Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 5 ωρες φορτιση δεν ισχυει. Αυτο ισχυε προ δεκαετιας. Κανονικη φορτιση. Αστο μεχρι 20%.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρεα.Μεσα στο καλοκαιρι με επιασε η γνωστη μανια και αλλαξα 4 τηλεφωνα.Απο Α7 πηγα Α5 2016,μετα S6,το γυρισα σε J7 και τωρα ποιο ματζεβελο το j5.Ειμαι φαν τις φωτο (το Ν8 μου το κουβαλαω σε καθε εξορμηση).Οι εντυπωσεις απο ολα αυτα με κορυφαιο το S6 στην καμερα,οτι την ημερα μεσες ακρες ολα αποδιδουν μια χαρα.Η οθονη Α5 μου αρεσε καλυτερα απο το S6 παρολο την διαφορα αναλυσης.Ποιο καλο φοκους το 6αρι,αλλα μολις εφυγε η καψα με την καμερα του,αρχισα να τρωγομαι με την ελλειψη καρτας,ραδιου,μικρη αυτονομια κτλ. Παρολο που μου αρεσει τωρα το j5 δικαρτο,συμφωνω πως το Α5 ειναι οτι καλυτερο allaround κινητο αυτη την στιγμη χωρις ελλειψεις

 

Για το j7 τι αποψη έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Το 5 ωρες φορτιση δεν ισχυει. Αυτο ισχυε προ δεκαετιας. Κανονικη φορτιση. Αστο μεχρι 20%.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε μου δηλαδη ετσι δεν θα εχει προβλημα μετα η μπαταρια;Θες να πεις οτι μολις παει 100% τελος..Σε κατάστημα μου είχαν πει για τις 5 ωρες..Αυτες ειναι άλλες μπαταρίες ε;Ευχαριστω για την πληροφορία φιλε μου..

Link to comment
Share on other sites

Στα καταστηματα δουλευουν ασχετοι. Οι μπαταριες λιθιου θελουν νορμαλ φορτιση απο την πρωτη φορτιση. Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Το φορτιζεις απο την 1η φορα στο 100% και τελος.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα καταστηματα δουλευουν ασχετοι. Οι μπαταριες λιθιου θελουν νορμαλ φορτιση απο την πρωτη φορτιση. Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Το φορτιζεις απο την 1η φορα στο 100% και τελος.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω κ παλι..Αυτο θα κάνω..Απλα παλιοτερα το άφηνες 5,6 ωρες γιατι ετσι έλεγαν οτι με αυτό θα παίξει ρόλο κατα ποσο θα σου αντέξει η μπαταρια γενικα μεχρι να τα παιξει τελείως μετα απο χρονια..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ειναι τυχαιο το γεγονός..Διάβασα κάπου απο χρήστη οτι στο YouTube οταν βλέπεις 1080ρ βιντεο μετα απο λιγο σκαλωνει κ ακούγεται μονο ο ηχος..Εχει τύχη σε κανέναν;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει τυχει... Αλλα πραγματικα δεν μπορω να διακρινω διαφορα απο 720 σε 1080 σε οθονη 5.2 ιντσων....

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ξαφνικά σε ένα Α5 δεν γράφει με μικρά ελληνικά.

Δεν μιλάω για τα sms που είναι ενεργοποιημένο το GSM font, μιλάω για όλες τις εφαρμογες.

Πατώντας shift δεν αλλάζει από κεφαλαία σε μικρά.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα πως διορθώνεται αυτό;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

εχει παρατηρησει κανεις οταν το τηλεφωνο ειναι σε αναμονη με κλειστη οθονη το WIFI να κλεινη. Το δικο μου κανει κατι τετοια κουφα .

Βασικα το παρατηρησα μεσω VIBER αλλα και απο την Διαχειριση συσκευης .

Μπορει καποιος να βοηθησει; Η Ρυθμιση του wifi ειναι always on και δεν εχω την εξοικονομηση μπαταριας on.To μονο που σκεφτομαι ειναι restore . Παραθεση σε ολα τα γνωστα μου wifi ( σπιτι ,εργασια κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ειναι τυχαιο το γεγονός..Διάβασα κάπου απο χρήστη οτι στο YouTube οταν βλέπεις 1080ρ βιντεο μετα απο λιγο σκαλωνει κ ακούγεται μονο ο ηχος..Εχει τύχη σε κανέναν;

 

ισχύει σε βίντεο 1080 60 fps..το επαθα χτες και νομιζα οτι κατι φταιει αλλα το λενε γενικα και στα φορουμ..επαθα πλακα..δεν το περιμενα..οχι οτι χαλαει κατι αλλά ο επεξεργαστης ειναι πανισχυρος για να μην μπορει να υποστηριξει κατι τετοιο..σκάλωμα του software πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιαα....

ειμαι αναμεσα σε δυο κινητα.... samsung galaxy a5 2016 - huawei honor 8...

εχω δει το samsung απο κοντα και θελω να πω οτι ειναι πολυ ομορφο...σαν τηλεφωνο....απλα μου εκανε μεγαλη εντυπωση η τιμη στην οποια πωλειται....για ενα τετοιο πανεμορφο κινητο....

 

Με ενδιαφερει να ειναι γρηγορο... τα παιχνιδια δν με νοιαζουν τοσο..να εχει καλη καμερα ειδικα selfi... και πολυ καλη αυτονομια...

Τι μου προτεινετε να αγορασω..μιας και πηρα πολλες γνωμες οι περισσοτεροι μου λενε a5 2016 επειδη ειναι και οικονομικο....στην τιμη του...

Βλεπω και το huawei honor 8 και μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση...

 

εσεις εισαστε ευχαριστημενοι απο καμερα ,αυτονομια ...ειναι γρηγορο...;;

ερχομαι απο z3 plus το οποιο επιτελους το εδωσα γιατι δν το αντεχα λογο της μεγαλης υπεθερμανσης....

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες και το Lenovo vibe shot που είναι στα ίδια λεφτά μου φαίνεται πολύ δυνατό και καλύτερο σε μερικά. Επειδή λέμε ότι σε αυτά τα λεφτά είναι ότι καλύτερο αλλά οκ υπάρχουν και άλλες προτάσεις ανάλογα με το τι θες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από χθες. Δεν έχω/ παίζω παιχνίδια, αλλά έχω καμία 80αρια εφαρμογές. Το σκαλίζω από χθες συνέχεια (εσκεμμένα για να δω τα όρια του). Το κινητό είναι αξιοπρεπές. ΟΚ... αν σε ένα χρόνο βαρύνει το λειτουργικό ή οι εφαρμογές, μάλλον θα έχει θέμα λόγω των 2MB. Όσον αφορά την κάμερα, είναι ΟΚ, αλλά καμία σχέση με S7 πχ. Για μένα είναι λογικό. Οι ναυαρχίδες πρέπει να είναι ξεκάθαρα πιο "δυνατές" εκεί. Οθόνη αρκετά καλό, αυτονομία πολύ καλή. Πριν 4 χρόνια είχα δώσει 7 κατοστάρικα σχεδόν για το s3 και αυτό με 250€ ρολάρει καλύτερα από ότι εκείνο τότε. All around τελικά είναι καλή επιλογή, αν θέλει κάποιος μην ψαχτεί με Κίνα.

ΥΓ: Το έχω με Nova από την αρχή.

 

Στάλθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από χθες. Δεν έχω/ παίζω παιχνίδια, αλλά έχω καμία 80αρια εφαρμογές. Το σκαλίζω από χθες συνέχεια (εσκεμμένα για να δω τα όρια του). Το κινητό είναι αξιοπρεπές. ΟΚ... αν σε ένα χρόνο βαρύνει το λειτουργικό ή οι εφαρμογές, μάλλον θα έχει θέμα λόγω των 2MB. Όσον αφορά την κάμερα, είναι ΟΚ, αλλά καμία σχέση με S7 πχ. Για μένα είναι λογικό. Οι ναυαρχίδες πρέπει να είναι ξεκάθαρα πιο "δυνατές" εκεί. Οθόνη αρκετά καλό, αυτονομία πολύ καλή. Πριν 4 χρόνια είχα δώσει 7 κατοστάρικα σχεδόν για το s3 και αυτό με 250€ ρολάρει καλύτερα από ότι εκείνο τότε. All around τελικά είναι καλή επιλογή, αν θέλει κάποιος μην ψαχτεί με Κίνα.

ΥΓ: Το έχω με Nova από την αρχή.

 

Στάλθηκε;

 

φιλε να σε ρωτησω κατι...

εγω γενικοτερα πρωτη φορα ..δηλαδη αν θα παρω αυτο το κινητο θα εχω την δυνατοτητα της γρηγορης φορτισης....επειδη δεν με βγαζει και θελω αυτονομια και ας κανει 2 ωρες να φορτισει...και οχι 40 λεπτα.... υπαρχει δυνατοτητα απενεργοποιησεις;;; της γρηγορης φορτιστης;;

 

Και κατι αλλο ισχυει αυτο που λενε...οτι πρεπει να το φορτιζεις με φορτιστη (αργο) 1.0 Α? για καλυτερη αυτονομια...το εχεις δοκιμασει...;

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από χθες. Δεν έχω/ παίζω παιχνίδια, αλλά έχω καμία 80αρια εφαρμογές. Το σκαλίζω από χθες συνέχεια (εσκεμμένα για να δω τα όρια του). Το κινητό είναι αξιοπρεπές. ΟΚ... αν σε ένα χρόνο βαρύνει το λειτουργικό ή οι εφαρμογές, μάλλον θα έχει θέμα λόγω των 2MB. Όσον αφορά την κάμερα, είναι ΟΚ, αλλά καμία σχέση με S7 πχ. Για μένα είναι λογικό. Οι ναυαρχίδες πρέπει να είναι ξεκάθαρα πιο "δυνατές" εκεί. Οθόνη αρκετά καλό, αυτονομία πολύ καλή. Πριν 4 χρόνια είχα δώσει 7 κατοστάρικα σχεδόν για το s3 και αυτό με 250€ ρολάρει καλύτερα από ότι εκείνο τότε. All around τελικά είναι καλή επιλογή, αν θέλει κάποιος μην ψαχτεί με Κίνα.

ΥΓ: Το έχω με Nova από την αρχή.

 

Στάλθηκε;

Είναι 2GB και όχι 2 MB.

Το αναφέρω έτσι για του λόγου το αληθές, γιατί κάπου το διάβασα και σε προηγούμενο post.

Εδώ φίλος μου με το J5 1,5 ram τετραπύρινο πάνω από χρόνο και δεν τον έχει κρεμάσει ποτέ πάει σφαίρα, για το Α5 θα συζητάμε υποθετικά, αν μετά από ένα χρόνο....

Χαρείτε το σε όλα άφοβα και ας αφήσουμε τις υποθέσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι 2GB και όχι 2 MB.

Το αναφέρω έτσι για του λόγου το αληθές, γιατί κάπου το διάβασα και σε προηγούμενο post.

Εδώ φίλος μου με το J5 1,5 ram τετραπύρινο πάνω από χρόνο και δεν τον έχει κρεμάσει ποτέ πάει σφαίρα, για το Α5 θα συζητάμε υποθετικά, αν μετά από ένα χρόνο....

Χαρείτε το σε όλα άφοβα και ας αφήσουμε τις υποθέσεις!!!!

Δεν αντιλέγω!

:)

 

Στάλθηκε;

Link to comment
Share on other sites

φιλε να σε ρωτησω κατι...

εγω γενικοτερα πρωτη φορα ..δηλαδη αν θα παρω αυτο το κινητο θα εχω την δυνατοτητα της γρηγορης φορτισης....επειδη δεν με βγαζει και θελω αυτονομια και ας κανει 2 ωρες να φορτισει...και οχι 40 λεπτα.... υπαρχει δυνατοτητα απενεργοποιησεις;;; της γρηγορης φορτιστης;;

 

Και κατι αλλο ισχυει αυτο που λενε...οτι πρεπει να το φορτιζεις με φορτιστη (αργο) 1.0 Α? για καλυτερη αυτονομια...το εχεις δοκιμασει...;

Αυτονομία πάνω-κάτω ίδια έχει, απλά όποιος έχει φορτιστή του 1.0Α φορτίζει με αυτόν για καλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας και όπως όλοι γνωρίζουμε, τουλάχιστον έως τώρα, η αργή φόρτιση έδινε λίγο καλύτερη αυτονομία.

Όχι πως θα πάθει κάτι η μπαταρία, αλλά γιατί όσο λιγότερο το ζορίζεις κάτι, στο τέλος έχει καλύτερα αποτελέσματα-διάρκεια.

Άλλωστε αν πάτε στις ρυθμίσεις - > πληροφορίες μπαταρίας αναφέρει RATED DC 9V - 1.67A

Με 9V γίνεται η γρήγορη φόρτιση του Α5 αναγράφεται και στον φορτιστή output 9V -1.67A. και ακριβώς αποκάτω 5V - 2A όπου ο φορτιστής, υποστηρίζει και φόρτιση σε συσκευές με κανονική φόρτιση. Ο φορτιστής είναι 2 σε 1. Δεν είναι μόνο θέμα φορτιστή αλλά και πως η μπαταρία του Α5 είναι-δέχεται γρήγορη φόρτιση.

Εγώ φορτίζω με φορτιστή 0.7Α από προηγούμενη συσκευή μου Samsung και είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν πέφτω σε αυτονομία κάτω από 5:30 ώρες.

Πάντως η αυτονομία, πάντα λειτουργεί ανάλογα του τη χρήση κάνει κάποιος. Εννοείται πως όταν καμιά φορά θέλω άμεση φόρτιση φορτιζω με τον fast!!!

Σε προηγούμενο post φίλος ανέφερε αν θυμάμαι καλά, πως όταν έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή NoLed και στις ρυθμίσεις του NoLed έχεις τσεκάρει την επιλογή ένδειξη φόρτισης, και φορτίζεις το κινητό χωρίς να το έχεις απενεργοποιημένο, τότε με τον μαμά φορτιστή (fast charging) φορτίζει με κανονική-αργή φόρτιση.

Ας μας ενημερώσει ξανά ο φίλος αν είναι έτσι ή μπορείς να ανατρέξεις κάποιες σελ. πίσω να δεις πως ακριβώς το αναφέρει.

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία πάνω-κάτω ίδια έχει, απλά όποιος έχει φορτιστή του 1.0Α φορτίζει με αυτόν για καλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας και όπως όλοι γνωρίζουμε, τουλάχιστον έως τώρα, η αργή φόρτιση έδινε λίγο καλύτερη αυτονομία.

Όχι πως θα πάθει κάτι η μπαταρία, αλλά γιατί όσο λιγότερο το ζορίζεις κάτι, στο τέλος έχει καλύτερα αποτελέσματα-διάρκεια.

Άλλωστε αν πάτε στις ρυθμίσεις - > πληροφορίες μπαταρίας αναφέρει RATED DC 9V - 1.67A

Με 9V γίνεται η γρήγορη φόρτιση του Α5 αναγράφεται και στον φορτιστή output 9V -1.67A. και ακριβώς αποκάτω 5V - 2A όπου ο φορτιστής, υποστηρίζει και φόρτιση σε συσκευές με κανονική φόρτιση. Ο φορτιστής είναι 2 σε 1. Δεν είναι μόνο θέμα φορτιστή αλλά και πως η μπαταρία του Α5 είναι-δέχεται γρήγορη φόρτιση.

Εγώ φορτίζω με φορτιστή 0.7Α από προηγούμενη συσκευή μου Samsung και είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν πέφτω σε αυτονομία κάτω από 5:30 ώρες.

Πάντως η αυτονομία, πάντα λειτουργεί ανάλογα του τη χρήση κάνει κάποιος. Εννοείται πως όταν καμιά φορά θέλω άμεση φόρτιση φορτιζω με τον fast!!!

Σε προηγούμενο post φίλος ανέφερε αν θυμάμαι καλά, πως όταν έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή NoLed και στις ρυθμίσεις του NoLed έχεις τσεκάρει την επιλογή ένδειξη φόρτισης, και φορτίζεις το κινητό χωρίς να το έχεις απενεργοποιημένο, τότε με τον μαμά φορτιστή (fast charging) φορτίζει με κανονική-αργή φόρτιση.

Ας μας ενημερώσει ξανά ο φίλος αν είναι έτσι ή μπορείς να ανατρέξεις κάποιες σελ. πίσω να δεις πως ακριβώς το αναφέρει.

 

και αυτο ειναι σιγουρο δηλαδη;; μπορει να το φορτιζεις π.χ με αυτον τον φορτιστη το γνησιο της samsung που ειναι 0.7a?

ac961492b7.png

κανεις κανα 4 ωρες να φορτισεις φιλε;;;

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και λίγες μέρες το Α5 με το S7 που αγόρασα πάλι και δε ξέρω ποιο να κρατήσω και πιο να δώσω.

Αυτό τα λέει όλα για μένα.

Για τη χρήση που του κάνω εγώ, πολύ ΦΒ, μέσσενζερ κυρίως με Wi-Fi δεν υπάρχει καλύτερο.

Έχει περίπου 25 έως 30% πάνω σε μπαταρία με Wi-Fi πάντα.

Πιάνει καλύτερα το Wi-Fi στα δύσκολα.

Η σέλφι του που ρώτησε ένα παιδί πιο νωρίς είναι άψογη και δε σε κάνει κεφάλα όπως άλλα no name κινητά αλλά και τα LG G4 ιδίως αλλά και το 5 που τα είχα και αυτά.

Μετά το τελευταίο μικρό update δουλεύει ρολόι.

Είναι βέβαια πιο αργό απ το S7 αλλά έχει και τα μισά του χρήματα.

Επίσης δε ζεσταίνεται τόσο όσο ο δυνατότερος exynos του S7

Είναι πάντα πιο δροσερό.

Το βράδυ στις νυχτερινές στο auto δε λέει πολλά άλλα όταν βάλεις το night κάνει την νύχτα μέρα και είναι πιο φωτεινές ακόμα και απ το S7 που έχει 1.7 f

Βέβαια έχουν πιο πολύ θόρυβο αλλά για μία φώτο που θα δεις στην οθόνη του κινητού σου είναι σούπερ.

Άσε που αυτή η οθόνη αν δεν είσαι ψείρας δε καταλαβαίνεις διαφορά απ την quad HD και ειδικά με κάτι quad HD όπως τις χλωρίνες του G5 τις πατάει κάτω σε χρώματα και φωτεινότητα έξω.

Είναι ακόμα πιο φωτεινή και ευανάγνωστη στον ήλιο ακόμα και σε σχέση με το S7 πόσο δε μάλλον με το καντηλάκι του LG G5 χαχα

Τα έχω μέρες δίπλα δίπλα.

Με Nova prime beta και τα δύο.

Η καλύτερη επώνυμη αγορά στα χρήματα του.

Ειλικρινά δε ξέρω ποιο να κρατήσω και πιο να δώσω απ τα δυο.

Θα ανεβάσω φώτο κάποια στιγμή ειδικά νύχτα σε εσωτερικό χώρο ή έξω με χαμηλό φωτισμό που έχω κάνει.

Έχω και με του G5 αλλά δε ξέρω αν με αφήνουν εδώ γιατί παλιά που είχα κάνει ανάλογο τις έσβησαν.

Αυτά

Ότι θέλετε ρωτάτε

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αναφερθηκε το Honor 8. Με αυτο σκεφτομαι να αντικαταστησω το Α5. Το Α5 εχει κλεισει 6 μηνο σερι στα χερια μου (μονο το Huawei P6 ειχα κρατησει παραπανω) και δεν εχω κανενα παραπονο. Απλα το Honor 8 με τραβαει με το απιστευτο μπλε χρωμα του και τα 4 GB ram. Αλλα αν δεν πλησιαζει την αυτονομια του Α5 και την οθονη ισως να μην το κανω. Το Α5 θα μεινει λογικα μεχρι το Honor να πιασει τα 300e. Το εχω σαν κανονα να μην δινω πανω απο 300 σε κινητο. Θα δωσω το Α5 κανα 150αρι λογικα τοτε.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αναφερθηκε το Honor 8. Με αυτο σκεφτομαι να αντικαταστησω το Α5. Το Α5 εχει κλεισει 6 μηνο σερι στα χερια μου (μονο το Huawei P6 ειχα κρατησει παραπανω) και δεν εχω κανενα παραπονο. Απλα το Honor 8 με τραβαει με το απιστευτο μπλε χρωμα του και τα 4 GB ram. Αλλα αν δεν πλησιαζει την αυτονομια του Α5 και την οθονη ισως να μην το κανω. Το Α5 θα μεινει λογικα μεχρι το Honor να πιασει τα 300e. Το εχω σαν κανονα να μην δινω πανω απο 300 σε κινητο. Θα δωσω το Α5 κανα 150αρι λογικα τοτε.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ένα πράμα δεν κοιτάτε οι περισσότεροι από ότι διαβάζω και το γράφω συγκεκριμένα σε σένα επειδή ανέφερες το Honor 8..

 

Δείκτης SAR (Head) 1,42 W/kg :angry::angry::angry: Τι έχεις κάνει ρε Huawei? 1.6 είναι το όριο.. Όταν το Α5 και γενικά τα samsung δεν παίζουν πάνω από 0,4!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως υψηλο.

Και ενα θεμα που ειχα με ολα τα Huawei ειναι η καταναλωση στην ετοιμοτητα κυψελης. Στο χωρο εργασιας μου δεν εχω καλο σημα και ενα μεγαλο ποσοστο της μπαταριας πηγαινε εκει... Με Samsung κινητα κανενα θεμα.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι τώρα.

Το μόνο μου θέμα είναι το προστατευτικο γυαλί μπροστά...

Έχει βάλει κάποιος και να έχει καθίσει καλά μετά από λίγο καιρό.....

Όπου διαβάζω οι περισσότεροι έχουν θέμα...

Το ψάχνω γιατί δεν με βολεύουν οι θήκες που έχουν κάλυψη και από μπροστά...

 

Γενικά άριστο μέχρι τώρα πάντως....

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι τώρα.

Το μόνο μου θέμα είναι το προστατευτικο γυαλί μπροστά...

Έχει βάλει κάποιος και να έχει καθίσει καλά μετά από λίγο καιρό.....

Όπου διαβάζω οι περισσότεροι έχουν θέμα...

Το ψάχνω γιατί δεν με βολεύουν οι θήκες που έχουν κάλυψη και από μπροστά...

 

Γενικά άριστο μέχρι τώρα πάντως....

Μάλλον είμαι ο μοναδικός που μου έκατσε τέλεια δηλ.

Το φοράει από Ιούνιο και δεν έχει το παραμικρό ψεγάδι!! Εφάπτεται τόσο καλά που αν δεν είχε αυτό το κενό περίπου 2 χιλ. δεξιά-αριστερά θα περνούσε απαρατήρητο.

Τώρα έχω παραγγείλει άλλο από eBay και αναμένω όπου να είναι, πιάνει όλο το τζάμι πάνω-κάτω, δεξιά-αριστερά, το αναφέρει σαν Full Covered. Όταν παραλάβω θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...