίς να το ψάξω έκανα την αναβάθμιση. Η φόρτιση της μπαταρίας μετά γινόταν γύρω στις 4-5 ώρες (με την μπαταρία γύρω στο 20% πάνω κατω). Μετά ακολούθησε άλλη μια αναβάθμιση κ ο χρόνος φόρτισης βελτιώθηκε αλλά δεν επανήλθε στον σύντομο χρόνο που γινόταν όταν πρωτοαγόρασα το κινητό. Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό με το θέμα?

 

Κατά τ άλλα η συσκευή είναι απίστευτη ειδικά σε σχέση με αυτό που είχα πριν (S3 mini αγορασμένο το 13). Η μπαταρία κρατάει εύκολα 2-3 ημέρες ανάλογα την χρήση.

Η χρήση internet είναι σαν χρησιμοποιώ κανονικό pc κ τα 600 mb που έχω το μήνα από την Cosmote πια φαντάζουν πολύ λίγα (μια κ δεν χρησιμοποιούσα ιδιαίτερα το internet με s3 παρά μόνο για να τσεκάρω mail ή να ανοίξω καμιά σελίδα που κ που).

 

Αγόρασα ένα tempered glass από ebay αλλά δεν καλύπτει όλη την περιοχή της όθονης κ φαίνεται άσχημα. Σε ότι έψαξα γράφουν οτι επειδή έχει στρογγυλημένες άκρες το tempered glass είναι λίγο πιο μικρό ώστε να εφαρμόζει καλά. Έχει βρει κανείς κάποιο που να καλύπτει όλη την περιοχή της οθόνης?

Για την φόρτιση δεν ξέρω γιατί χρησιμοποιώ φορτιστή 0.7Α και κάνει γύρω στις 3.5 ώρες, λογικό!!!

Για 4-5 ώρες όμως για τον φορτιστή ταχείας δεν είναι λογικό είναι πάρα πολύ . Νομίζω πως αν δεν έκανες μετά το update σε 6αρα, επαναφορά εργοστασιακών, το πρώτο σου βήμα είναι να κάνεις (επιβάλλεται).

Αν δεν διορθωθεί μετά πρέπει να απευθυνθείς στο σέρβις κατ' εμέ .....

tempered glass που να καλύπτει όλη την οθόνη έχω παραγγείλει και το περιμένω, όταν το παραλάβω θα ενημερώσω σχετικά !!

Link to comment
Share on other sites

Για την φόρτιση δεν ξέρω γιατί χρησιμοποιώ φορτιστή 0.7Α και κάνει γύρω στις 3.5 ώρες, λογικό!!!

Για 4-5 ώρες όμως για τον φορτιστή ταχείας δεν είναι λογικό είναι πάρα πολύ . Νομίζω πως αν δεν έκανες μετά το update σε 6αρα, επαναφορά εργοστασιακών, το πρώτο σου βήμα είναι να κάνεις (επιβάλλεται).

Αν δεν διορθωθεί μετά πρέπει να απευθυνθείς στο σέρβις κατ' εμέ .....

tempered glass που να καλύπτει όλη την οθόνη έχω παραγγείλει και το περιμένω, όταν το παραλάβω θα ενημερώσω σχετικά !!

Λοιπόν το φόρτισα δοκιμαστικά με τον ταχείας, από 19% έως 100% έκανε ακριβώς 1 ώρα και 35 λεπτά !!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω βαλει στο μάτι εδω κ καιρο..Το εχω δει απο κοντα κ για την τιμή του εχω πάθει πλακα..Συντομα θα το εχω κ θα πω κ παραπανω εντυπωσεις..Η αυτονομία που εχει Παντος παιζει να ειναι η καλυτερη που εχει βαλει η Samsung σε κινητο..
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω βαλει στο μάτι εδω κ καιρο..Το εχω δει απο κοντα κ για την τιμή του εχω πάθει πλακα..Συντομα θα το εχω κ θα πω κ παραπανω εντυπωσεις..Η αυτονομία που εχει Παντος παιζει να ειναι η καλυτερη που εχει βαλει η Samsung σε κινητο..

 

Καλά αυτό σχετικό είναι, για τα λεφτά του καλό είναι αλλά έχει ελλείψεις πχ notification led. Τραγική έλλειψη. Και λύση δεν είναι να ανάβει όλη η οθόνη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο Stoucky εχουν με 8€ ΤΕΛΕΙΟ, απλα στις γωνιες πανω δεξια αριστερα ανοιγει μετα απο καιρο... λογω κυρτοτητας... εχει κατσει σε κανεναν τελεια ? αν ναι πως...

 

Στις πλευρες δεξια και αριστερα σου εχει κολλησει καλα αυτο το τζαμι ;

Ειναι κυρτο το τζαμι αυτο στις δυο αυτες πλευρες ;

Link to comment
Share on other sites

Για την φόρτιση δεν ξέρω γιατί χρησιμοποιώ φορτιστή 0.7Α και κάνει γύρω στις 3.5 ώρες, λογικό!!!

Για 4-5 ώρες όμως για τον φορτιστή ταχείας δεν είναι λογικό είναι πάρα πολύ . Νομίζω πως αν δεν έκανες μετά το update σε 6αρα, επαναφορά εργοστασιακών, το πρώτο σου βήμα είναι να κάνεις (επιβάλλεται).

Αν δεν διορθωθεί μετά πρέπει να απευθυνθείς στο σέρβις κατ' εμέ .....

tempered glass που να καλύπτει όλη την οθόνη έχω παραγγείλει και το περιμένω, όταν το παραλάβω θα ενημερώσω σχετικά !!

 

Θα το αφήσω να πέσει στο 20% για να δω ακριβώς πόσο θα φορτίσει τώρα. Δεν κάνει 4-5 ώρες μετά την 2η αναβάθμιση αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς την ώρα φόρτισης.

 

Επαναφορά δεν έχω κάνει. Γιατί πρέπει να κανω? Δεν θα χάσω data κλπ?

 

Στο public που ρώτησα δεν ήξεραν να μου πουν αν το glass καλύπτει όλη την οθόνη , το μόνο που μου είπαν πως κανείς δεν τους παραπονέθηκε όπως με τα S6 k S7... Είναι κ ακριβό €15 όταν στο ebay κ amazon παίζουν από €1-€8. Βέβαια αν είναι καλό €15 είναι one off αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα θελει 2ωρο απο το 20%. Φορτιζα αρχικα με τον γρηγορο και ηθελε 80λεπτα. Επειδη δεν ειναι οτι καλυτερο για την μπαταρια χρησιμοποιω απλο φορτιστη. Απλα τωρα που δοκιμασα παλι τον ταχυφορτιστη φορτιζει με ταχυτητα απλου.... Ισως θελει calibration η μπαταρια;

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσους ξέρω με το ίδιο κινητό, κάνουν 1:30 με 1:40 ώρα για να φορτίσει από το 15% - 20% στο 100%.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα γιατι δεν λειτουργει η γρηγορη φορτιση εδω και καποιο καιρο. Δεν λειτουργει οταν η οθονη ειναι ενεργοποιημενη... Στο no led ειχα την επιλογη να δειχνει το ποσοστο φορτισης οταν φορτιζει. Οποτε το βλεπει ως ανοιχτη οθονη και δεν λειτουργει η γρηγορη φορτιση....

 

 

Οποτε οποιος δεν θελει γρηγορη φορτιση και δεν εχει αλλο φορτιστη μπορει να βαλει την εφαρμογη και να ενεργοποιησει την επιλογη αυτη!

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...