Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρηκα γιατι δεν λειτουργει η γρηγορη φορτιση εδω και καποιο καιρο. Δεν λειτουργει οταν η οθονη ειναι ενεργοποιημενη... Στο no led ειχα την επιλογη να δειχνει το ποσοστο φορτισης οταν φορτιζει. Οποτε το βλεπει ως ανοιχτη οθονη και δεν λειτουργει η γρηγορη φορτιση....

 

 

Οποτε οποιος δεν θελει γρηγορη φορτιση και δεν εχει αλλο φορτιστη μπορει να βαλει την εφαρμογη και να ενεργοποιησει την επιλογη αυτη!

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ χρήσιμη η παρατήρησή σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως στην 6αρα το δαχτυλικο αποτυπωμα ειναι τραγικο. Εκτος του οτι δεν μπορεις να απενεργοποιησεις το μοτιβο η το πιν στην οθονη κλειδωματος...τις περισσοτερες φορες δεν αναγνωριζει το αποτυπωμα μου και ζηταει να καθαρισω το κουμπι και να ξαναπροσπαθησω!!! Εχει δοκιμασει κανεις την 6αρα την Ελληνικη της Cosmote που ειναι πιο προσφατη να δει μηπως υπαρχει καμια διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος δλδ που δεν εχει κανενα προβλημα με το δαχτυλικο στην 6.0;;;;

Ισως να ειναι θεμα σε καποια region μονο;

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος δλδ που δεν εχει κανενα προβλημα με το δαχτυλικο στην 6.0;;;;

Ισως να ειναι θεμα σε καποια region μονο;

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχαχαχα...ετσι φαινεται . Το θεωρω σημαντικο το αποτυπωμα οποτε γυρισα στην 5αρα που μου δουλευει αψογα και αναμενω...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος δλδ που δεν εχει κανενα προβλημα με το δαχτυλικο στην 6.0;;;;

Ισως να ειναι θεμα σε καποια region μονο;

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το είπαμε αρκετές φορές παλιότερα και το ξανά είπαμε εχει θεματάκι και κατά άλλους θεματάρα, οπότε γυρνούν στην lollipop.

Εγώ την κρατάω ακόμα μόνο για την κάμερα που έχω δει βελτίωση. Αλλιώς θα είχε φάει σουτ!!!

Για μένα είναι τραγική...... όχι μόνο για το δακτυλικό αλλά επί συνόλου.....

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα...ετσι φαινεται . Το θεωρω σημαντικο το αποτυπωμα οποτε γυρισα στην 5αρα που μου δουλευει αψογα και αναμενω...

Σωστός !!!!!

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!!

Και εγώ παλιότερα, μετά από 2 μέρες που είχα αντέξει με την 6αρα γύρισα στην lollipop.

Τώρα είμαι πάλι με 6αρα μόνο για την κάμερα.... όσο αντέξω αναμένοντας κάποιο διορθωτικό update.... είδομεν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο ελληνικό της Vodafon δουλεύει άψογα.

Και με το τρικ που έχω αναφέρει πιο πίσω μοτίβο δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Ήταν το πλέον σπαστικό και είχα αλλάξει 4 S7 απλά και edge μέχρι να καταλάβω ότι ήταν η βλακεία της google όταν πήρα το G5 και μου έκανε τα ίδια.

Τώρα όμως έχω βολευτεί τόσο με το Α5 και την αυτονομία του συν ότι είναι αξιοπρεπές σε όλα σχεδόν και μένω εδώ χαλαρά, σιγά μη δώσω 230 ευρώ να πάρω το απλό S7 ή τη κατασκευαστική βλακεία το G5 που και στα 2 είχα light bleeding και οθόνη ξέπλυμα χλωρίνη άσε που δεν έβλεπες τίποτα στον ήλιο σε σχέση με το A5

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει μια χαρά πλέον! Και με αυτα που έχουμε γράψει ποιο πίσω 1-2σελιδες γλίτωσα από αυτό που έχει κάνει η Google
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το δακτυλικό αποτύπωμα μόνο για το ξεκλείδωμα της οθόνης. Έχω cosmote και αναβάθμισα σε 6αρι εδώ και 10 περίπου μέρες. Το ξεκλείδωμα δουλεύει καλά όπως και πρίν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Έχω το Α5 εδώ και 3 εβδομάδες περίπου και θέλω να ρωτήσω τι επιλέγετε στις ρυθμίσεις της κωδικοποίησης των SMS, γιατί στο δικό μου αν επιλέξω αλφάβητο GSM θα έχω κανονικό αριθμό χαρακτήρων, αλλά ελληνικά μόνο σε κεφαλαία (αγγλικά κανονικά κεφαλαία+κανονικά), ενώ αν επιλέξω unicode θα έχω ελληνικά κεφαλαία+μικρά αλλά πολύ περιορισμένο αριθμό χαρακτήρων.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα γιατι δεν λειτουργει η γρηγορη φορτιση εδω και καποιο καιρο. Δεν λειτουργει οταν η οθονη ειναι ενεργοποιημενη... Στο no led ειχα την επιλογη να δειχνει το ποσοστο φορτισης οταν φορτιζει. Οποτε το βλεπει ως ανοιχτη οθονη και δεν λειτουργει η γρηγορη φορτιση....

 

 

Οποτε οποιος δεν θελει γρηγορη φορτιση και δεν εχει αλλο φορτιστη μπορει να βαλει την εφαρμογη και να ενεργοποιησει την επιλογη αυτη!

Ωραιος αλλα το εχεις τσεκάρει μήπως αυτο κανει κακο στην μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα γιατι δεν λειτουργει η γρηγορη φορτιση εδω και καποιο καιρο. Δεν λειτουργει οταν η οθονη ειναι ενεργοποιημενη... Στο no led ειχα την επιλογη να δειχνει το ποσοστο φορτισης οταν φορτιζει. Οποτε το βλεπει ως ανοιχτη οθονη και δεν λειτουργει η γρηγορη φορτιση....

 

 

Οποτε οποιος δεν θελει γρηγορη φορτιση και δεν εχει αλλο φορτιστη μπορει να βαλει την εφαρμογη και να ενεργοποιησει την επιλογη αυτη!

Ωραιος αλλα το εχεις τσεκάρει μήπως αυτο κανει κακο στην μπαταρια;

Το σίγουρο είναι όσο λιγότερα Αμπέρ ο φορτιστής, τόσο καλύτερα και στην ζωή της μπαταρίας, αλλά και πιο σωστή φόρτιση. Το μόνο μείον χρειάζεται περισσότερος χρόνος για να ολοκληρωθεί η φόρτιση.

Οπότε αν υπάρχει φορτιστής γύρω στο 1Α χρησιμοποιήστε τον άφοβα, η πληροφορία αυτή είναι από γνωστό μου ηλεκτρονικός στο επάγγελμα.

Αλλά κατά βάση δεν χρειάζεται και πολλές γνώσεις για να το καταλάβει κάποιος, όταν κάτι, οτιδήποτε το πιέζεις συνεχώς φθείρεται πιο γρήγορα.....

Link to comment
Share on other sites

παιδια τις τελευταιες μερες εχω θεμα με τη μπαταρια. εκτος του οτι προσφατα ο φορτιστης μου εκανε νερα και φορτιζε μονο αν τον κουναγες και επισης τη τελευταια φορα εκανε ενα πατ τον εβγαλα αμεσα απο τη πρηζα και η θυρα μυριζε καμμενο(απο τοτε δεν επιχειρησα να τον ξαναβαλω στη πρηζα). η μπαταρια τελευταια λειτουργει νορμαλ οπως πρωτα μεχρι το 15%. απο κει κι επειτα πεφτει σε 2-3 λεπτα στο 5% και σε ακομη 2-3 λεπτα στο μηδεν. :worry::worry::worry: λετε να φταιει ο φορτιστης η να το στειλω service???
Link to comment
Share on other sites

παιδια τις τελευταιες μερες εχω θεμα με τη μπαταρια. εκτος του οτι προσφατα ο φορτιστης μου εκανε νερα και φορτιζε μονο αν τον κουναγες και επισης τη τελευταια φορα εκανε ενα πατ τον εβγαλα αμεσα απο τη πρηζα και η θυρα μυριζε καμμενο(απο τοτε δεν επιχειρησα να τον ξαναβαλω στη πρηζα). η μπαταρια τελευταια λειτουργει νορμαλ οπως πρωτα μεχρι το 15%. απο κει κι επειτα πεφτει σε 2-3 λεπτα στο 5% και σε ακομη 2-3 λεπτα στο μηδεν. :worry::worry::worry: λετε να φταιει ο φορτιστης η να το στειλω service???

 

ποσο καιρο εχεις το κινητο? μαλλον τα εφτυσε και η μπαταρια σου..να υποθεσω οτι φορτιζεις με τον γρηγορο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο ελληνικό της Vodafon δουλεύει άψογα.

Και με το τρικ που έχω αναφέρει πιο πίσω μοτίβο δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Ήταν το πλέον σπαστικό και είχα αλλάξει 4 S7 απλά και edge μέχρι να καταλάβω ότι ήταν η βλακεία της google όταν πήρα το G5 και μου έκανε τα ίδια.

Τώρα όμως έχω βολευτεί τόσο με το Α5 και την αυτονομία του συν ότι είναι αξιοπρεπές σε όλα σχεδόν και μένω εδώ χαλαρά, σιγά μη δώσω 230 ευρώ να πάρω το απλό S7 ή τη κατασκευαστική βλακεία το G5 που και στα 2 είχα light bleeding και οθόνη ξέπλυμα χλωρίνη άσε που δεν έβλεπες τίποτα στον ήλιο σε σχέση με το A5

 

Συμφωνω οτι το Α5 ειναι εξαιρετικό κ εχει τρομερη αυτονομία..Δεν θελω κ δεν αξίζει για μενα να δίνεις 600αρια κ παραπανω για συσκευή..Εκτος απο note που ειναι εργαλεία κ κανεις παπάδες με το πενακι..

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο εχεις το κινητο? μαλλον τα εφτυσε και η μπαταρια σου..να υποθεσω οτι φορτιζεις με τον γρηγορο?

Το κινητο το εχω απο τον Μαιο. Τωρα φορτιζω με εναν παλιο 0.7Α . Δεν εχω δοκιμασει να το αφησω κατω απο 15 14% γιατι σπανιως το αφηνω να εξαντληθει τοσο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω απο τον Μαιο. Τωρα φορτιζω με εναν παλιο 0.7Α . Δεν εχω δοκιμασει να το αφησω κατω απο 15 14% γιατι σπανιως το αφηνω να εξαντληθει τοσο.

 

παντως οι λιθιου δεν κανουν τετοια νουμερα αν δεν εχουν θεμα, δηλαδη να πεφτει τοσο αποτομα. Θεωρω οτι αρχιζει και δειχνει σημαδια προβληματος η μπαταρια σου, εκτος αν η χρηση αυτα τα 5 λεπτα που πεφτει ειναι τοσο εντονη.

Το φορτιζες με τον γρηγορο καθολου? γιατι μου κανει εντυπωση να χαλασε με τον αργο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε calibration μηπως κανει κατι. Υπαρχουν πολλες σχετικες εφαρμογες στο playstore.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πείτε μου μαγαζί απο SKROUTZ για αγορά του τηλεφώνου ,unbranded και οχι ανακατασκευασμενο(το διάβασα και αυτό στο internet)....
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε calibration μηπως κανει κατι. Υπαρχουν πολλες σχετικες εφαρμογες στο playstore.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχεις να μου προτινεις καποιο; Δε ξερω..παντως μεχρι εκει ξεφορτιζει νορμαλ. Δηλαδη μου βγαζει μεχρι και 6 η και 7 ωρες οθονης με νορμαλ χρηση. Ας πουμε τωρα ειμαι στις 6 ωρες και 2λεπτα οθονης με ανοιχτα δεδομενα απο την αρχη και εχω 30% μπαταρια. Απο το 15% και κατω ειναι το προβλημα.

Edited by Paolistas
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το repair battery life να τσεκαρει τη μπαταρια και μεσα σου εχει και link για calibration tool.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το repair battery life να τσεκαρει τη μπαταρια και μεσα σου εχει και link για calibration tool.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν κάνουν τίποτα όλα αυτά τα repair battery. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με ένα τάμπλετ (Tab 4) μετά από αναβάθμιση από kitkat σε lollipop. Δοκίμασα διάφορα αλλά τίποτα, το ταμπλετ λειτουργεί ακόμα κανονικά με την ίδια μπαταρία απλά το φορτίζω μόλις πέσει στο 15%-20% δεν το αφήνω πιο κάτω διότι η μπαταρία φεύγει νεράκι !!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα από αρκετό διάστημα με την 6.0.1 έχω να πω το εξής στην αρχή η μπαταρία ηταν για κλάματα μετά από επαναφορά και αφού πέρασαν κάποιες μέρες η μπαταρία είναι το ίδιο όπως και στην 5.1 1 αν και θα έπρεπε από είναι καλύτερη αλλά τέλος πάντων

 

όσο για το αποτύπωμα δουλεύει εξίσου καλά όπως πριν το μόνο που θα ήθελα να μου πείτε μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση η πρόγραμμα που να κλείνει WiFi και δεδομένα όσο είναι σβηστη η οθόνη και να ενεργοποιουνται Αυτόματα όταν ανοίγω την οθόνη γιατί κατάναλωνη άσκοπα την μπαταρία όσο είναι άνενεργο

Link to comment
Share on other sites

.. να κλείνει WiFi και δεδομένα όσο είναι σβηστη η οθόνη και να ενεργοποιουνται Αυτόματα όταν ανοίγω την οθόνη γιατί κατάναλωνη άσκοπα την μπαταρία όσο είναι άνενεργο

 

Φίλε μου συγνώμη για την παρέμβαση αλλά τι νόημα έχει να έχεις smartphone και να σου κλείνει τα δεδομένα όσο έχεις σβηστη οθόνη. Το θέμα είναι να λαμβάνεις μηνύματα κτλ πάντα, πχ viber. Εκτός αν την ανοιγοκλεινεις συνέχεια αλλά έτσι έχεις περισσότερη κατανάλωση. Για μένα με τέτοια μπαταρία που έχει το κινητό δεν αξίζει να το κάνεις αυτό. Αλλιώς μπορείς μέσα από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας να τα κόψεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια του κινητου ειτε με λολι ειτε με μαρς ειναι κτηνος. Αφηστε το να δουλεψει οπως ειναι. Δεν υπαρχουν πολλα κινητα με τετοια αυτονομια. Ουτε με το Mate 7 δεν επιανα τετοια νουμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...